Los Pollos Hermanos

Ремонт корпуса рубанка (пайка/сварка)

54 повідомлення у цій темі

Приветствую,

Нужно отремонтировать трещину на корпусе рубанка.
Длина трещины 28+5 мм (на щёчке и подошве в районе ротика). Толщина стенки 4 мм. Материал – чугун.

Особых адских нагрузок в работе там нету, и обычный способ ремонта таких трещин – пайка латунью (каким-то "ювелирным припоем" или что-то такое).

Хочется понять, реально ли у нас в Украине найти исполнителя на эту задачу, чтобы расшил это дело, хорошо запаял, без каверн. И если да, то сколько это стоит денег.
Возможно, для профи здесь видится более оптимальный путь через сварку – мне, по большому счёту, неважно, главное чтобы потом около шва снова не треснуло.

 

crack.JPG

korpus.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Робимо фаску на тріщині, прогріваємо лампою і варимо напівавтоматом. Зразу після зварки повільно охолоджуємо, прогріваючи лампою. Таким способом варив кронштейн червяка у фартусі токарного та ще вуха у корзині щеплення трактора т-40. Поки ходить, не зламалося

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
44 минуты назад, bogdan1983 сказал:

варимо напівавтоматом

а проволока какая?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Звичайна, обміднена, 0,8 мм

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ПА далеко не всякий чавун нормально заварить.

ГНавіть нікелеві можуть поганенько це зробити. А кращого для зварювання чавуну ще не було.

Я б також паяв би. Плюс не так покрутить.

Припой продають прутками. Можна й просто латунню. 

Буру змочити і нанести пензликом тріхи з запасом на бока. Потім нагріваємо, торкаємо, щоб капля появилась і женемо її пальником по тріщині, щоб добре проникла. І т.д.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Півавтомат- може повести. Латунь Л63 або прой срібний- саме то. Нагрузки там не великі, а чавун там, судячи з буковок - гут. Шов потрібен наскрізний чи щоб працювало?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, Los Pollos Hermanos написав:

Материал – чугун.

Ви гарантовано впевнені в матеріалі рубанка?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, ДЮП сказал:

Півавтомат- може повести. Латунь Л63 або прой срібний- саме то. Нагрузки там не великі, а чавун там, судячи з буковок - гут. Шов потрібен наскрізний чи щоб працювало?

 

А может быть не сквозной? Я так понимаю, что трещину расшить надо, и что при пайке, что при сварке, затечёт насквозь. Нет?

 

18 минут назад, IMP сказал:

Ви гарантовано впевнені в матеріалі рубанка?



Да.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мабуть найкращим варіантом було б заварити тріщину ТІГ способом дротом МНЖКТ 5-1-0.2-0.2 ГОСТ 16130-90, AWS A5.7 ERCuNi5Fe1  Можливо хто з знайомих має кусочок. Там  трошки треба в якості присадка.

 Якщо немає, то ще можна використати ПАНЧ-11 Якщо буде цікаво , то можу в приват відписати де продається ПАНЧ прутками.

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо повний провар то потім може бути проблемно зачистити шов з середини. Десь щось подібне є - завтра подивлюсь. Якщо не секрет тріщина від удару чи від розжима клином?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ДЮП написав:

Якщо повний провар то потім може бути проблемно зачистити шов з середини.

Борфрезою не проблема.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, IMP сказал:

Борфрезою не проблема.

Я це знаю- бідний як церковна миш.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я бы сделал накладку из стальной полоски на заклепках.Или подарил ТС-у целый раритет,наверняка сохранился у кого то.Редкое уже увлечение.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Краще за все пайка латунню. Припій не протече, якщо навіть наскрізний отвір буде ( правда залежить від майстра, Дай дураку склянний ХХХ і ХХХ розіб'є і руки поріже.). В мене на токарному штурвал задньої бабки ( 1А616) ще до мене весь паяний латунню ( а це думаю років з 20) проблем ніяких . Правда у майстра , по слюсарних навиках, "руки і ноги " виросли з одного місця і причому знизу.

Змінено користувачем 33vic
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, ДЮП сказал:

Якщо повний провар то потім може бути проблемно зачистити шов з середини. Десь щось подібне є - завтра подивлюсь. Якщо не секрет тріщина від удару чи від розжима клином?


Скорее всего его уронили.

 

7 часов назад, Barth сказал:

я бы сделал накладку из стальной полоски на заклепках.Или подарил ТС-у целый раритет,наверняка сохранился у кого то.Редкое уже увлечение.


:D

Да, есть и такие варианты ремонта. Например, вот лягушка от фуганка Sargent 424 производства 1891-1901 гг:


frog_1.JPGfrog_2.JPG



Но в случае корпуса меня такое решение не устроит. Интересует именно пайка/сварка, поскольку есть ещё несколько пациентов, и хотелось бы вообще понять реальность перспективы их возможного оживления. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Все воно нормально паяється. На вудтулсі неодноразово теми піднімались і результати показували. В ютубі теж є приклади.

Річ раритетна, але не аж ніяк не рідкісна забавка.  Працюють ручними рубанками і досі і успішно. І випускають їх також достатньо. Сам ненерідко користуюсь хоч є і електро і рейсмус.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Los Pollos Hermanos написав:

Интересует именно пайка/сварка, поскольку есть ещё несколько пациентов, и хотелось бы вообще понять реальность перспективы их возможного оживления. 

Реальність, на мою думку така, що треба для кожного реального випадку підбирати свій режим ремонту.

 Головним критерієм у виборі ремонту мабуть буде вид чавуну та форма (розміри) деталей. Чому я запитував вас чи впевнені в тому, що рубанок чавунний. Навряд, щоб рубанок виготовлявся з сірого ковкого чавуну. Для чавунів з збільшеним вмістом графіта банальне падіння рубанка з стінкою 4мм з висоти одного метра може закінчитись тріщинами, або повним руйнуванням. При роботі припускаю. що рубанок повинен нести і більші навантаження.

 Не проблема запаяти/заварити деталь, а проблема в надійності зварного шва і довговічності ремонта. Практично всі підходящі матеріали для пайки або зварки відмінні по кольору з основним металом рубанка і після ремонта різниця в кольорі буде видна. 

 Зварювання передбачає збільшення тепловкладення в деталь, що може негативно вплинути на геометричні розміри (теплові поводки ) рубанка або на напруженість стінки рубанка після зварки. 

 І останнє. Ніколи не можна добитись 100% міцності, як в основному металі, після ремонту, чим би і як не виконувався ремонт. Особисто я про це завжди попереджаю клієнта. Буквально поза вчора варив чавунне кріплення під подушку КПП якоїсь іномарки. Вже другий раз . Перший раз поломали в сервісі місяців 4 тому. Заварив. Клієнт успішно від'їздив до цього часу і був задоволений. На днях, другий раз зломали також на сервісі по зварному шву. Прийшлось ще раз заварювати . Варив ТІГом і ПАНЧ -11.

 Вам би краще знайти когось толкового на місці, щоб виконав цю роботу  і з ким можна було б обговорити всі деталі, стосовно ремонту, та й ціна пересилки в обидва боки здорожить вартість роботи.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, IMP сказал:

 Вам би краще знайти когось толкового на місці, щоб виконав цю роботу  і з ким можна було б обговорити всі деталі, стосовно ремонту, та й ціна пересилки в обидва боки здорожить вартість роботи.

 


Спасибо вам за мини-лекцию, хоть я, в общем, в курсе всех этих нюансов, но возможно, кому-то будет полезно.

По поводу требуемой "надёжности" – как я написал, качественной пайки латунью будет достаточно для рабочих нагрузок. Мне не известен ни один случай повторной поломки такого ремонта (что, конечно, не значит, что их вообще не было, но мне не попадалась такая инфа).  Про разницу в цвете я знаю, я не собираюсь ремонт скрывать. 

А вот со сваркой нюансов на порядки больше. Но поскольку большинство мастеров работают именно в этом профиле, то если они все эти нюансы учитывают, правильно подберут электроды/проволку, и соблюдут технологию, чтобы оно в итоге не треснуло рядом со швом (как это обязательно случится если хотя бы в части из этих шагов ошибиться) – то почему бы и нет. Хоть я и сомневаюсь, чтобы это вышло дешевле пайки.

Задачу я поставил довольно конкретно, нюансы в общих чертах понимаю. 

Ищу человека, который эту задачу возьмётся решить. Пересылка туда-сюда меня не смущает, качество и риски "в соседних гаражах" меня не устраивает.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо на місці не знайдете- попробую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Також можу спробувати, якщо не знайдете когось на місці. Київ — великий  і не всі зварювальники відвідують даний форум. Взагалі я не прихильник пересилки роботи не відомому майстру. На місці можна обговорити всі ньюанси, порадитись, як краще виконати ту чи іншу роботу.....Досить часто приходиться варити чавун, але сказати що повністю володію знаннями та навиками в цьому  не берусь. З впевненістю не можу категорично визначити марку чавуну, а від цього залежать "підводні камені" в роботі. Маю в наявності як ПАНЧ-11 так і CuSi3 (хоч на мою думку  МНЖКТ 5-1-0.2-0.2  краще підійшла б даному випадку).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да просто некогда и непонятно как "искать на месте". Это имеет смысл только по какой-то конкретной прямой рекомендации от уже известного тебе человека. Иначе это ещё хуже, чем на форуме.

Форум тем и замечателен, что здесь есть и профи, и энтузиасты, и можно посмотреть на примеры работ, хоть что-то понять и прикинуть о человеке и его репутации/(производственной) культуре.

Относительно предложений, то мне хотелось бы услышать/увидеть:
- по какой технологии (пайка/сварка), и чем именно (какой припой/электроды/проволка) вы планируете сделать
- вашу цену

- пример вашей работы/ремонта (на этом или другом форуме, или просто фото до/после)


Если не комфортно это писать здесь, напишите, пожалуйста, в личку.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Los Pollos Hermanos написав:


Форум тем и замечателен, что здесь есть и профи, и энтузиасты, и можно посмотреть на примеры работ, хоть что-то понять и прикинуть о человеке и его репутации/(производственной) культуре.

Мабуть все-таки тут більше ентузіастів, ніж профі. Тут не чисто зварювальний форум. В Українському сегменті як такого, зварювального форума немає. Вірніше він є, але там існує "своя атмосфера" з огляду на ремонти зварювальних апаратів і розхвалювання вітчизняних виробників зварювальної техніки.))))

, Los Pollos Hermanos написав:

Относительно предложений, то мне хотелось бы услышать/увидеть:
- по какой технологии (пайка/сварка), и чем именно (какой припой/электроды/проволка) вы планируете сделать
- вашу цену

- пример вашей работы/ремонта (на этом или другом форуме, или просто фото до/после)

Як вже згадував, то в разі згоди, хотів би залишити за собою право вибора способу ремонту, як і відповідних наявних матеріалів. Вибір залежатиме більше від матеріалу і фізичних властивостей рубанка + ще деяких факторів. Ціни, в темі обговорювати заборонено.Фотографії частково є тут: 

а також можна пошукати в інших зварювальних розділах. Є ще багато інших фотографій, але чомусь не завжди вдається їх викладати, та й не зовсім доречно це б було. Як правило з чавуну частіше приходиться варити деталі автомобільної тематики, та справляти  "людський фактор", це коли стукають, а коли відвалиться чи трісне, визначають , що деталь виготовлена з чавуну.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почистил корпус после электролизной ванны. Всегда полезно, не только хорошо очищает, но и помогает выявить скрытые дефекты.
И здесь не обошлось, обнаружилось ещё пару трещин. Что с одной стороны хорошо – фактически, в одном корпусе полный набор характерных повреждений :) 

 

crack_01.JPG

crack_02.JPG

crack_03.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, IMP написав:

визначають , що деталь виготовлена з чавуну

Деталь там дійсно з чавуну. Це фабричний рубанок. Литво з чавуну, рідше з бронзи. Вироби зі сплавів Al та Fe це значно пізніші варіанти і трапляються рідко.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вчора бачив такий рубанок на (криминальный термин периода СССР: означающее аббревиатуру фразы "лицо обиженное хулиганом") іксі, 200 грн

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку