kostya1023

Нужно с чего-то начинать!!!

991 повідомлення у цій темі

, kostya1023 написав:

Так я на вулиці його залишу.

Зазвичай так і роблять, але джерело струму має бути надійним і мати захист від КЗ інакше майстерня ризикує згоріти, тому до речі ті ж бп від компа(якщо вони нормальні) досить надійні для таких робіт. Ну і не забувати, що на протилежному електроді, як вже вище писали, метал може зжерти повністю, там-то кисень виділяється, якщо там не нержа, то шмат заліза мусить бути масивним, з великим запасом, але розчин в такому випадку засмічується сильно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Curandero сказал:

ті ж бп від компа(якщо вони нормальні) досить надійні для таких робіт. 

Ну то може дійсно зробити від бп для комп'ютера? Безпечніше, і в мене якраз лежить такий.

8 минут назад, Bogdan сказал:

от завтра пробани, потым розкажеш )))

Я Вас зрозумів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kostya1023 написав:

Ну то може дійсно зробити від бп для комп'ютера? Безпечніше, і в мене якраз лежить такий.

 

Дистанційно нічого не можна сказати, більшість бп, навіть дешевих йдуть в захист від КЗ по виходу, але надійність цього захисту, як і власне його існування в конкретному бп потребує детального копирсання в ньому для перевірки.

При перевищенні напруги за законом Ома росте густина струму на поверхні електродів, що пришвидшує процес і відповідно є необхідним для деталей з великою площею поверхні, але при перевищенні певного рівня відбуваються паразитні електрохімічні процеси в розчині, та і банально струм йде на його інтенсивне випаровування.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дай Боже і вам. Хочу зробити щось типу стенду для мітчиків та плашок, щось на кшталт як з головками. Хочу дізнатися УСІ розміри мітчиків/плашок які виготовляються (не спец), щоб підписати місце для кожної з них. Та зібрати повний комплект різьбонарізного інструменту. До речі, є в мене деякі мітчики та плашки на яких не видно маркування (М....), якщо з кроком різьби все зрозуміло, то як бути з розміром, як його швидко визначити? Штангенциркулем поміряти грані (якщо мітчик тригранний),  то вийде доволі точно? І ще, як потім те маркування зобразити в моїх, дуже скромних, умовах?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
45 минут назад, kostya1023 сказал:

Дай Боже і вам. Хочу зробити щось типу стенду для мітчиків та плашок, щось на кшталт як з головками. Хочу дізнатися УСІ розміри мітчиків/плашок які виготовляються (не спец), щоб підписати місце для кожної з них. Та зібрати повний комплект різьбонарізного інструменту. До речі, є в мене деякі мітчики та плашки на яких не видно маркування (М....), якщо з кроком різьби все зрозуміло, то як бути з розміром, як його швидко визначити? Штангенциркулем поміряти грані (якщо мітчик тригранний),  то вийде доволі точно? І ще, як потім те маркування зобразити в моїх, дуже скромних, умовах?

Дуже просто: беремо звичайний простий олівець , зачищуємо до грифеля зверху один бочок, намотуємо провід, підключуємо до джерела постійного струму наш олівець на мінус, на мічика - плюс, та пишемо олівцем по металу повільно, розряд роз'їдатиме метал, лишаючи чіткий слід. Так мене мій батько навчив - вони такий чином інструмент в авіації підписували. Краще результат буде,  якщо подати імпульсний струм, наприклад завести двигуна авто й один провід з котушки кинути  на мічика , а олівця з'єднати з масою.

Другий спосіб - узяти дитячий фломастер, вимити фарбу спиртом чи розчинником й просякнути ампулу крутим розчином солі чи хлорного заліза,  а далі та сама пара дротів на акумулятор й повільно малюємо по металу.

Третій спосіб -  на зачищений кінець дроту тампон з солоним розчином, мічика заклеюємо шматочком скоча чи фарбуємо бітумним лаком, царапаємо голкою написи й травимо притискаючи тампон до продряпаних букв.

Змінено користувачем ryazanovpavel69
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо травити, то краже електролізом. Треба на ютубі пошукати фоторезист травлення ножа, я десь там зустрічав.

Олівцем - він буде грітись. Тонким буде, якщо для дозографа брати стержні.

Поцікався фоторизистом. Я пару років назад зломав руку і був з місяць цим поцікавитись. то прикупив всі необхідні "деталі" і пробанув травити ножі - дуже класно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Немає сенсу заморочуватись фоторезистом для разових робіт з кожного разу різним розміром напису, символами та ще й різною формою поверхні. Нагрів мітчик чи плашку, потер об свічку, царапнув голкою потрібне маркування і вушною паличкою змоченою в розчин солі із вставленим в її пластикову трубочку провідком хвилинку потер. Все, маркування готове. Фоторезист то таки для чогось більш масштабного - шильди, таблички, клейма і т. д.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для себе вибрав, маркування за допомогою олівця та струму. Ось таким чином робити буду 

 

Залишилося ще декілька запитань

10 часов назад, kostya1023 сказал:

Хочу дізнатися УСІ розміри мітчиків/плашок які виготовляються (не спец), щоб підписати місце для кожної з них. Та зібрати повний комплект різьбонарізного інструменту. До речі, є в мене деякі мітчики та плашки на яких не видно маркування (М....), якщо з кроком різьби все зрозуміло, то як бути з розміром, як його швидко визначити? Штангенциркулем поміряти грані (якщо мітчик тригранний),  то вийде доволі точно?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Міряйте по дузі кола, якщо є сумніви при прямому замірюванні.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, Curandero сказал:

Фоторезист то таки для чогось більш масштабного

хтось казав про мітчики?

Уважніше читай. Не коментуй того, що не було.

4 часа назад, kostya1023 сказал:

повний комплект різьбонарізного інструменту

практично не реально. 

Роби стенд "динамічний".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, kostya1023 написав:

Для себе вибрав, маркування за допомогою олівця та струму. Ось таким чином робити буду 

 

Залишилося ще декілька запитань

 

круто! також візьму собі на замітку

 

по мітчиках та плашках. вони ж не бувають на 8,5, чи 12,3. тому заміряєш штангенциркулем, та округлюєш до найближчого числа

це стосується метричних різьб. дюймові - не є цілими числами в міліметрах, зазвичай

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Bogdan сказал:

практично не реально. 

Роби стенд "динамічний".

Добре. Може не всі, але ті які потрібні в майстерні. Таки мені потрібні цифри.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

хтось казав про мітчики?

Уважніше читай. Не коментуй того, що не було.

Та ладно...

14 години назад, kostya1023 написав:

До речі, є в мене деякі мітчики та плашки на яких не видно маркування (М....), якщо з кроком різьби все зрозуміло, то як бути з розміром, як його швидко визначити? Штангенциркулем поміряти грані (якщо мітчик тригранний),  то вийде доволі точно? І ще, як потім те маркування зобразити в моїх, дуже скромних, умовах?

і у того, хто про травлення першим згадав також:

13 години назад, ryazanovpavel69 написав:

Дуже просто: беремо звичайний простий олівець , зачищуємо до грифеля зверху один бочок, намотуємо провід, підключуємо до джерела постійного струму наш олівець на мінус, на мічика - плюс, та пишемо олівцем по металу повільно, розряд роз'їдатиме метал, лишаючи чіткий слід. Так мене мій батько навчив - вони такий чином інструмент в авіації підписували. Краще результат буде,  якщо подати імпульсний струм, наприклад завести двигуна авто й один провід з котушки кинути  на мічика , а олівця з'єднати з масою.

Другий спосіб - узяти дитячий фломастер, вимити фарбу спиртом чи розчинником й просякнути ампулу крутим розчином солі чи хлорного заліза,  а далі та сама пара дротів на акумулятор й повільно малюємо по металу.

Третій спосіб -  на зачищений кінець дроту тампон з солоним розчином, мічика заклеюємо шматочком скоча чи фарбуємо бітумним лаком, царапаємо голкою написи й травимо притискаючи тампон до продряпаних букв.

то кому ви там відповідали, хто про мітчики не казав?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Curandero сказал:

Та ладно...

 

16 часов назад, kostya1023 сказал:

щоб підписати місце для кожної з них

отак от...

 

До речі, якщо текст іде з абзацу, то це не продовження судження попереднього.

Розжую. Я вказував що забити в пошуку (що я дивився), щоб знайти ел. травлення.

Далі запропонував поцікавитись фоторезистом - бо це класна штука.

А напочатку питання було про стенд і мітчики.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

 

отак от...

 

До речі, якщо текст іде з абзацу, то це не продовження судження попереднього.

Розжую. Я вказував що забити в пошуку (що я дивився), щоб знайти ел. травлення.

Далі запропонував поцікавитись фоторезистом - бо це класна штука.

А напочатку питання було про стенд і мітчики.

 

Тобто не процитувавши і в тексті не пояснивши, яку саме частину ви коментуєте, решта має здогадатись сама, щоб від вас не було плювків типу:

3 години назад, Bogdan написав:

хтось казав про мітчики?

Уважніше читай. Не коментуй того, що не було.

Круто чО! І в якому там місці уважніше читати, щоб побачити якраз те, чого не було(вказівки на що конкретно була відповідь)?

П. С. Особливо після тексту:

18 годин назад, kostya1023 написав:

щось на кшталт як з головками.

всі нормальні люди логічно припускають, що найімовірніше той стенд буде також з дерева. Фоторезист? По дереву? Знову круто!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я вже акцентував, що я мав на увазі. Ламбаду станцювати? Я тут не романи пишу. Костя зрозумів, весь посил був йому. Мене не ціавлять діалоги ні про що.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Curandero @Bogdan Хлопці, нащо сперечатися? Мало того, в реальному житті негативу купа, так ви щей тут його розповсюджуєте.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Я вже акцентував, що я мав на увазі. Ламбаду станцювати? Я тут не романи пишу. Костя зрозумів, весь посил був йому. Мене не ціавлять діалоги ні про що.

Не треба звинувати людей в тому, чого вони не робили, тоді і часу на порожні діалоги витрачати не треба буде.

, kostya1023 написав:

@Curandero @Bogdan Хлопці, нащо сперечатися? Мало того, в реальному житті негативу купа, так ви щей тут його розповсюджуєте.

Не я його сюди приніс, не мені й виносити)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, Curandero сказал:

Не я його сюди приніс, не мені й виносити)

І що? Я негатив теж не приносив сюди, але намагаюся його не розповсюджувати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вибачте що втручаюсь, але я б теж хоті в би повернутись о питання автора теми. Є десь перелік існуючого різьбонарізного інструменту? Плашки, метчики. Діаметри і кроки? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Curandero сказал:

Та ладно...

і у того, хто про травлення першим згадав також:

то кому ви там відповідали, хто про мітчики не казав?

То т9 на телефоні само текст при швидкому друку рихтує. Винен, не додививсь. Дякую за зауваження, буду намагатися детальніше контролювати бо як не драти до уваги, а потім нова генерація школоти вже вважає що саме так і є правильно - й пишуть "воєн' замість 'воїн" "мічик" замість мітчика та тому подібне.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну то шо? Невже ніхто не надасть інформацію про розміри мітчиків та плашок які потрібні в майстерні?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

От я теж зацікавився цим питанням. Гугл мовчить.

Знайшов найбільший набір плашок і мітчиків на 110 предметів. МОЖЛИВО це найбільш ходові...

плашки:

М2х0.4, М3х0.5, М4х0.7, М5х0.8

М6х0.75, М6х1.0, М7х0.75, М7х1.0

М8х0.75, М8х1.0, М8х1.25, М9х0.75

М9х1.0, М9х1.25, М10х0.75, М10х1.0

М10х1.25, М10х1.5, М11х0.75, М11х1.0

М11х1.25, М11х1.5, М12х0.75, М12х1.0

М12х1.25, М12х1.5, М12х1.75, М14х1.0

М14х1.25, М14х1.5, М14х2.0, М16х1.0

М16х1.5, М16х2.0, М18х1.5

метчики:

М2х0.4, М3х0.5, М4х0.7, М5х0.8

М6х0.75, М6х1.0, М7х0.75, М7х1.0

М8х0.75, М8х1.0, М8х1.25, М9х0.75

М9х1.0, М9х1.25, М10х0.75, М10х1.0

М10х1.25, М10х1.5, М11х0.75, М11х1.0

М11х1.25, М11х1.5, М12х0.75, М12х1.0

М12х1.25, М12х1.5, М12х1.75, М14х1.0

М14х1.25, М14х1.5, М14х2.0, М16х1.0

М16х1.5, М16х2.0, М18х1.5

 

 

Хотілося б повний список :))))

Змінено користувачем Reiter
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, kostya1023 сказал:

Ну то шо? Невже ніхто не надасть інформацію про розміри мітчиків та плашок які потрібні в майстерні?

М2,5 для гвинтиків штангенциркуля.

М3

М4

М5

М6

М7 ремонт зірваної різьби М6

М8, М8*1

М10, М10*1,25, М10*1

М12, М12*1,5, М12*1,25

М14, М14*1,5, М14*1,25 різьба на свічці запалювання

М16, М16*1,5

М18, М18*1,5 різьба на великій свічці

М20, М20*2, М20*1,5

Та інші. Ті, що не вказані не значить, що не потрібні, а такі, що не знадобились за 6 років токарної практики.

Звичайно, потрібні трубні комплекти, хоча б G1/2, G3/4. Деколи можуть знадобитись конічні трубні.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter @4post Велике Вам д'якую. Хоч якісь цифри з'явилися. Тепер буду знати які розміри купувати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку