Михайло 79

Допоможіть із задачкою із математики( 5-й клас)

93 повідомлення у цій темі

8 часов назад, YuM сказал:

Часто сучасні автори підручників інтелектуальним рівнем не дотягують до середньостатистичного учня відповідного класу. 

Саме перше питання тут - чи повинен учень 5-го класу знати правила гри доміно? І що власне є така гра?

Тут сам текст задачі "по-дебільному написаний" 

Это как минимум.

Какая -то ведь (Слово удалено системой) разработала этот учебник, другая включила в программу, третья утвердила.

Как говорил мой школьный учитель физики, Федор Михайлович Будыка- "Правильно понятое условие задачи-это половина решения.Не получается решить- значит, в первую очередь, ты не понял условие задачи".

О каком условии здесь может идти речь?

Некорректная подача условия задачи в естественных науках, и особенно для детей- это есть моральное преступление, направленное на подавление интеллекта ребенка.

Жаль просто детей и родителей- слава Богу, мои пацаны уже давно отучились.

Гнать сраной метлой под сраку таких чиновников от образования,

которые утверждают такие учебники и программы.

Учителя, полагаю, ни при чем- они работают по программам, а не от себя.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, Михайло 79 сказал:

 Ось задачка    ( дочка в  5-му класі ):

    Двоє грають у доміно.Скільки різних варіантів може бути  для другого ходу гравця , що почав гру, після того, як гравці зробили по одному ходу ?

 Як  розвязати ? Мені недано ....

Ответ б - 33 варианта, но не хода, а установки кости

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Кулибкин сказал:

Максим, я вважаю, що таке Ваше пояснення ні Вашій дитині, ні її вчителю не сподобалося б...

Персонально для Вас (все те, про що я писав вище):

111.jpg

222.jpg

И тут не полное условие и не полный ответ, полный 45

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А , кстати, это задача не школьной программы, а с олимпиады, так сказать, "повышеной сложности". Там может быть что угодно и никто за это ответственности не несет и не понесет.

...Та и не интересно  уже.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, Кулибкин сказал:

Максим, я вважаю, що таке Ваше пояснення ні Вашій дитині, ні її вчителю не сподобалося б...

но это единственно верное решение при шести камнях на руках, чтобы ответ был 36 вариантов

 

если вы так не считаете, то упростим задачу.

 

задача для вас:

 

двое деток играются в доминошки, не зная правил, и ходят любым номиналом к любому, но важно ставить доминошки друг к другу, как делают дядьки во дворе. первый ребенок походил 1:2. ход другого ребенка и у него на руках всего ОДНА костяшка, 5:6.

 

вопросы:

- сколько вариантов ходов у него есть, если играют в две стороны?

- сколько вариантов ходов у него есть, если играют в четыре стороны?

- откуда вы вяли шесть вариантов?

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а нет, не единственное.

если учесть, что дети могут ставить этот камень поперек, как ставят дубль. то тогда да, будет шесть вариантов

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

не важливо, що на столі, бо хід один і тільки 2 варіанти на столі.

Треба починати вираховувати те, що в руках - можливостей цього ходу. 

Скільки в руках кістяшок? 6? 

На кістяшці дві сторони. - 12. 

Далі - дублі ще плюс 6 - 18

Далі - аж тут вже стіл - тут є дві сторони, тому множимо на 2

36

Змінено користувачем Bogdan
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Інтеграли не потрібно. Скільки в руках - то і є варіанти, а не теорія ймовірності, коли монета впаде на ребро, або зависне в повітрі

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Bogdan сказал:

не важливо, що на столі, бо хід один і тільки 2 варіанти на столі. Починати вираховуюти те, що в руках - можливостей цього ходу. 

Скільки в руках кістяшок? 6? 

На кістяшці дві сторони. - 12. 

Далі - дублі ще плюс 6 - 18

Далі - аж тут вже стіл - тут є дві сторони, тому множимо на 2

36

вы серьезно?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Bogdan сказал:

Інтеграли не потрібно. Скільки в руках - то і є варіанти, а не теорія ймовірності, коли монета впаде на ребро, або зависне в повітрі

мне просто интересно, распишите эти варианты в предложенной мною задаче, например:

1 вариант) ребенок может походить 5-кой к 2-йке

и т.д.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розжую

Все простіше, ніж здається.

На столі два "хвости" до яких можна приставити костяшки.

В руках їх шість, по два варіанти "лягти", плюс третій "торцем"

ВСЕ

Ніяких "в повітрі" і "на ребро". 

Це ДИТЯЧА задачка. 

тобто 3 варіанти кожної з шести і з двох боків "риби" - 3*6*2=36

Дискусію можна закривати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, Bogdan сказал:

В руках їх шість, по два варіанти "лягти", плюс третій "торцем"

ВСЕ

да. это я описал выше. один камень в предложенной мною задаче получается 6 вариантов именно так как вы описали

но на 6-сть костяшек на руках, чтобы получить 36 вариантов размещения на столе нужно обязательное условие, чтобы у вас не было дублей.

или вы четко оговорили )))))) что камень, допустим, 3:3 имеют северную и южную тройку )))))))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
34 минуты назад, mrich сказал:

но на 6-сть костяшек на руках, чтобы получить 36 вариантов размещения на столе нужно обязательное условие, чтобы у вас не было дублей.

тут не понял.

Дубли могут быть, они учитаны и подходят.

 

3/3 - может лечь тремя вариантами. Т.е. дубли добавлены отдельно.

 

... Есть 6 фишек, они могут лечь (всегда) двумя вариантами ........при этом, не важна вероятность выпадения циферок, нас не об этом спрашивают, мы не считаем косточки......     

Далее + возможные "боком" дубли - их может быть также шесть .... и т.д.

Для этого и есть подводка, что сделали по одному ходу - выбить один дубль и выровнять симметрично "стороны".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Bogdan сказал:

3/3 - может лечь тремя вариантами. Т.е. дубли добавлены отдельно.

правильно! итого, если у вас на руках хотя бы один дубль вы уже не получите 36 вариантов. а на 3 варианта меньше

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

При всій моїй повазі до вас як людей що (скоріше всього) тямлять в комбінаториці більше ніж я - однак ваш спір позбавлений сенсу оскільки в умові задачі не вказано правил гри. Нема правил - нема комбінацій - нема що рахувати. І всі запропоновані рішення тут - водночас і правильні, і неправильні, оскільки за відсутності правил гри нема можливості їх перевірити.

 

P.S. Мені ще зі школи попадались адекватні вчителі зокрема математики та фізики, котрі наголошували, що за задачу без достатніх вхідних даних нема сенсу навіть братись. І якщо учень/студент знаходив в задачі помилку такого роду - достатньо було замість розв'язку на неї вказати, це зараховувалось за розв'язок. І на мою думку це правильно в даному контексті, бо вчить не гадати на кавовій гущі.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, memoliza сказал:

 І якщо учень/студент знаходив в задачі помилку такого роду - достатньо було замість розв'язку на неї вказати, це зараховувалось за розв'язок. І на мою думку це правильно в даному контексті, бо вчить не гадати на кавовій гущі.

респект преподавателям. рад, что вас судьба свела с хорошими учителями.

а ведь найти и обозначить ошибку - работа куда труднее, чем просто решить задачу.

 

но именно такие задачи с ошибками заставляют думать не шаблонно, искать и анализировать варианты. а может, ошибки не было? ))) а может должен быть другой путь решения?

 

здесь же весьма приятное отвлечение от железок на "пошевели мозоком"

изначально согласен, что задача или сформулирована глупо или ошибочно впечатаны ответы.

 

но ведь как красиво перешли от ясных номиналов к пространственным вариантам.

 

любопытно будет узнать у автора темы, что же его чаду сказал в школе учитель? это вам не выборы в США. это ДОМИНО )))))))

 

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, mrich написав:

здесь же весьма приятное отвлечение от железок на "пошевели мозоком"

изначально согласен, что задача или сформулирована глупо или ошибочно впечатаны ответы.

 

Напевно я такий нудний бо в мене все навпаки - цілими днями "ворушу мізками", а залізяки для мене - спосіб відволіктись xD Ну що ж, бажаю гарно провести час, мені аж самому цікаво до чого це обговорення дійде xD

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я дико извиняюсь.... Максим, Вы тему всю прочли ? Посмотрите,  пожалуйста, внимательно еще раз.... Автор выложил фотографии, из которых ясно видно, что это не школьные задачи, а некоего олимпиадного сайта Олимпус, кто и что там придумыает - неизвестно. Поэтому я думаю, что даже если у кого-то жена учитель математики в школе, то и она может тупо послать нах сочинителей таких задач.

С ув.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, mrich сказал:

итого, если у вас на руках хотя бы один дубль вы уже не получите 36 вариантов. а на 3 варианта меньше

Если дубли не считать - 6 фишек *2 (две стороны) и еще на два (два места куда положить) т.е. 6*2*2 = 24

Еще 12 вариантов дают дубли.

 

2 часа назад, memoliza сказал:

якщо учень

Давно ходил в школу, но тогда много учавствовал в олимпиадах. Там почти все такие задачи. И часто надо не правильные цифры а логика. Таких "неправильных" было - почти все. Некоторые до сих пор не знаю как решить... 

Так и тут - все на логику. Есть фишки - их и считаем. Будут правила - будем их, будет полнолуние - поговорим о нем.

Если вы на той же олимпиаде напишите такой ответ, вас не посчитают ни за математика, ни за физика...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Давно ходил в школу, но тогда много учавствовал в олимпиадах. Там почти все такие задачи. И часто надо не правильные цифры а логика. Таких "неправильных" было - почти все. Некоторые до сих пор не знаю как решить... 

Так и тут - все на логику. Есть фишки - их и считаем. Будут правила - будем их, будет полнолуние - поговорим о нем.

 

Я школу також давно закінчив, і також на багатьох олімпіадах був (не з фізики щоправда) - таких стрьомних задач не траплялось, здебільшого все було в межах здорового глузду. Але ж в задачі топікстартера ну дійсно ключових даних нема, це ж навіть не про те мова, чи олімпіадна задача чи ні - вона дещо... неадекватна, чи що. Тут навіть важко окреслити рамки для роздумів, не те що якісь конкретні числа вираховувати (вгадувати?)

 

, Bogdan написав:

Если вы на той же олимпиаде напишите такой ответ, вас не посчитают ни за математика, ни за физика...

 

Якби на олімпіаді з математики (чи фізики) мені трапилася така задача - я б сам ще подумав, чи вважати її укладника математиком (фізиком). А вказати на некоректні вхідні дані краще, ніж висмоктати відповідь з пальця і сподіватись, що зміг вгадати перебіг думок запаленої свідомості укладника задачі.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, memoliza сказал:

ну дійсно ключових даних нема

Немає, я в доміно не граю. Я б заглох на питанні скільки в руках кістяшок. 

Але ми оригіналу задачі не бачили.

І берем відомі нам факти. Рішення в неї є і просте.

Якщо таке в "книжці" написано, то таки не правильно. Але задачки на олімпіадах завжди більш на логіку. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А не простіше,взяти доміно і зіграти всі варіанти.А бо взяти листок паперу і прописати всі варіанти.

 

Змінено користувачем VOLDEMOR
перерахунок
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, VOLDEMOR сказал:

А не простіше,взяти доміно і зіграти всі варіанти.А бо взяти листок паперу і прописати всі варіанти.

 

Воно то простіше, і для дитини навіть краще(наглядніше) для пояснення самого матеріалу, а саму задачу написали якісь неуки, бо не повинно завданню для 5 класу підпалювати сраки цілого форуму дорослих дядьків 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 11.11.2020 в 20:57, Михайло 79 сказал:

 Ось задачка    ( дочка в  5-му класі ):

    Двоє грають у доміно.Скільки різних варіантів може бути  для другого ходу гравця , що почав гру, після того, як гравці зробили по одному ходу ?

 Як  розвязати ? Мені недано ....

Ответ 34, задачка на логику костей всего 36 двумя сходили, осталось 34 варианта.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, softm написав:

 

К сожалению их не 36 в нашем регионе, а 28.

Я б навіть не повірив, що може бути інакше! Хіба що дитяче доміно а-ля герої мультиків!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку