knife_life

Порадьте, як раціональніше (ремонт сверлилки)

14 повідомлень у цій темі

Пишу в "Балачках", бо тема напів-флуд.

 

В результаті збігу обставин (ну, лопухнувся, коротше кажучи) була куплена невелика сверлилка-мутант, в неочікувано паршивому стані. Я виставляв мутні фотки в неанонімну опізнайку: http://chipmaker.com.ua/index.php?/topic/17875-допоможіть-визначити-модель-сверлилки/ 

Власне, стан даної покупки і був причиною пошуку іншої сверлилки, звідки і тема про мотор.

 

Девайс помірно дохлий - колона більш-менш жива, хоча і ржава, піноль не люфтить, але шпіндель заржавів, підшипники в ньому взагалі були без слідів мастила, і заржавіли теж злегка.

Хід пінолі - 40+ мм, а не 50, як можна подумати по лімбу (лімб взагалі лівий, показує менше переміщення, ніж ж реально)

Всі 4 підшипники - радіальні.

На шпінделі - не конус, а різьба М10х1.5, і в стандартному патроні під B12 теж нарізана різьба. Ну, биття, звичайно, велике (поки нічим поміряти, але на вильоті в 60 мм - десь міліметра півтора, на око).

Основа станка - без Т-пазів, і без отвора під вихід сверла.

Шків на движку - без шпонпаза, і без отвору під кріплення гвинтом.

А вишенькою на тортику - движок (АИР 63В4ПУ3 - 0.37 кВт, 1320 обертів*хв) горілий, лол.

 

Із плюсів - піноль не люфтить (він дуже мало б\у, судячи з усього), є можливість виборки люфта пінолі, прорізь із двома гвинтами. Досить масивний, як для такого розміру - 28 кг.

 

Доля у нього планувалась проста - стояти в селі, і сверлити, може, 100 дірок на рік, та й то не факт, просто щоб не дрелькою.

 

Іржу я умовно віддер щіткою, відмочив все мастилом, пополоскав "Калошею", недбало змазав, і думку гадаю - як би раціональніше зробити:

1) здати на металобрухт. Відверто шкода, не  такий він і дохлий, щоб у брухт (хоча движок туди поїде, хто там його мотати буде, він рядовий). 

2) подарувати комусь в тому вигляді, що є. Ну, трохи давить жаба.

3) купити аналогічний движок, плюнути на погані підшипники і биття сверла, і користуватись. Дірки сверлити, може, і буде, хоча при такому битті інструменту - паршиво)

4) новий двигун + замовити в когось заміну підшипників (сам не стягну їх) + на існуючу різьбу шпінделя намертво накрутити перехідник, і потім проточити його під В12

5) новий двигун + замовити в когось заміну підшипників + виготовлення нового шпінделя

 

Варіант 4 мені подобається найбільше (чисто фінансово, не треба робити новий шпіндель же). Але не ясно, який там стан шпінделя під підшипниками.

 

hz1_res.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поищите более менее подходящий шпиндель под небольшую переделку. Или сделайте апгрейд "родного" шпинделя. На сайте есть мастера с хорошими круглошлифами и прямыми руками. Изготовить с нуля шпиндель будет точно более 1к гривен.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, softm написав:

А покажите фото шпинделя без патрона ...

 

На фото нижче. Різьба переходить у діаметр 16.7, довжина різьби до цого переходу - 20мм.

spindle_1_res.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну, я уявляв собі щось типу перехідника - всередині різьба М10х1.5, а ззовні - конус В 12, причому конус щоб доводити вже після того, як цей перехідник буде намертво посажений на шпіндель.

Не знаю, наскільки це раціонально на фоні якихось інших варіантів.

Там же і різьба сама по собі може бути не соосна шпінделю, бог його знає, як її нарізали. Тому просто замовити такий перехідник якось стрьомно. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нє, токарного немає. Був би - я б точно написав ще пару пунктів в початковому пості, типу: "намагався зробити перехідник - зігнув шпіндель" :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ревизия шпинделя, если шпиндель не убит - замена подшипников, установка переходника на резьбу с окончательной фиксацией и обработка конуса уже с вращением в пиноли - тема сто раз прожёванная, другого рационального пути нет.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, MaksKo написав:

Ревизия шпинделя, если шпиндель не убит - замена подшипников, установка переходника на резьбу с окончательной фиксацией и обработка конуса уже с вращением в пиноли - тема сто раз прожёванная, другого рационального пути нет.

 

Дякую. 

 

, softm написав:

Сколько за всю сверлилку с вас взяли?

3500.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
55 минут назад, MaksKo сказал:

установка переходника на резьбу с окончательной фиксацией и обработка конуса уже с вращением в пиноли

Другого реалистичного варианта не вижу.

Ну, кроме  - работать как есть.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, knife_life сказал:

3500.

 

Капець, краще б в епіцентрі китайську взяли.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, технократ написав:

работать как есть

Та сильно вже там не соосно зроблено.

 

Що ж, значить, буду іти шляхом замовлення перехідника, дякую.

, Karmadon написав:

Капець, краще б в епіцентрі китайську взяли.

 

Так.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Відрізати різьбу,приварити ""протез"" бажано напівавтоматом, взявши патроном за хвостовик а нерухомим люнетом за посадочне нижнього підшипника виточити новий конус з припуском 0,25мм під чистову проточку. Потім зібрати піноль, взяти патроном за корпус пінолі ( верстат вимкнено ) і у власних підшипниках обробити конус ельборовим різцем в чистовий розмір. Для приводу шпінделя пінолі використовував маленький двигун ( 50Вт 75В) шківки від пральної машинки і гумове кільце як пасик. 

P1010528.JPG

P1010529.JPG

P1010532.JPG

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бабка вашого станочку точно така як у мого, а от все інше - явно не від нього. Мабуть його зліпили із того що було.... 

 

Що в результаті зробили з ним?

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ви не повірите - я постійно дивився вашу тему по відновленню станочка, і навіть не ворухнулось нічого в голові, що у мене в руках було щось схоже. Зараз вже бачу знайомі деякі деталі :-).

 

Дійсно, у мене мутант був. Покійний власник був рукастим дядьком, але потім те все стояло занедбане, хоча і в приміщенні, чим і пояснюється стан.

 

Шпіндель мені відремонтував пан Куляста Блискавка (бартерна операція). На заміну горілого - купив такий же движок на 0.37 кВт, 1300 обертів\хв, з можливістю роботи від 220. Зібрав все до купи, все працювало.

Биття після ремонту стало мікроскопічне якесь (міряв, але забув) - тобто, я задоволений результатом.

 

Але, звичайно, цей девайс незручний у мене вийшов - ні т-пазу, ні отвору під вихід сверла (постійно думаєш, як би не заїхати в стіл), та й піднімати\опускати голову не кайфово. Але свердлив нормально, і я був задоволений. 

 

Однак, користувався ним мало. Станок стояв не у мене, і з початком війни все це стало недоступне для користування.

Мріялось, що я ним зможу свердлити твердосплавними свердлами гартовані матеріали (бо жорсткий і не люфтить, не б'є). Звичайно, зараз смішно про всі ці плани згадувати, тепер би дожити до кінця війни, в більш-менш цілому стані, лол.

 

Вдома юзаю кривенького китайця, і він значно зручніший (тільки треба підпирати рухомий столик, бо відгинається сильно). Китаєць люфтить, мотор мутної потужності, колона тонка - але мені ок.

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зрозуміло, ну, вже добре що довели станочок до робочого стану. Обставини накладають свій відбиток нажаль... Будемо сподіватись на краще!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку