Славко

Поділіться хто яким напівавтоматом варить алюміній

47 повідомлень у цій темі

, Filosof написав:

Часто бува, що дугою спочатку прогріваєш, за одно і бруд виганяється. Потім знову зачистка, і вже потім зварка. 

Один раз варив головку знайомому хлопчині.Було літо, ранок....і вже температура повітря понад 30 градусів.Головка була попередньо чисто вимита. Я позачищав і підготував місця зварки і починаю гріти. Він каже для чого гріти, коли  на вулиці вже така жара....Яке ж було в нього здивування, коли він побачив калюжі конденсата на поверхні головки. Після цього питання в нього автоматично відпали.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сделать работу по наплавке полуавтоматом указанных мест можно, но только после предварительного подогрева (не ручным резаком) и полуавтомат должен быть современный с продвинутыми импульсными режимами, при этом работа на увеличенных токах только "тычками".

По цене такой полуавтомат не стоит такой работы, по этому про пулуавтомат для этого надо забыть.

Делать такую работу тигом без подогрева - мягко говоря не правильно.

Делать подогрев резаком - не допустимо, пропановой горелкой - не очень, если уж стоит задача - спец печка самодельная сопротивления, можно хоть и пропаном и дровами но с равномерным плавным нагревом всей детали снизу, да это пол часа - час с накрыванием.

Контроль пирометром - очень не точен, попробуйте просто пирометр поставить перпендикулярно к поверхности и под углом не меняя расстояния, кроме того у пирометра есть эффект "заслепления" сенсора более теплой частью, после которого восстановление длится минутами.

Самое интересное - после проделанной наплавки любым методом проверить плоскостность нижней плоскости блока и сравнить ее с состоянием до того.

Змінено користувачем alex77
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, IMP сказал:

От, щоб  цього не робити і варто перед ремонтом підігрівати головку. Ви хоч раз попробуйте і будете дуже здивовані наслідками підігріву. А, щоб не бути голослівним,......перше попавше відео:

 

 

З мого багаторічного досвіду - в цьому відео купа зайвої роботи (за яку ніхто не заплатить), а також ще купа лапші на вуха (або в нього аппарат напівдохлий). В мене теж був 200А "сундук", і на 160А канали заплавлялись за секунди.

По ітоговій якості - ні разу не було нарікань від клієнтів, і продовжують приносити інші деталі. Отже якість така як треба. То-ж не бачу сенсу робити купу зайвої роботи.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Filosof написав:

З мого багаторічного досвіду - в цьому відео купа зайвої роботи (за яку ніхто не заплатить), а також ще купа лапші на вуха (або в нього аппарат напівдохлий). В мене теж був 200А "сундук", і на 160А канали заплавлялись за секунди.

По ітоговій якості - ні разу не було нарікань від клієнтів, і продовжують приносити інші деталі. Отже якість така як треба. То-ж не бачу сенсу робити купу зайвої роботи.

Не стараюсь когось переконати в правильності, або не правильності  своїх дій.Я зразу наголосив,що дане відео — найперше попавше і ремонт ГБЦ не основний напрямок моїх робіт. Тому, можливо і я роблю щось не вірно, але при тому стараюсь прислухатись до порад спеціалістів і робити любу роботу добре. Погано — завжди може получитись.))):crazy_mini:

Ось також посилання на канал людини, яка цим займається професійно і щоденно. 

 

Стосовно амперажу і моделі апарата також не сперечаюсь, бо говорив, говорю і буду говорити Що навіть один і той же апарат за моделлю може в різних умовах варити по різному. І коли питають на якому амперажу я варив, одразу наголошую, що це не показник, бо мій же апарат на іншій лінії мережі може по інакшому варити, яку мене.В мене також два аргонника — один старообрядний сундук на МОСФЕТ технології і інший китаєць з багатьма "наворотами" та МІКС режимом на 250А. І варять вони навіть в мене по різному.

А от уникати "лишньої роботи за яку не завжди заплатять" — вжеінше питання. В мене є знайомий, який займається тюнінгом автомобілів,..... в тому числі і переваркою систем вихлопа з нержавійки.  Він і досі варить вихлоп без піддува, мотивуючи це тим, що  "хто ж мені заплатить " за перерозхід аргона. Тому, прошу не ображатись на мої підказки, бо у мене "своя релігія" в зварюванні.і як я люблю казати  "колгосп —справа добровільна".Кожен хай сам вирішує як,чим і в який спосіб варити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А от нержавіючі коллектора (мото) варю з поддувом. І вартість одразу рахую з розрахунку на зварку з поддувом. Якщо не подобається - ідуть шукати іншого. Ремонтні роботи (особливо на авто), і індивідуальне виготовлення, то різні речі, і різні ціни. 

Якщо говорити про авто голови, з гнілими каналами, то там, частіше за все, хазяїва машин дуже скупі (тому і гніє, що економлять на тосолі, і купують бадягу, що роз'їдає алюміній). А приносять частіше постійні СТОшники, і там доводиться робити в обмежених цінових рамках. Тому і нема сенсу робити зайву роботу. Варю якісно, але без зайвих рухів.

А індивідуальне виготовлення, то вже зовсім інша парафія. І тут вже сам диктуєш ціни і умови. Або роблю якісно, і за таку-то ціну, або шукайте другого виконавця. Роботи і так хватає.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Filosof написав:

хазяїва машин дуже скупі (тому і гніє, що економлять на тосолі, і купують бадягу, що роз'їдає алюміній).

Ось тут дозвольте з вами не погодитись. Хоч ремонт головок і не основний мій профіль, я їх все ж трохи переварив.... різних і всяких. Спочатку також  думав, що власники економлять на охолоджуючій рідині, а потім зрозумів, що винні торгаші,які в погоні за додатковою копійкою, під виглядом бренда продають різне дешеве фуфло.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Все ж таки відважився і купив напівавтомат ЕДОН mig 350 для зварки алюмінія а точніше наварки раковин на ГБЦ... якщо чесно то я приємно здивований може поки що хоч зразу був розчарований в край незнав в чім причина бо зовсім не варив но помінявши полярність я прозрів...

A0777563-AB32-45FC-A4D6-3CC6BA6F413C.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні зробив три головки правда не наварував тільки фрезернув...

3BBEC3C3-C016-4F93-958B-BFA3D080BC65.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Славко написав:

Все ж таки відважився і купив напівавтомат ЕДОН mig 350 для зварки алюмінія

Ваш апарат не зовсім підходить для зварювання алюмінію, на віть не дивлячись на більш розширені,( від дешманських) півавтоматів. Невже у вас не було поряд людини,з якою можна було проконсультуватись ? То гніздо для підключення пуш-пула не гарантує якісне зварювання алюмінію.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я тим гніздом не користувався... явикористовував звичайний рукав від півавтомата тільки поставив тефлонову чи як там правильно трубку замість металічного чохла тружини...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Славко написав:

Я тим гніздом не користувався... явикористовував звичайний рукав від півавтомата тільки поставив тефлонову чи як там правильно трубку замість металічного чохла тружини...

Правильно ту трубку називають "боуденом". Але,заміна боудена — ще не все для зварювання алюмінію півавтоматом.

1 Ви будете пробувати варити ТІЛЬКИ в нижньому положенні, бо для зварювання у всіх просторових положеннях, апарат повинен мати можливість зварювати в імпульсному режимі.

2. Не більше 15 хвилин ваших спроб зварювання закінчиться тим, що дріт у вас приварить до струмопровідного наконечника,або просто зробить петлю на виході з подаючих роликів. Звісно, ви відкусите "зажований" кусок дроту і повісите на цвяшок в своїй майстерні ( бо викидати його буде шкода) і спробуєте перезарядити дріт по новому. Але, не більше, як за декілька хвилин подібна ситуація повториться знову. ........  Ось коли на цвяшку вже буде біля чверті катушки дроту, ви згадаєте мої слова і зупините наступні експерименти. :crazy_mini:

 

Ось вам  відео роботи самого дешевого китайця, здатного варити алюміній

 

 

А ось приблизні можливості налаштування такого апарату для зварювання алюмінію. Порівняйте з своїми і ви зрозумієте різницю.....

Opera Знімок_2020-01-08_191921_wallegro.ru.png

 

 

Я вже не говорю про можливості "породистих брендових" зварювальників, ціною з дюжиною, як ви придбали.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 20.12.2020 в 10:57, IMP сказал:

Один раз варив головку знайомому хлопчині.Було літо, ранок....і вже температура повітря понад 30 градусів.Головка була попередньо чисто вимита. Я позачищав і підготував місця зварки і починаю гріти. Він каже для чого гріти, коли  на вулиці вже така жара....Яке ж було в нього здивування, коли він побачив калюжі конденсата на поверхні головки. Після цього питання в нього автоматично відпали.

Газ горит, вода конденсируется. С температурой головки связано совсем чуть-чуть. Тому пример полная кастрюля воды поставленная на газовую плиту. Пока вода не нагреется градусов до 45-50 - будет конденсатить. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sadam написав:

Газ горит, вода конденсируется. С температурой головки связано совсем чуть-чуть.

Мав трохи інакше на увазі....

Пористость – это общая неоднородность, формирующаяся главным образом из-за того, что водород попадает в сварочную ванну во время плавления и остается внутри сварного шва после его затвердения. Вы можете сделать несколько вещей, чтобы её предотвратить. Во-первых, убедитесь, что основной металл и присадочный метал чистые и сухие. 

 

https://blog.svarcom.net/news/222problemy-pri-svarke-alyuminiya.html

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@IMP тогда это не к нагреву для сварки, а для отжига загрязнений. Вроде тоже, да чуток отличается..

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sadam написав:

@IMP тогда это не к нагреву для сварки, а для отжига загрязнений. Вроде тоже, да чуток отличается..

А водень звідки з'являється, не з конденсату?

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 часов назад, IMP сказал:

А водень звідки з'являється, не з конденсату?

В воде водород конечно есть, но попробуйте его ещё от туда получить. Особенно нагревом в открытом пространстве...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Праильно, саме водень - причина пор і мікротріщин.Береться він з конденсату з допомогою елекролизу. Саме струм дуги і розділяє воду на кисень і водень. Це написано в майже усіх підручниках для зварювальників. Перед єлектрозварюванням правильно буде підігрівати деталі для позбавлення конденсату з будь якого металу, не тільки з алюмінія. Виключення складають маленькі деталі які миттєво нагріваються від дуги по причині маленької металоємності.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, sadam сказал:

Пока вода не нагреется градусов до 45-50 - будет конденсатить. 

Яке відношення до ТІГа усе це має. Який конденсат? Навіть якщо мокре варити, то поки дуга до мокрого дійде там води вже й близько нема. У момент поджигу може бути, а на стаціонарному режимі висихає задовго до підходу єлектроду.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З особистого досвіду знаю що ГБЦ варена без прогріву від конденсату після фрезерування має мікропори, а з прогрівом майже ні. Після того як декілька разів переробляв, прогріваю завжди. І не має різниці влітку чи взимку. До речі так кажуть розумні книжки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Дядя_Уеф сказал:

Яке відношення до ТІГа усе це має. Який конденсат? Навіть якщо мокре варити, то поки дуга до мокрого дійде там води вже й близько нема. У момент поджигу може бути, а на стаціонарному режимі висихає задовго до підходу єлектроду.

Собственно об этом и речь: если греть газовой горелкой то конденсат от горения газа, а не от "наличия воды в порах".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А від чого, по вашому, конденсат, якщо нагрівати обігрівачем УФО? Конденсат від різниці температур. І навіщо сперечатися, якщо тема вже давно досліджена і розкрита. Візьміть любий підручник по електрозварюванню. Там все чітко роз"яснено.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, BWD сказал:

а з прогрівом майже ні.

Так , наскільки я пам"ятаю, де яки сплави алюмінію потребують перед зварюванням прогріву. Але це не в зв"язку з якимось конденсатом.

Конденсат, це тепломассо переніс пов"заний з фазовим переходом речовини з газоподібного у рідкий стан. Але звідки їй узятися з холодного повітря та перенестися на теплий шматок алюмінія, якщо градієнт температури у данному випадку має зворотній напрямок?

От якщо гріти пальником, то тут таке може бути. З гарячого полум"я вода понесе тепло на холодний шматок металу, який ви тим полум"ям грієте. І якщо температура металу нижча за точку роси, то конденсат буде.

Змінено користувачем Дядя_Уеф
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку