Острозуб

Пневмоподшипник нужен совет.

165 повідомлень у цій темі

, Острозуб написав:

 а мне надо 95-100мм

 

 

Один американець не мав пористого графіту, ні кулькових втулок. Але мав потребу гострити фрези по бічній смужці. Він також хотів використати повітряний підшипник.

І зробов він отакий mill fixture on air bearing 

 

 

 

А в цьому відео він розповідає і показує як це зроблено:

 

 

 

Дві кільцеві канавкі до яких підведено повітряний тиск по просвердлених каналах. 

 

І на десерт маленькій відступ від головної лінії теми. 

Повіртяний підшипник без підводу тиску, лише за рахунок якоїсь поверхневої обробкі деталей:

 

 

Змінено користувачем Саша
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А що тут особливого? В першому відео пневмоопора з явним порушенням технології, косо криво але праює, в дугому аналог гідродинаміки.

Візьміть склянну пластину і плитку КМД,  поставте плитку КМД на пластину і штовхніть, плитка буде літати над пластиною доки, доки буде рухатися, але ящо притиснути і видавити з під неї повітря, то плитка ніби приклеїться, але всеодно буде ковзати по повехні пластини притягуючись до неї.

ТС щось буде робити? Хоча б повторити  креслення яке давали вище але з підгонкою під свої розміри, а то ідеального варіанту можна шукати вічно.

Змінено користувачем Meyson
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

якби було менше абразиву можна було б спробувати магнітну подушку)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Meyson сказал:

А що тут особливого? В першому відео пневмоопора з явним порушенням технології, косо криво але праює, в дугому аналог гідродинаміки.

Візьміть склянну пластину і плитку КМД,  поставте плитку КМД на пластину і штовхніть, плитка буде літати над пластиною доки, доки буде рухатися, але ящо притиснути і видавити з під неї повітря, то плитка ніби приклеїться, але всеодно буде ковзати по повехні пластини притягуючись до неї.

ТС щось буде робити? Хоча б повторити  креслення яке давали вище але з підгонкою під свої розміри, а то ідеального варіанту можна шукати вічно.

Я то буду конечно делать.

Сейчас жду ответа от америкосов сколько стоит их готовый подшип из графита.

Также думаю над шариковой втулкой.

16 минут назад, aegis сказал:

якби було менше абразиву можна було б спробувати магнітну подушку)))

Я с таким никогда не сталкивался

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну и самое главное никак не дождусь оправку из Китая которая сюда проектировалась 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Острозуб сказал:

Я с таким никогда не сталкивался

уяви, що втулка має магнітний полюс всередині.  а вал має такої ж полярності полюс ззовні. вони будуть відштовхуватися один від одного. магнітна подушка

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, aegis написав:

магнітна подушка

А в середині стружка:D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Meyson сказал:

А в середині стружка:D

я ж писав, що жалко що дуже абразивно усе

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пневма зручна тим що буде видувати увесь бруд

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Meyson сказал:

Пневма зручна тим що буде видувати увесь бруд

Согласен но как в любом деле есть и несколько недостатков.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наконец-то я дождался эту оправку

IMG_20200106_142759.jpgIMG_20200106_142819.jpgIMG_20200106_143000.jpgIMG_20200106_143140.jpg

диматр цилиндрической части 40мм минус 1сотка

на фото ещё оправка под ер-25 для сравнения положил.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Острозуб написав:

диматр цилиндрической части 40мм минус 1сотка

на фото ещё оправка под ер-25 для сравнения положил.

 

Доречі, вони закалені? Маю на увазі задню, циліндричну частину.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Ігрек сказал:

 

Доречі, вони закалені? Маю на увазі задню, циліндричну частину.

Да только что спецом мелким напильником попробовал закалка есть

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Острозуб сказал:

Да только что спецом мелким напильником попробовал закалка есть

Но твёрдость там ниже чем у подшипника, имейте ввиду. Я на подобных изделиях быстрорезом резьбы резал, со скрипом и подтачиванием резца, но нарезал.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, пенсионер сказал:

Но твёрдость там ниже чем у подшипника, имейте ввиду. Я на подобных изделиях быстрорезом резьбы резал, со скрипом и подтачиванием резца, но нарезал.

я это понимаю, но мне же не надо что бы шарики двигались с такой скоростью как в подшипе

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Острозуб справа не в швидкості. справа в контактних навантаженнях https://studme.org/188225/tehnika/raschet_kontaktnuyu_prochnost

в тебе найгірший випадок, коли контакт по точках.від загартування модуль пружності мало змінюється. а от сігма врем. росте

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, aegis написав:

коли контакт по точках.від загартування модуль пружності мало змінюється. а от сігма врем. росте

Можна було й простіше написати.

На такому валу шарики накатають собі доріжки, а в деяких місцях навіть будуть лунки, шарики попадаючи в них бдуть підклинювати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Meyson сказал:

Можна було й простіше написати.

На такому валу шарики накатають собі доріжки, а в деяких місцях навіть будуть лунки, шарики попадаючи в них бдуть підклинювати.

А можна сделать подшипник скольжения?

Вал хромируем.. втулку точим их тефлона.. или еще че скользит хорошо..?

И биз шариков.. и биз воздуха..?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
51 минуту назад, Ganch_er сказал:

А можна сделать подшипник скольжения?

Вал хромируем.. втулку точим их тефлона.. или еще че скользит хорошо..?

И биз шариков.. и биз воздуха..?

у меня нет возможности хромировать вал.

ну и если бы его похромировать то и шарики лучше бы катались хром твердость хорошую дает

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Острозуб сказал:

я это понимаю, но мне же не надо что бы шарики двигались с такой скоростью как в подшипе

Собственно, после осознания твёрдости своего удлиннителя er25 я и "съехал" на втулки.

Но повторите конструкцию американского дяди что Саша показал, для этого удлиннителя, шо тут думать..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, пенсионер сказал:

Собственно, после осознания твёрдости своего удлиннителя er25 я и "съехал" на втулки.

Но повторите конструкцию американского дяди что Саша показал, для этого удлиннителя, шо тут думать..

сегодня утром я смотрел то видео, мне кажется что не работает так как надо конструкция американского дяди.

крути он крутил а раскрутить как надо не смог вал, он у него одинаково крутится что с воздухом что без.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, Острозуб сказал:

сегодня утром я смотрел то видео, мне кажется что не работает так как надо конструкция американского дяди.

крути он крутил а раскрутить как надо не смог вал, он у него одинаково крутится что с воздухом что без.

Да нормально у него работает, разница между вашей конструкцией и у него в том что у него воздух приходит в зазор без предварительных дросселей а прямо, а у вас 0.5мм жиклёры стоятдо рабочего зазора.., похоже они всё и губчят.

И в зазоре должно быть сухо, никакого масла, и к воздуху те же требования.

Змінено користувачем пенсионер
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Острозуб написав:

сегодня утром я смотрел то видео, мне кажется что не работает так как надо конструкция американского дяди.

Та ж написино було що дядя порушив умови конструювання, в нього кільцевий зазор замість дроселюючих отворів, також судячи з того як виходило повітря зазор був явно за малий.

Я б вам показав як влаштована заводська пневмоопора, але вона за 100 км. від мене. Можуть передати але то марні зусилля від яких не буде ніякого толку, ТС вигадує велосипед.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Meyson сказал:

Можна було й простіше написати.

простіше писалося вище що має бути добре загартовано а не різатися швидкорізом

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, Meyson написав:

Пневма зручна тим що буде видувати увесь бруд

Це не зовсім так. Якщо вал буде із маслом, відповідно налипшим пилом брудом абразивом, повітря не буде встигати це видувати із зазору, якщо хоч трохи різкіше повести механізм. Трохи схожа ситуація і з СОР, якщо вал мокрий і втулка повільно рухається, коли є тиск то ще нічого. Пізніше повітря відключається, брудна СОР по трохи змочує вал і всмоктується графітом. Що далі буде я не знаю, чи ввімкнення подачі повітря одразу видує вологу, чи графіт буде змучуватись якось. Мабуть графіт просто засмітиться з часом. Думки не мої, транслюю Dan Gelbart'а, ось цього автора токарника і шліфера. На момент знімання відео він не знав, як захистити станину від СОР, хоч в нього опори і без графіту. Думав використати "пневмоніж", але там страшна витрата повітря.

, Meyson написав:

Я б вам показав як влаштована заводська пневмоопора, але вона за 100 км. від мене. Можуть передати але то марні зусилля від яких не буде ніякого толку, ТС вигадує велосипед.

Ми тут просто базікаємо, поки в топікстартера не з'явились заводські втулки. Я сьогодні отримав шпіндель ас72 мінімум щоб побавитись, максимум буде свердлити текстолітові плати і\або внутрешліфувані головки крутити. По любому розберу щоб зняти консерву, пофоткаю, щось поміряю. Чисто для інтересу, а не для повторення. Ці шпінделі реально нікому нафіг не потрібні, зараз продаються по 600 грн.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку