Dykonst

Саморобний ЧПК для електроніки формату А4

18 повідомлень у цій темі

Вітаю читачів! Виникла ідея робити друковані плати методом фрезерування. Для цього потрібен був ЧПК фрезер, першою думкою було купити щось по типу китайських 3018, але зупинила убогість конструкції останніх. Тому прийнято було рішення зробити самостійно, благо, бюджет час та ентузіазм присутні. Від верстата очікувалося робота по твердим пластикам, із нормальною продуктивністю. Можливо зрідка по алюмінію, без великих зйомів.Ось, що маю на разі, після 2-х місяців неспішної роботи у вільний час:

1.JPG2.JPG

 

Робоче поле 250х190х60. Загальна вага верстата близько 40кг. Всі розміри та конструкція обрані виходячи із доступних технологій та обладнання для виготовлення, а саме: токарний верстат 1Е61 та інший ручний електроінструмент. Допустимі також були невеликі шабровочні роботи, весь контрольно-вимірювальний інструмант є в наявності.

Основа верстата- плита з алюмінію товщиною 22мм розміром 500х300мм. Бокові стінки та стіл -д16Т 14мм.

 

Отже, складові наступні: вісь У направляючі HGR15 китайські, довжина 500мм.КГП 1210 якась японська, дісталась б.у., довелося трохи підправити кінці. Кріплення направляючих без буртіка, просто на гвинти. Думав ще заштіфтувати, але бачу що можливі навантаження тримає і так з великим запасом. Ставив рейки так: Спочатку грубо вишабрив усю площину основи, далі точніше ділянку під першу рейку, встановив рейку із кареткою, та за допомогою індикатора та рівня вирівняв ділянку під другу направляючу.

Вісь Х на круглих валах 20 без опори, КГП китайська 1204 (лайно, можливо пізніше заміню). Також зробив специфічне кріплення нижнього валу, по типу зажатої консолі, що, маю надію,трохи збільшило жорсткість.

3.JPG

Бокові стінки робив так: вирізав лобзіком з листа, зібрав в пакет та всю подальшу обробку робив у парі. Розточував отвори під направляючі та КГП на токарному.В якості розточної головки просто чотирьохкулачковий патрон, з окремим переміщенням.

Деталі каретки осі зед із 10-ти мм алюмінію.Вісь Зед на круглих валах 16мм , КГП 1210 японська, із однією опорою. На такій малій довжині питань не викликає.

4.JPG

 

Електроніка - драйвери по двом осям копії DM542, по роботі поки що нарікань немає. На третій осі TB6600, не подобається як працює, але поки що є то є. Плата керування MACH3-BL. Частотний перетворювач шпінделя (0.8КВт) - власна розробка)

5.JPG

 

На даний момент вивчаю MACH3, і взагалі процес роботи на ЧПК, так як це перший досвід в мене. Перша стружка по металу -фрезерування площини стола:

6.JPG

 

 

Змінено користувачем Dykonst
11

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До речі, коли робив саморобні опори КГП виникло питання: в заводських опорах типу BK стоять 2 радиальні підшипники, впритул. Не розумію, за рахунок чого вибирається осьовий зазор?

7.JPG

 

В своїх опорах робив між підшипниками відстань (по типу як в ступиці автомобіля), і осьовий зазор регулюється гайкою на КГП

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Рочки чотири тому на німацьких сайтах мені показали б/в фрезерно-сверлильні для прототипування друкованих плат за відносно смішні гроші. Станочки добротні, компактні і віком років так 10-15.

Ледь не купив собі. Зупинило те що потрібно було міняти інструмент руцями. Повністю автоматизованого забрав знайомий. Цимус в тому , що до нього вже йде своє ПЗ.

Я його запускав в роботу. Ціна того начвирканого , якщо не помиляюсь, була в районі 300-400 євро там. Я до того що деколи вигідніше і швидше було б моніторити забугорні барахолки - там цікаві плюшки трапляються.

За виконаний кусок роботи, звісно , жирний +.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Si1ver написав:

Я до того що деколи вигідніше і швидше було б моніторити забугорні барахолки - там цікаві плюшки трапляються.

А дайте будьласка приклад таких барахолок?

дуже хочетсь подивитись, прицінитись що люди продають

і, якщо можливо, розкажіть будьласка в двух реченнях як купувати з таких барахолок?

чі існує взагалі можливість онлайн купівлі-відправки?

чі треба їхати власноруч забірати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гляну, якщо історія переписки збереглась відпишу.

Але тут на форумі ніби вже обговорювались такі теми. Можливо варто підняти окрему тему - хто поділиться знаннями.

Я особисто брав обладнання для електроніки. Легке, компактне.  Мені купували під мої забаганки, бо я валянок в німецькій , а  переправляли нашими перевізниками,. Зараз не знаю як, можливо стало простіше, не цікавився. Але тодішні ціни, що мені називали відверто вразили.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Переглянув ціни молодшого брата німецького ебея (те що памятаю де точно шукав) . Ціни негативно вразили :((. І асортимент теж не дуже. :( Війна розвязана кацапнею вальнула по всіх.

Панове, звиняйте, не сприйміть за брехню.  В мене враження таке, що або ціни злетіли, або я тоді попав в потрібний час і місце. Вже шкодую що не взяв. Фрезер був щось типу німецького Протомата старого зразка, але ціни далеко не ті що зараз.

Змінено користувачем Si1ver
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dykonst написав:

Частотний перетворювач шпінделя (0.8КВт) - власна розробка)

А що за шпіндель у Вас встановлений?

і розкажіть будьласка за перетворювач, ящо це звісно не комерційний проект

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

А що за шпіндель у Вас встановлений?

і розкажіть будьласка за перетворювач, ящо це звісно не комерційний проект

Шпиндель китайський 65F-800 з повітрянним охолодженням.

Щодо перетворювача - колись тут розповідав. З того часу змінив трохи концепцію, і взагалі маю намір зробити цей проект повністю відкритим для некомерційного використання.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Dykonst написав:

Також зробив специфічне кріплення нижнього валу, по типу зажатої консолі, що, маю надію,трохи збільшило жорсткість.

тут трохи не зрозумів чім принципово кріплення нижньї відрізняється від верхньої?

більша площа консолі, а принцип такий самий, чі я помиляюсь?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, Serbond написав:

тут трохи не зрозумів чім принципово кріплення нижньї відрізняється від верхньої?

більша площа консолі, а принцип такий самий, чі я помиляюсь?

Ну, ідея в тому, що жорсткий сталевий хомут міцно обтискає круглий вал.В той же час, він жорстко закріплений на боковій стінці. І напруги вигину валу передаються через увесь переріз валу, тобто схема заделка-заделка. Якщо ж кріплення менш жорстке на вигин (як верхній вал) то схема буде шарнір-шарнір.

Ось, тут можна погратися https://sopromat.xyz/projects/beams?id=1952884

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

зрозуміло, зразу не додивився, що нижній хомут сталевий

якщо дозволите, ще декілька питань

як закріплена права опора гвинта вісі Х ?

чі не завеликий крок гвинта вісі Z ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Serbond написав:

чі не завеликий крок гвинта вісі Z ?

В мене є декілька запчастин від чоторишпиндельного німецького ЧПК-верстата свердлування друкованих плат. Друга половина 1980-х.
Сам верстат з граніту (окрім опор для того граніту, там твердий чавун). Гвинти: ШКГ Ф25мм з кроком 10мм.
При тому опори там відносно слабеньки на перший погляд.
Якось так...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, Одессит написав:

В мене є декілька запчастин від чоторишпиндельного німецького ЧПК-верстата свердлування друкованих плат. Друга половина 1980-х.
Сам верстат з граніту (окрім опор для того граніту, там твердий чавун). Гвинти: ШКГ Ф25мм з кроком 10мм.
При тому опори там відносно слабеньки на перший погляд.
Якось так...

так, для того щоб свердлити великий крок скоріш за все добре

а для фрезерування? яку мінімальну подачу з таким кроком можливо отримати?

нічого не стверджую, просто запитую бо сам хочу зробити такий станок

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 годин тому, Serbond написав:

зрозуміло, зразу не додивився, що нижній хомут сталевий

якщо дозволите, ще декілька питань

як закріплена права опора гвинта вісі Х ?

чі не завеликий крок гвинта вісі Z ?

Права опора - простий стакан з одним підшипником, вставлений з невеличким натягом в розточений отвір в боковій стінці. Його завдання - виключно підтримувати вільний кінець КГП, по суті, ніяких сил він не сприймає. Чи маєте на увазі сторону де двигун?

 

Крок КГП 10мм, давайте порахуємо теоретичний крок. Маємо двигун з 200кроків на оберт, ділення 1/16. Тобто 10мм/3200 = 3.125 мкм. Звісно, такий крок не є реальним, і буде визначатися не кроком КГП, а механічною частиною, зазорами, термічним розширенням і.т.д...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, Serbond написав:

а для фрезерування? яку мінімальну подачу з таким кроком можливо отримати?

Залежить від первинної точності, та наявності (або - відсутності) зворотнього зв'язку "по осях". І, звісно, від швидкодії системи загалом.
Той тарантас що я згадав надавав точність +/- 5 "мікрон".
За прискорення не скажу (просто не в курсі), але молотив він що дурний...
Звісно, що ШКГ має "недолік" в тому, що її (на відміну від "трапецій", наприклад) пхає "взад" зусиллям "від інструмента".
З іншого боку: спостерігаю верстат "по деревині", в якому крок ШКГ - 25мм. Гвинт трьохзахідний. Якщо.
Вже майже 20 років валить на цілого.
Звісно: точність там меньша (десь +/- 5 "соток").

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тестове фрезерування площадки на радіаторі під корпус

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

https://www.youtube.com/watch?v=vPepUIo-hXc

https://www.youtube.com/watch?v=wMnur24_D3Q

@ Модератор будь-ласка, обєднайте ці 2 повідомлення, не можу редагувати

Змінено користувачем Dykonst
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку