Rouch

Намотка катушки соленоїда

9 повідомлень у цій темі

Потрібно перемотати катушку соленоїда гідроклапана на іншу напругу

Хто знае як правильно перерахувати катушку.

Потрібно перейти з 24В постійного струму на 110В змінного.

Катушка намотана дротом діаметром 1.3мм (3мм з ізоляцією) 60 витків, довжина 60мм, 30мм отвір катушки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Арматура клапана змінного струму відрізняється від клапана постійного струму, тому проста перемотка котушки лише змінить робочу напругу клапана, але не перетворить його в повноцінний клапан змінного струму.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Напевно можливим способом переходу на 110VAC є перемотка 24VDC на напругу близько 100VDC і застосування діодного моста для випрямлення. Тобто приблизно в чотири рази збільшити кількість витків і зменшити переріз дроту.

Як варіант я б поставив трансформатора 110 на 24 (можна 220 на 48) і діодний міст нічого не перемотуючи. Тільки скільки струму споживає оригінальна обмотка ви не вказали, а це важливо при виборі трансформатора.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kratmel написав:

Напевно можливим способом переходу на 110VAC є перемотка 24VDC на напругу близько 100VDC і застосування діодного моста для випрямлення. Тобто приблизно в чотири рази збільшити кількість витків і зменшити переріз дроту.

Як варіант я б поставив трансформатора 110 на 24 (можна 220 на 48) і діодний міст нічого не перемотуючи. Тільки скільки струму споживає оригінальна обмотка ви не вказали, а це важливо при виборі трансформатора.

То не просто голі соленоїди. Вони в верстаті і там складна схема з багатьма пускачами і релюхами тому ще тулити туди трансформатор не вийде.

Просто з перемоткою з 24 на 110 я розібрався, знайшов формули. Вийшло 275 витків і діаметр дроту потрібен 0,65. 

Мене цікавить які треба вносити корективи при  переході з DC на AC. 

Скільки струму спожмвае незнаю. Знаю опір 25 Ом , індуктивність 80 мікроГенрі

Змінено користувачем Rouch
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Rouch написав:

Скільки струму спожмвае незнаю. Знаю опір 25 Ом , індуктивність 80 мікроГенрі

Ну напевно 1 А і споживає приблизно....якщо опір проміряли правильно... (хоча при такому діаметрі дроту (1,3мм) мало б бути суттєво менше). I (A) = U(V) / R(Ом)

2 години тому, Rouch написав:

Мене цікавить які треба вносити корективи при  переході з DC на AC. 

Ніякі... Просто поставити діодний міст між колом 110VАC і котушкою 110VDC. Мало б працювати.

В пресах зустрічав живлення 24VAC  і котушки 24VDC із діодним мостом прямо в клемнику на котушці. Все працює.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, kratmel написав:

Ніякі... Просто поставити діодний міст між колом 110VАC і котушкою 110VDC. Мало б працювати

Після діодного мосту напруга виросте до 155В. Тобто треба мотати катушку під 155В?

Які проблеми у змінній напрузі? Не буде працювати взагалі, буде грітися, звеніти? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Rouch написав:

Після діодного мосту напруга виросте до 155В. Тобто треба мотати катушку під 155В?

Напруга виросте за умови що після діодного моста є конденсатор.

Тут конденсатор непотрібний і напруга буде меншою за вхідну. Можете взяти просту лампочку на 220В - подати на неї 110В без діодного моста і з діодним мостом. Проміряйте результат. Все стане зрозуміло.

Ваша котушка - та сама лампочка тільки на 110В.

2 години тому, Rouch написав:

Які проблеми у змінній напрузі? Не буде працювати взагалі, буде грітися, звеніти? 

На змінній напрузі в котушці працює комплексний активно-індуктивний опір і потрібен короткозамкнутий виток щоб утримувати соленоїд коли напруга переходить через нуль. Плюс величезний пік струму в момент спрацьовування. 

Напряму перемотати і заживити від 110В змінного струму існуючу котушку постійного струму неможливо - просто грітиметься, гудітиме і згорить.

 

Мотайте на 110В і ставте діодний міст. Буде працювати.

Змінено користувачем kratmel
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Соленоїд, у фізичному сенсі, виконує певну роботу, для виконання цієї роботи він споживає певну потужність, причому тут треба зважати як на потужність в момент спрацювання так і на потужність після спрацювання, для утримування.

Виходячи з цього, потрібно визначити яку потужність споживає соленоїд при 24В як він був задуманий з заводу ( виміряти струм і напругу, перемножити, отримати величину Вт ), після цього, забезпечити таку ж потужність котушки на будь якій іншій напрузі. На змінному струмі для визначення потужності потрібно враховувати зсув фаз, тому вимірюючи просто струм і напругу ми нічого не визначимо, простіше всього використати китайські лічильники потужності що у розетку вставляються ( "енергометр" ) через відповідний трансформатор. 

Ефективна напруга в 155В з 110В змінних буде у випадку якщо там буде конденсатор, а без нього навіть випрямленна ефективна постійна напруга буде десь ті ж 110В (але мультиметр покаже фіг зна шо). Такий підхід теж практикується, бо немає конденсатора - немає проблем з його висиханням, ну і деталей менше, дешевше ітд. Ще буде менше проблем з комутацією таких котушок. Тому можна не ставлячи конденсатор мотати менше витків. Але, особисто мені цей варіант не подобається бо воно все буде жужати постійно. Тут уже або робити повноцінний діодний міст + конденсатор + зворотній діод до котушки, ну або просто на змінний струм розраховувати. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шось так подумав... а хіба воно без перемотки, послідовно через лампочку розжарювання Ватт на 20, не потягне?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку