Гаврилів Василь

Саморобний ЧПУ фрезер по металу з полем 3200х700х250

45 повідомлень у цій темі

, vaycartana написав:

Может имеет смысл при стоительстве портального фрезера по металлу, сделать неподвижный портал со шпинелем и осью У на этом портале , а стол пусть езди,.как на заводских портальных фрезерах. 

Цей варіант розглядався в першу чергу, але якщо згадаєте, заводський портальний фрезер на 3200мм ефективного ходу має 8м загального габариту. Та й взагалі, кожна задача потребує свого рішення, я вважаю, що елегантність мого повністю виправдана: загальний габарит столів 4200мм, з продовженими направляючими можна досягти гігантських 3700мм оброблюваної довжини з можливістю виставити площинність у кілька соток (щоправда, це займає кілька днів поспіль і думаю, ще трішки покатаюсь і перевірятиму-перетягуватиму). Хто в здоровому глузді відмовиться від такої краси в межах любительської майстрні?

P.S. Кого я обманюю? Думаю, кількох десяток було б чесніше.

, olkogr написав:

Як кріпити сам шпиндель будете? 

Коли перший раз проектував, це було продумано.

Шпиндель в корпусі3.JPG

Змінено користувачем Гаврилів Василь
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кріплення відбувається через прижимні планки на 2шт. М14 кожна. Поки задоволений, геометрію на виробі тримає, ал я спробую перевірити це на всій геометрії, може бути таке, що локально все добре, але не глобально. Щодо установочних гвинтів, то то теж не панацея, бо маю їх на Z. вони доволі примхливі при виставленні стосовно сили затягування. Тільки динамометричний ключ тут полегшує життя. Я міг, звичайно, виставити кут по індикатору і все те заварити, роблячи подальшу корекцію мозгами ЧПУ, але виявилось, що прижимні планки чудово тримають геометрію, а вже з Z можна і побавитись.

Взагалі ідея була така, щоб з однієї сторони прижимався клин, а з другої базувалась геометрія, але щось пішло не так і не вдалося профрезерувати скіс біля скоби (2). Думаю, якщо вся ідея житиме, то перероблю увесь портал. Між іншим, цей портал і робився для того, щоб робити станини і портали, тобто як базова технологія промислового масштабу з продуктивністю і розмірами майстерні. Все вже вийшло, хочеться тільки допиляти до гідного вигляду. Тож... прошу допомоги.

Прижимні планки.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

О. Если это "мастер-станок",  можно сделать зедку с меньшим ходом, а рамы выставлять на домкратах в точках крепления опор, жесткость зедки будет выше, ход не большой порядка 100мм, но больше наверное и не нужно для таких специфических задач. А вообще геометрию как проверяли? для такого поля - совем не тривиальная задача, точнее сказать - дорогая довольно в исполнении за счет цены поверочного инструмента.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, olkogr сказал:

Консоль з довжиною в два рази різна дає відхилення в 4-5 разів більшу при навантаженні.

навіть більше. там кубічна залежність, тому вірна цифра 8 а не 4-5

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, aegis написав:

навіть більше. там кубічна залежність, тому вірна цифра 8 а не 4-5

Можете привести цю залежність у вигляді формули?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, mikhail80 написав:

Если это "мастер-станок"

Якщо я правильно розумію Ваше твердження, то так. Я пробував робити рами, портали і бази під направляючі і вручну, і аутсорсом. Мене це дістало. Спрочатку на плазмі ріжеш технічні пази, виставляєшся і розмічаєшся пів дня, потім сверлиш, потім вариш, потім везеш на шліфовку, потім заклеюєш все базове і малюєш, бо як перед шліфовкою то зробиш, то тій фарбі буде срака. І того робота, яка зараз займе кілька днів (зварену мальовану збазувати, посверлити і поробити всі пази і тех. отвори тим же ж фрезером), тоді займала зі всіма логістиками місяць-два. Важко повірити, що маю тепер такий станок, бо планів після його доводки вже назбиралось. 

3 години назад, mikhail80 написав:

можно сделать зедку с меньшим ходом, а рамы выставлять на домкратах в точках крепления опор, жесткость зедки будет выше, ход не большой порядка 100мм, но больше наверное и не нужно для таких специфических задач.

Я думав це можу і так зробити, не вкорочуючи Z. Просто обрати висоту найбільшої жорсткості станка і ставити матеріал для обробки на домкратах так як ви й кажете.

3 години назад, mikhail80 написав:

А вообще геометрию как проверяли? для такого поля - совем не тривиальная задача, точнее сказать - дорогая довольно в исполнении за счет цены поверочного инструмента.

Лінійка, паралельки, рівень і кілька днів страждань. Класно було б мати інтерферометр для такої роботи, щоб не мати обмежень на довжину лінійки і часу встановлення рівноваги у бульбашки. Може щось підберу з часом.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Гаврилів Василь сказал:

Можете привести цю залежність у вигляді формули?

http://doctorlom.com/item173.html

для балки з одним защемленим кінцем і точковим навантаженням перший рядок картинки

 raschetnye_shemy_konsolnoy_balki.png

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години назад, Гаврилів Василь написав:

Коли перший раз проектував, це було продумано.

І жорсткість бабки падає в 4 рази. Якщо так перерізати.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@aegis @olkogr ,

Дуже вам дякую, справді, так і є.

Все ж, раз сайт називається чіпмейкер, я подумав про одне просте і дешеве рішення, яке дало доволі таки непоганий результат при моделюванні. Виконується з прокатної труби (синя) і листової сталі (фіолетове, оранжеве, аквамаринове). Зварні шви позначені зеленим.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Навантаження яке даєте? 

Я коли роблю консолі то базу між картами роблю мінімум таку саму як хід. А стараюсь 1,3 від ходу. Тоді реально жорстко). 

З труб і листа то все добре, але потрібно відпалити обов'язково. 

Змінено користувачем olkogr
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, olkogr написав:

Навантаження яке даєте?

Як і порадили, 300Н.

Щодо осі Z, то знайшов ще одне цікаве відео промислового рішення:

https://www.youtube.com/watch?v=fVLOm0trtH0

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вчора пробував на чисто профрезерувати поверхню алюмінія, Д16Т. 90% перекриття, останній прохід 0,3мм. Фреза радянська двупера Р6М5 18мм, оберти 1500, подача 250. Намазали шар фарби пруська синя, розкатали валіком, щоб менше сотки, але й не кілька мікрон.

Як видно, проходи на упор швинделя по Х- працюють краще, а от при роботі на відгинання, тобто на Х+, знімає менше, що й показала фарба, тому треба приймати рішення або по зменшенні висоти робочого ходу, або по виготовленні нової литої консолі Z. Або все одразу.

Ще одне, по жорсткості станка. Якщо вперти індикатор у низ шпинделя на вильоті, то якщо добре ривком прикластись, індикатор відхиляється на +0,2 та -0,2, тобто дуже багато! При цьому усі старання зробити щось з самим порталом обертається у відхилення соткою-другою. Тож робити щось точно треба. Власне, це і є питання.

 

20191018_153813[1].jpg

20191018_145911.jpg

20191018_145930.jpg

20191018_154803.jpg

20191018_162408.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, olkogr написав:

Литво http://www.ats.ua/

Извините, одну штучку не льем.

БЦЛЗ має адекватну ціну лиття, але за розточку і обдирку просять 14000!!!! гривень.

Змінено користувачем Гаврилів Василь
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, Гаврилів Василь сказал:

БЦЛЗ має адекватну ціну лиття, але за розточку і обдирку просять 14000!!!! гривень.

ну замовте там литво, а обробку на стороні, якщо думаєте що дорого. ви взагалі покажіть що конкретно і з якими допусками ви хочете обробити. бо може статися що ціна досить адекватна

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, aegis написав:

ну замовте там литво, а обробку на стороні, якщо думаєте що дорого. ви взагалі покажіть що конкретно і з якими допусками ви хочете обробити. бо може статися що ціна досить адекватна

Подав без допусків, цікавило литво, обдирка і співосна розточка на одному горизонтально-розточному.

clipboard_image_6c14b961.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а зачем растачивать на все 600? только под размер рекомендуемого крепления шпинделя, а остальное прослабить - будет дешевле скорее всего

Змінено користувачем mikhail80
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Гаврилів Василь я у знайомого попитаю. у них є великий горизонтал, думаю можуть таке зробити

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

При роботі на станку виявились вказані і не вказані тут проблеми конструкції:

1) найбільша проблема в рознесенні направляючих. Найбільше зміщує і дає відбрацію саме на каретках

2) оброблюване поле цілком реально довести до 4000-4100мм

3) люфти на редукторах

Тому хотілки наступні:

1) перевірити падіння жорсткості до і після шліфування підкладок направлю

2) перевірити можливу досяжну точність листових конструкцій з лазера

3) перевірити не моделюванням, а практичним експерементом жорсткість з нервюрами

4) перевірити жорсткість широко розведених кареток

5) перевірити привода на 1кВт сервомоторах через зубчатий ремінь з ред. 1:2

Для випробування обрано ось таку конструкцію:

CNC_MILL_V2.PNG

В ній промодельовано усі вузли, показує прекрасні дані по жорсткості, Інвентор каже в сотку як два пальці. На жаль, мої міркування часто не зустрічаються з реальністю, тому за потреби буду по кілька разів перебирати, віддавати на обробку, знову збирати до необхідного результату. У випадку фінальної невдачі навіть продублюю привід по X і зроблю на одному столі. Товжщина 8мм на усіх деталях. Для масштабу, загальна висота 716мм. Набито отвори для 25 рельси і для 35, для опор на 20ШВП і 32ШВП, на випадок, якщо справа буде на рельсами і гвинтами.

Все вже нарізано і стягнуто на шпильки. Залишається варити.

Злетить чи не злетить?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ой намаетесь со сваркой! Поведёт однозначно.

55 минут назад, Гаврилів Василь сказал:

Залишається варити.

Злетить чи не злетить?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 14.02.2021 в 15:06, Гаврилів Василь сказал:

Злетить чи не злетить?

3 20 би злетіло.... І то плиту де рельси зет я б переробив....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку