Reiter

Вибір будинку з 2х

189 повідомлень у цій темі

, Reiter написав:

булиночок лишиться на своїй УШП, а збоку добубується частина будинку на стрічковому фундаменті з цокольним поверхом

воно кожне житиме своїм життям.

Плита матиме значно більші сезонні коливання, ніж заглиблений фундамент (а може менші - зележить від грунтів, геології і погоди). Поки на ній стоїть окрема будівля - то до спини, вам до рівня підвіконня тригопункти не прив'язувати. Дві поруч на різних опорах будуть бігати вверх-вниз одна відносно одної. Зробите спільну стіну - порве.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

воно кожне житиме своїм життям.

Плита матиме значно більші сезонні коливання, ніж заглиблений фундамент (а може менші - зележить від грунтів, геології і погоди). Поки на ній стоїть окрема будівля - то до спини, вам до рівня підвіконня тригопункти не прив'язувати. Дві поруч на різних опорах будуть бігати вверх-вниз одна відносно одної. Зробите спільну стіну - порве.

Отде виходить УШП не варіант :( А якщо стрічковий? Але тоді буде різна його глмбина. Бо під цією частиною не буде цоколя, то вистачить і 80 см, а частина що буде цоколь, то фундамент має бути в землі десь 150 см. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Але тоді буде різна його глмбина.

вся суть - рівномірно навантаження зробити. Якщо будинок проектувався не спецами, а робився не сильно продумано, то практично всі "асиметричні" потріскані, маю на увазі, що до списку "чому все полопало" входить і різний фундамент і різна нагрузка на фундамент. Чому піраміда стільки стоїть - бо там все рівно і рівномірно і свиснуть цемент при будівництві ніхто не міг, як і впарити поганий цемент ))) 

Ось чому і багато будинків "прості і прямолінійні".

В мене є знайомий, який мав кучу грошей і хотів неповторний будинок, що цікаво, і не великий. Так йому всі радили тільки одного архитектора, яка його відшила одразу, але коли він просто показав де це буде, який там краєвид  - тоді вона погодилась і зробила, дійсно, шедеврчик в якого всі стіни різні і т.п.

Змінено користувачем Bogdan
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Reiter написав:

А якщо стрічковий? Але тоді буде різна його глмбина

Армопояс. На весь периметр. Порахований спеціалістом. І, можливо, стовби на глибину цоколю в тій частині, це того цоколю нема.

Ну і геологію треба дивитись.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В процесі "побудови" даху

IMG_20230506_025418.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Майже :0b339520896a34f9618d7aa7aa561c99:

IMG_20230506_050020.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Одне питання. А чому саме півтора - двоповерховий?

Територія не дозволяє одноповерховий?

Як на мене по затратах менше піде на одноповерховий типу американка. По утепленню стелі точно менше.

Звести фундамент, стіни, дах. А для проживання вибрати кімнату, кухню , ванну і потихеньку доробляти інші кімнати.

І фундамент буде і навантажений рівномірно і матеріали під дахом.

Доточувати до вже готового завжди проблематично і затратніше.

Це моя думка. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та я б теж робив би - фундамент, наприклад, 8х10, потім на половині 8х5 будуємо кухню, спальню, ванну, передпокій (40кв.м цілком достатньо для того), а потім забудовуємо інше. Фудамент - стопчасто-стрічковий, аж до того, що як стрічку кинути готові фунаментні балки, це дозволить, призаглибленні опорних стовпів на 1,5-1,8 метри в будь-якому місці потім зробити -1 поверх.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Si1ver написав:

Одне питання. А чому саме півтора - двоповерховий?

Територія не дозволяє одноповерховий?

Як на мене по затратах менше піде на одноповерховий типу американка. По утепленню стелі точно менше.

Звести фундамент, стіни, дах. А для проживання вибрати кімнату, кухню , ванну і потихеньку доробляти інші кімнати.

І фундамент буде і навантажений рівномірно і матеріали під дахом.

Доточувати до вже готового завжди проблематично і затратніше.

Це моя думка. 

 

1 година тому, break написав:

Та я б теж робив би - фундамент, наприклад, 8х10, потім на половині 8х5 будуємо кухню, спальню, ванну, передпокій (40кв.м цілком достатньо для того), а потім забудовуємо інше. Фудамент - стопчасто-стрічковий, аж до того, що як стрічку кинути готові фунаментні балки, це дозволить, призаглибленні опорних стовпів на 1,5-1,8 метри в будь-якому місці потім зробити -1 поверх.

Територія в мене дозволяє все. Але. Планів багацько. Хочеться в будинку велику вітальню, велику кухню, велику спальню + гардеробну, дитячі кімнати, кімнату для гостей, баню, зону відпочинку. Все це ніяк не влізе в 8х10. А будувати одноповерхового монстра 14 х 14 якось не хочеться. Плюс гараж, майстерня. І виходить, що уся ділянка затулена одноповерховими будівлями. 

Тому я за компактність! І проти купи гаражів, сараїв та іншого на ділянці. 

 

Ну і не забуваємо, що в мене будинок над річкою. Чим вище тим шикарніший краєвид відкривається понад сусідськими деревами та парканом. 

Змінено користувачем Reiter
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я був будував котельню, і через трубу довелось робити її "неквадратну" і вийшло що замість 4-х кутів потрібно було гнати 12+. Часу пішло в рази більше.

Я б не зациклювався на тому вікні. Є вагон простіших, зручніших і гарніших рішень. 

І на мій погляд, а я з дизайном довго пропрацював, не таке те вікно і файне, хоч і цікаве. Воно буде більш нагадувати оглядове вікно на підводному човні, ніж прикрашати будинок. Його трапеція все ламає, немає легкості від скла, а навпаки - додає "углуватості" будинку.
Складний ломаний дах - додасть вагон проблем на зараз і на потім. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До слова. Дирка зі сходами - це протяги і тянути буде сильно. Ставити по центру будинку таке - також не дуже гарна ідея. Ще й біля "буржуйки", якщо дерев'яна, дерево сильно боїться перепадів температури і вологи.

Ми були зробили сходи і встановлювали їх перед самим "новосіллям", щоб будинок протоплювався, але щось в них перенеслось і вони на два дні вимкнули опалення. Хоча в них клімат не такий холодний, особливо тоді, але за два дні бочина сходів лопнула, при тому, що зроблена була дуже якісно - от і перепад температури... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Практичніше було б зробити сходи там де шафа, і робити її з шухлядками і т.п. Тоді півкімнати не буде зайнято "пам'ятником зодчества і архітектури".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Хочеться в будинку велику вітальню, велику кухню, велику спальню

А можете написати - що у вашому розумінні велика? На площі 5х8 виходить кухня 5х3 і спальня 5х3. Це - дуже маленькі?

Післе добудови спальня може перетворитись на "гостьову", на другому поверсі розміститись ще дві кімнати 5х3 з санвузлами, а іншій половині 5х8 робите вітальню, гардеробну, невелике "технічне" приміщення чи кабінет, а над тим всім - ще одна кімната і відкрита чи засклена тераса з вашими красивими краєвидами. Знову ж таки - з однієї з спален можна зробити вихід на балкон з переходом на ту терасу і поставити там барбекюшницю.

Вийде будинок з двома ванними + душова кімната і три спальні + гостьова спальня чи кабінет. Плюс можна зробити цокольний поверх з пральною машинкою, підігрівом води, насосними станціями і т.п.

Баню, майстерню і гараж варто будувати не на цьому ж фундаменті.

 

Колись давно брав участь у будівництві чималенького будинку. 4 поверхи плюс цоколь. А потім через певний час приїздив з гарантійним обслуговуванням свого обладнання. Пройшов рік з моменту заселення. Люди, що там живуть, на верхній поверх не заходили ніколи! Взагалі. За півтора роки там були будівельники, я зі своїм обладнанням і павуки, при чому павуки там на ПМЖ. На третьому поверсі хазяїн і його діти періодично з'являлися, але не всюди...

І дивишся на оте одоробло і мружиш лоба - грошей ввалено безліч, половиною набудованого ніхто не користується, ліквідність того всього від'ємна - бо навіть за ціною витрачених матеріалів то ніхто не придбає, бо ті, хто має такі гроші - будують під свої забаганки, діти як підростуть - навряд чи житимуть під одним дахом з батьками, незважаючи на площу. Нахіба?

Саме смішне, що хазяїн оте "нахіба" після освоєння площ цілком зрозумів. Але ж не зносити...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

А можете написати - що у вашому розумінні велика? На площі 5х8 виходить кухня 5х3 і спальня 5х3. Це - дуже маленькі?

Післе добудови спальня може перетворитись на "гостьову", на другому поверсі розміститись ще дві кімнати 5х3 з санвузлами, а іншій половині 5х8 робите вітальню, гардеробну, невелике "технічне" приміщення чи кабінет, а над тим всім - ще одна кімната і відкрита чи засклена тераса з вашими красивими краєвидами. Знову ж таки - з однієї з спален можна зробити вихід на балкон з переходом на ту терасу і поставити там барбекюшницю.

Вийде будинок з двома ванними + душова кімната і три спальні + гостьова спальня чи кабінет. Плюс можна зробити цокольний поверх з пральною машинкою, підігрівом води, насосними станціями і т.п.

Баню, майстерню і гараж варто будувати не на цьому ж фундаменті.

 

Колись давно брав участь у будівництві чималенького будинку. 4 поверхи плюс цоколь. А потім через певний час приїздив з гарантійним обслуговуванням свого обладнання. Пройшов рік з моменту заселення. Люди, що там живуть, на верхній поверх не заходили ніколи! Взагалі. За півтора роки там були будівельники, я зі своїм обладнанням і павуки, при чому павуки там на ПМЖ. На третьому поверсі хазяїн і його діти періодично з'являлися, але не всюди...

І дивишся на оте одоробло і мружиш лоба - грошей ввалено безліч, половиною набудованого ніхто не користується, ліквідність того всього від'ємна - бо навіть за ціною витрачених матеріалів то ніхто не придбає, бо ті, хто має такі гроші - будують під свої забаганки, діти як підростуть - навряд чи житимуть під одним дахом з батьками, незважаючи на площу. Нахіба?

Саме смішне, що хазяїн оте "нахіба" після освоєння площ цілком зрозумів. Але ж не зносити...

Вітальня в моєму розумінні має бути десь 30 - 40 квадратів. Щоб спокіцно можна було влаштувати свято на велику компанію, постаити ялинку на Різдво і ніхто не підпирав її спиною, сидячи за столом :) Спальня 15- 20 квадратів + гардеробна метрів десять (це вже бажання дружини, як у мене майстерня :)) Кухня 15 - 20 квадратів. Ванна кімната на першому поверсі з повноцінною ванною і бажано окремо душем + ванна кімната на другому поверсі. Кімнати для дітей і гостей можна менші. Баня + кімната відпочинку біля неї це теж площа. 

 

4 поверхи, звісно, вже занадто :)

 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Reiter написав:

Вітальня

Ваші забаганки спокійно вміщаються на 140-150м2 , а це 12х12. 11х14 в один поверх. Не набагато більше ніж оте що плануєте, але по коштах чи не те саме і гемору менше. На горішньому згодом можна облаштувати пару мансардних приміщень якщо ще залишиться бажання.

Бачив одноповерхові будинки дуже комфортні і просторі і два поверхи гнати це якщо місця на ділянці катма і дітись нема куди.

Баню та кімнату при бані краще окремо. Не місце їй в будинку. Максимум суху сауну. Ну і врахуйте хто цю всю площу прибиратиме і опалюватиме.

Я б на вашому місці придивився і порахував одноповерхову з варіантом тихенько доробляти в противагу двом поверхам з варіантом подальшої прибудови.

 

Змінено користувачем Si1ver
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Si1ver написав:

Ваші забаганки спокійно вміщаються на 140-150м2 , а це 12х12.

І фундамент зробити з балок типу ФБ 6.18 по 2тис.грн. 10 балок - фундамент 12х12 готовий.

Кран, звісно, треба буде і опори під балки зробити.

За те між опорами під балками хоч вхід до підвалу робіть, а хоч просто бігайте.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я не зря спрашивал о причинах двухэтажного строительства при малой площади застройки. Как видите - такой вопрос возник у многих. Аргументирую: в вашем проекте лестница съедает место на первом и на втором этаже. Можно посчитать % от общей и удивиться. Лестница стоит денег, по ней не очень удобно (и безопасно) детям и пожилым людям. Утепление второго этажа сделать правильно целая наука и много везения. Знакомый всё делал сам, вроде по правилам, но летом там становится невыносимо жарко. Заходят в спальню после 10 часов вечера, а кондицинер не включишь из-за маленького ребёнка. 

 

Почитав хотелки могу предложить свести руки (уменьшить размер рыбы). Себе строил 200м2 в один этаж. Гараж под одной крышей. Жилая площадь 110м2. Две гардеробные по 8м2 возле родительсой и детской спален, большой холл, кухня 20м2, ванная 9м2. Пока строился сын подрос и уехал, мы с женой вдвоём можем хоть в футбол играть на таких площадях. Из одной детской спальни сделали тренажёрный зал, в другой у меня мастерская-паяльня. И всё равно зал в 22м2 пустует. Знал бы что так будет - построил бы в 2 раза меньше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можна прохання? Досить пропонувати мені 1 поверховий будинок. Не хочу! Я все розумію, життєвий досвід і т.д. Але у всіх свій погляд на життя. Ми ж тут на форумі не починаємо відговорювати людину купувати токаний верстат і нав'язувати йому купити за ці гроші автомобіль? 

 

Хочу 2х поверховий і все :)

 

І прошу порад в плані вирішення технічних моментів, а не в тому нашо воно мені.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І ще. Аби я хотів звичайну одноповерхову хату, то не купував би таку ділянку! Мати такий краєвид, а спостеріга з вікон паркан і те, що в дворі сам насадив? 

 

В сусіда двоповерховий будинок. Були в гостях, з вікон і балкону краєвид просто супер

IMG_20230506_153149.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

краєвид гарний.. до води далеко? Паводки бувають? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kolish написав:

краєвид гарний.. до води далеко? Паводки бувають? 

Там в кінці ділянки за парканом в мене йде вниз іще схил метрів 10 чи навіть більше. На самій ділянці до поверхневої води так само. Є стара замулена колонка, то до води 12м. Тобто в цьому плані все добре. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

на рахунок каміну , що у Вас у планах...ознайомтесь з інформацією в неті.. штука дуже класна ,але свої нюанси з розміщенням , плануванням, підводом зовнішнього повітря... Доцільно розміщувати по середині будинку, щоб тепло можна було розвести по всіх /або майже всіх кімнатах, потрібно спланувати підвід свіжого повітря ззовні.. щоб не пересушувалось внутрішнє повітря.. Перед каміном і біля нього має бути зона з негорючих матеріалів.. плитка, граніт,скло, метал...Щоб Ви розуміли яка температура може виходити з повітрепроводів..  В мене на потолку були пластикові багети.. біля каміну вони просто сплавились.. довелось познімати і зробити без багет.. І обовязково перед встановленням ,пропалити топку каміна на дворі, щоб запахи повиходили.. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Не хочу!

Это - аргумент. Больше не буду.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Reiter написав:

Ми ж тут на форумі не починаємо відговорювати людину купувати токаний верстат і

хто купує? - щас відговоримо

1 година тому, Reiter написав:

Хочу 2х поверховий і все

Це класна штука, сам загорівся таким, щоправда зараз на другому поверсі лише стіл для більярду і дошки лежать. Так ще більше - майстерня буде на 4 поверхи і з ліфтом... Чого на дрібниці розпилятись ))) .

 

, kolish написав:

а рахунок каміну

я так зрозумів - то не камін, а типу "пічка" дров'яна. Камін - фігня, в мене багато знайомих поробили, потім доробили, потім викинули. Що цікаво, мені також пропонували і зробити і купити, я наводив короткий курс фізики - але фізику і в школі не вчили, то наф зараз голову ламати, а от коли воно начадило і попалило все.... - о, тоді інша справа.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Reiter написав:

Хочу 2х поверховий і все :)

Очень удобно!

Но только без винтовой лестницы!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку