Reiter

Саморобний компрессор ?

278 повідомлень у цій темі

додам, що там і 3 кВт вистачить для звичайних робіт і невисокого тиску. 

Піднімати оберти компресора більше 2000 - буде дуже грітись, ну і ККД буде менше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

додам, що там і 3 кВт вистачить для звичайних робіт і невисокого тиску. 

Піднімати оберти компресора більше 2000 - буде дуже грітись, ну і ККД буде менше.

Та просто трапився за недорого саме такий мотор. 950 об. Якщо зроблю 1, 5:1 то матиму на компрессорі близько 1500 об. А це має бути десь 350 л/хв

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

А це має бути десь 350 л/хв

там не прямолінійна залежність.
Якщо є можливість то на компресорі подвійний, а на двигун на два діаметри, щоб було 1500 і 2000

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

там не прямолінійна залежність.
Якщо є можливість то на компресорі подвійний, а на двигун на два діаметри, щоб було 1500 і 2000

Дякую. Завтра поїду заберу той мотор, якщо з ним все ок

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Але саме над останнім варіантом і думав.  + можна притягнути хомутом до ресівера. Таким чином сам балон не варитиму... 

Там на ресивере имеется штуцер, вот между ним и то что к нему крепится можно проложить пластину которую безболезненно можно приварить к имеющейся плошядке и таким об.разом увиличить площать под навесное оборудования.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

vovi4dvb 

А система змащення як організована?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Забрав мотор. Підключити поки змоги немає (сподіваюсь скоро вже з'явиться). Перевірив лише мультиметром. Мотор має 3 дроти. На корпус не дзвоняться. Опір між будь-якими дротами дорівнює 3,8 Ом. 

 

 

IMG_20230818_162034.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Доброго всім часу. Бачу що дуже активна тема про саморобні компрессори, то вирішив не відкривати свою тему і поділитися своїм досвідом тут, може комусь стане в нагоді.

 Років 30 назад зібрав компрессора з головою від ЗИЛа, деякий час компрессор наче працював, але перегрівся і попер масло коли перефарбовували куму беху. Тоді я компрессора розібрав, добре все роздивився, зробив висновки і зробив просту алє більш надійну конструкцію. Нижні кришки шатунів(разом із вкладишем) по центру просвердлив, отвір 7 чи 8мм(вже не памятаю). Вісь отвору зробив трохи з нахілом проти ходу обертання нижньої головки шатуна , щоб получилась подоба черпалки для посилення змащування. Такий принцип змащування на багатьох компрессорах, ДВС мотоблоків і т.д. Охолодження зробив вільним, без насосів і помп, головне щоб був перепад висот вхідного і вихідного патрубків. Радіатор зробив із зміївика від самогонного аппарату. Рідина - дешевий Тосол. Мастило - автополусинь. Мотор - 3ф 3кВт 1480об/хв. Передача майже 1:1, ресивер - газ.баллон 27л. Тиск вмик-6, вимик-7. 

 Ітог: пропрацював у мене більше 15-ти років, легко витримував безперервну повну покраску авто, не кипів жодного разу. Пофарбовано кілька авто(моїх і друзів). Працював щодня на продувці карбюраторів,забеспечував повітрям маленький пескоструй і т.д. За цей час кілька разів міняв масло і періодично зливав конденсат з ресівера. Більше не робив нічого.

На зараз, компрессор працює у мого товариша, правда з двигуном від стіралки і щоб не нагружати двигун тиск знижено до 4-4,5кг/см2.  

 На сьогодні у мене СО-7 з 70л у ресіверах - не скажу що щось набагато стало краще, ну хіба що трохи потужніше і робить тихіше тому що на головці менше обертів, чим було на ЗІЛовському компрессорі.

P5253697.JPG

P5253698.JPG

P5253699.JPG

P5253703.JPG

P5283704.JPG

P5283705.JPG

P5283706.JPG

P5283707.JPG

P5283708.JPG

P5283709.JPG

P5283710.JPG

P6133734.JPG

P6133735.JPG

P6133736.JPG

P6133737.JPG

P6133742.JPG

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, AIL написав:

Мотор - 3ф 3кВт 1480об/хв

Працював від 3 фаз чи однієї?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Працював від 3 фаз.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Знову "помусолю" тему мотора. Маю наращі 3 мотри на вибір. 2,2 кВт 960 об, 3 кВт 1500 об (від 676 фрезерного, той поки всеодно розібраний) і 4 кВт 900 об. Якийсь із них мені треба поставити на компрессор, якийсь на генератор. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

який компресор?

Якщо генератор з трифазного двигуна - забий і купи, зараз їх навезли, що ціна доступна. На бензині зекономиш і без ризиків, що попале все.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

який компресор?

Якщо генератор з трифазного двигуна - забий і купи, зараз їх навезли, що ціна доступна. На бензині зекономиш і без ризиків, що попале все.

Голова Ікарус. 

На рахунок генератора, то в мене все на нього є - бензомотор, конденсатори. В минулому році так і не зібрав

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Reiter написав:

В минулому році так і не зібрав

і не збирай. 

А якщо і будеш - роби трифазний діодний міст, а вже  потім з нього перемінку. Так більш стабільно буде.

Але, плюнь і не заморочуйся. Зараз купити ще можна по нормальній ціні. В мене німецький інвертор, зимою дуже виручав, я рік тому його купив в польщі, з перевозкою вийшов за 20 тис (ніби 23). Зараз такий же, тільки в пару разів менший, але потужності ті ж - 8тис. (наднях сусіду такий провіряли). 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я б ставив 3кВт.

На моєму стоїть 4 кВт, сам компресор на 1000л/хв, але оберти я зменшив, щоб не так грівся і зношувався. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Я б ставив 3кВт.

На моєму стоїть 4 кВт, сам компресор на 1000л/хв, але оберти я зменшив, щоб не так грівся і зношувався. 

Дякую. З тим шківом, що зараз стоїть на моторі виходить 2200 об на компрессорі. Може трохи й забагато. Я планував 1500 - 2000

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Я б ставив 3кВт.

На моєму стоїть 4 кВт, сам компресор на 1000л/хв, але оберти я зменшив, щоб не так грівся і зношувався. 

Доречі маю можливість обміняти свій мотор 4 кВт на такий же 4 кВт але 1500 або 3000 об. Не знаю чи є сенс в цьому, якщо задіяти для того ж генератора

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

4 кВт на такий же 4 кВт але 1500 або 3000 об

шківи все вилікують... тисячник дорожчий десь на 1000 грн. Пересилка такого виде від 600 в один бік і т.д.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

шківи все вилікують... тисячник дорожчий десь на 1000 грн. Пересилка такого виде від 600 в один бік і т.д.

Можу по місцю обміняти. А з чим пов'язано те, що він дорожчий? В нього більший момент? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

він більший і в нього більше міді - якщо коротко.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

він більший і в нього більше міді - якщо коротко.

Тобто виходить якщо умовно треба отримати 1500 об на валу то краще ставити 900 об і передаточне 1,5 : 1 ніж, наприклад, 1500 об і передаточні 1:1 чи 3000 об і передаточні 1:2? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

То є так.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, 3121 написав:

То є так.

Лаконічно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Сергій Лавріненко написав:

Лаконічно.

І то є так :)

 

Якщо є можливість, то завжди треба намагатись поставити 1000 чи 1500 обертів. 

Змінено користувачем 3121
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, 3121 написав:

то завжди треба намагатись поставити 1000 чи 1500 обертів

3000-к краще охолоджується. І в випадку необхідних високих обертів  - 3000-к практичніший. 

Я на свої дробарки в основному 3000-ки і шукаю. Мені вони на багато практичніші. 

Але є великий мінус - ресурс підшипників. Тому, як золота середина - 1500.

Але це все суб'єктивно. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку