South

В кого є опит боротьби з платою Mach3V2.1-L?

27 повідомлень у цій темі

Не мала баба клопоту - купила порося :( На старості літ вирішив ЧПК фрезер робити :)

Придбав плату керування кроковими двигунами Mach3V2.1-L, з інструкцією щось не розберуся ніяк. А відео як її підключити - не знайшов. Може погано шукав? У когось є?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А в чому саме проблема, підключка проводів чи налаштування програми?

Змінено користувачем david.k
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось діаграма підключення проводів.

Diagram.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перше питання щодо живлення. В інструкції в одному місці пишуть, що вона 15-32В, а в іншому - до вона витримує до 50В. Як правильно?

В мене блок живлення на 48В. Якщо цього забагато - треба буде окремий блок для живлення плати придбати?

Тепер щодо підключення - прочитавши інструкцію я так і не зрозумів, куди підключити сигнал En. Ту картинку, що ви дали, я знайшов на Алі експрес. В інструкції трохи інша була.

Якщо я зберу по цій схемі, що на картинці - я плату не спалю? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, South написав:

Перше питання щодо живлення. В інструкції в одному місці пишуть, що вона 15-32В, а в іншому - до вона витримує до 50В. Як правильно?

В мене блок живлення на 48В. Якщо цього забагато - треба буде окремий блок для живлення плати придбати?

Тепер щодо підключення - прочитавши інструкцію я так і не зрозумів, куди підключити сигнал En. Ту картинку, що ви дали, я знайшов на Алі експрес. В інструкції трохи інша була.

Якщо я зберу по цій схемі, що на картинці - я плату не спалю? 

На рахунок живлення то напевно краще  дотримуватися діапазону 15-32В. Сигнал enable це 5в і він іде від плати до драйвера, ну і мінус на GND.На картинці EN показаний неправильно. https://www.miketech41.com/post/now-you-can-blog-from-everywhere тут є інструкція.

Змінено користувачем david.k
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, david.k написав:

На рахунок живлення то напевно краще  дотримуватися діапазону 15-32В. Сигнал enable це 5в і він іде від плати до драйвера, ну і мінус на GND.На картинці EN показаний неправильно. https://www.miketech41.com/post/now-you-can-blog-from-everywhere тут є інструкція.

На картинці нема утримання. Тобто ЕН завжди низький сигнал. В принципі при роботі то не дуже важливо. Тим більше в описі пінів не бачу вихід на ЕН кожного крокового. Степ-Дір тільки. Якщо драйвери і мотори 48В переварюють, то краще туда 48В і подати. На живлення плати можна і понижайкою відгалуження зробити. Навряд чи плата більше як 3А споживає.

Це мої роздуми на тему з на підставі досвіду 3Д друку. Такий же ЧПУ, тільки трохи інший виконавчий інструмент. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я так і не зрозумів куди En під'єднати 🙀

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, South написав:

Я так і не зрозумів куди En під'єднати 🙀

 

 

Від EN плати до "EN-" драйверів.. 

Напругу давати не більше того, що на конденсаторах по шині живлення на платі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, South написав:

Я так і не зрозумів куди En під'єднати 🙀

 

Не треба його нікуди під'єднувати. Наприклад, у сервокрокових приводах  En по замовчуванню активний без підключення будь куди, тобто, якщо ви не підключите його, то при цьому утримання валу буде в наявності. Скоріше за все, так само і в звичайних крокових приводах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, South написав:

Перше питання щодо живлення. В інструкції в одному місці пишуть, що вона 15-32В, а в іншому - до вона витримує до 50В. Як правильно?

 

Живлення плати краще за все 24в. (Що в принципі і є серединою вказаного діапазону). Таке живлення кіл керування у більшості заводських ЧПК. 

Блок живлення - обовязково окремий від драйверів. По живленню драйверів можуть літати такі перешкоди що потім не будете розуміти звідки беруться глюки. Тому там і стоять опторозвязки на входах - виходах.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, South написав:

Я так і не зрозумів куди En під'єднати 🙀

 

Ен це перевод двигуна в режим утримування. Зазвичай високий сигнал це утримання, низький дозвіл руху. Тут все просто. Подаємо на Ен "-" - якщо при цьому реально крутити вал руками, то значить так і залишаємо. Краще підключити сигнал "-". Щоб не висів вивід в повітрі. Не знаю як реалізовано в самому драйвері. Можливо, і скоріше за все, там є підтяжка до "-".

2 години тому, softm написав:

 

Від EN плати до "EN-" драйверів.. 

Напругу давати не більше того, що на конденсаторах по шині живлення на платі.

Вей мір! Да шо Ві такоє гаварітє?

Ві такі віделі картінку?

Там нема виходу на Ен. По схемі Ен завжди в дозволі, підключений на мінус.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, DimonDSS написав:

Живлення плати краще за все 24в. (Що в принципі і є серединою вказаного діапазону). Таке живлення кіл керування у більшості заводських ЧПК. 

Блок живлення - обовязково окремий від драйверів. По живленню драйверів можуть літати такі перешкоди що потім не будете розуміти звідки беруться глюки. Тому там і стоять опторозвязки на входах - виходах.

Оце вірно.

 

3 години тому, vzilk написав:

Не треба його нікуди під'єднувати. Наприклад, у сервокрокових приводах  En по замовчуванню активний без підключення будь куди, тобто, якщо ви не підключите його, то при цьому утримання валу буде в наявності. Скоріше за все, так само і в звичайних крокових приводах.

І оце вірно.

 

Діло є розкрите, козаки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хочете посміятися? 

Я в продавця запросив відео підключення плати. Він мені його обіцяв, коли я в нього запчастини замовляв. І нарешті прислав - відео нутрощів закомутованих запчастин працюючого верстату, всі дроти одного кольору,  все в пилюці. Що куди під'єднано - чорт ногу зломить.

 

Але таки корисну інформацію я з нього витяг - на плату треба таки окремий блок живлення. Я пошукав на ОЛХ на 24В. Їх багато і вони різні :( На скільки ампер брати, доречі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, ttnd3d написав:

Там нема виходу на Ен. По схемі Ен завжди в дозволі, підключений на мінус.

 

 

Ось тут нібито видно (де червона стрілочка).

 

 

Screenshot_159.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, South написав:

Хочете посміятися? 

Я в продавця запросив відео підключення плати. Він мені його обіцяв, коли я в нього запчастини замовляв. І нарешті прислав - відео нутрощів закомутованих запчастин працюючого верстату, всі дроти одного кольору,  все в пилюці. Що куди під'єднано - чорт ногу зломить.

 

Але таки корисну інформацію я з нього витяг - на плату треба таки окремий блок живлення. Я пошукав на ОЛХ на 24В. Їх багато і вони різні :( На скільки ампер брати, доречі?

 

Відео є ось таке, і начебто більше я не бачу.

 

 

Судячи по ньому ЕН не підключений взагалі.

 

 

Screenshot_160.jpg

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось ще одне фото.

Судячи з нього до плати під'єднані +5В (верхній дріт) і три контролери крокових двигунів (6 дротів). В самом низу видно під'єднаний блок живлення - два дроти.

 

А як з контролерами бути? Я з'єднаю мінуси на контролерах, а куди цей дріт далі підключити? 

Чи мінуси на контролерах не чіпати?

 

IMG-5d37f7411cd6bce6c284d56c348b8b87-V.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Плата інша але принцип підключенн збережений.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, South написав:

А як з контролерами бути

Називайте не контролери, а драйвера так буде більш зрозуміло читачам.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, South написав:

А як з контролерами бути? Я з'єднаю мінуси на контролерах, а куди цей дріт далі підключити? 

Чи мінуси на контролерах не чіпати?

То шось неявно шо вам треба.

У мене така сама плата. Там є до неї картинка:

HTB1Q3fDLVzqK1RjSZFoq6zfcXXan.jpg

Вона відповідає на всі мої питання. Має відповісти і на ваші.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Гаврилів Василь написав:

То шось неявно шо вам треба.

 

Людина питає як підключати 0 В.

 

Всі Gnd та 0V блоків живлення  та драйверів треба звести

в одну точку і від неї все і вести. Чи використати товсту шину,.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, softm написав:

Всі Gnd та 0V блоків живлення  та драйверів треба звести

в одну точку і від неї все і вести. Чи використати товсту шину,.

Месьє, 0 ведеться на 0, GND на землю. Таке під'єднання дозволяє на вході поставити диференційник, щоб оператора не ощасливило легким скидуванням фази на сож. До того ж правильно розведена лінія (фаза-чи-три, 0, земля) сама страхує, тобто якщо десь навіть щось і напутав, просто вирубуватиметься диференційний автомат, сигналізуючи таким чином про рівень компетенції, а не відправляючи пару блоків живлення і плат у вентиляцію. Спочатку слід розібратись з базовою електрикою, пускачами, автоматами, світловими індикаціями, контурами заземлення, а потім вже крутити плати. Ну але то тільки моя рекомендація, я не настоящий електрик, я просто електрод на стройці найшов.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, david.k написав:

Плата інша але принцип підключенн збережений.

Ось по цьому ролику я і вчився. І в мене тепер питання, на яке я не можу знайти відповідь:

Хлопець на відео з'єднав всі контакти драйверів ENA-(ENA), а потім під'єднав до контакту En на платі. А в моєму випадку що зробити? З'єднати контакти і так залишити? Чи взагалі їх не чіпати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, South написав:

Ось по цьому ролику я і вчився. І в мене тепер питання, на яке я не можу знайти відповідь:

Хлопець на відео з'єднав всі контакти драйверів ENA-(ENA), а потім під'єднав до контакту En на платі. А в моєму випадку що зробити? З'єднати контакти і так залишити? Чи взагалі їх не чіпати?

 

налаштовуєте в мач4 Energency Stop туди де всі ті EN- включили.  В мене то на P12.

Який саме "контакт на платі" - налаштовується в Мач3.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

В інструкці посилання на яку я вам скидав пишеться так , the EN- should connect to P14, EN+shouldconnect to common anode port C5V.

EN- повинен бути підключений до Р14, а EN+ до 5в.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Без імені.png

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку