Ruslan Oleksiyovuch

Улюблена справа чи не погана робота на дядю

84 повідомлення у цій темі

1 година тому, Ruslan Oleksiyovuch написав:

навіть ця фірма що я зараз  на ній працюю то ж не буду бити горшки  теж буду їх обслуговувати

Мабудь там і дівчина/жіночка головний бухгалтер є... Ну то з нею мости і наводьте - все одно співпрацювати, можливо, потім доведеться.

 

Хоча, прийти поговорити, на все погодитися, отримати якусь там премію, а за тиждень включити задню... я би після того на співпрацю не надто сподівався...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, Олек77 написав:

Мабудь там і дівчина/жіночка головний бухгалтер є... Ну то з нею мости і наводьте - все одно співпрацювати, можливо, потім доведеться.

 

Хоча, прийти поговорити, на все погодитися, отримати якусь там премію, а за тиждень включити задню... я би після того на співпрацю не надто сподівався...

   Ну таке враженя що наїбати хочу я їх а не вони  мене ,

1 )премія була лише на словах 

2 )навіть якщо її дадуть то  це не аванс а плата за  виконану роботу яка не є в моїх обовязках  .

3 )всі ми люди і маємо вибір  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, Ruslan Oleksiyovuch написав:

Доброго вечора , не покидає мене думка щоб працювати на себе ,  підскажіть  з станочників хто оформлений легально   які кведи обрали яка група  , яка звітність   , бо в мене є паро фірм які працюють по безналу  але якось нал викручують в начальства  але скрипя зубами і навіть ця фірма що я зараз  на ній працюю то ж не буду бити горшки  теж буду їх обслуговувати ,   по кведу це мабуть має бути якийсь ремонт сг техніки і обладнання  та авто  ,  можливо є тема то ткніть носом 

квед як основний мабудь треба обрати 33.12 :   Ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення

і добавити додаткових, про опалення 43.22 та елеватори 43.29

наприклад цитата по ссилці про 33.12:

Цей клас не включає:

- установлення, ремонт, технічний огляд та обслуговування термостатів та іншого опалювального устатковання, див.43.22

- установлення, ремонт, технічний огляд та обслуговування елеваторів та ескалаторів, див.43.29

кведів в заяві на відкриття фоп можна писати багато, вроді до 21шт

і їх краще одразу вписати всі, що ви плануєте робити із запасом на майбутнє

кількість вписаних кведів на податок, чі ще на що не впливає

по кведам взагалі не складно, пару годин в інернеті, і оберете що вам більше підходить

а от по групі вибір не великий

надавати послуги юридичним особам дозволено тільки на третій группі

а це або єдиний податок - 5% податку від усіх коштів, що зайдуть вам на рахунок

або загальна система оподаткування - 18% податку на прибуток

але тут треба вести всю бухгалтерію до копійки по затратам і прибутку

на мій погляд, для того потрібен окремий фаховий працівник(можливо дружина зможе це за вас робити)

ну і податок ЄСВ(1474грн на данний час) в обох випадках

але якщо ви окрім того що ФОП працюєте, і за вас роботодавець плате ЄСВ, то ви вроді можете не платити ЄСВ

 

п.с. всім цім моментам краще поспілкуватись з фаховим бухгалтером

я не є фахівець, і можливо десь помилився

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, Олек77 написав:

я би після того на співпрацю не надто сподівався...

тут як сказати.. людина знає роботу, знає нюанси, має на чому зробити..  може трохи покрутять носом і прийдуть... 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

і ще один, як то кажуть ньюанс

фопам електоенергію відпускають значно дорожче

6.40 грн за кіловатт вроді останній раз було

але як рахують то хз, кожний раз ціна трохи різниться

і в різних регіонах теж вроді трохи різні ціни

тож раджу спочатку порахувати

Змінено користувачем Serbond
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Serbond написав:

і ще один, як то кажуть ньюанс

фопам електоенергію відпускають значно дорожче

6.40 грн за кіловатт вроді останній раз було

але як рахують то хз, кожний раз ціна трохи різниться

і в різних регіонах теж вроді трохи різні ціни

тож раджу спочатку порахувати

 Ціни на електроенергію  по місцю  приписки ?? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бо приписаний в одному місці а майстерня в батьків  , а колись чув що при реєстрації на фоп не вказувати  місця де будиш працювати , мовляв що   ще не знайшов  місця під оренду 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, Ruslan Oleksiyovuch написав:

 Ціни на електроенергію  по місцю  приписки ?? 

по місцю ведення господарської діяльності

яке вказується при реєстрації фопом, і в заяві на спрощену систему оподаткування

воно може співпадати з місцем реєстрації(проживання) фопа, а може бути іншим

і ще, якщо зазначити місцем ведення діяльності житлову нерухомість(мабудь любу часну, за яку не сплачувався податок)

то ще вроді потрібно сплачувати податок на ту нерухомість

а якщо та нерухомість не ваша, то щей потрібно оформити договір аренди на якусь мінімальну сумму, і сплачувати податок за орендодавця
тому що орендодавець(в вашому випадку ваші батьки) не є податковий агент

а ви(тому що фоп) є, і зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок платника податку 

аналогічно як фоп зобов'язаний утримувати з найманого працівника та сплачувати за нього податок на доходи

воно всі ці податки не такі й великі(в деяких випадках взагалі копійки)

але вся ця паперова робота ну дуже на "любітєля"

це все вище згадане треба якщо все робити по закону

в деяких моментак простіше сплати штраф, якщо що раптом

але ще раз, про все це краще поспілкуватись з фахівцем, який саме займається фопами

а не з бухгалтером з підприємства

 

п.с. у міськрадах часто буває щось типу "відділ підтримки малого бізнесу" де можуть безкоштовно проконсультувати

а за невеличку винагороду допомогти зареєструватися фопом

 

п.п.с. напитуйте у знайомих фопів(фопи на ринку, власні магазини, майстерні, перукарні, то що) бухгалтера

в вашому випадку(якщо немає найманих, то на 1; 2группі раз на рік, але на 3 группі не впевнений) звітність подається раз на рік

і то краще доручіти фахівцю

ну і до того як відкривати фопа, треба досконаліше ознайомитись з усіма умовами і обов'язками

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Ruslan Oleksiyovuch написав:

Бо приписаний в одному місці а майстерня в батьків  , а колись чув що при реєстрації на фоп не вказувати  місця де будиш працювати , мовляв що   ще не знайшов  місця під оренду 

 Регистрируют по месту прописки, даже если мастерская или цех в другом месте. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, vaycartana написав:

 Регистрируют по месту прописки, даже если мастерская или цех в другом месте. 

Зрозуміло 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

реєструють то по приписці, але фактичне місце господарської діяльності вказувати необхідно

крім того якщо місце діяльності в іншому районі(підпорядковується іншій податковій)

то щей треба на облік в тій податковій ставати

так що 

, Ruslan Oleksiyovuch написав:

Зрозуміло 

ой не факт :)

але нічого там не можливого нема

потрібно бажання і трохи часу...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, Serbond написав:

реєструють то по приписці, але фактичне місце господарської діяльності вказувати необхідно

крім того якщо місце діяльності в іншому районі(підпорядковується іншій податковій)

то щей треба на облік в тій податковій ставати

так що 

ой не факт :)

але нічого там не можливого нема

потрібно бажання і трохи часу...

 Місце так треба вказати, але ніякого обліка в другій податковій ніт.   Не вводить чоловіка в оману. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, vaycartana написав:

 Місце так треба вказати, але ніякого обліка в другій податковій ніт.   Не вводить чоловіка в оману. 

не хочу сперечатись, бо я не бухгалтер, але ж ви вроді теж ні?

я ж не даремно в своєму повідомленні вставив посилання на роз'яснення законів і норм

та й маю досвід, працював на підприємстві, де власник був фоп з Одеси

100% знаю що він наймав місцевого бухгалтера, і звітував у місцеву(нашу) податкову за той бізнес, що був у нас в місті

а в Одесі інший бухгалтер теж носив звіти

ось пряме посилання а ось цитата з закону:

"Таким чином, якщо підприємницька діяльність здійснюється у відмінному від податкової адреси приміщенні, то необхідно подати заяву за формою № 20-ОПП. При цьому, якщо приміщення знаходиться в іншій територіально-адміністративній одиниці (іншому районі), то необхідно також стати на облік за неосновним місцем обліку, подавши заяву за формою № 5-ОПП."

 

п.с то все пишу не для того щоб налякати, чі посперечатись, а для того, щоб топікстартер зрозумів, що вивченню цієї теми треба приділити час

і що в темі фоп теж багато ньюансів, як і в самій металообробці

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

не хочу сперечатись, бо я не бухгалтер, але ж ви вроді теж ні?

я ж не даремно в своєму повідомленні вставив посилання на роз'яснення законів і норм

та й маю досвід, працював на підприємстві, де власник був фоп з Одеси

100% знаю що він наймав місцевого бухгалтера, і звітував у місцеву(нашу) податкову за той бізнес, що був у нас в місті

а в Одесі інший бухгалтер теж носив звіти

ось пряме посилання а ось цитата з закону:

"Таким чином, якщо підприємницька діяльність здійснюється у відмінному від податкової адреси приміщенні, то необхідно подати заяву за формою № 20-ОПП. При цьому, якщо приміщення знаходиться в іншій територіально-адміністративній одиниці (іншому районі), то необхідно також стати на облік за неосновним місцем обліку, подавши заяву за формою № 5-ОПП."

 

п.с то все пишу не для того щоб налякати, чі посперечатись, а для того, щоб топікстартер зрозумів, що вивченню цієї теми треба приділити час

і що в темі фоп теж багато ньюансів, як і в самій металообробці

 

Я ФОП, і мій цех расташован не по місту прописки 

 

В вашій ссилці є відсилка до закону. 

8.1. Платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому цим розділом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, vaycartana написав:

Я ФОП, і мій цех расташован не по місту прописки 

 

В вашій ссилці є відсилка до закону. 

8.1. Платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому цим розділом.

так я і не казав що за основним місцем не потрібно повідомляти

але ось це:

"Важливим моментом є необхідність ставати на облік за неосновним місцем обліку у разі здійснення підприємницької діяльності в іншій адміністративно-територіальній одиниці, ніж податкова адреса (наприклад, в іншому районі міста)."

і це:

"При цьому, якщо приміщення знаходиться в іншій територіально-адміністративній одиниці (іншому районі), то необхідно також стати на облік за неосновним місцем обліку, подавши заяву за формою № 5-ОПП."

на мій погляд прямо вказує на необхідність ставати на облік ще й за неосновним місцем обліку.

 

але можливо, як і завжди є якесь виключення

наприклад ось ця строчка:

"Так, у підприємця, що вибрав спрощену систему оподаткування, у свідоцтві платника єдиного податку повинно бути вказано податкову адресу та місце здійснення господарської діяльності."

тоб то не зрозуміло, якщо не на спрощеній а на загальній системі оподаткавання, то можна не вказувати податкову адрессу?

чі для загальників є інший закон, і там прописано як і що потрібно?

 

ну а взагалі, як я писав вище "шукайте бухгалтера"

бо ось прямий приклад, одину і туж норму дві людини трактують по різному.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

взагалі не думаю що у топікстартера майстерня у батьків в іншому районі

тож таким питанням можна не морочитись, я то так, для прикладу написав

 

на мій погляд, що треба першочергово взнати:

1)якщо працюеш у власному приміщенні, то чі підлягає воно оподаткуванню(скоріш за все так), і як то задекларувати, і скільки податок

2)якщо приміщення раніше не оподатковувалось(чі була податкова пільга), або було житловим фондом чі потрібно його якось переводити в іншу категорію

наприклад за гараж в коперативі я плачу податок(не веду там діяльність, просто власник, а платіжки з податкової кожен рік приходять), а от за гараж на власному подвір'ї чі платять податок я не знаю

3)якщо приміщення не власне(батьків, як у топікстартера) то скоріш за все необхідно складати якусь бумагу

чі то договір оренди на якусь мінімальну сумму, і випливаючій з цього обов'язок зплатити податок за фізособу

чі то договір(дозвіл) на безоплатне користування(якщо таке поняття взагалі існує і дозволене)

а то і взагалі, можливо простіше одразу оформити ту будівлю на себе(якщо то можливо)

а оформлювати ту будівлю хоть на когось(якщо не оформлена) скоріш за все прийдеться, бо як подати в податкову то як об'єкт оподаткування, якщо нема техпаспорту, і взагалі документів ніяких на будівлю

можливо варіант переприписатись у батьків

4)дізнатись як буде надаватись(і по якій ціні) електропостачання в майстерню

якщо все залишиться як є, просто заставлять повісити окремий лічильник на майстерню, то все ок

а якщо скажуть, що то тепер комерційна нерухомість, і давай, замовляй окремий проект, і рік чекай, і пару тисяч долярів занеси...

або плати по 6.4грн за все дворище(хоча так мабудь не скажуть, вигідніше їм збити кошти на окремий проект)

 

ну якось так мені то все бачіться

я за електроенергію не підкажу, бо я в арендованому приміщені, воно на декілька фопів, і на кожного фопа окремий лічільник внутрішній

з ресу тільки один загальний лічильник, яким займається бухгалтер власника

ціна за кіловат кожен місяць може різнитись

колись намагався поцікавитись чому, пояснили, що лічильник якось окремо рахує активну й реактивну потужність(може брехали, хз)

попитав в інших фопів, в інших приміщеннях приблизно така сама ціна за кіловат

на тому я це питання закинув, не став дурним голову забивати

 

Змінено користувачем Serbond
уточнення
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Відкрити ФОПа. , декілька кведів, типу надання послуг по ремонту, ремонт авто, ну і елеватори .. і працюєте, дивитесь що і як..   Шукайте бухгалтера який допоможе у всьому розібратись, або візьме вас на обслуговування.. Є бухалтера які займаються фопами , подача звітностей, оплата податку , пенсійного, податків на нерухомість.. та ін.. Якщо приміщення орендне, і на території якогось підприємства, то потрібен договір оренди , з світлом можуть бути нюанси , у вигляді додаткових платежів... Якщо майстерня дома , ставите окремий лічильник на неї.. але не спішіть.. Перше починаєте працювати , дивитись що і як , і по мірі росту бізнесу приводите все до відповідних норм.. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Serbond написав:

так я і не казав що за основним місцем не потрібно повідомляти

але ось це:

"Важливим моментом є необхідність ставати на облік за неосновним місцем обліку у разі здійснення підприємницької діяльності в іншій адміністративно-територіальній одиниці, ніж податкова адреса (наприклад, в іншому районі міста)."

і це:

"При цьому, якщо приміщення знаходиться в іншій територіально-адміністративній одиниці (іншому районі), то необхідно також стати на облік за неосновним місцем обліку, подавши заяву за формою № 5-ОПП."

на мій погляд прямо вказує на необхідність ставати на облік ще й за неосновним місцем обліку.

 

але можливо, як і завжди є якесь виключення

наприклад ось ця строчка:

"Так, у підприємця, що вибрав спрощену систему оподаткування, у свідоцтві платника єдиного податку повинно бути вказано податкову адресу та місце здійснення господарської діяльності."

тоб то не зрозуміло, якщо не на спрощеній а на загальній системі оподаткавання, то можна не вказувати податкову адрессу?

чі для загальників є інший закон, і там прописано як і що потрібно?

 

ну а взагалі, як я писав вище "шукайте бухгалтера"

бо ось прямий приклад, одину і туж норму дві людини трактують по різному.

   В який я процитував все ясно сказано. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, vaycartana написав:

   В який я процитував все ясно сказано. 

то ви трохи не дочітали

ви привели цитату пункту 8.1 наказу "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів"

а ось трохи далі пункт 8.3 того ж наказу

"8.3. Якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у контролюючому органі за місцезнаходженням такого об'єкта у порядку, визначеному розділом VII цього Порядку."

і ще ось пункт майже на самому початку:

"1.4. З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцями обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку."

а ось і окремий розділ про:

"VII. Порядок взяття на облік за неосновним місцем обліку платників податків"

більш цю тему обговорювати не буду

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

мене більше зацікавило ось це:

"Повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про об’єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна), подаються до контролюючого органу за основним місцем обліку в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об’єкта оподаткування у відповідному державному органі. У такому разі графа 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» повідомлення за формою № 20-ОПП не заповнюється."

тоб то виходе, що такі треба, щоб об'єкт нерухомості був обов'язково зареєстрований у відповідних органах, навіть якщо йому не наданий кадастровий номер.

правда я не знаю за яких обставин таке можливо?

може це якісь старі будівлі, коли ще не давали кадастрових номерів?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну і ще. Хочу відмітити, що ФОП відповідає усим своїм майном за своїми зобовязанннями.  Щоб потім не залишитися без житла на вулиці, якщо накосячити. 

Ви якусь деталь зробили, а вона зломалася. І можуть усих собак повісити на виконавця. А не приведи Господи, ще й травмується хтось, то зовсім буде печалько... 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Jonhson написав:

Ну і ще. Хочу відмітити, що ФОП відповідає усим своїм майном за своїми зобовязанннями.  Щоб потім не залишитися без житла на вулиці, якщо накосячити. 

Ви якусь деталь зробили, а вона зломалася. І можуть усих собак повісити на виконавця. А не приведи Господи, ще й травмується хтось, то зовсім буде печалько... 

 

 

 Это крайне мало вероятный вариант. Практически невозможно доказать вину, особенно если все на пальцах и без договоров. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 година тому, vaycartana написав:

 Это крайне мало вероятный вариант. Практически невозможно доказать вину, особенно если все на пальцах и без договоров. 

Если на пальцах и без договора - то это работа под пиратским флагом. 

А если ТС хочет оформить ЧП и работать с конторой.... То у него будет и договор, и не "на пальцах". 

И вот тут много сюрпризов его могут ожидать...  И лучше это понимать заранее.... 

Плюс проверки. Если работает с контрой по договору, то есть большая вероятность всяческих "встречных проверок" и т.д. 

Смотря какие работы, обьемы и прочее на него будут заходить... 

И как поведет себя контора...  

Я пытаюсь донести, что работа на себя это еще и ответственность.  И если под черным флагом мало что можно доказать, то при официальной работе - все намного интереснее... 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну ще... Перш, ніж пірнати у річку, подивись, як ти будеш з неї вилізати...(с)  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин тому, Jonhson написав:

Если на пальцах и без договора - то это работа под пиратским флагом. 

А если ТС хочет оформить ЧП и работать с конторой.... То у него будет и договор, и не "на пальцах". 

И вот тут много сюрпризов его могут ожидать...  И лучше это понимать заранее.... 

Плюс проверки. Если работает с контрой по договору, то есть большая вероятность всяческих "встречных проверок" и т.д. 

Смотря какие работы, обьемы и прочее на него будут заходить... 

И как поведет себя контора...  

Я пытаюсь донести, что работа на себя это еще и ответственность.  И если под черным флагом мало что можно доказать, то при официальной работе - все намного интереснее... 

 

 

 

Практически все ремонтные работы так делаются, максимум стандартный договор, по которому никто никому ничего не обязан. Мне только Рошен и еще одна киевская контора чертежи присылают, все остальное в лучшем случае по образцу,  а в худшем принесут мешок мусора и скажут - вот нужно с этим что-то сделать. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку