sanlevdb

Направляючі втулки в вилку мотоцикла. Питання.

107 повідомлень у цій темі

Вітаю форумчан. І знов питання з приводу ремонту вилки на 49-й іж. Стала потреба в виготовленні нових направляючих втулок в передню вилку на мотоциклєт. Штоки які ходять в цих втулках прошліфовані, як тут принято говорити - в сотку. В оригіналі втулки були виготовлені з чогось наподобі текстоліту, не знаю як то називається. Вибір впав на полімерні матеріали. Почитав я про них, ніби всі підходять. У всіх висока зносостійкість, і взагалі без нікуди заміннють бронзу в усьому. Вирішив підстрахуватись перед вибором матеріалу, будь то капролон чи фторопласт. Прошу відгукнутися хто експлуатував полімерні втулки в вузлах тертя. Як себе веде той чи інший полімер. Зважаючи що вони будуть працювати в маслі і під навантаженням. Чи віддати перевагу перевіреній бронзі?

Буду дуже вдячний за будь яку практичну інформацію. 

Змінено користувачем sanlevdb
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зараз вам всі скажуть, що фторопласт довго не відходить, це перше.

Зараз вам всі скажуть, що капролон дуже сильно вбирає мастило і набухає, це друге.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я майже нічого не знаю про мотоцикли. Але на мою скромну думку, ліпше навіть кілька разів на рік міняти пластикові втулки (щоб зношувалися саме вони), ніж отримати виробітку на направляючих.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є ще такий матеріал, як поліациталь. Висока зносостійкість і міцність. Дуже хороші антифрикційні властивості. Набагато менше вбирає рідини. Але, думаю його варто використовувати лише на загартованих на 30-40 одиниць валах. Як і бронзу (це лише моя думка)

Змінено користувачем Володимир Фещук
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А капролон буває дуже різним. Особисто у мене є м'який, українського виробництва. Майже нікуди не використовую. Не внушає довіри. Також є капролон білого кольору. Він теж трохи м'який, але має хороші антифрикційні властивості. Є російський капролон. Самий звичайний, дубовий капролон.

Ще існує чорний. По ідеї він з молібденом. Має хороші антифрикційні властивості, і не вбирає вологу, при цьому має меншу твердість, ніж поліациталь.

Змінено користувачем Володимир Фещук
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Текстоліт ( ні в якому разі не склотекстоліт!!!!)- колгосп імені :2e6b2bf357859fe01f09c3138f004cfc:Будьоного . ,Поліацеталь-ідеальний варіант. Капролон чорний, з графіт молібденовим наповнювачем- бюджетний варіант. Цинковий сплав ЦАМ-9/1,5, або бронза БрОЦС-9-4-1  - крутий стімпанковий варіант. 

Змінено користувачем Куляста Блискавка
граматика.
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Порекомендував би Вам - капролон с графітом , на мою думку це непоганий вибір .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Згадав- в оригіналі, на всіх ІЖ ,( крім ІЖ-ПС), а також МТ і Урал направляючі втулки  були з анифрикційного чавуну, марку не пам'ятаю. Текстолітові і капролонові були в автозапчстинах кооперативного виробництва .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я собі на мінський відливав суміш ЦАМа (карбюратори) і силумін (поршень), приблизно по вазі 2:1. Обробляється чисто. В оригіналі ж були з ЦАМа.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

в минсках и мопедах с завода стоял капрон,работал пару сезонов.Не набухает,толчки амортизирует,грязь не тянет.Металлы туда ставить смысла нет,выбивает его и перья,шаржируется.В мотоциклах тяжелее было еще шото вроде сальника-резинка или пластиковый пыльник.Нужно смотреть обе точки скольжения.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Володимир Фещук Виробітка направляючих то біда. Свої направляйки вилікував як потрібно, про це з часом в темі про мотоцикл буде.

З номенклатурою тої продукції ознайомився і заплутався що краще взяти) Тому і вирішив тут спитати в знаючих людей. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Куляста Блискавка Варіант виготовлення того з бронзи теж є, але скоріш буду робити з полімерів. 

Судячи з виробітки яка була на направляйках ті втулки замінювали не один раз. Притом що останні мали виробітку 2 мм на діаметр.

 

@Barth Ну я говорю за верхню точку ковзання. Впринципі на нижню частину яка буде ковзати в стакані теж буду робити з того самого матеріалу, що і верхні.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Напрвляйки в Яве были алюминиеподобные. У меня на Кавасаки стоят бронзовые с тефлоновым покрытием. 

В Украине можно сделать бронзу и покрыть никасилом - тоже вариант.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sadam написав:

бронзовые с тефлоновым покрытием.

В тому і річ. Бронза з покриттям - прекрасно. Просто бронза - нішт ґут.

В рульових рейках теж зустрічаються бронзові з покриттям. Але майже завжди - полімерні. Капролон, капролон графіто-молібденовий, поліациталь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я би також порадив, як вже писали люди раніше, графітонаповнений, а краще дисульфідмолібденонаповнений капролон. - Здається, роблять в Полтаві - треба погуглити. Я купував там мерканіт, - теж непоганий різновид твердого капролону, насиченого мастилом. Єдине, що погано, - продають від 5-и кілограм. Виходить не дуже дешево, як для ремонту однієї вилки.

Змінено користувачем Кіт.Сірко
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Кіт.Сірко написав:

Я би також порадив, як вже писали люди раніше, графітонаповнений, а краще дисульфідмолібденонаповнений капролон. - Здається, роблять в Полтаві - треба погуглити. Я купував там мерканіт, - теж непоганий різновид твердого капролону, насиченого мастилом. Єдине, що погано, - продають від 5-и кілограм, а матеріал не дуже дешевий.

Здається ми купували вже там колись. Твердість середня (німецький щільніший), але головне - дуже багато пор.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На ИЖах найчастіше зустрічав-нижня -з бронзи,верхня з текстоліту.Але попадались-нижня з якогось невідомого металу(по типу металокераміки...аналіз не проводив,тому не впевнений),верхня з пластику.Завжди намагався встановити-нижня з бронзи,верхня з текстоліту...не знаю чому вам текстоліт не подобається(він добре набирає масло).З пластиковими мені не сподобалось...з за більшої пластичності важко без станка підігнати у розмір.А зазорів не повинно бути взагалі,бо швидко розбиває(особливо з коляскою)...туго-вилка погано працює,не комфортно.На Панонії обидві втулки з бронзи(правда і конструкція відрізняється).

Все ж таки, не треба забувати що вилка отримує безліч ударів в усі сторони...тому м'які матеріали не довго служитимуть(розміри попливуть)....ИМХО.

Але-хто не робить,той не помиляється...тому все у ваших руках).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
41 минуту назад, Володимир Фещук сказал:

В тому і річ. Бронза з покриттям - прекрасно. Просто бронза - нішт ґут.

В рульових рейках теж зустрічаються бронзові з покриттям. Але майже завжди - полімерні. Капролон, капролон графіто-молібденовий, поліациталь.

в рулевых рейках чаще всего справа пластик,причем не сплошной а треугольником,для гашения ударов,внутри круг,снаружи треугольник.Это все в трубе с легким натягом.

Телескопическая вилка мотоцикла-дрянная идея изначально,слишком много на себя берет при очень большой длине-консоли,всегда лучше маятник,но исходя из имеющегося,ставил бы только полимеры и не жесткие,обязательно с пыльниками,обязательно с легкотекучей смазкой.И хотелось бы точно знать в какую конкретно мототу это все будет вкорячено.Возможно надо доработать совковую халтуру.Улучшив управляемость и безопасность.

и это,на 49 вроде маятник был изначально,а не телескоп.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Barth написав:

хотелось бы точно знать в какую конкретно мототу это все будет вкорячено.Возможно надо доработать совковую халтуру.Улучшив управляемость и безопасность.

и это,на 49 вроде маятник был изначально,а не телескоп.

ИЖ-49.Халтура стара...що там дороблять).Тільки заміна на імпорт-але у топікстартера інша мета-автентичність).Маятнік був на попереднику "сорок девятого"-на ИЖ-350.Позаду "сухар"-тобто ніякої підвіски,а спереду примітивна маятникова вилка з фрикційними амортизаторами.

Я не фанат ИЖ-49,але його вилка ходить краще за молодших його братів(звісно до перших зразків з пневматичною вилкою).Чому так-я не розбирався...може з за швидкості.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

оригинальный 49 не такая уж и халтура,это чистый немец с отжатого завода,без изменений,иногда и на родной комплектухе.Пришлось покататься на таком,все устроило.Без никаких изменений мот был.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Barth написав:

в рулевых рейках чаще всего справа пластик,причем не сплошной а треугольником,для гашения ударов,внутри круг,снаружи треугольник.Это все в трубе с легким натягом.

 

В механіках - так, або трикутна, або розрізана як цанга.

На гідравлічних - майже завжди суцільна

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@sadam То прям варіант взагалі для космічних цілей) відправляти його в космос по стопам Ілона Маска не збираюся, хоча...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Andriy-77 Версій 49-го з коляскою було випущено 1000 штук. На форумі по 49-му то окрема тема взагалі. Їх та поштучно знають, і якщо десь вспливе версія 49-го з коляскою за ним виїжать в той же день) Зазори буду робити, як тут принято казати - в сотку. 

@Barth Ех совкова халтура... Скільки її довелося виправляти. В оригіналі там стояла одна манжета і полоска войлока. В моєму варіанті я стакани переробив, там стоїть дві манжети і брудозйомна манжета з гідроциліндра з двома робочими кромками. Але про то буде з часом описано в іншій моїй темі. Поки що вона в стані сну, але матеріалу для її наповнення назбиралося доволі) 

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

есть сальники без пружин сейчас,"с памятью"с дополнительной кромкой-пыльником,с фетром(типа),с тройной кромкой,со сплошным стальным усилением-сепаратором,да шо попало есть в современном машиностроении,можно подобрать.Только одно мне не совсем понятно-мот готовится для ежедневной эксплуатации?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Barth Різноманіття ущільнень в сучасному машинобудуванні то не то 60 років назад. Та ні, з чого Ви взяли що для кожного дня? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку