nand1024

електричний котел

23 повідомлення у цій темі

Розмірковую над опаленням в хаті, спочатку думав про газовий конвектор чи газовий котел, але газовий котел нормальний коштує гарно, а для конвектора в кожній кімнаті треба досить велику діру вибурювати в стіні. А зараз подумав, а якщо поставити електрокотел, аккумулятор тепла, зробити двух чи трьохзонний лічильник і вночі ганяти той котел, а вдень забирати тепло з теплового аккумулятора, чи сильно воно буде відрізнятися по ціні? можливо хтось вже щось подібне встановлював і може поділитися досвідом використання? Якщо вірити опису на сайті то конвектор на 2.3кВт потужністью споживає 0.28куб(я так і не зрозумів це за 1кВт тепла чи 0.28 на макс потужності) газу якщо так порахувати то виходить ~1.05грн за кВт, електроенергія в нічний тариф якщо нічого не змінилося так само 1.05 за кВт, ККД ТЕНу 100%, ну споживаня двигуна циркуляційоного буде 90-120ватт зверху якщо не помиляюся, то не має бути багато.
чим привабив електрокотел
1)не треба робити великі дірки в стіні як для конвектора, шкода в домі дірки великі робити
2)можно встановити де зручно, де вважатиму запотрібним
3)не треба ні в кого, нічого питати і морочитися з газовою службою і можливо якимись документами, хіба що лічильник оформити
4)на мою думку на відміну від газових систем там наврядчи буде щось таке, що я самостійно не полагоджу, не люблю бігати по СЦ
5)легше інтегрувати до автоматики

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

з газу і вугілля роблять електроенергію, тобто первинне - тепло, потім куча витрат - і в рази дорожча електрика.

Тобто електрика завжди буде дорожчою за газ. І в рази.

Якщо і 1,05 грн за кВт - то газ вийде 0,8 грн. за кВт.

Але в цьому чи наступному році буде значне подорожчання і газу і електрики.

Які нюанси і маневри. Газ провести дуже дорого. Електрику також, бо бажано буде тягнути три фази. Якщо газ вести далеко - то ціна захмарна, та все ж він вигідніший. 

Були роки коли газ був занадто дорогим і ставили ектрокотли, там де газ не проведений - були знижки на електрику. Тоді було вигідно, та недовго. 

Зважаючи на "тупу" з економічного погляду систему "зелена електроенергія", розбомблені електромережі, офігенні борги - електрика буде дорогою і довго. З газом простіше і перспективніше.

Але щоб не було - дешево не буде.

ПС. Я перехожу на щепу. В прольоті танці з проведенням труби чи проводів, доків і т.п. На мій будинок (80м кв жилого) на день йде 15-25 грн щепи (при -5...+5). 

Але все-одно щось потрібно для підстраховки. В мене газ підтримує коли акумулятор віддав тепло.

Зараз нічні тарифи дешевші, а вдень - без змін. Таке, навіть, нелогічно. Рано чи пізно вдень буде дорого. тому Нічні тарифи будуть вже не такими привабливими. Мені пропонували підключитись - я відмовився, я люблю вночі спати, і зранку також... )))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nand1024 написав:

Розмірковую над опаленням в хаті, спочатку думав про газовий конвектор чи газовий котел, але газовий котел нормальний коштує гарно, а для конвектора в кожній кімнаті треба досить велику діру вибурювати 

В мене електроопалення  водяною теплою підлогою. Котел зварив сам з газового балону.   ТА покищо нема але  треба ставити. зараз виходить трохи дорого то підтоплюю дровами грубою. 

Скажу так якщо є можливість підключити газ. То підключайте газ. Якщо нема то ставте ТА  

і  ще одне на електроопалення краще мати 3 фази. 

 

  

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а газовий конвектор по еффективності не сильно відрізняється від газового котла?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я пропоную автору теми переконатись чи може ваша локальна електромережа "прогодувати" ваш котел і чи не станеться так, що 3 фази проведуть але там після включення котла залишиться по 180В на фазу.

Чудес не буває, а спеціально поставити потужніший трансформатор для вас електрики точно не будуть.

В мене на вулиці завелися 3 Тесли і вночі творяться чудеса з напругою. Але електромобіль то вигідно :)!?!?. Думаю якщо ще хтось купить електричку то взагалі буде капут.

Вже електрики і лінію перетягували і щось там заземляли (власники електричок по черзі звертались зі скаргами). Але трансформатор то старенький доходяга...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kratmel написав:

Я пропоную автору теми переконатись чи може ваша локальна електромережа "прогодувати" ваш котел і чи не станеться так, що 3 фази проведуть але там після включення котла залишиться по 180В на фазу.

Чудес не буває, а спеціально поставити потужніший трансформатор для вас електрики точно не будуть.

В мене на вулиці завелися 3 Тесли і вночі творяться чудеса з напругою. Але електромобіль то вигідно :)!?!?. Думаю якщо ще хтось купить електричку то взагалі буде капут.

Вже електрики і лінію перетягували і щось там заземляли (власники електричок по черзі звертались зі скаргами). Але трансформатор то старенький доходяга...

та в мене хата не така велика, 20 квадратів основна кімната там має бути тепло і 25 квадратів кімната яку я частокво використовую як майсетрню для неї градусів 10-14 вистачить, ну ще ванна кімната 2-3 квадрати. тож думав котел на 6-9кВт дивитися, не думаю що для заміських будинків це надто високе навантаження.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, kratmel написав:

але там після

До слова - знаю подібну ситуацію. Знайомий оформив три фази і 30 кВт, заплатив за це кучу бабла. підключили і поставили автомат на 10 кВт - бо більше лінія не витримає... Ніякі 30 і не світять.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, nand1024 написав:

на 6-9кВт дивитися, не думаю що для заміських будинків

це не просто не мало - це дофіга... 

Згідно закону на 220 можна вішати не більше 2,5 кВт... 

Та й для лінії це багато. Я як вмикаю трифазне на 5-6 кВт - то вже помітно. При тому, що транс від мене в 50-ти метрах а станція (районна) - в кілометрі.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

це не просто не мало - це дофіга... 

Згідно закону на 220 можна вішати не більше 2,5 кВт... 

Та й для лінії це багато. Я як вмикаю трифазне на 5-6 кВт - то вже помітно. При тому, що транс від мене в 50-ти метрах а станція (районна) - в кілометрі.  

не знаю, в мене зараз згідно договору 3кВт, у попереднього власника було 5-7 кВт, казали що можна зробити до 5 чи до 7 на 220 вольт якщо захочу тільки переоформити щось і провід зі стовпа до будинку товщий провести якщо треба.
2,5кВт на весь будино  це якось мало. там бойлер лише один зжере 1500-2000 ватт

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Деякі розрахунки: 

1 куб газу еквівалентний 10 квТгодинам електричної енергії

1 л пропану/гасу/дизелю - приблизно ,також 

на кожні 10 кв.м. потрібно приблизно 1 квт потужності.  Постійно.  Тож якщо лише вночі гріти - то подвійна потужність,... 

Електричний лічильник краще (моя думка)  ставити двохтарифний.  В мене в квартирі сьогодні 60/40 день/нічь витрати. 

Лічильник ставити незалежно від опалення! Воно того варте! Головне - шукайте імпортний, в який наші на лазили. (в мене швейцарський - після заміни мінус 20 % споживання стало) 

Котел електричний- гемор великий. Постійно вибиває, заростає і т.д. тож не варто вгоняти всю потужність в однмоу місці. Електрику краще розподілити. Тепла підлога, ТЕНи в батареях... 

Однак, знов таки, це моє власне ІМХО.  


 

 

 

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, nand1024 написав:

2,5кВт на

на один "апарат". Тому і багато зварювальників і т.п. пишуть - до 2,4 кВт, а насправді до 5-ти хавають.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

на один "апарат". Тому і багато зварювальників і т.п. пишуть - до 2,4 кВт, а насправді до 5-ти хавають.

 

 

типу на одну розетку? якщо розетка на 16 ампер, то вже виходить 3.5кВт.  в мене зварювальник vitals не приховує, не пам'ятаю точно або 3.8кВт або 4.2кВт вказанна максимальна споживана потужність. 5 кВт точно не хаває, в мене через стаб на 3.5 кВт зараз вся електромережа працює, поки немає можливості розділити, так зварювальник норм тягне, охолодження ще не вмикалося, це на струмі 90-115 ампер.

буду мабуть газового конвектора брати, хотів щоб була можливість електронікою керувати, мабуть якусь примочку зроблю як буде настрій, щоб серва повертала регулятор потужності.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, nand1024 написав:

типу на одну розетку?

на один споживач (прилад).

Були випадки ото з такими зварювальниками - варили так, що заморгували сусідів, ті викликали ресовців - ті приїзджали, складали акт за перевищення оцієї норми 2,5 кВт , а ще штраф і забирали зварювальник на "комісію"... 
Якщо пошукати - то цю норму нескладно найти, я давненько її вивчав, та доки ці не секретні.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#340054 Опубліковано: (змінено)

, Bogdan написав:

 

з газу і вугілля роблять електроенергію

 

А то нічого що біььшість електроенергії виробляють АЕС? :)

 

На рахунок дрів. Дорого, якщокупувати в "постачальників". Але є варіанти роздобути за недорого. Часто люди віддають задарма зрізані дерева, або продають не дорого. Я собі горіха купив за 2 тис грн. За день перевіз, ще вийшло 1 тис на паливо. Було б дешевше, аби ще прицепа вчепив, але ніяк фаркоп не зварю, то просто в кузов пікапа грузив. На око вийшло десь 4,5 - 5 кубів. Потроху колю і топлю. Вже майже місяць. Опалюю 90 квадратів булерьяном, що не надто економічно. То спалив десь половину тільки. 

 

 

IMG_20231119_151733.jpg

IMG_20231119_161638.jpg

IMG_20231119_175651.jpg

IMG_20231119_180908.jpg

IMG_20231119_210711.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Reiter написав:

. Я собі горіха купив за 2 тис грн. За день перевіз, ще вийшло 1 тис на паливо.

 

А мені, того року, загадали за спиляти від 2 до 6 кгрн !  Тож буду знати! Тепер буду продавати дерева на корню! ;-)

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Bogdan написав:

на один споживач (прилад).

Були випадки ото з такими зварювальниками - варили так, що заморгували сусідів, ті викликали ресовців - ті приїзджали, складали акт за перевищення оцієї норми 2,5 кВт , а ще штраф і забирали зварювальник на "комісію"... 
Якщо пошукати - то цю норму нескладно найти, я давненько її вивчав, та доки ці не секретні.

все одно не розумію, припустимо дві розетки, 2 прилади по 2кВт що в суммі дасть 4кВт, це нормально, а якщо один прилад на 3кВт в одну розетку то це вже порушення? там 4кВт на лінію а тут 3кВт на лінію, де логіка? чи типу на випадок пускового струму, ну так є прилади що будуть споживати до 1кВт і будуть просадки напргуи в момент запуску, а є прилади що будуть мати 4кВт і різких перенавантажень не буде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Jonhson написав:

 

А мені, того року, загадали за спиляти від 2 до 6 кгрн !  Тож буду знати! Тепер буду продавати дерева на корню! ;-)

 

 

 

Ну він вже був спиляний і порізаний. Я лиш товстого стовьура порізав сам. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Reiter написав:

А то нічого що біььшість електроенергії виробляють АЕС?

До лампочки, допоки палять вугілля, мазут і газ задля електроенергії. Та й АЕС - не так просто працюють - там довга дорога, щоб те ядерне паливо отримати. Та й не більшість, в кращому випадку - половину. Про філософію майбутнього говорити не будемо

 

, nand1024 написав:

2 прилади по 2кВт що в суммі дасть 4кВт

Хоч 10ть. Пошукайте нормативи, якщо вже так зацікавило.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

 

Хоч 10ть. Пошукайте нормативи, якщо вже так зацікавило.

А якже однофазні котли по 6 - 9 кВт? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

А якже однофазні котли по 6 - 9 кВт? 

Шукайте нормативи. 

Я розповів з чим я стикався, з якими правилами і т.д. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Шукайте нормативи. 

Я розповів з чим я стикався, з якими правилами і т.д. 

 

Перший раз таке чую, скоріш за все це було пов'язанно з граничним навантаженням на одну розетку яке здатна витримати проводка але це більше власник розетки зацікавленний бо то його безпека . Я коли в будинку оформлював електрику, запитав які правила діють, все що після лічильника мій політ фантазії? мені сказали що якщо я показники не накручую, то так мій політ фантазії. Наскільки я знаю, якщо це стосується приватної власності, то я можу хоч оголенні провода облизувати порушуючи техніку безпеки і мене за це ніхто не покарає, якщо це не впливає на життя і здоров'я оточуючих чи на устаткування енергомереж.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, nand1024 написав:

Перший раз таке чую

Бо не цікавились. А те, що вам сказали - то не ті, що мають це знати, та й не часто зустрінеш майстра який ще й юриспруденцію в своєму болоті знає, а розумним хочуть бути - тому і вигадують на ходу, а в наших законах логіки мало.

Зараз (саме зараз) норми споживання на "хату" збільшуються, тому вже не так вискакує. Та кілька років тому було так і це мені не "хтось сказав", а я піднімав юридичні доки. 

Якщо цікаво - копайте. 

Але суть не в цій нормі, а в трьох фазах - це практичніше. А ще практичніше газ. А ще дешевше - ... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#340084 Опубліковано: (змінено)

Всеодно якась дурня! Аби законодавством було обмеження потужності на один прилад, то усі оті котли та зварювальні апарати, електроплити, духовки та ін. не могли б надійти в продаж, бо не пройшли б сертифікацію

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку