klimantus

Зуборізка з ЧПУ

18 повідомлень у цій темі

Чи є сенс у задумці повертати шестерню кроковим двигуном відносно черв'ячної фрези під час нарізки зубів?

 

Якщо на шпінделі буде оптичний датчик обертів, а у привода шестерні - кроковий двигун з мікрокроком 1:8, то дискретність 360 / (200*8) = 0,225 градуси - достатньо для зуборізних робіт?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

береш ділилку там 1:40 + кроковий

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

0.225° х 3600/206265 =0.0039 радіан. 

Похибка при діаметрі подільного кола в 100мм буде: 50мм х 0.0039 = 0,196 мм. Це дуже неточно.
А якщо через червячну передачу 1/40, то вже дуже непогано.

Але якщо ви хочете зробити зубонарізний верстат з червячною фрезою, то вам доведеться фактично робити сервопривод зі звротнім зв'язком по положенню інструменту.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Простіше зробити привод фрези від потужного крокового двигуна 86 розміру через точний редуктор 1/2 ... 1/4(а може навіть краще зробити відношення не цілим, щоб не було циклічної похибки, треба думати)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

сенс є. але задача не з простих. є проблема з складанням програми з врахуванням накопичення похибки ділення. пан @aegis якраз намагається реалізувати таку зуборізку на основі фрезера. є тема

. і там трохи пояснено у чому складності

Змінено користувачем beetl
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.06.2017 в 12:01, klimantus сказал:

Чи є сенс у задумці повертати шестерню кроковим двигуном відносно черв'ячної фрези під час нарізки зубів?

 

Якщо на шпінделі буде оптичний датчик обертів, а у привода шестерні - кроковий двигун з мікрокроком 1:8, то дискретність 360 / (200*8) = 0,225 градуси - достатньо для зуборізних робіт?

якщо мова йде про прямозубку то зрозумійте, що обертання фрези є жорстко синхронізоване з обертанням заготовки в зуборізі за це відповідає гітара ділення), крім цього йде ще і подача (в зуборізі окремою гітарою, гітарою подачі), а якщо зуб косий, то до гітари ділення добавляється додатковий проворот заготвки за рахунок гітари диференціалу. От і думайте як воно зробити:)) Ну і не забудьте про уклони супортів.

Це не ділильльна головка, де провернуло і встало клином, тут всьо крутиться і вертиться:))) Звісно якщо мова йде про ЧЕРВЯЧНУ фрезу, а не дискову.

бачив на ютубі кіно де одні браві хлопці ОЧЕпеУшили зуборіз. То замість шафи в якій було 50 шестерень стоїть тепер 3 шафи напічкані електронікою і весь зуборіз обвішаний кроковими двигунами. Так так, це в той момент коли зуборізчик підбирає гітару за 5хвилин по таблиці і книжці Шишкова, або Сандакова. Як на мене на зуборізі то лишня трата грошей, затія буде не простою, дорогущою і швидкості і продуктивності не добавить. Це не токарний і не фрезер. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Повністью згідний, це не той випадок де потрібно ЧПК, Набагато простіше гітару підібрати, проста математика з дробами.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, malboro сказал:

Повністью згідний, це не той випадок де потрібно ЧПК, Набагато простіше гітару підібрати, проста математика з дробами.

мало того. На смартфоні чи планшеті можна встановити простенький додаток у якому прописати перелік наявних шестерень - і воно само рахує.

Хоча я люблю по старинці на дошці:)

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как то один достаточно известный ютуб блогер оЧПУшил мусорное ведро. :) Можно, но смысла нет. Полностью согласен с Максом. Как для меня, то даже токарный станок ЧПУшить особого смысла нет. Вот токарно-фрезерный комплекс (типа такой шкаф с множеством координат, шпинделей, автоматическая смена инструмента и заготовок). А в данном случае скорости производства не добавит, но значительно усложнит и будет дороже.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
52 минуты назад, jab сказал:

Как для меня, то даже токарный станок ЧПУшить особого смысла нет

да ладно... можливо то ви гаражні завіси точите?

відео із розряду пару рублів, але вручну не певен що так зробите

DSC06015.JPG

 

 

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, klimantus написав:

Чи є сенс у задумці повертати шестерню кроковим двигуном відносно черв'ячної фрези під час нарізки зубів?

 

Якщо на шпінделі буде оптичний датчик обертів, а у привода шестерні - кроковий двигун з мікрокроком 1:8, то дискретність 360 / (200*8) = 0,225 градуси - достатньо для зуборізних робіт?

Є!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, aegis сказал:

але вручну не певен що так зробите

Знаете, мне понравилась ваша долбежная головка на фрезер. Подписался на ваш канал. Но зря вы не уверены, что такое можно сделать вручную, без ЧПУ. Можно и даже очень точно. И даже очень быстро серию наточить. Для этого есть ряд способов. Я не токарь, но знаю пару способов. Например использовать фасонные резцы. Или использовать шаблоны/копир типа такого

 

Да, и если вы обратили внимание, я написал что не вижу особого смысла, а не написал что не вижу вообще никакого смысла. Если вам регулярно приходится точить детали с большим количеством разных конусов окружностей и т.д. и не в единственном количестве, то может и имеет смысл. Только вы же понимаете, что ЧПУ станок сам по себе (по волшебному взмаху напильника) не начинает точить эти детали. Нужно будет рисовать модели, потом конвертировать в код для станка, подбирать скорости подачи для разного инструмента. Т.е. это тоже дополнительные затраты времени. Ну про стоимость обвеса уже писалось тут.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
37 минут назад, jab сказал:

Я не токарь, но знаю пару способов. Например использовать фасонные резцы. Или использовать шаблоны/копир типа такого

я трохи токар, трохи фрезрувальник. і тому розумію що таке в ручному режимі дуже погано точити. непродуктивно від слова ВЗАГАЛІ

якщо коротко. фасонний різець для деталі довжиною 60мм ви робили? яку очікуєте шорсткість на виході? чи можете ви оцінити зусилля різання, щоб спроектувати відповідне закріплення деталі під час обробки?

по копіру в кращому випадку отримаєте таку ж саму поверхню, продуктивність явно буде нижчою.

48 минут назад, jab сказал:

Только вы же понимаете, что ЧПУ станок сам по себе (по волшебному взмаху напильника) не начинает точить эти детали. Нужно будет рисовать модели, потом конвертировать в код для станка, подбирать скорости подачи для разного инструмента

ЧПК то просто інструмент. Вам для ручного верстата так само доведеться підбирати режими щоб ломати стружку і мати добру шоршавість... тільки ви це будете робити не так гнучко.

Треба ЧПК розглядати просто як інструмент, що допомагає робити деякі речі значно швидше. а деякі речі просто робити. Не там усе страшно в токарці. 

я колись давно викладав відео, подивіться як буде час і здивуєтесь наскільки там усе просто робиться і коректується.

 

цей пост я пишу лише для того щоб розвіяти міфи що ЧПК то складно

стосовно зуборізу, якби мені попався некомплектний донор, то я би зараз робив електронного зуборізу і все а не намагався відновити його до первозданного вигляду, шукав, робив зубчаті колеса (там точність виконання запчастин (змінних колес) має бути вища, але на це ніхто не звертає уваги..).

сучасна електроніка значною мірою вже вирішила багато проблем синхронізації і автоматизації.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, aegis сказал:

там точність виконання запчастин (змінних колес) має бути вища, але на це ніхто не звертає уваги..

Вот это меня немного задело. Всё остальное как бы уже обсудили. А при постройке любого ЧПУ на точность механической части можно наплевать по вашему? Что то я не совсем понял этот момент. Для чего используют ШВП? Вот например на моем токарнике свободный ход поперечной подачи почти пол оборота. Там надо будет всё переделать что бы добиться нормальной работы после оЧПУшивания. А поперечная подача? Там зубчатая рейка с шестеренчатыми передачами на вал. Там точность тоже не важна? В общем ответы я знаю. Переделать можно всё в конечном итоге, но надо конструктивно подходить к вопросу. Нужно задать себе вопрос что в итоге выигрываем и сколько это будет стоить. Можно, конечно, ради любви к прекрасному сделать из старого запорожца хотрод. Разговор совсем не о сложности написания программы как таковой, а о затраченных ресурсах. Время тоже ресурс (не восполняемый). Это надо тоже учитывать. Если у вас есть зуборезка но не комплект по шестярням, то может все же имеет смысл найти шестерни чем городить огород ЧПУшный? Если у меня есть токарный обычный (для моих хоббийных нужд) и есть свободное время, деньги и желание, то я могу оЧПУшить его. Но не потому что мне это позарез нужно. Но вложится придется не плохо, но это хобби как говорится.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, aegis сказал:

якщо коротко. фасонний різець для деталі довжиною 60мм ви робили? яку очікуєте шорсткість на виході? чи можете ви оцінити зусилля різання, щоб спроектувати відповідне закріплення деталі під час обробки?

Все же решил ответить на этот интересный (на мой взгляд) вопрос. Я думаю, что совсем не обязательно делать резец в форме "голой бабы". Во первых это сложно, а во вторых тут вы правы и будет повышенная нагрузка, дробление и прочая (слово на букву "е", она же есть - "у коня") (тоже как никак иногда потачиваю в гараже на токарнике). Думаю что можно сделать несколько более простых резцов на нужные радиусы. Всю операцию разбить на более мелкие, простые.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.06.2017 в 12:01, klimantus сказал:

то дискретність 360 / (200*8) = 0,225 градуси - достатньо для зуборізних робіт?

это не верное суждение так как шаговый двигатель может останавливаться и в1/2 и в 1/4 и 1/8 и т.д.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@jab я маю досвід в токарці ЧПК, в т.р. з неідеальною механікою. в токарці люфт вибирається в одну сторону, тож вимоги до люфтів значно менші ніж у фрезеру...

щодо вкладень. я не афішую, але я робив реінкарнацію токарному і будував довбальну головку лише щоб зробити десяток комплектів хитрих детальок... і ці вкладення відбилися на цьому одному замовленні

17 минут назад, babay7878 сказал:

это не верное суждение так как шаговый двигатель может останавливаться и в1/2 и в 1/4 и 1/8 и т.д.

там для мікрокроку 1/8 рахували... замало всеодно треба через штатний черв'як пускати

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, jab сказал:

Думаю что можно сделать несколько более простых резцов на нужные радиусы. Всю операцию разбить на более мелкие, простые.

а потім вишкурювати і полірувати переходи? то тупік

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
32 минуты назад, aegis сказал:

я маю досвід в токарці ЧПК

Только не поймите меня не правильно. Никто не собирается оспаривать ваш опыт и достижения. Разговор же не об этом. Опять же повторюсь. Всё зависит от того, что вам нужно. Вопросы про смысл писал выше и повторять не буду. Давайте попробую по другому. Допустим вам надо построить дом (из кирпича). Как можно решить эту задачу? Можно пойти и купить кирпич. А можно построить завод по изготовлению кирпича (ведь кирпича много надо будет, да и продавать можно попутно его выручая деньги за постройку завода, а потом в плюс пойдет дело). Как поступит большинство людей? Какой вариант выберут? Вот вы пишите, что сделали долбильную головку для фрезера, которая уже окупилась на заказах. Всё правильно! Вы выбрали второй вариант. Вариант производства. У вас производство и вы вкладываете деньги в развитие своего производства. А кто то другой, не стал делать головку и покупать фрезер для этой головки, а просто заказал вам изготовление нужной детали. Так вот возвращаемся к вопросу о постройке ЧПУ зубореза. Ещё раз повторю. Если не хватает шестерен для него, то это не является серьёзным поводом полностью его переделать на ЧПУ. Если вы собираетесь строить его полностью с нуля, то тут 50 на 50 как говорится. Тут надо подумать надо это вам в принципе? Может есть вариант купить готовый под реставрацию? А может вам надо всего пару шестерен нарезать, а вы для этого собрались строить достаточно сложный и дорогой станок.

Змінено користувачем jab
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
33 минуты назад, aegis сказал:

а потім вишкурювати і полірувати переходи? то тупік

Извините меня, но это не довод и не повод. Зависит от криворукости токаря. Некоторым "токарям" никакой ЧПУ уже не поможет, а некоторые точат такие вещи, что с ходу не разберешься как вообще такое можно было выточить. Так что это совсем не повод срочно всем всё бросить и бежать переделывать свои станки.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, klimantus написав:

Чи є сенс у задумці повертати шестерню кроковим двигуном відносно черв'ячної фрези під час нарізки зубів?

 

Якщо на шпінделі буде оптичний датчик обертів, а у привода шестерні - кроковий двигун з мікрокроком 1:8, то дискретність 360 / (200*8) = 0,225 градуси - достатньо для зуборізних робіт?

Прочитав запитання, прочитав гілку. Народ, про що ви балакаєте? Яке очепеушування? Ніби і не діти вже давно, а зразу скотились у підлітковий максималізм. 

Наскільки мені відомо, кроковий двигун не тримає твердо позицію, коли стає в позиції дробленого кроку. Для такої відповідальної справи одразу шукав би на єбаї більш менш сучасну серву з енкодером 1 мільйон ліній. Привід з мотором вийде не набагато дорожчим, ніж кроковий двигун + привід + блок живлення. Підтримую думку, щоб крутити штатний червяк мотором.

А з рідною подачею що? Дорого ремонтувати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 25.02.2019 в 17:41, Наливайко сказал:

Прочитав запитання, прочитав гілку. Народ, про що ви балакаєте? Яке очепеушування? Ніби і не діти вже давно, а зразу скотились у підлітковий максималізм. 

Наскільки мені відомо, кроковий двигун не тримає твердо позицію, коли стає в позиції дробленого кроку. Для такої відповідальної справи одразу шукав би на єбаї більш менш сучасну серву з енкодером 1 мільйон ліній. Привід з мотором вийде не набагато дорожчим, ніж кроковий двигун + привід + блок живлення. Підтримую думку, щоб крутити штатний червяк мотором.

А з рідною подачею що? Дорого ремонтувати?

Будет зависить от режима резания. Но редуктор в любом случае это большой плюс.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку