Jonhson

Солома и что из нее можна сделать.

15 повідомлень у цій темі

12 години тому, Stebium1 написав:

 

 

В Норвегии, могу ошибаться, ещё в 80х целый город 25т населения отапливался соломой, централизованно!

Ющенко! Ющенко! 

На волне пиара он запускал котельную на соломе. 

Красиво собирали, скирдовали на полях.... 

Торжественно открыли...  Даже какое-то время работала... 

Пока кто-то умный не посчитал. Так вот, сжигать  солярку, которой заправляли машины для перевозки соломы - было бы эффективнее... 

Вопрос, "надо пару кубов воды прокачивать в час. Для теплового насоса...". 

А посчитайте, сколько это в деньгах на электрику?! Выгоднее напрямую обогреватель в розетку... 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Jonhson написав:

Пока кто-то умный не посчитал

це точно. Розумні з них пілети роблять (це дуже багато проблем вирішує і крім доставки) або спалюють "на місці". 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, Jonhson написав:

Ющенко! Ющенко! 

 

9 годин тому, Jonhson написав:

Пока кто-то умный не посчитал.

Шо ці руки ні чого не крали!

8 годин тому, Bogdan написав:

Розумні з них пілети роблять

Но даже если этого не делать, то дополнительные затраты на уборку соломы с одного гектара составляют 2-5л на тонну соломы н комбайнирование а 1.05 л на тонно километр транспортировки! И это реальные нормы на совковую технику.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В буду собаці стелити гарна річ, ще колись на устілки в валянні пхали.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Различные решения имеют право на жизнь. Другое дело что кто то готов заморачиватся с различными источниками тепла а кто то не готов. Был недавно у деда кулибина и у него на самодельный трактор 17 видов навесного. Так вот одно из них служит для выкорчевывания корней кукурузы. И он говорит что отлично горят. Деду 77 лет и осенью по договорённости с местным фермером заезжает и корчует для своих нужд. Так что солома это ещё не предел. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можно спрессовать в брикеты с размоченным картоном, но солому нужно измельчить. В сети полно видео. И пресс нужен. Я поздней осенью сделал пару замесов и спрессовал в попавшем под руку винтовом прессе такие брикеты. Получилось удовлетворительно, но делать нужно летом, чтобы быстро сохли, а то у меня из них проростки зёрен повырастали, пока сохли.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

IMG_20231208_143410.jpg

IMG_20231208_143428.jpg

IMG_20231208_143431.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, IvanR написав:

в брикеты с размоченным картоном,

це все від ціни на газ залежить. У нас навіть "сміттям" яке за свої ж гроші вам дадуть, щоб лише забрали - то не вигідно топити.

Колись тирсу нашарік можна було вагонами набирати - в ліс вивозили і висипали - тоді я почав пілети вивчати, так були відео і т.п. лише з Європи, де один француз листя в лісі збирав і пресував.

Поки все на рівні - для хати - то газ. Але якщо і майстерню чималу - то вже зараз потрібні альтернативи.

Тому я вже зайнявся щепою. Зараз звуть передробити - що на пару років мені вистачить. І зараз її випалюю (вже два роки лежить) - то виходить на день 15 грн, плюс "жменя" дров і вугілля, як буде котел під щепу, то лише щепа буде спалюватись. Тому я вже як "курнувший" цю штуку і рекомендую. Але потрібно самому дробити, якщо купувати - то вже "не то"

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Bogdan написав:

це все від ціни на газ залежить. У нас навіть "сміттям" яке за свої ж гроші вам дадуть, щоб лише забрали - то не вигідно топити.

Колись тирсу нашарік можна було вагонами набирати - в ліс вивозили і висипали - тоді я почав пілети вивчати, так були відео і т.п. лише з Європи, де один француз листя в лісі збирав і пресував.

Поки все на рівні - для хати - то газ. Але якщо і майстерню чималу - то вже зараз потрібні альтернативи.

Тому я вже зайнявся щепою. Зараз звуть передробити - що на пару років мені вистачить. І зараз її випалюю (вже два роки лежить) - то виходить на день 15 грн, плюс "жменя" дров і вугілля, як буде котел під щепу, то лише щепа буде спалюватись. Тому я вже як "курнувший" цю штуку і рекомендую. Але потрібно самому дробити, якщо купувати - то вже "не то"

Теж цікавився брикетами з листя. Все нічяк не доберусь до експерементів. Лише папір збираю :)

 

А щепа штука цікава, але ж багато місця займає мабуть? Маю на увазі її зберігання. То ж добряча купа

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Солома потребує спеціального режиму горіння, щоб не перевищувати якийсь поріг температури. Зола плавиться і забиває внутрішні конструкції котла. Та і теплотворність набагато нижче ніж у деревини. Здається мені, дуже багато з нею потрібно бавитися щоб отримати поганенький результат

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, Bogdan написав:

Колись тирсу нашарік можна було вагонами набирати

Доплачивали за выоз! Как и за семечковую шелуху и фуз. 

 

, Golem написав:

Солома потребує спеціального режиму горіння, щоб не перевищувати якийсь поріг температури. Зола плавиться і забиває внутрішні конструкції котла. Та і теплотворність набагато нижче ніж у деревини. Здається мені, дуже багато з нею потрібно бавитися щоб отримати поганенький результат

Возможно Вы правы, но есть одно большое НО!

Солома есть и в обозримом будущем будет, примерно 30-50 миллионов тонн в год, а вот остальное... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Десь у старій літературі по газогенераторам ( здається у Мезина) були описані спроби використовувати солому, як паливо для локальних  газопоршневих  енергоустановок . В ""файлах"" нашого Форуму ці книжки є. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Reiter написав:

Маю на увазі її зберігання.

Зі зберігання потрібно починати.

Я зробив першу дробарку для себе - постійно є що дробити. Надробив кілька кубів. Потім ситуація так змінилась, що дробив багато. Набралось куча біг-бегів, яких не було куди дівати, частину і не привозив додому, частину роздав. Багато підпортилось, але літом все просушив і вже сховав в сухе місце.

Потрібно надійне накриття і щоб не сире. Якщо літом щепа дуже добре просохне - то горіти буде краще за сирувату.

Я прикинув на будинок потрібно 40-50 кубів запасати. Якщо дуб кришити - то і 25-30 вистачить, але щепа майже завжди з хламу дробиться, тому витрати більші. 

4 години тому, Reiter написав:

Все нічяк не доберусь до експерементів

Я вивчав все що бачив. Висновок простий і очевидний ще до аналізу - ціна, потім як її палити. Дешевше щепи нічого не бачу. Палити в шахтному котлі - без проблем. Заморочуватись з пресуванням пілет і т.п. - взагалі не бачу смислу, якщо у вас під порогом не висипають тирсу кучами за "спасибі". Багатьох відмовив від таких експериментів, декому допомагав робити такі апарати - результат один - дорого і складно потрібно щось простіше.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Солома есть и в обозримом будущем будет, примерно 30-50 миллионов тонн в год, а вот остальное... 

по-любому на неї вийдуть. Раніше постійно нею палили. Зараз у нас занедбані колгоспи (ферми) викуповують для "майстерень" - то там же і топити соломою - дешевше не придумаєш - поле через дорогу.

Кожен рік скирти старі весною зпалювали, а селянину і мішок набрати не давали. Ціна на газ навчить думати "ширєє" ...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

по газогенераторам

газогенератор дуже малоефективна штука. Вона потріхи відроджувалась в критичні моменти, та зараз електрика переб'є цю архаїку. Я в 90-х планував зробити газогенератор - палива зовсім не було думав про заміну, добре, що не почав... Був попав в руки готовий заводський апарат і хотів купити його заради цікавості, та вже й тоді мало від нього толку було, навіть, як в колекцію раритетів

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку