Curandero

Нарощування міді на сталі електролізом

70 повідомлень у цій темі

, monarch-tig написав:

Вы правы 100%. А по поводу токосьемных колец все просто, электроды по бронзе utp-32 или 34 точно не помню наварил кольцо любой ширины и толщины и проточил .У меня так сделано ,больше 10лет полет нрмальный

Як варили? Нюанси є?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Curandero сказал:

Нюанси є?

Обязательно очистить сталь . прокалить электроды и прогреть место сварки градусов 20-60 .Это нужно для удаления влаги если работаете в неотапливаемом помещении. И ручной дуговой соблюдая режимы. Занимаюсь этим видом сварки для востановления различных корабельных эелезяк вплоть до гребных винтов

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, monarch-tig написав:

Обязательно очистить сталь . прокалить электроды и прогреть место сварки градусов 20-60 .Это нужно для удаления влаги если работаете в неотапливаемом помещении. И ручной дуговой соблюдая режимы. Занимаюсь этим видом сварки для востановления различных корабельных эелезяк вплоть до гребных винтов

Пишуть треба гріти більше - 150-250, чи це стосується не сталі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Все что вам нужно меднографитная счетка у меня 20х20 10 лет полет нормальный ездит по торцу чугунного маховика ненужно все слишком усложнять .

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, Curandero сказал:

Пишуть треба гріти більше - 150-250, чи це стосується не сталі?

У медных сплавах высокий кофициэнт  теплопередачи,поэтому эти сплавы греть нужно гораздо выше чем сталь.Я упомянул что сталь нужно нагреть лиж бы избавиться от влаги .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тема нарощування цікава і для мене. Але для зварного столика тріхи зайве. 

Якщо нарощувати - то сваркою. Або гарячою обпресовкою.

Варіант зі щітками дуже практичний. Можна з якогось генератора в ломі зняти. або виточити самому.

Але я зробив би ще простіше. Та надійніше. Спіраль з шини; плетена мідь, або пачка полосок.

Ща скину фотку. Я вчора подібне купив. Але з алюмінію.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Площа кожної 2,5см кв.

Як на мене, це надійніше.

IMG_2020.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, Bogdan сказал:

Площа кожної 2,5см кв.

Як на мене, це надійніше.

IMG_2020.jpg

Что то я не соображу-как при помощи плетенки,либо такой шинки,реализовать подвижный вращающийся стол?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, KOLIAN75 написав:

Что то я не соображу-как при помощи плетенки,либо такой шинки,реализовать подвижный вращающийся стол?

 Видимо — тертям )))):blum2::blum2:

 Відповідно до моїх слабеньких знаннях в гальванопластиці наростити згадуваний слой міді на стальній поверхні буде потребувати значних зусилль як в матеріальному плані, часі  та танцями з бубном, так і взагалі туманними перспективами в позитивному результаті. При збільшенні нарощуваного слоя потрібно буде змінювати параметри процесу, корректування електроліту (осадження не проходитиме  беззслідно для електроліту).... та іншими проблемами . Нарощувана мідь буде крихка, пориста з невідповідною поверхнею і чесно кажучи існують сумніви взагалі в можливостіі нанесення такої товщини (Хіба в декілька етапів...)

 Ось вам простий, як бублик спосіб реалізації, про який я вже згадував.

 

IMG_20180603_180627.jpgIMG_20180603_180806 (1).jpgIMG_20180603_180816.jpg

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, KOLIAN75 сказал:

Что то я не соображу-как при помощи плетенки,либо такой шинки,реализовать подвижный вращающийся стол?

якщо на ньому не каруселі крутити, то достатньо 360гр тріхи в плюсі. - спіраль, як спіральна пружина. Її можна і не з міді. 

А ще простіший варіант - кулька знизу осі. Через неї подавати струм. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

якщо на ньому не каруселі крутити, то достатньо 360гр тріхи в плюсі. - спіраль, як спіральна пружина. Її можна і не з міді. 

А ще простіший варіант - кулька знизу осі. Через неї подавати струм. 

Не варіант, при наплавці валів, навіть проварці фланців там треба по кілька повних обертів дати для деталі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
53 минуты назад, Curandero сказал:

при наплавці валів, навіть проварці фланців там треба по кілька повних обертів дати для деталі.

Я подібний також обдумую. Але для валів прикидав як токарний. 

Якщо обертів чимало - то тільки щітки. Якщо контакт метал на метал - буде припікатись плюс вийде ерозія.

Я б напресував на гарящу мідь (розширюється більше ніж потрібно) і вліпив щітки.

Але варіант з кулькою також практичний.

Я буває варю багато деталюх на "шаблоні". Шаблон стальний, щоб деталюхи не припікались брискаю мідним спреєм. Також варив на мідних оправках - припікається, але рідко. 

От і взяти знизу (типу) мідну шайбу (тріхи сферою) На неї шар від підшипника, шар прихвачений до осі, вісь в направляючій втулці - крути скільки забажаєш.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Контактную площадку шлифануть взять графтовую щётку бигеля тролейбуса и пусть себе елозит

Я приблизно так собі і планую робити. Правда маю в наявності готові щітки 20х30х60 і планую поставити для надійності дві (одна навпроти другої). Вал привода патрона діаметром 70мм навіть не шліфував, лише чиста проточка. Вже все практично готове лишилось зібрати в один корпус, але постійно бракує вільного часу. Якраз поза вчора закінчив одну велику роботу, можливо з завтрашнього дня попробую зайнятись закінченням позиціонера (позиціонерів), якщо чогось знову не підкинуть робити. Аж боюсь зарікатись ))):D

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так робив Адам у своєму проекті стола:

 

 

 

якось так і я планував, якщо попадеться полоса відповідних габаритів(що малоімовірно, а тратитись на цей проект я не сильно хочу), але я не в Каліфорнії живу і не у Флориді, у мене інакша погода та клімат, тому мене коробить залишати там електрохімічну пару мідь-сталь.

Змінено користувачем Curandero
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене є така шина. Купував для точечної. Брав з запасом. 

Але там стільки не потрібно. Лише на контакт. Пружинити можна іншим.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Curandero написав:

але я не в Каліфорнії живу і не у Флориді, у мене інакша погода та клімат, тому мене коробить залишати там електрохімічну пару мідь-сталь.

Якраз навпаки.

Там клімат тепліший та набагато вологіший.

Кругом - море.

Коротше, климатичні умови - літера "Т". 

А якщо взяти до уваги ще й інтенсивні випаровування з плантацій цитрусових. :D

Тому там якраз гальванічна пара є набагато актуальнішою.

 

Але той пан, навіть при такому кліматі  не дуже заморочується.

Чого й Вам бажаю..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, IMP написав:

Щось мені здається, що набагато простіше буде приварити мідну полосу потрібної товщини зовні до сталевої труби, ніж нарощувати  таку  товщину гальванічним способом. Чесно кажучи навіть не чув, чи можливо навіть повноцінно наростити таку товщину відповідної якості.

Знайшов джерело, в мене правда книга українською і трохи пізнішого випуску(1968-го року :D), але тим не менше:

 

333.jpg

 

0,3А на дм2 для нормальної якості)

Змінено користувачем Curandero
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, технократ написав:

Якраз навпаки.

Там клімат тепліший та набагато вологіший.

Кругом - море.

Коротше, климатичні умови - літера "Т". 

А якщо взяти до уваги ще й інтенсивні випаровування з плантацій цитрусових. :D

Тому там якраз гальванічна пара є набагато актуальнішою.

 

Але той пан, навіть при такому кліматі  не дуже заморочується.

Чого й Вам бажаю..

От цікаво, за яких умов більше вологи зконденсується на сталі, при -1 та 76% вологості, чи при +18 та 61% вологості, або може вже досить цього оффтопу?..

 

333.jpg

Змінено користувачем Curandero
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ещё надо учесть, что удельное электрическое сопротивление электроосажденной меди,

примерно в два раза выше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, катран написав:

Ещё надо учесть, что удельное электрическое сопротивление электроосажденной меди,

примерно в два раза выше.

Це звідки такі фантастичні дані?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ніби знайшов вичерпну інформацію по техпроцесу нарощування:

 

http://metal-archive.ru/tyazhelye-metally/1497-elektroliticheskoe-rafinirovanie-medi.html

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Curandero написав:

може вже досить цього оффтопу?..

Вибачаюсь.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Stebium1 написав:

@Curandero "Свойства медных покрытий и их структура зависят от условий осаждения. По физическим свойствам электролитическая медь отличается от меди, находящейся в равновесном состоянии. Медь, полученная электроосаждением, имеет повышенные твердость, электросопротивление и внутренние напряжения. Это связано со строением кристаллической решетки осадков меди, содержащей повышенное число дефектов примесей. [c.149]" Отсюда https://chem21.info/info/1059986/

Может пригодится что.


 

Так там же не про отримання хімічно чистої міді, про яку я тут пишу, а про "технічне оміднювання" для тих чи інших цілей, плюс є посилання на 149-ту сторінку, де все це розписано:

 

333.jpg

 

Ну і як можна порівняти густину струму в 0,3А на дм2, про яку я писав вище із наведеними тут 1,1-5,4А на дм2?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Curandero, ну оставьте Вы эту идею. Без применения специального оборудования (асимметричный ток) осажденный слой в 1мм на верхних 0.6мм будет из дендритов (крупных кристаллических структур). А значит, придётся после 1мм наращивания срезать до "как чисто" примерно 0.7мм. Чтобы получить хотя бы 3мм нарощенного слоя потребуется 9-12 этапов. Не верите - поисковый запрос "гальванопластика". Там как раз наращивают относительно толстые слои, единственное, там используют разделительный слой для легкого снятия изделия с мастер-формы.

Змінено користувачем el-mech
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, el-mech написав:

Curandero, ну оставьте Вы эту идею. Без применения специального оборудования (асимметричный ток) осажденный слой в 1мм на верхних 0.6мм будет из дендритов (крупных кристаллических структур). А значит, придётся после 1мм наращивания срезать до "как чисто" примерно 0.7мм. Чтобы получить хотя бы 3мм нарощенного слоя потребуется 9-12 этапов. Не верите - поисковый запрос "гальванопластика". Там как раз наращивают относительно толстые слои, единственное, там используют разделительный слой для легкого снятия изделия с мастер-формы.

Про гальванопластику я дізнався тоді ж коли про рафінування міді, ніхто в гальванопластиці не бавитиметься нарощуваннями впродовж місяця із струмами в 0,3А/дм2, там зовсім інші задачі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку