Reiter

Саморобний генератор та інші альтернативи

11 повідомлень у цій темі

Доброго вечора. Всі ми знаємо яка зараз ситуація. Сьогодні навіть мобільного зв'язку не було. Що далі - невідомо. Ось і задумався про якесь джерело живлення хоча б для ноута  зарядки телефонів та ін дрібниць. Поки вистачало аккумулятора в ноуті, світла від аккумів з шурупокрута, павербанка та аккумуляторних ліхтарів. Але якщо світла не буде тривалмй час, то це все не буде можливості заряджати.

Можна автомобільний аккум, він довже триматиме але його теж треба заряджати.

Сонячна панель теж не дешево та й на зиму не варіант, вночі теж.

Ціни на генератори зараз космос. 

Є бензокоса та бензопила + автомобільний генератор від запорожця. Є думка пожружити мотор від бензокоси з генератором. В ютубі досить багато таких конструкцій.

Але не знаю як моторчик переноситиме довготривалу роботу. 

Хто що думає з цього приводу? 

 

Може ще є які бюджетні варіанти, окрім велопривода ? :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Асинхронний двигатель в режиме генератора. Наидишевейший вариант

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я зробив запаси акумуляторів автомобільних і т.п. Був генератор - пішов в лом, щось з нього залишилось, але такий же лом.

Зараз шукаю в європі купити. Є знайомі, можуть прислати. Там зараз також з ними напряг, али ще є. Собі поки цілюсь на 10тис - це десь 1,2-1,5 кВт (в нас такий же 15 тис коштує)

Тріхи накладно з пересилкою і іншим, тому, скоріш за все, буду брати два, так буде вигідніше. Один доведеться продавати. Якщо вийде і не заберуть з рук, то маякну, якщо буде цікаво.

 

А накрайняк, я коли робив мотоблока, то робив щоб можна було і генератора автомобільного вішати. Ним заряджати на 12 вольт, або через безперебійник 220, але там мало вихлопа буде. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Reiter написав:

Є бензокоса та бензопила

Двотактні двигуни жахливо ненажерні, та ще й з маслом їм пальне подавай. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Reiter написав:

Але не знаю як моторчик переноситиме довготривалу роботу. 

Хто що думає з цього приводу? 

В сучасних реаліях і відсутності електроенергії думаю, що бензокосарка чи чи бензопила+ автомобільний генератор є реальним варіантом тимчасової заміни стандартного бензогенератора. Єдине але - треба свинцевого акумулятора генератору для навантаження і накопичення енергії - без навантаження генератор завищує напругу.

Потреба мастила в бензин і шум - відходить на другий план за умови повної відсутності електроенергії.

В дев'яності коли електроенергії не було по кілька днів - в квартирі де я жив був акумулятор 60А годин і інвертор зроблений із підручних матеріалів на потужних біполярних транзисторах (працездатний до сьогодні лежить в гаражі про всяк випадок). Розряджений акумулятор переставлявся замість зарядженого в древнього Москвича який їздив цілий день і  ввечері була можливість увімкнути  телевізора або посвітити трохи лампочками (розжарювання :) ). Про бензогенератор ми тоді могли тільки мріяти.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

Двотактні двигуни жахливо ненажерні, та ще й з маслом їм пальне подавай. 

Що є то є. Але заводський 2х тактний генератор на 600 - 700 Вт б/в зараз по 7 - 8 тис грн на олх 0.о Ще й невідомий його стан

 

, kratmel написав:

В сучасних реаліях і відсутності електроенергії думаю, що бензокосарка чи чи бензопила+ автомобільний генератор є реальним варіантом тимчасової заміни стандартного бензогенератора. Єдине але - треба свинцевого акумулятора генератору для навантаження і накопичення енергії - без навантаження генератор завищує напругу.

Потреба мастила в бензин і шум - відходить на другий план за умови повної відсутності електроенергії.

В дев'яності коли електроенергії не було по кілька днів - в квартирі де я жив був акумулятор 60А годин і інвертор зроблений із підручних матеріалів на потужних біполярних транзисторах (працездатний до сьогодні лежить в гаражі про всяк випадок). Розряджений акумулятор переставлявся замість зарядженого в древнього Москвича який їздив цілий день і  ввечері була можливість увімкнути  телевізора або посвітити трохи лампочками (розжарювання :) ). Про бензогенератор ми тоді могли тільки мріяти.

 

Аккумулятор буле, зніму з авто. А з глушником щось придумаю. Бачив в ютубі доаолі ефективний глушник з консервних банок.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Заглянув в мережі щодо витрати пального в бензокосарки. Від 0.5-до 1л в годину + витрати на мастило.

Виходячи з цього для заряджання автомобільного акумулятора і аварійного живлення малопотужних споживачів доцільно використати...автомобіль.

В стандартному режимі на ХХ бензинове авто споживає 0.6-1.1л в годину із споживачами можливо трохи більше.

В постановці завдання автором я не побачив, що є автомобіль в господарстві. 

 

Залишилось нажити якогось інвертора 12-220В і можна навіть штатне освітлення в будинку задіяти.

Городити окремий генератор+ акумулятор+бензокоса в даному випадку напевно недоцільно.

Це не вирішує питання живлення холодильника, насоса подавання води тощо - тут тільки заводський бензогенератор. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, kratmel написав:

В постановці завдання автором я не побачив, що є автомобіль в господарстві. 

Авто є. Але скажімо так, наразі знаходжусь не у власному подвір'ї. Захистити від крадіжки маленький генератор і заведене авто то різні задачі. Та й не хотілося б двигун авто експлуатувати таким чином

 

P.S. скільки ж на олх повилазило "нечисті"! Кому війна, а кому :(

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

 

P.S. скільки ж на олх повилазило "нечисті"! Кому війна, а кому :(

Дело не в нечисти. Начните с того что цены в магазинах выросли в разы.А есть все хотят. По Вашей логике все кто подняли цены все они нечисть? Я стесняюсь спросить работать мастерам надо дальше по старым ценам? Ну то есть за еду по теперешним ценам получается. Ну что бы не прослыть нечестью. Так что ли? Так же и с продавцами они если продадут по старой цене то уже новый товар не купят или купят в убыток. А это кому надо? Вам? А почему все должны делать как Вам нужно? К стати в барахолке цены то же выросли выходит тут одна нечесть. А что вы тут тогда делает среди нечести? Фильтруйте немного свою речь.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А что касается темы. Данным вопросом озадачился с 2014 року. Всё зависит от задач и потребителей. Если у Вас нетумощных потребителе типа насосной станции где пусковой ток под 10 ампер и прочих потребителей подобного типа,давайте чайники и холодильники считать не будем, то ваш путь лежит через хороший бесперебойник плюс автомобильный акум, я маю такую связку. Она тянет освещение в доме плюс 4 насоса в котельной акб хватает в среднем на 5 часов можно докупить и время увеличится, девайс автомотически переключает нагрузку тоесть к нему и подходить не нужно он сам всё знает, когда появляется свет он автоматически ставит акб на заряд у нас свет 2 через 2 и всё работает всего хватает. 

 Если же есть потребители типа насосной станции ли другие мощные нагрузки то Ваш путь только электростанция бесперебойник  пусковой ток не тянет сразу в защиту падает. Так что вода из скважины или чайник то только так.

Автору советую купить бесперебойник и не мучаться с самоделками бо что бы сделать что то путное нужны время и ресурсы а прикрутить через шланг генератор к газонокосилке это если и будет работать то плохо и не долго. Поверьте я заморачиваюсь данным вопросом вполне серьёзно еще с 2014 и понимаю про что говорю. 

Змінено користувачем Михаил Владимирович
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Теж часто замислююсь з цього приводу. Мені здається якщо є змога, то зробити генератор на паровій турбіні, це буде краще ніж на бензиновому двигуні, якщо з пальним будуть якісь проблеми в плані наявності або доступності, то для парогенератора підійде все що горить, дрова, гілки, бумага, картон і т.д. . 3-х фазний безщітковий двигун(мотор-колесо велосипеда, якщо зовсім малі потужності думаю 3-х фазний двигун для RC-моделей теж підійде) через випрямлячі і якийсь контроллер заряду до аккумулятора, а з аккумулятора на інвертор або бесперебійник. В будь-якому випадку я би заряджав джерелом постійного струму аккумулятор, а далі вже його використовував через бесперебійник або через інвертор. для приладів крім напруги ще важливо досить точно витримувати частоту змінного току, для цього вам треба контролювати оберти на двигуні який розкручує генератор, як на мене це досить складна задача.
Ще згадав про цікаву річ, раніше коли не було всіх полупроводників і радіоламп як перетворювали змінний струм в постійний і навпаки, або постійний в трехфазний? брали наприклад двигун постійного струму і розкручували ним двигун змінного струму, до речі в цьому випадку контролювати оберти від яких залежатиме частота змінного струму на виході легше, кпд буде не набагато нижчій ніж в середньостатистичному дешевому інверторі або бесперебійнику, єдиний недолік є рухомі вузли, а значить буде потребувати обслуговування та ремонту.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку