nand1024

дерев'яний каркас для акрилової ванни

17 повідомлень у цій темі

І так, приміщення під ванну кімнату ще не готове і по хорошому готове воно не буде навіть в наступному році, тому конструкція "тимчасово-постійна", дно ванни стандартно на металевих регульованих стійках йде, воно має тримати навантаження направлене вниз до підлоги, але буде яке навантаження яке природньо може виникнути під час користування тобто вздовж воно ніфіга тримати не буде. Підлога дерев'яна яка трохи гуляє і потребує заміни, тобто під час користування можливий невеличкий перепад висот на поверхні підлоги.
Зі звичайної соснової дошки(125х25 дошки основного навантаження, 65х25 дошки для додаткової фіксації) роблю каркас, на який по всьому периметру бортами буде лягати ванна, між ванною та дошкою додам гумовий ущільнювач для компенсації нерівностей на поверхні і зменшенню ковзання. Налаштовано все буде так, що навантаження рівномірно розподіляється на каркас і металеві ніжки, тобто на підлозі я буду мати 8 точок по яких буде розподілятися вага і в разі невеликого гуляння підлогових дошок має бути достатня компенсація. Каркас прикріплю до двох стін, завдяки чому на дюбелях буде навантаження на зріз, а не на відрив, в кріпленнях замість отвору для дюбеля буде паз що дозволить конструкції гуляти по висоті але не дасть гуляти в сторони. 
Так як я писав що конструкція "тимчасово-постійна" то хотілося щоб вона прослугувала досить часу, поки в мене буде можливість там облаштувати все як треба, ще зіткнувся з такою неприємністью як грибок на деревені, дерево купляю на складі і там воно свіже нарізане на відкритому повітрі зберігається.
одразу кілька питань буде. 
1) чим обробити дерево що зупинити той грибок що вже є (варіант поїхати на склад за новим не розглядаю)?
2) чим обробити дерево щоб воно було стійким до умов ванної кімнати, чи підійде льняне масло для дерева?
3) чи можуть в мене виникнути з таким рішенням якісь неприємні несподіванки про які я не підозрюю?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, nand1024 написав:

чим обробити дерево що зупинити той грибок що вже є (варіант поїхати на склад за новим не розглядаю)?
2) чим обробити дерево щоб воно було

В старовину - розчином мідного купоросу.

Зараз повно якісних і недуже отруйних антисептиків. Набираємо в Гуглі ""антисептик для деревини"". 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, nand1024 написав:

1) чим обробити дерево що зупинити той грибок що вже є (варіант поїхати на склад за новим не розглядаю)?
2) чим обробити дерево щоб воно було стійким до умов ванної кімнати, чи підійде льняне масло для дерева?
3) чи можуть в мене виникнути з таким рішенням якісь неприємні несподіванки про які я не підозрюю?

как пропитки будут реагировать с акрилом ванны?

Почему дерево, а не сварить каркас из профильной трубы?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

как пропитки будут реагировать с акрилом ванны?

каркас соприкасаться будет через слой резинового уплотнителя
 

, Stebium1 написав:

Почему дерево, а не сварить каркас из профильной трубы?

думал, но, метал нужно купить и привезти из другого городка, время и здоровье пока не позволяет. Дерево есть в нужном кол-ве, выделяя полчаса...час времени в день, можно уже что то сделать, работа в ненапряжных для здоровья условиях.


 

 

, Куляста_Блискавка написав:

В старовину - розчином мідного купоросу.

Зараз повно якісних і недуже отруйних антисептиків. Набираємо в Гуглі ""антисептик для деревини"". 

Антисептик є але десь мені казали наче вони зазвичай працюють до появи грибка, а якщо він вже є, то там треба щось інше. Чи він все одно буде працювати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колись мені казали,щопід акрілові ванни треба ставити окремий піддон. Спеціально під кожну ванну свій.  Але їх мало хто возив... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зазвичай ванну (акрилову) монтують в кут двох стін. Якщо кут хоча б приблизно 90градусів і штукатурка на стіні не обвалюється - на стіну на відміченому рівні приклеїти і придюбелити алюмінієве правило потрібного розміру (ріжеться за потреби або складається з коротких). Воно тонке і водночас широке - добре клеїться і дюбелиться.

На нього вже можна вперти (приклеїти силіконом) два краї (кут)ванни і силіконити довкола щоб не протікало (навантаживши ванну чимось важким). Решту обшити вашою технологією з деревини.

Хоча думаю, що алюмінієве правило можна використати як профіль і зробити з нього решту конструкції - закріпивши кінці на стінах кутниками і зробивши з нього ногу (ноги).

Все обшити чим попадеться під руки і використовувати.

Робити то з дерева - передбачаючи що буде затікати під стінами - створити ідеальні умови для гниття. А вартість захисту деревини від гниття буде співвимірна з вартістю правила з алюмінію.

       

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kratmel написав:

Зазвичай ванну (акрилову) монтують в кут двох стін. Якщо кут хоча б приблизно 90градусів і штукатурка на стіні не обвалюється - на стіну на відміченому рівні приклеїти і придюбелити алюмінієве правило потрібного розміру (ріжеться за потреби або складається з коротких). Воно тонке і водночас широке - добре клеїться і дюбелиться.

На нього вже можна вперти (приклеїти силіконом) два краї (кут)ванни і силіконити довкола щоб не протікало (навантаживши ванну чимось важким). Решту обшити вашою технологією з деревини.

Хоча думаю, що алюмінієве правило можна використати як профіль і зробити з нього решту конструкції - закріпивши кінці на стінах кутниками і зробивши з нього ногу (ноги).

Все обшити чим попадеться під руки і використовувати.

Робити то з дерева - передбачаючи що буде затікати під стінами - створити ідеальні умови для гниття. А вартість захисту деревини від гниття буде співвимірна з вартістю правила з алюмінію.

       

Дякую за пораду, спробую але то вже після облаштування кімнати під ванну кімнату. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 годин тому, nand1024 написав:

Антисептик є але десь мені казали наче вони зазвичай працюють до появи грибка, а якщо він вже є, то там треба щось інше. Чи він все одно буде працювати?

Для предупреждения грибка - антисептик, для борьбы с имеющимся и предупреждения - фунгицид. 

Медный купорос - контактный фунгицид, а это значит, что внутренний грибок он не уберёт, нужны глубоко проникающие препараты.

Вот только что имеется ввиду под грибком?

Если дерево посинело, то нсаколько мне известно, это не грибок, а окисление соков несвоевременно срубленной древесины. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Для предупреждения грибка - антисептик, для борьбы с имеющимся и предупреждения - фунгицид. 

Медный купорос - контактный фунгицид, а это значит, что внутренний грибок он не уберёт, нужны глубоко проникающие препараты.

Вот только что имеется ввиду под грибком?

Если дерево посинело, то нсаколько мне известно, это не грибок, а окисление соков несвоевременно срубленной древесины. 

я в дереве не силен, на вид вроде грибок, а вроде и нет.
вот фотки, в кружке это увеличено в 20х
20231129_140820.jpg20231129_140147.jpg20231129_140147.jpg

20231129_140154.jpg

20231129_140201.jpg

20231129_140355.jpg

20231129_140413.jpg

20231129_140849.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дошка з сухостою, вона ще до продажу хвора. Оте синє і є грибок.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Y.fowler. написав:

Дошка з сухостою, вона ще до продажу хвора. Оте синє і є грибок.


якщо його обробити антисептиком чи фунгіцидом, а потім льняним маслом(оліфою) воно протримається хоча б роки 2?
до речі в мене мідний купорос є, але не чистий, садовий мідний купорос, брав для дерев і троянд, там купоросу близько 90-95% він підійде?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Воно і без обробки два роки протримається. Але краще обробити, бо як відомо - немає нічого постійнішого чим тимчасове)))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Stebium1 написав:

то нсаколько мне известно, это не грибок,

Мне известно не правильно ^_^ пишут, что грибок и что он снижает упругость.

А раз грибок, то вывести его из середины древесины будет очень сложно, при малейшей влаге всё пойдёт по новой. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Синева древесины ... убирается сверху спец отбеливателем

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, softm написав:

Синева древесины ... убирается сверху спецотбеливателем

 

 

Спасибо

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пише нема в наявності

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перекис водню-10-15%, грибок вбиває.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку