Pasha65

Допоможіть опізнати генератор.

19 повідомлень у цій темі

Є можливість розжитися на ось такий генератор. Жодних надписів, бірок, позначок. Власник стверджує, що років так 30 тому зняв його з "летучки", тобто з передвижної майстерні, і він 3ф на 220в., тобто для совкового ручного інструмента. Пошук показав, що в таких майстернях використовувались генератори БМЗ-4.5/4 4.5 кВт та ЕСС-52-4, але це не він. Також він пригадує, що до нього йшов електрощит з декількома платами (я так розумію, що це регулятор напруги). Ціна досить гуманна, тому хотів-би придбати, але треба знати що це, з чим його і як його.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

от бензогенератора на базе двигателей УД2 или УД-25.

И они то же ставились в летучках.

А были ещё и морского исполнения с двигателями ЧА2 и ЧА4

Вот только боюсь без электрошкафа никуда

Для начала поищите как АБ4 или ГАБ-4-Т

И менее мощные АБ-2 

Змінено користувачем Stebium1
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Pasha65 написав:

Також він пригадує, що до нього йшов електрощит з декількома платами (я так розумію, що це регулятор напруги).

Без того електрощита цей генератор ви не запустите. В щиті купа всіляких конденсаторів, діодів, резисторів, та мінімум як три (або шість, не памятаю точно) реостатів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Судячи з діодного моста - генератор низьковольтний, швидше за все 24..27 В . Можливо 27В постоянки для освітлення, + 3х36В 400Гц для переносного інструмента

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Це взагалі не зрозуміло що,наяність трьох контактних кілець каже що це двигун з фазним ротором,а наявність діодного моста що можливо і генератор чи якийсь перетворювач частоти,може ще бути щось універсальне, потрібно розбирати і дивитися що в середині.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Може бути зірка 220

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Діодний мост - на статорі обмотка збудження, на яку треба подавати постійний струм. Ротор - три фази. І на статорі кілька обмоток. Все те треба зкомутувати між собою, при чому збудження подається через якийсь регулятор. Тому без отого електрощита або хоча б "даташиту"(рідної схеми підключення) то просто металобрухт.

Змінено користувачем break
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Стандартно синхронний генератор має обмотку збудження на роторі і для її живлення достатньо два контактних кільця,а на статорі розташовані силова та допоміжна обмотки,зумовлено це у першу чергу простотою і надійністю, через щітки передається струм збудження який дуже малий у порівнянні зі струмом силової обмотки.Можна звичайно зробити обернений генератор але навіщо?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Потроху проясняєтся. Дякуючи наводці Stebium1 дещо нарив, найбільш ймовірно це АБ-4-Т230-М3. У власника "чисто випадково" виявився і електроінструмент з цієї летучки, і він таки трифазний на 220В, 50Гц, тобто фазна напруга 127В.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Змалював схему

20221201_195015.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Генератор,1,2,3 кінці силової обмотки,4,7,11 на регулятор(компаундні опори чи якась електроніка)17 можливо для отримання на виході низької напруги чи підвищеної частоти,чи якийсь вихід( мабуть на сьогодні не актуально).Теоретично можна використати із сучасним регулятором напруги якщо немає оригінального.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виводи 15 і17 можна використати для первинного збудження генератора від акумулятора, якщо він не має самозбудження.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мені здається силова обмотка там, де запаралелені по три контакти на роз'ємі, тобто 4-5-6, 7-8-9, 11-12-13. Але це не точно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Pasha65 написав:

аки трифазний на 220В, 50Гц, тобто фазна напруга 127В.

Нит. Межфазное как правило 220. 

Тут трикутник. Без центрального выхода. 

, токар написав:

Може бути зірка 220

И если это гена старого образца, а так оно скорее всего и есть, то возбуждался он продолжительным замыканием кнопки, 3-7 сек, без внешних источников питания. Думаю, возбуждение происходит за счёт остаточного магнетизма. После того как заграется контрольная лампочка, появляется напряжение на выходе. 

Но повторюсь, 

, Stebium1 написав:

Вот только боюсь без электрошкафа никуда

 

, newengine написав:

Без того електрощита цей генератор ви не запустите.

Там куча балансирующих проволочных потенцеометров, диаметром 20-30мм  и длинной 150-180мм.

И три прибора измерения напряжения, силы тока и частоты. 

Не связывайтесь. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я бы закрутил его от чего-нибудь, подал на ОВ напряжение с блока питания и посмотрел вольтметром - что будет на выходе. Все древние схемы управления сейчас заменяются платой АВР.   

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Нит. Межфазное как правило 220. 

Тут трикутник. Без центрального выхода.

Таки да, нуля тут нема.

 

, Stebium1 написав:

Там куча балансирующих проволочных потенцеометров, диаметром 20-30мм  и длинной 150-180мм.

И три прибора измерения напряжения, силы тока и частоты.

Таки ніт, чому скажу нижче.

 

, Stebium1 написав:

Не связывайтесь.

Вже зв'язався, генератор у мене в майстерні.

Коли дідусь побачив гроші на капоті, це вмить просвітлило його пам'ять -в маленькому щитку були мегр, вольтметр, частотомір, автомат, контактор і дві печатні плати, на збудження йшов провід з акумулятора авто. Ніяких потужних реостатів і т. д. небуло. На платах були транзистори з жовтими ніжками і підстроєчники СП5-2, тому в нього рука потяглась до кусачок, корпус з люміня тому також шансів не мав. Частотомір зберігся. Доречі на частотомірі, роз'ємі генератора та на діодному мосту стоїть дата 91р. так-що не такий вже він і дрємучий. Запускалась ця трахомудія автоматично з подачею обертів від відбора потужності, при наборі обертів генератором клацав контактор (я так розумію, коли з'являлась вихідна напруга) подавав напругу на розетки і обривав акум.

Тому нашвидкоруч зібрав трифазний міст, під'єднав його на контакти  генератора 1,2,3 вихід + на 15, - на 17. Розкрутив дрелькою через перехідник з гумового шланга вал, а "третя рука" короткочасно подала з акума напругу через діод на ці-ж контакти. І вуаля, при приблизно 1500 об. напруга 160В. Втикнув осцилограф, синус рівненкий, та частоа 23Гц., що плачевно показує на необхідні 3000об.

Думаю на збудження напругу подати через регулятор струму, який прив'язати до вихідної напруги. Але спочатку подружу генератор з дизелем.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дивні ваші дії, оскільки діодний міст у вас уже є і ви знаєте до яких обмоток він під'єднаний, достатньо з'єднати між собою інші кінці обмоток і отримуємо на роторі максимальну напругу на яку розрахований генератор,вона зазвичай нижча ніж вихідна напруга ,а ви подаєте напруги із силової обмотки.Можу звичайно помилятися тому що є різні схеми але я робив би по іншому,крутимо генератор 3000 об ,під'єднуємо один вольтметр на вихід інший на ротор і подаємо напругу на ротор через регулятор,дивимось при якій напрузі на виході буде 220 В,робимо те саме під навантаженням,робимо висновки який потрібен регулятор.

Змінено користувачем Zzz
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Pasha65 bravo_0[1].gif

Я имел дело с более древними!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Zzz написав:

а ви подаєте напруги із силової обмотки

Обмотка, виведена на контакти 1,2,3 здається мені не силова, хоча ...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку