Reiter

Проблема зі склом в Булерьяні

19 повідомлень у цій темі

Доброго дня. Дістався мені в будинку Булерьян. Я його відремонтував і модернізував (обдув), але про це якось створю окрему тему. 

 

Булерьян був звичацний, без скла в дверцятах. Але, як вже його розрізав і переварював, то вирішив поставити скло. Це і естетично приємно, коли бачиш як горять дрова і зручно контролювати процес горіння. 

 

Все вийшло добре, але є одна проблема. Якщо піч працює в режимі активного горіння - проблем ніяких, скло практично не коптиться. Але коли переводиш в режим тривалого горіння, то скло дуже швидко закопчується :(

 

Може в кого є досвід, як можна вирішити цю проблему? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Але коли переводиш в режим тривалого горіння, то скло дуже швидко закопчується

Підведення невеликої кількості повітря через щілину  по периметру скла. Так щоб цей потік повітря омивав скло, ізолюючи його від продуктів горіння. Так зроблено в камінах. 

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#339625 Опубліковано: (змінено)

З досвіду володіння кафельного п'єцу зі скляною дверкою, а також великого каміну у сусіда, можу сказати що до кінця цю проблему побороти нажаль неможливо. Спец засіб для чистки камінного шкла вам в допомогу.

Змінено користувачем AStorm
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, Reiter написав:

Якщо піч працює в режимі активного горіння - проблем ніяких, скло практично не коптиться. Але коли переводиш в режим тривалого горіння, то скло дуже швидко закопчується :(

 

Може в кого є досвід, як можна вирішити цю проблему? 

 

Досвід є, проблема вирішується досить просто - продати булер'ян, купити металу і зварити нормальну піч, бо в булер'янах та в інших подібних йому буржуйках такого режиму, як тривале горіння, не може існувати в принципі, отже і скло не може бути чистим за визначенням. Ну а якщо  після сеансу "тривалого горіння" ви ще й полізете подивитись в димохід, то остаточно прозрієте...:)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Також підпихну - непрактична це штука. Був зробив для гаража велику - не те. Зараз котел в котельні - ним грію все, звичайно, що з гідро-акумулятором - ця штука дико економить гроші в порівнянні з цими димовими тліючими...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 години тому, Reiter написав:

. Якщо піч працює в режимі активного горіння - проблем ніяких, скло практично не коптиться. Але коли переводиш в режим тривалого горіння, то скло дуже швидко закопчується :(

 

Може в кого є досвід, як можна вирішити цю проблему? 

Оцей дідько простими словами роповідає про складне.

..."Якщо хтось починає розповідати про тліюче тривале горіння -  СТРІЛЯЙ на звук!!!"""

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Bogdan написав:

звичайно, що з гідро-акумулятором - ця штука дико економить гроші

Саморобний ?

... на скільки тон ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, технократ написав:

Саморобний ?

бочка з під молока. Люміній. Вона десь на 650-700 літрів.  "Ніша" зроблена на дві такі бочки, але плани зірвались, пізніше докуплю другу. 

На будинок (утеплений, 80 кв.м) бочки вистачає на 6 годин при слабих морозах. Але та котельня тимчасова, має бути інша під два котли, там уже буде бочка на тони дві, не менше. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

буде бочка на тони дві, не менше. 

Ага рахував, що на 110 квадратів на 18-20 годин в мене піде на 3 тонни акумулятор і кочегарка раз в сутки 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, AStorm написав:

і кочегарка раз в сутки

Я зараз топлю вугіллям (щепа скінчилась, було небагато). То з ним простіше - розтопив і раза три заглянути потрібно. То десь так і виходить. В планах великий котел під щепу і бак на 2-3 куба, то там бункер планую на три мішки щепи - не менше... бо в такий котел тільки половина мішка влазить - то бігати постійно потрібно... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Bogdan написав:

щепа скінчилась, було небагато

Це як?))))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, Куляста_Блискавка написав:

Оцей дідько простими словами роповідає про складне.

Вы серьёзно?)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, Bogdan написав:

бочка з під молока. Люміній. Вона десь на 650-700 літрів. 

Доброго дня .Можете описати  з реального досвіду .

1 Який температурний режим витримуєте (найнижчу і найвищу температуру води в гідроакамуляторі  )? 

2 У вас відкрита система чи закрита ? Якщо закрита  то який тиск  в чичтемі і який   розширювальний бак використовуєте, його обєм і тиск    ?  Якщо відкрита  То можливо знаєте реальне теплове розширення води при такій кількості?

Я просто я   якраз теж хочу ставити собі бак на 700 літрів по розрахункам він мені ідеально підходить.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, Nikita написав:

Це як?))))

дробив два роки тому "щоб було" - часи такі... Топити нею не планував. Нарубав кубів 20ть. Частину роздав, інше пару місяців, топив, щоб спалити, бо зтрухла б до наступної зими. 

 

, torri написав:

описати 

1 - в мене котел чавунний, він не боїться низьких температур, але боїться перепадів, тому там різниця не має значення, важлива постійна циркуляція.
В будинку газовий котел виставлений на мінімальну температуру - 42 градуси. В ночі або ще коли мені ліньки топити, він підтримує температуру. Вся система звязана, тому бочка і котел не захолодає нижче 40 градусів. 
Нагріваю до 85 градусів. Зазвичай до 80 - автоматику в будинку ще не доробив. Придбав автомат "розумний будинок" - вже його планую підвісити на все  і нормально, поки купив теплореле, та ще не поставив, все ніколи, а воно і так працює ))) .
2 - відкрита (при тому, що котел нижче на поверх), так надійніше і простіше. Попервах насос на котлі був слабенький то закипало іноді.  Розширення не вирахую - в бочці є трубка прозора (рівень) то вода піднімається на 3-4 см (бочка кругла). 
Система завязана теплообмінником на 30-40 кВт (точно не пам'ятаю) він розміром з цеглину - працює дуже добре, ще один лежить на "гарячу воду". Всюди стоять або автоматичні спуски повітря, або ручні і т.п. На котлу свій малий контур для розгону, але його не використовую. 
По розрахункам мені також 700 л вистачало. В реальності - потрібно 2 куби. Це як з акумулятором на авто - якщо впритик - то завжди не вистачає... 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

Підведення невеликої кількості повітря через щілину  по периметру скла. Так щоб цей потік повітря омивав скло, ізолюючи його від продуктів горіння. Так зроблено в камінах. 

Ага. А я поставив керамічний шнур + герметик. Зробив абсолютно герметично щоб не димів)

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

Оцей дідько простими словами роповідає про складне

На відміну від основної маси ютуб-казкарів, цей чоловік видає реальну інфу. Надивившись його відосів інтегрував у свою буржуйку, що в майстерні, систему подачі вторинного повітря і ох...в побачивши як люто горить той дим що виділяється під час так званого всіма любимого режиму "длітельного горєнія"

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#339672 Опубліковано: (змінено)

, vzilk написав:

 

Досвід є, проблема вирішується досить просто - продати булер'ян, купити металу і зварити нормальну піч, бо в булер'янах та в інших подібних йому буржуйках такого режиму, як тривале горіння, не може існувати в принципі, отже і скло не може бути чистим за визначенням. Ну а якщо  після сеансу "тривалого горіння" ви ще й полізете подивитись в димохід, то остаточно прозрієте...:)

Звісно булерьян - це не піролізний котел ) Але мене поки що цілком влаштовує. В майбутньому хочу замінити на красиву піч з великим склом - чисто для естетики і кайфу від живого вогню. А зараз булерьян працює по прямому призначенню - гріє приміщення. І досить ефективно.

 

Звісно в стандартному виконанні не дуже ефективно, за природньої конвекції більшість тепла всеодно йде в трубу. Я зварив металевий короб і 5 виходів з нього. Розмістив його під булерьяном. Далі гофрами з'єднав ці труби з трубами булерьяна (крім тих 2, в які вварені ежектори). До короба прикрутив равлика (дуйка) на 1200 кубів. Також в коробі зробив лючок для того, щоб піч могла працювати в стоковому режимі природньої конвекції, якщо немає світла, або вночі, щоб шум не заважав.

 

Поки що дуже задоволений. В залежності від того як швидко хочу нагнати температуру і яку - регулюю горіння в печі і регулюю оберти равлика. Таким чином можу дуже швидко нагнати температут, а можу просто підтримувати. Коли піч вже нормально прогріта, то там чимало жару. Кинув пару полінячок, перекрив заслонки, поставив невеликв оберти равлика і маю на виході 40 - 45 градусів повітря. Через пару годин підкидаю іще парочку дровинячок ) Або роблю повну загрузку і не заглядую туди довго, але так менш економно виходить.

 

Тепла більше не виробляється, просто я його ефективно знімаю, і значно менше вилітає в трубу. 

 

Тиждень топлю. Вибираю попіл раз в 2 дні. Піч не вистигає, жар є постійно. Тому я просто підтримую горіння. Навіть коли піч горить 8-10 годин,без додавання дров, то ще чимало жару лишається і тепло вона ще виділяє.

 

В планах ще поставити автоматику, щоб оберти регулювались в залежності від температури. І додати іще 1 равлик на 400 кубів для більш тихої роботи в режимі підтримки температури. Бо цей великий дує дуже гарно, але коли прикруяуєш димером оберти, то неприємно гуде. Сам поток повітря майже не чути в такому режимі, а от гул мотора від низької напруги трохи дратує. Тому буде дві дуйки і автоматика яка це регулюватиме.

 

Пізніше все покажу. Знімав процес і результат, але нема часу то все обробити )

 

 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

В планах ще поставити автоматику

в мене від котла опалення йде в майстерню, там потужний "батарей" (калорифер водяний). З нього тепло знімається вентиляторами, типу як на компі але великі. Сила потоку - це кількість увімкнених вентиляторів. Якщо потрібно небагато - один але в нормальному режимі. 



До слова, є такі ж як ці великі вентилятори (для електроніки...), равлики - також дуже тихі. В мене один такий має бути

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, Bogdan написав:

По розрахункам мені також 700 л вистачало. В реальності - потрібно 2 куби. Це як з акумулятором на авто - якщо впритик - то завжди не вистачає...

Зрозуміло. дякую за відповідь

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку