Taras84

Пиво своїми руками

116 повідомлень у цій темі

Віддихаючи літом кемпінгом у мене назріла ідея навчитись робити своє пиво. Так як у мене нічого для пивоваріння небуло то почав вивчати тему пивоваріння і збір інформації яке обладнання потрібно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вирішив з початку зробити пиво з пивного екстракту. Був придбаний набір для приготування пива в екстракту. Затримка виникла в скляних бутилках. Тож тепер купляв магазинне пиво і бутилки уже не викидував :) Ще при прибиранні у себе знайшов 30 бутилок і майже був готовий для варіння пива лиш потрібно було укупорщик для кронен пробок. Купляти жаба давила, тож вирішив зробити матрицю сам, але винятково надибав на продаж саморобного станка для укупорування за адекватну ціну тож вирішив придбати. Ну відповідно його помалював.

IMG-ae95fb0128ea3a8a7f12775792fd703e-V.jpg

20210816_183850.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Настав день "П". Зробив пивне сусло і лишив на бродіння. Правда прийшлось заховати подальше щоб мій син не підійшов і випадково невідкрив краник для розливу.

IMG-606a63d12b150953fac9f84e5544de7e-V.jpg

IMG_20210815_170219_615.jpg

У моїй місцевості нема якихось спеціалізованих магазинів, тому любу дрібничку необхідно замовляти з інтернету і витрачатись на доставку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тобто сьогодні тільки заколотили бражку? Очікум продовження.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І ось пройшов тиждень, пиво відбродило і потрібно розливати. Перед тим всі бутилки були перемиті. І в день розливу я бутилки продензифікував, промив і сполоснув спиртом :) Саму сушку для бутилок неможу собі позволити так як вважаю що ціна занадто висока. Тому для сушки бутилок були використані баночки від дитячого харчування.

20210823_180813.jpg

20210823_182142.jpg

20210823_183754.jpg

Ось таке дерево получилось.

20210823_191904.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І сам процес розливу і укупурювання бутилок. Ну і зважування цукру для карбонізації пива (гази в пиві).

20210823_212408.jpg

20210823_213111.jpg

20210823_214748.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бутилки уже з розлитим пивом поставив у відра з під фарби, на випадок якщо рване бутилка щоб нове хобі нестало останнім.

20210823_220526.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Через 2 тижні можна буде уже попробувати своє пиво. Наступне що хочу попробувати це сидр. Правда спец дріжді прийдеться в неті замовляти, бо у мене тут такого точно нема :(

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну пивом це важко назвати. І якщо ви доброджуєте цю суміш в пляшках то має бути спеціальна пляшка з корком який притискається дротиком. І який може спускати надлишковий тиск.

butylka05-pivo-temn3.jpg

Змінено користувачем olkogr
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Taras84 сколько у него срок хранения  после готовности?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Cracker Ніскільки, його пють під час бродіння. Як бродіння закінчиться то при 5 градусах 2-3 дні і воно починає киснути.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
52 минуты назад, Cracker сказал:

@Taras84 сколько у него срок хранения  после готовности?

Якщо скло то кажуть що і до року. Якщо пластик то до 3х місяців. Але пиво у мене точно 1 рік небуде зберігатись.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
57 минут назад, olkogr сказал:

Ну пивом це важко назвати. І якщо ви доброджуєте цю суміш в пляшках то має бути спеціальна пляшка з корком який притискається дротиком. І який може спускати надлишковий тиск.

butylka05-pivo-temn3.jpg

Ось ці бутилки з бугельною пробкою звичайно гарні, але у мене нажаль таких нема. Може пізніше собі такі придбаю, але поки що нехочу сильно витрачатись. Наразі маю біля 100 бутилок з під шампанського в які планую в майбутньому сидр розливати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Taras84 сказал:

назріла ідея навчитись робити своє пиво

Пробував  і  я  варити  пиво.  Дуже  морочливе  діло.   Може,  за  наявності  обладнання,  воно  і  не  так  складно  було  би.   Ще  пробував  робити  квас,  як  "в  СССР",  вийшло  непогано,  але  все  рівно  не  те.   Немає  зараз  справжнього  житнього  хліба.    До  речі,  яка  собівартість  вашого  пива  вийшла,  наприклад,  1 л ? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
23 минуты назад, инженер сказал:

Пробував  і  я  варити  пиво.  Дуже  морочливе  діло.   Може,  за  наявності  обладнання,  воно  і  не  так  складно  було  би.   Ще  пробував  робити  квас,  як  "в  СССР",  вийшло  непогано,  але  все  рівно  не  те.   Немає  зараз  справжнього  житнього  хліба.    До  речі,  яка  собівартість  вашого  пива  вийшла,  наприклад,  1 л ? 

Так як я робив пиво з екстракту то 1л пива приблизно обійшовся в 21 грн. А якщо пиво варити з самого початку то приблизно 1л пива обходиться в 15 грн. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
28 минут назад, Taras84 сказал:

1л пива приблизно обійшовся в 21 грн.

Дякую.    Будемо  чекати   на  дегустацію,  що  воно  у  Вас  вийшло.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, инженер написав:

Немає  зараз  справжнього  житнього  хліба. 

А хто вам сказав що радянський квас був хлібний? Справжній квас по ГОСТ робиться подібно до пива а саме з солоду (інколи до солоду добавляють трохи муки ) Солод по ГОСТу був житній. Солод це зовсім не хліб і якщо хто хоче то можу розказати технологію його виготовлення. Також КВАС по гост бродився двома видами бактерій, а саме спиртовими та молочнокислими (саме вони добавляли смак кислоти). І щоб ви розуміли навіть в промисловості з тими молочнокислими бактеріями дуже важко зжитись.

 

5 годин назад, Taras84 написав:

Ось ці бутилки з бугельною пробкою звичайно гарні,

Справа не в красі а можливості випускати зайвий газ. В промисловості пиво виброджують повністю , потім відділяють бактерії, потім ще вистоюють і тільки після того розливають в герметичну пляшку . В пляшці воно не бродить від слова взагалі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, Taras84 написав:

Якщо скло то кажуть що і до року.

Цікаво, я просто пропрацював на пивзаводі 7 років. І трішки знаю що і як. В промисловості на сьогоднішній момент при одноразовому склі , розливі повністю без доступу кисню , практично ідеальній чистоті, закритому бродінні на німецькому обланання без пастеризації і додаткової хімії максимум чого досягли то 6 місяців.

При відкритому бродінні і такій технології я б побоявся пити цю суміш пізніше кількох днів після закінчення бродіння....

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, olkogr сказал:

Цікаво, я просто пропрацював на пивзаводі 7 років. І трішки знаю що і як. 

Я з вами не буду сперечатись. Після того як пиво відбродило то воно розливається в бутилки з декстрозою або з цукром на карбонізацію (щоб набралось пузирків). Я в перше це роблю, але передивився багато відео і трохи теорії набрався. Але головне це практика. Звичайно в процесі бродіння я переживав щоб це сусло нескисло бо прийшлось би все вилити, тай зараз переживаю щоб весь процес вдало до завершення дойшов. Дві 1 літрові пет бутилки уже набралимь троги газу. Пиво з пивного екстракту я робив по інструкції. Звичайно я би і взявся пиво варити з солоду але немаю необхідних матеріалів і устаткування, а купляти все обладнання трохи фінансово напряжно :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, olkogr сказал:

якщо хто хоче то можу розказати технологію його виготовлення.

Якщо  можна,  то  дуже  цікаво.   А  ще  таке  питання  на  рахунок  пива,  чому  сучасне  пиво  не  йде  ні  в  яке  порівняння,  по  смаковим  якостям,  із  пивом,  яке  виготовляли  в  СССР ?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, инженер написав:

Якщо  можна,  то  дуже  цікаво.   А  ще  таке  питання  на  рахунок  пива,  чому  сучасне  пиво  не  йде  ні  в  яке  порівняння,  по  смаковим  якостям,  із  пивом,  яке  виготовляли  в  СССР ?

Просте пиво складається всього з 4х компонентів це ячмінний солод, дріжджі (спеціальні пивні низового бродіння), вода і хіміль. І якщо використати правильні інгрідієнти і дотрматись технології ви отримаєте справжнє пиво. В СССР був ГОСТ (зі своїми приколами) але його хоча б можна було назвати пивом). Тому що згідно ГОСТа не можна було додавати цукру (або патоки) більше 15 % (хоча і того багато). Насправді в Німеччині пиво по ГОСТ теж би пивом не назвали (напій газований то так). 

Зараз же виробники працюють по ТУ яке самі і пишуть, відповідно руки розвязані. І в угоду продуктивності,  стійкості  чи рекламі (як наприклад "живе пиво") технології ускладнились до чорта. Поперше перейшли на бродіння під тиском а не лагерне (смак міняється) хоча як на мене це плюс (набагато чистіша технологія) але смак трохи не той). По друге замість солоду що тільки не дають , притому солод зараз в пиві в кращому випадку 50% займає (в Україні). По третє замість хмелю сиплять гранулянт і то не всі (є замінники), бо технологічно це простіше. І останнє воду нормальну теж не дають, а фігачать дистилят, бо це теж спрощує технологію, а потім мінералізують.... Ще й по варці є питання. Наприклад деякі заводи варять взагалі один сорт пива міцний, всі інші утворюють з нього добавкою води і смакових добавок.... От і маємо те що маємо).

Насправді зробити пиво дома нормальне як на мене не реально. Перше питання як зробити солод (він робиться з прорісшого пивного ячменю. Потрібно його висушити , відбити ростки, помолоти, зварити з нього сусло, відфільтрувати.....). Друге питання дріжджі, як їх зберігати, час від часу обновляти , це постійний технологічний процес. Або потрібно мати кріокамеру). Якщо мати сусло і дріжджі то вже як би легше, але бродити пиво має при температурах 5-10 градусів (якщо відкрито лагерно) як це забезпечити дома? Бродити має довго не менше 20 днів.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, olkogr сказал:

Якщо мати сусло і дріжджі то вже як би легше, але бродити пиво має при температурах 5-10 градусів (якщо відкрито лагерно) як це забезпечити дома? Бродити має довго не менше 20 днів.

В холодильнику на "мінімумі". близько +8°С. То як варіант. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тоже когда то хотел для себя делать пиво. И начал изучать что к чему, что нужно. И забросил. Так как в первую очередь для пива нужно стерильное помещение, стерильная посуда и ТД. Жил на съёмной квартире, условия обеспечить бы не смог. Потому забросил идею. Остановился на вине, с ним не много проще. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Artem сказал:

Тоже когда то хотел для себя делать пиво. И начал изучать что к чему, что нужно. И забросил. Так как в первую очередь для пива нужно стерильное помещение, стерильная посуда и ТД. Жил на съёмной квартире, условия обеспечить бы не смог. Потому забросил идею. Остановился на вине, с ним не много проще. 

На рахунок стерилізації я також переживав, так як у мене двоє дітей весь час біля мене бігали і намагались якусь пакость зробити. Перед самим розливом я простерилізував, вірніше протер кухню спиртом всі поверхності, і час від часу протирав руки спиртом. На кухні легше добитись стерилізації ніж в гаражі :) В ідеалі взагалі окреме приміщення для таких цілей мати. Наступний етап то хочу сидр зробити, ну і вино а там по порядку і дистилянт робити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сидр делал, но вышло не очень. Где то напортачил. )

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку