Marafon333

Люфт шпінделя на ТВ-16 (опори- підшипники)

99 повідомлень у цій темі

Зараз регулюю прокладки.

Якщо зробити тугий хід, вибрати зазор у підшипниках радіальний люфт при середніх зусиллях, становить декілька мікрон.

Але, при цьому, замітив дуже не приємне явище. При прокручіванні шпінделя за шків, є положення коли начеб то у підшипниках кульки наїжджають на щось. Є підклинювання у одному положенні.

Не знаю, може щось стороннє попало у підшипник... Але збирав дуже аккуратно, змазка нова, не знаю навіть...

Розбирати , мити підшипники ?

А може то у хвості кульковий підшипник так сприймає осьові навантаження ? (хвіст шпінделя не підвинувся у обоймі)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Marafon333 написав:

А може то у хвості кульковий підшипник так сприймає осьові навантаження ?

Если правильно собрано то нет там осевых.

А вот не сели подшипники до конца, это может.

Я бы посоветовал нагреть переднюю бабку градусов до 80. 

Что бы освободились наружные обоймы и сели как им положено.

После остывания проверить как крутится. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, gesichtslos написав:

Ви то знаєте!

Ви то вмієте!

Ви на тім всьо розумієте!..

Читайте ще інше джерело: https://chipmaker.com.ua/uploads/monthly_2024_04/shemy-ustanovki-podshipnikov.jpg.e66f602641547f8f8df8b76ecf5d1661.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Слава Україні! Також маю тв16 дубно, станина шліфована , все люфти повиводив, точить чисто, а відрізати тільки пружинним різцем можна миритися, також є думка за підшипники передньої бабки, але люфта практично немає, так як станок чисто хобійний, то поки мирюся, цікаво чи поможе заміна підшипників у автора даної теми.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Gurrr написав:

Слава Україні! Також маю тв16 дубно, станина шліфована , все люфти повиводив, точить чисто, а відрізати тільки пружинним різцем можна миритися, також є думка за підшипники передньої бабки, але люфта практично немає, так як станок чисто хобійний, то поки мирюся, цікаво чи поможе заміна підшипників у автора даної теми.

А ви люфт шпінделя на віджим міряли ?

Посадки підшипників на шпіндель та у корпус ПБ не прослаблені ?

Мала продольна або "проставка" замісь неї ?

Змінено користувачем Marafon333
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Стоїть мала продольна, клин спеціально зажатий на ній , посадки подшипників не прослаблені, коли рік назад збирав то за допомогою шпильки затягував, але підшипники стоять рідні крім крайнього, що біля трензеля. Люфт не міряв, але коли вставляєш пруток 20мм і довжиною 160мм. І за кінець розшатуєш, то люфта не відчувається, а от поміряти не додумався,  стійка ж є. Гуде при відрізанні все, пробував стетоскопом одночасно при різанні прослуховувати і супорт і поперечку і підшипники гуде все, навіть стіл металевий який стоїть на бетонному полі в гаражі, осталось ще до стіни анкерами прихватить стола, то напевно і стеля задрижить.

Змінено користувачем Gurrr
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Підібрав прокладки, найшов забоїни на кришках, фарбу у площинах ПБ. Підшабрив. Кришки рівні, провірив на плиті.

Все зібрав, люфт 2-4 мікрона.

Проточив наново фланець.

Провірив на тій же заготовці відрізання. 

Станок як дробив, так і дробить. Зламав відрізній, пластину.

Заміна підшипників не дала результату.

Станок відрізає, але хотілося краще.... Це я  порівнюю з китайцем.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

крутиться рівномірно, чи так як було? в супортній групі немає зайвих люфтів?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Marafon333 написав:

в маю ТВ-16 ......Патрон СТ125П, .....

 

 

 

Ось ваша проблема.

Мав схожу проблему: станок не різав з 200 патроном, все затягнуто, нуль люфтів, а він дальше дробив. Потім поставив штатний 160 патрон - ріже навіть не напрягається.

З 125 патроном у вас ніби постійно крутиться болванка діаметром 125, для твшки це закучеряво поставте 80 патрон і він все відріже

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, AStorm написав:

Ось ваша проблема.

Мав схожу проблему: станок не різав з 200 патроном, все затягнуто, нуль люфтів, а він дальше дробив. Потім поставив штатний 160 патрон - ріже навіть не напрягається.

З 125 патроном у вас ніби постійно крутиться болванка діаметром 125, для твшки це закучеряво поставте 80 патрон і він все відріже

Як діаметр патрона на це впливає?

р.s. Люфт 2-4 мікрона.

Після підшабровки та зачистки поверхонь шпіндель не закусує.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А я сьогодні поміряв люфт підшипників і був сильний здивований, при прикладанні ніжкі індикатора до пластини що тримає патрон і при цьому в патроні зажата скалка довжиною 200 мм. То при прикладанні зусилля порядка двадцяти кілограмів, на індікаторі можна побачити п'ять соток , але рукою цей люфт не відчувається, думаю що робити, чи оставитити все як є.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, AStorm написав:

Ось ваша проблема.

Мав схожу проблему: станок не різав з 200 патроном, все затягнуто, нуль люфтів, а він дальше дробив. Потім поставив штатний 160 патрон - ріже навіть не напрягається.

З 125 патроном у вас ніби постійно крутиться болванка діаметром 125, для твшки це закучеряво поставте 80 патрон і він все відріже

Це ще може свідчити про якість вашого 200 го патрону.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перевірте,чи немає люфтів у супорта:

Прилягання супорта до станини

Затори в малій продольній і в поперечці.

На малих обертах попробуйте відрізати,і зверніть увагу,чи не клює різець.

Зробіть фото різцетримача,в якому положенні він знаходиться в момент відрізання.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, Marafon333 написав:

Це ще може свідчити про якість вашого 200 го патрону.

З якістю все було ок. Різниця між 160 і 200 патронами 10 кг. 

 

, Marafon333 написав:

Як діаметр патрона на це впливає?

р.s. Люфт 2-4 мікрон

Впливає не діаметр а вага, яка висить на шпинделі. З ваших слів люфтів всюди немає, все жорстко - а станок не ріже... так не буває. Зніміть патрон і відріжте деталь зажату в конус (не знаю правда чи в тв 16 він є) або деталь яка накручена на різьбу шпинделя напряму. Якщо все одно не відріже нормально, значить проблема не в патроні. Імхо 125 патрони штатно на іжаках йшли, а не на тв16 порівняйте діаметри їх шпинделів і тд

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, AStorm написав:

Імхо 125 патрони штатно на іжаках йшли, а не на тв16

На ТВ-16 штатно шли... 130 патроны 

Но вес реально может влиять.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, AStorm написав:

Впливає не діаметр а вага, яка висить на шпинделі. З ваших слів люфтів всюди немає, все жорстко - а станок не ріже... так не буває. Зніміть патрон і відріжте деталь зажату в конус (не знаю правда чи в тв 16 він є) або деталь яка накручена на різьбу шпинделя напряму. Якщо все одно не відріже нормально, значить проблема не в патроні. Імхо 125 патрони штатно на іжаках йшли, а не на тв16 порівняйте діаметри їх шпинделів і тд

Дякую за відповіді !

Люфти у мене мабуть є. Хоча я їх мікронним індікатором, прикладаючи зусилля до вузлів "від руки", не виявив. Хоча, ні, якщо на різець поставити ножку індикатора, то можна на сотку-дві похитати.

Замість малої продольної у мене проставка. Каретка поперечки шліфована, по  ній вишабрив суппорт. Ластохвости не шліфував. На ластахвостах наміряв виработку- 3 сотки, у центрі . Гайка поперечної подачі нова.

При відрізанні зажимаю гвинт фіксатора суппорта до станини. Клин на поперечці піджав.

 

На ТВ-16 конус у шпінделі КМ3.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Stebium1 написав:

На ТВ-16 штатно шли... 130 патроны 

Як в тому анегдоті: "Моя весч, куда хочу туда и ставлю".😀

Совєтський зекпром шо мав то і ставив. На мн 80 теж штатно йшли 130 патрони?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, AStorm написав:

На мн 80 теж штатно йшли

На MN80 опори ковзання на ТВ16 кулькові підшипники.

І не вважаю що було якесь "шо мав", а було шо спроектували.

І да краще 100 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Marafon333 написав:

Станок як дробив, так і дробить. Зламав відрізній, пластину.

На моєму китайці ,патрон 100,теж трохи дробить.Коли пробую відрізати,(різець відрізний з змінною пластиною 2мм) то спочатку відрізає міліметра 3,потім перестає різати,а потім закусує і ламає пластину.Тому я відмовився від цього різця і зробив відрізний різець з обрізка рапідної пили,2мм товщиною.Відрвзає набагато краще.І що головне,якщо і закусує, то не ламає.Я ним спокійно відрізаю кругляк 30мм.

IMG_20240506_123859530_HDR.jpg

І це при битті патрона 4 сотки.

П,С, А у вас і люфтів майже нема,і станок класом набагато вищим від китайця,і станок не хоче різати.

Ну просто щось ніби зачаровано.:what:

Змінено користувачем Yunytexnik
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Такий різець у мене є. Зробив із дискової фрези.

Не подобається. Швидко "сідає". Китайські пластини кращі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Marafon333 написав:

Зробив із дискової фрези.

 Для кольорового металу- годится. Для чорного бажено тс, до тож правильно заточений и в розбивку. Є китайськи леза тс вставками, дуже не погани (користуюсь такими), але не кожен може іх вперти до тв-16 або малого китайця.

photo_2024-03-20_23-43-26.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Виктор Смирнов написав:

 Для кольорового металу- годится. Для чорного бажено тс, до тож правильно заточений и в розбивку. Є китайськи леза тс вставками, дуже не погани (користуюсь такими), але не кожен може іх вперти до тв-16 або малого китайця.

photo_2024-03-20_23-43-26.jpg

Да создай тему в конце концов

4 години тому, Marafon333 написав:

Китайські пластини кращі.

Фото можно какими пользуетесь?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Stebium1 написав:

Да создай тему в конце концов

 Нет смысла, как только тема сползёт с первой заглавной страницы, её больше не будут искать. Тема для многих сложная и затратная( хотя не всегда так), ну и думать много надо. Если не хотят искать, читать и думать, а потом ещё и работать то зачем тратить время на создание таких тем?  Модно создать 100500 раз. тему, "как подключить 3-х фазный мотор" и елозить её на 4- станицы, при этом слинять на 1й.

 

1 година тому, Stebium1 написав:

Фото можно какими пользуетесь?

 

й1.jpg

й2.jpg

0-02-05-3adbd985f9cf1b7eb3d953a83bd8fd766a15a68ac0b170ead7c69ddf2431c224_1c6dba5cdc752b.jpg

0-02-05-57d9ec6beec817f2fac2bde6de3dfe5e1d41f02f67ff5c3f3f4cda8084b3759e_1c6dae5133ef73 — копия.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Виктор Смирнов написав:

Нет смысла,

Не согласен, но то такое!

А фото просил у топикстартера

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку