39 повідомлень у цій темі

Привіт всім форумчанам. 
Чи стикалися ви в своїй практиці з деталями для виготовлення яких можна було б застосувати 3Д друк металів? Якщо так, то опишіть ваші кейси трошки будь ласка. Цікавить який це був матеріал, які габаритні розміри деталей тощо. 
Приклади. 

- треба виготовити невелику партію деталей які в союзі виготовлялися масово і з оснасткою, зараз робити оснастку на 500 шт невигідно, а в деталі складна форма
- Треба зменшити масу виробу.

- Для більш ефективного охолодження потрібна розгалужена структура нелінійних каналів.
- Оснастка в одиничних екземплярах, прототипи, тощо.
Тут описаний один приклад https://habr.com/ru/post/406317/

Чого питаю. Плануємо найближчим чамом завезти обладнання для металевого 3Д друку в Україну. Наразі мова йде про одну машину для друку титанового сплаву для медицини. 
Але хочу зрозуміти чи є реальна виробнича потреба на інші матеріали і на такі послуги, бо я б хотів ще одну машину, щоб 2 рази не вставати. Сама технологія відкриває нові можливості в проектуванні, тому що має зовсім інші обеження. 
Потрібна ваша порада і зворотній звязок. Дякую.
Готовий обговорити деталі і по телефону, якщо є така потреба.      

2.jpg

1.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

3д друк гарна річ, але він не може зробити продукт з достатньою точністю.. 

 

Деталі з низькою точністю і оплачуються відповідно тобто 3д принтер по металу буде окупатися років 10 а то й більше. А щоб робити деталі з великою точністю виконання, після друку буде потрібно обробка на фрезерних. токарних і шліфувальних верстатах .. тобто потрібен цілий цех.

 

Подібне обладнання безсумнівно дуже цікава штука але поки його ціна не впаде до прийнятної, їм користуватися в звичайній майстерні буде не рентабельно.

 

Але якщо подивитися на те як в ціні впали 3д принтери по пластику (з моменту створення до нинішнього) то думаю чекати доступного обладнання  по друку металом нам залишилося не довго .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Smmasterk написав:

Але якщо подивитися на те як в ціні впали 3д принтери по пластику (з моменту створення до нинішнього) то думаю чекати доступного обладнання  по друку металом нам залишилося не довго .

Порівняння не зовсім коректне. Ті ж промислові 3Д принтери як коштували дохуліон грошей, так і коштують.

А домашні улюбленці які працюють по пластику стали дешевими завдяки  RepRap. 

793cd9f983d659907a09e31251d8dd7d.jpg

Приблизно так. Фотополімерні стали дешевшими ті що з світлодіодними матрицями. А ті що засвічують фотополімери лазером, як в лазерних принтерах, не  сильно впали в ціні для покупців. І "на колінці" їх зібрати важкувато.

Навіть "простий" по пластику не так легко, як здається, зробити якісним. Щоб друкував - багато не треба. "І так сойдьот", а якісно... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ttnd3d написав:

Порівняння не зовсім коректне. Ті ж промислові 3Д принтери як коштували дохуліон грошей, так і коштують.

А домашні улюбленці які працюють по пластику стали дешевими завдяки  RepRap. 

793cd9f983d659907a09e31251d8dd7d.jpg

Приблизно так. Фотополімерні стали дешевшими ті що з світлодіодними матрицями. А ті що засвічують фотополімери лазером, як в лазерних принтерах, не  сильно впали в ціні для покупців. І "на колінці" їх зібрати важкувато.

Навіть "простий" по пластику не так легко, як здається, зробити якісним. Щоб друкував - багато не треба. "І так сойдьот", а якісно... 

 

Згоден, але багато ви знаєте людей , які в нашій країні працюють на промисловому 3д принтері? я жодного не знаю. Бо якість не на багато краща, але ціна .....

 

А все тому, що в будь-якому випадку для точних деталей потрібна машинна постобработка .. яка скоректує розмірність і геометрію.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
53 минуты назад, Smmasterk сказал:

Деталі з низькою точністю і оплачуються відповідно тобто 3д принтер по металу буде окупатися років 10 а то й більше.

Чушь, уж простите, обратите внимание на направление печати

 

2 часа назад, Yaroslav_r320ou сказал:

машину для друку титанового сплаву для медицини

Стоимость изделий представляете??

Мой товарищ лежал 18 часов под наркозом, пока два техника штихилями подгоняли золотые штифты для его раздробленных костей.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Чушь, уж простите, обратите внимание на направление печати

 

Этот момент почему то я пропустил

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зпід лазера отримується дуже шорстка деталь із значним деревом підтримок. Та ж муть що і з друком пластику, не можна просто так взяти і надрукувати бивень мамонта, він весь повинен спиратися на стіл. І постобробку всю не автоматизуєш, це хмара ручної праці і парк звичайних станків. Якщо ви ще цього не зробили, попросіть диллера змоделювати ряд робіт, щоб отримати друком арку і/або спіральну арку із гарною поверхнею. 

Потім, сам 3д друк це термообробка, всі крупні деталі після остигання крутить. І порошки таки дорогі. Є ще альтернативний друк, не лазером а пастами, потім виріб спікається в печі, там трохи краща картина із температурними деформаціями. Але теж є нюанси.

В кінці можна мати вироби з унікальною внутрішньою структурою, але високою ціною. І ця унікальна структура потрібна дуже мало кому. Тому не маючи видимого попиту не варто брати другий принтер, зовсім не варто.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
31 минуту назад, Наливайко сказал:

не можна просто так взяти і надрукувати бивень мамонта

Почитайте https://3dprinter.ua/primenenie-3d-pechati-v-medicine-titanovyjj-implantat-gubchatojj-kosti-pozvonochnika/

Мало того, уже была печать, целого отдела хребта из титана, прямо в пациенте.

PS хотя не исключаю возможности, что это может и не фкйк, но крайне не точная подача информации.

Змінено користувачем Stebium1
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Почитайте https://3dprinter.ua/primenenie-3d-pechati-v-medicine-titanovyjj-implantat-gubchatojj-kosti-pozvonochnika/

Мало того уже была печать, целого отдела хребта из титана, прямо в пациенте

І що сказано про сам процес друку? Натиснув кнопку, вийняв з принтера кістку і вживив пацієнтові? Ту кістку ще мінімум кілька днів до розуму доводили, поки отримали продукт.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Наливайко написав:

І що сказано про сам процес друку? Натиснув кнопку, вийняв з принтера кістку і вживив пацієнтові? Ту кістку ще мінімум кілька днів до розуму доводили, поки отримали продукт.

Это то, о чем сказал и я.. сам процесс делает поверхность изделия  неприемлемой.. там требуется потратить приличное время и разного вида оборудование на постобработку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Smmasterk сказал:

Это то, о чем сказал и я.. сам процесс делает поверхность изделия  неприемлемой

Неприемлемой для чего?

Вот уточните по пунктам именно по отношению к медицине.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, Наливайко сказал:

І ця унікальна структура потрібна дуже мало кому. 

Вот только эти "единицы"  платят столько, что хватает не только на хлеб с маслом, а и на вертолет, и дом в 1к. кв.м. в конче-заспе. Тема довольно интересная и ниша не загромаждена. Если бюджет позволяет, то однозначно стоит пробовать и вкладывать деньги в маркетинг - красивый сайт, обязательно на англ. языке, так как основной рынок - это, к сожалению, не мы; реклама в гугле с приоритетом территорию сша/канады/европы/ и немного индию/китай и, чтобы я еще прикрутил, так это функцию предварительного просчета стоимости изготовления - для богатых энтузиастов, к примеру, кастомайзеров. Т.е. человек подкрепляет модель, пространство между поверхностями заполняется необходимой сеткой, считывается объем, формируется вес и умножается на стоимость 1г печати. Как-то так ))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Smmasterk написав:

А все тому, що в будь-якому випадку для точних деталей потрібна машинна постобработка .. яка скоректує розмірність і геометрію.

 

Про те чи в кого Stratasys я не  знаю.

Моє перше знайомство з 3Д друком закінчилось эпік фейлом. Треба було зробити модель для відливки силікону. Товариш дав координати свого знайомого, которий працював на конторі де був 3Д принтер, який порошок зкріплював чорнилами чи іншим матеріалом. Порахували вартість. Друк 2 бакси. Запуск принтера 100 баксів. На запитання чи можна мою модель добавити до іншого замовлення на друк категорично відмовилися. Хоча поліграфісти в той час повним ходом практикували при такі варіанти.

 

А про те що варто очікувати від надрукованої деталі, я завжди говорю що  самий близький для порівняння метод одержання деталей це литво. Тут і усадка, тут і невеликі спотворення форм. Ну і міжслойна адгезія в випадку друку.

 

Якщо є можливість придбати обладнання, є толкові продажники, то варто влізати в цю тему.

Але й парк техніки, як тут вже не раз  наголошували, буде потрібен.

 

От на фото колектори якісь. В мене на етапі фотографій вже є запитання - а підтримки як з того виколупувати?

Ну і в колекторів є свої посадочні розміри. їх обовязково потрібно обробити. Як отвори, так і площини.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось Адам з "Дикі експерименти Адама Севіджа" надрукував костюмчик Iron Man-а.

Поверхня доволі непогана,  і головне, деталі досить міцні. Він навіть стріляв в них.

Нічого, тримають. Титан як титан. Вважаю,напрям цікавий і перспективний.

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Неприемлемой для чего?

Вот уточните по пунктам именно по отношению к медицине.

1) лазер не делает идеально четкой линии т.е. по краю спайки порошок не будет надежно закреплен а значит надо это как то убрать в противном случае при работе сустава (или другой части)  оно осыпется и как минимум это вызовет воспаление  а как максимум попадет в кровеносную систему образуя тромб - в результате разрыв сосуда (а занести это может в любую часть организма кровотоком. Последствия непредсказуемые)ъ

2) даже если убрать эту осыпь.. то поверхность будет не ровная а иметь волнистость (ее кстати видно на фотографиях печати порошком)  и если это все тот же сустав который будет взаимодействовать с родной костью  то будет эффект напильника....

Все эти поверхности должны иметь постобработку до гладкого состояния (полировку)..  Т.е. самостоятельно такой принтер  ничего серьезного сделать не сможет.. и требуется целый парк станков для полноценной работы в данном направлении.

 

, ttnd3d написав:

Про те чи в кого Stratasys я не  знаю.

Моє перше знайомство з 3Д друком закінчилось эпік фейлом. Треба було зробити модель для відливки силікону. Товариш дав координати свого знайомого, которий працював на конторі де був 3Д принтер, який порошок зкріплював чорнилами чи іншим матеріалом. Порахували вартість. Друк 2 бакси. Запуск принтера 100 баксів. На запитання чи можна мою модель добавити до іншого замовлення на друк категорично відмовилися. Хоча поліграфісти в той час повним ходом практикували при такі варіанти.

 

А про те що варто очікувати від надрукованої деталі, я завжди говорю що  самий близький для порівняння метод одержання деталей це литво. Тут і усадка, тут і невеликі спотворення форм. Ну і міжслойна адгезія в випадку друку.

 

Якщо є можливість придбати обладнання, є толкові продажники, то варто влізати в цю тему.

Але й парк техніки, як тут вже не раз  наголошували, буде потрібен.

 

От на фото колектори якісь. В мене на етапі фотографій вже є запитання - а підтримки як з того виколупувати?

Ну і в колекторів є свої посадочні розміри. їх обовязково потрібно обробити. Як отвори, так і площини.


У меня довольно таки давно 3д принтер по пластику есть,  и про сопли , поддержки а так же постобработку я знаю не по наслышке.. так как чтобы мне не заказывали оно всегда требует "доведения до ума".

Еще ни разу не попадалось изделия чтобы прям из принтера достал и сразу пользуешься...  Просто пластик обрабатывать на много проще.. а тут заявлен титан и без серьезного доп оборудования уже не обойтись, 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Глянте відео, яке я запостив. Там друк йде дещо по іншому, чим в принтері для пластику.

Зрештою, довести деталь з припуском 0.1 мм це зовсім не те саме, що виготовити її ж зі шматка металу.

Далі, це тз аддітивні технології. Стружки, відходів практично нема.

Дуже перспективна галузь.

 

Змінено користувачем mmad2
Помилка
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
39 минут назад, Smmasterk сказал:

при работе сустава

Я не думаю. что кто то на принтере будет печатать шарнир сустава, будут печатать соединители сустава с костью, штифты, сложные трубчатые кости, к примеру кости черепа или челюсти.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Я не думаю. что кто то на принтере будет печатать шарнир сустава, будут печатать соединители сустава с костью, штифты, сложные трубчатые кости, к примеру кости черепа или челюсти.

 

 При печати порошками  есть шороховатость так как на стыке пайки порошка всегда есть  крайний слой до которого целпяет но не плавит расплавленный лазером титан.. 

Я не знаю как еще описать это .. грубо говоря эффект "панировочных сухарей" ну или "шоколадной крошки". Когда торт посыпать ими то часть останется в креме  но  при внешней  стабильности часть при манипуляции с тортом осыпаются по любому.

 Т.е. в любом случае надо доводить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, mmad2 написав:

Далі, це тз аддітивні технології. Стружки, відходів практично нема.

Дуже перспективна галузь.

Перспективна - без варіантів. Поки або повний кастом, прототипи, або те що зробити іншими методами важче, затратніше, або що. 

Але це не відміняє подальшу обробку одержаної заготовки.

, Smmasterk написав:

У меня довольно таки давно 3д принтер по пластику есть,  и про сопли , поддержки а так же постобработку я знаю не по наслышке..

Я, як завжди, вліз в нішеве направлення )))

Друкую не відповідальні але практичні моделі. Головне що не потрібно їх потім підганяти і оброблювати. І замовники раді.

На етапі дозбирування новий принтер. Позавчора прошиву нарешті зміг побороти. Щоб ХУ рухалися так як мені потрібно.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Интересная тема, не совсем правда "форумная". Такого типа оборудование покупается под конкретные задачи. То есть сначала заказ, а потом оборудование, а не наоборот. После выполнения заказа оборудование продается, потому что все высокие технологии очень быстро обесцениваются. В Харькове вроде был 3-D принтер по металлу.  И цены на печать вроде не сильно большие, как для прототипов. На сколько мне известно основные отрасли применения 3-D печати это медицина, авиация и космос. Там и надо искать потенциальных заказчиков, а мы тут все по старинке - фрезами да резцами :) 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ttnd3d написав:

Перспективна - без варіантів. Поки або повний кастом, прототипи, або те що зробити іншими методами важче, затратніше, або що. 

Але це не відміняє подальшу обробку одержаної заготовки.

Я, як завжди, вліз в нішеве направлення )))

Друкую не відповідальні але практичні моделі. Головне що не потрібно їх потім підганяти і оброблювати. І замовники раді.

На етапі дозбирування новий принтер. Позавчора прошиву нарешті зміг побороти. Щоб ХУ рухалися так як мені потрібно.

 

Ну я всегда буду за кастом в 3д принтерах)

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
 
 
0
 Advanced issue found
 
 
18 часов назад, Smmasterk сказал:

3д друк гарна річ, але він не може зробити продукт з достатньою точністю.. 

Залежно від призначення деталі та її застосування. Але звісно пост обробка потрібна. Деколи вона потрібна лише в місцях посадки. 

 
 
0
 Advanced issue found
 
 
18 часов назад, Smmasterk сказал:

Деталі з низькою точністю і оплачуються відповідно тобто 3д принтер по металу буде окупатися років 10 а то й більше. А щоб робити деталі з великою точністю виконання, після друку буде потрібно обробка на фрезерних. токарних і шліфувальних верстатах .. тобто потрібен цілий цех.

Так, постобробка потрібна. Але її можуть робити і субпідрядники на початку. тому що вартість хорошого 5осного оброблювального центру рівна вартості принтера.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
 
 
0
 Advanced issue found
 
 
17 часов назад, Stebium1 сказал:

Стоимость изделий представляете??

Мой товарищ лежал 18 часов под наркозом, пока два техника штихилями подгоняли золотые штифты для его раздробленных костей.

 

Вартість виробів чудово уявляю. В світі вже давно все це виготовляється 3Д друком. а в Україну імпортується. Відомі світові корпорації продають в україну такі вироби і якщо ми робитимемо їх локально це не буде дорожче. Є на ринку і багато дешевого китаю. в 1.5-2 рази дешевшого. Але спілкуючись з хірургами є скарги на якість. як і по хім складу так і по міцності виробів. що призводить зазвичай до ревізійних втричі дорожчих операцій, або інвалідності.
Наразі є кілька потенційних замовників, хтось із них імпортує, хтось пробує виробляти звичайними методами.
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 часов назад, Наливайко сказал:

Зпід лазера отримується дуже шорстка деталь із значним деревом підтримок. Та ж муть що і з друком пластику, не можна просто так взяти і надрукувати бивень мамонта, він весь повинен спиратися на стіл. І постобробку всю не автоматизуєш, це хмара ручної праці і парк звичайних станків. Якщо ви ще цього не зробили, попросіть диллера змоделювати ряд робіт, щоб отримати друком арку і/або спіральну арку із гарною поверхнею. 

Потім, сам 3д друк це термообробка, всі крупні деталі після остигання крутить. І порошки таки дорогі. Є ще альтернативний друк, не лазером а пастами, потім виріб спікається в печі, там трохи краща картина із температурними деформаціями. Але теж є нюанси.

В кінці можна мати вироби з унікальною внутрішньою структурою, але високою ціною. І ця унікальна структура потрібна дуже мало кому. Тому не маючи видимого попиту не варто брати другий принтер, зовсім не варто.

Дякую за ваш фідбек.
Я бачу ви трішки стикалися з темою 3Д в Україні? 
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку