Lesage

Советы начинающему

20 повідомлень у цій темі

Впервые взял в руки паяльник, хочу сделать небольшой проектик. Начал с припайки контакток в ардуине. Посмотрите пожалуйста, подскажите что правильно/не правильно, как делать лучше, сделано ли хорошо/плохо.

Паяльник SH72, паял на примерно 260 градусах (сколько в реальности не знаю, там простая крутилка), припой китайский TY-V866 0.6 мм. Пока не совсем понимаю как убирать излишки припоя - я купил медную оплёточку, но не совсем понял как ей пользоваться, если кто объяснит, буду благодарен.

Паял так: прикладывал плоский конец жала (купил паяльник с али с BC2) к контакту, и на жало паяльника тыкал проволку припоя.

 

P.S. для чего нужна канифоль? Я так понял в припое уже идёт флюс, купил ванночку канифоли, но сейчас уже не понимаю зачем:) 

 

Защита от спама? (Слава Україні)

IMG_20240202_155857.jpg

IMG_20240202_155831.jpg

IMG_20240202_155826.jpg

IMG_20240202_155820.jpg

IMG_20240202_155811.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Lesage написав:

 

 

, Lesage написав:

Впервые взял в руки паяльник, хочу сделать небольшой проектик. Начал с припайки контакток в ардуине. Посмотрите пожалуйста, подскажите что правильно/не правильно, как делать лучше, сделано ли хорошо/плохо.

Паяльник SH72, паял на примерно 260 градусах (сколько в реальности не знаю, там простая крутилка), припой китайский TY-V866 0.6 мм. Пока не совсем понимаю как убирать излишки припоя - я купил медную оплёточку, но не совсем понял как ей пользоваться, если кто объяснит, буду благодарен.

Паял так: прикладывал плоский конец жала (купил паяльник с али с BC2) к контакту, и на жало паяльника тыкал проволку припоя.

 

P.S. для чего нужна канифоль? Я так понял в припое уже идёт флюс, купил ванночку канифоли, но сейчас уже не понимаю зачем:) 

 

Защита от спама? (Слава Україні)

 

Ну, есть к чему придраться ;-) 

Паять немного не так, упираешь жало в площадку и вывод, греешь,  потом касаешься оловом вывода, или в месте касания жала и вывода. Но не самого жала паяльника.  Оно плавится и растекается равномерно. Выводы D4-D7 хорошо пропаяны. А вот ТХ, RX -  ты не догрел. Олово сидит на выводе, не растеклось по площадке....  Попробуй поднять температуру. Я грею 350 и выше паяльник.  перегрев не так страшен на данном этапе. Поиграйся с температурой, поймай когда будет быстро и качественно прогревать. 

Медная оплетка предназначена для выпаивания. Ты ее накладываешь и через нее прогреваешь место пайки. В итоге олово растекается по оплетке и уходит в нее, освобождая вывод....  т.е. убирает все, а не излишки. Излишки убираются просто на жало паяльника.  

Я не спец, но муторно. Купи оловоотсос.  Для выпайки. 

Канифоль - это флюс. Олово не смачивает окисленные поверхности. Для снятия тонкого слоя окисла и улучшения смачивания используется флюс. Самый простой и доступный - это канифоль. Или спиртовой раствор канифоли. Но она оставляет следы.  Требует смытия спиртом.  Есть более продвинутые флюсы, в виде жидкости, которые можно не смывать. Хотя, лучше все равно промывать. И не используй флюсы с кислотой!   Паять хорошо, но со временем - окисляется все.... 

Почистить выводы и контакты перед пайкой можно обычным ластиком... 

Удачи!  

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Паяти треба вчитися припоєм на жалі паяльника, тобто "набираємо" олово на жало, щоб не звисало з нього а лише покрило його "жирно" і з нього переносити на виводи, тоді буде навик дозування нанесеного на плату припою, але в цьому випадку треба використовувати окремий флюс, найпростіше у вигляді пасти - сірничком нанесли на контактні пятаки плати і притулились жалом, щоб припій перетік туди. На радіогуртках ще з совєтських часів починали не з паяння, а з розпаювання плат, щоб молода людина навчилась тримати паяльник в руках, відчувати як нормально прогрівати місце пайки, щоб все розплавилось(інакше ж не демонтуєш радіодеталь з плати), ну і "знімати" з плати припій жалом, щоб відкрити отвори. Тому я б радив пошукати старі плати і розпаяти їх побільше.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nero написав:

Тому я б радив пошукати старі плати і розпаяти їх побільше.

 

Розпаяти це означає випаяти звідти всі елементи?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Lesage написав:

 

Розпаяти це означає випаяти звідти всі елементи?

Так, і зняти припой з пятаків, щоб плата виглядала готовою до зворотнього монтажу туди радіодеталей

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nero написав:

Так, і зняти припой з пятаків, щоб плата виглядала готовою до зворотнього монтажу туди радіодеталей

Можете порадити якісь гайди, щоб можна було подивитися як треба робити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, nero написав:

Паяти треба вчитися припоєм на жалі паяльника, тобто "набираємо" олово на жало

Ні.

В мене досвід роботи з паяльником - від часів Брєжнєва, якщо що.

Колись оте, що ви пишите було зручним і беззаперечним.

На сьогодні - ні.

Поясню чому.

При переносі припою паяльником треба зважати на кілька речей - місце пайки має бути покрите флюсом і жало паяльника має мати змогу переносити припій.

На сьогодні, коли ми паяємо тонким трубчастим припоєм з флюсом, цей спосіб не працює.

Бо набравши припій на жало ми не в змозі донести флюс до місця пайки - він випаровується і втрачає свої властивості на жалі до того, як ви його донесли до місця пайки.

Тому -

- якщо припій з флюсом, то ми гріємо паяльником місце пайки і другою рукою туди тицяємо припій. І він там розтікається. і працює "два в одному" - припій+флюс.

- якщо ми хочемо паяти, переносячи припій паяльником, то треба мати флюс окремо, перед паянням наносити його на плату і контакти деталей. І тут нам припій з флюсом як п'яте колесо возу. Ну і не всі китайські жала паяльників придатні для переносу припою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, break написав:

якщо ми хочемо паяти, переносячи припій паяльником, то треба мати флюс окремо, перед паянням наносити його на плату і контакти деталей. І тут нам припій з флюсом як п'яте колесо возу. Ну і не всі китайські жала паяльників придатні для переносу припою.

Ну а я хіба не так написав?

5 годин тому, nero написав:

але в цьому випадку треба використовувати окремий флюс, найпростіше у вигляді пасти - сірничком нанесли на контактні пятаки плати і притулились жалом, щоб припій перетік туди.

 

 

3 години тому, Lesage написав:

Можете порадити якісь гайди, щоб можна було подивитися як треба робити?

Та не треба там ніяких гайдів, нахиляємо плату, щоб припой легше стікав, плавимо його жалом і ним же "зганяємо" його з плати)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, Lesage написав:

Пока не совсем понимаю как убирать излишки припоя

 

отсосом.

 

пайка у вас с излишним припоем, должно быть обтекание без собирания капли.

ну и ISP разъем забыли...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чудово переноситься припой зі флюсом на контакти! Крапля спиртової каніфольки на контак/площадку. Якщо не перегрітий паяло- все іде на ура. Та це мій особистий досвід. І безфлюсовим оловом паяти важче. Чіна припой теж може не паяти😊😢, був випадок.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Паяти каніфоллю то вже моветон! Для пайки двох проводків ще згодиться, для електроніки купіть шприц з флюсом для реболінгу,  або RMA,  або щось типу NC-559 (навіть підробний буде правцювати краще за каніфоль)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 години тому, softm написав:

 

отсосом

Юзаю такий з підігрівом, дуже зручно

IMG_20240203_145446.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну NC-559 паста на основі каніфолі. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще добре випалювати деталі, особливо мікросхеми товстою голкою із шприца

Паяльник бажано низьковольтний

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, богдан33 написав:

Ще добре випалювати деталі, особливо мікросхеми товстою голкою із шприца

Як саме?

, богдан33 написав:

Паяльник бажано низьковольтний

Чому низьковольтний паяльник кращий і чим? У мене 24В.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Lesage написав:

Як саме?

Чому низьковольтний паяльник кращий і чим? У мене 24В.

Мається на увазі ізольований від мережі 220В.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин тому, DeKubik написав:

Юзаю такий з підігрівом, дуже зручно

IMG_20240203_145446.jpg

 

Вытрушувать припой - с торца откручивать? Вижу еще есть YIHUA 929D-V 30W - оно чес-то лучше/хуже?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Lesage написав:

Як саме?

Чому низьковольтний паяльник кращий і чим? У мене 24В.

На ніжку голку насадити, прогріти і покрутити голку, ніжка звільниться від припою

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Lesage написав:

Чому низьковольтний паяльник кращий і чим? У

Точним регулюванням температури. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

Точним регулюванням температури. 

Все залежить від регулятора, місця контакту термодатчика з жалом. Зараз паяю жилу ф3мм. паялом 80Вт/220В., зачепив на жало (ф8мм!) термопару і якийсь під рег., тримає +/-2-3С°.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку