Maple

Метчикотримач з вдосконаленням

15 повідомлень у цій темі

Інколи буває необхідність відцентрувати та піджати метчик центром при нарізанні внутрішньої різьби на токарному.

Але деякі метчики не мають на хвостовику центровочного отвору.

 

DSCF6032.jpg

 

Потрапив до моїх рук приємний та цікавий, на мій погляд, варіант метчикотримача для подібних метчиків. Він має рухомий (на ластохвості) центруючий елемент, який з одного боку охоплює хвостовик, на кшталт обратного центра, а на іншому має конічне заглиблення для підтискання центром.

DSCF6033.jpg

DSCF6041.jpg

 

DSCF6034.jpgDSCF6035.jpg

 

Кому цікаво, зробив фото деталей.

 

DSCF6036.jpgDSCF6038.jpg

 

Термооброблений, звісно. В якості бонуса, в торці ручки має завтулений (бронзою?) отвір, в якому тримається невеличкий вороточок.

 

DSCF6039.jpgDSCF6040.jpg

Змінено користувачем Maple
9

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так.. булоб класно щей хочаб екскізик з розмірами

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Він маленький, я, як ідею мав на увазі, а розміри то вже кожен зробить під свої потреби.

 

DSCF6044.jpgDSCF6045.jpgDSCF6046.jpg

 

 

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Maple написав:

Він має рухомий (на ластохвості) центруючий елемент, який з одного боку охоплює хвостовик, на кшталт обратного центра, а на іншому має конічне заглиблення для підтискання центром.

Виникає питання до наявності гвинтика. Трохи він не вписується у концепцію. Може якби у повзуна був пазовий отвір і гвинтик під зажим рукою (як на штангелях), то можна було б підлаштовувати під різні розміри мітчиків.

Можливо гвинтик закручується не в корпус, а в повзун, котрий має можливість рухатись в межах тієї круглої виборки навколо отвору?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Grinder сказал:

Можливо гвинтик закручується не в корпус, а в повзун, котрий має можливість рухатись в межах тієї круглої виборки навколо отвору?

Так воно так і є, придивіться уважніше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Fyva написав:

Так воно так і є, придивіться уважніше.

Я так і зробив.

Якщо гвинт закручується в корпус, тоді потрібен паз в повзуні. Якщо гвинт закручується в повзун, тоді паз потрібен в корпусі.

Якщо Ви з такою впевненістю відповідаєте, то поясніть навіщо там отвір в корпусі (не знаю різьбовий він, чи ні)?

Можна припустити, що думали зробити так, а в процесі виготовлення передумали і трішки змінили конструкцію. Але таке пояснення більше підходить до саморобки, а тут щось ближче до фірмИ.

Я не применшую цінність даного інструменту, я хочу бачити повну картину.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну не знаю, чем такой держатель лучше других типов, как по мне абсолютно ничем. Для себя уже давно уяснил, самый лучший метчикожержатель-этл вороток косого клуппа.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Женя Харьков написав:

Ну не знаю, чем такой держатель лучше других типов, как по мне абсолютно ничем. Для себя уже давно уяснил, самый лучший метчикожержатель-этл вороток косого клуппа.

 

Я не казав, що він кращий, просто показав один з варіантів.

DSCF6047.jpgDSCF6048.jpg

, Grinder написав:

Якщо гвинт закручується в корпус, тоді потрібен паз в повзуні. Якщо гвинт закручується в повзун, тоді паз потрібен в корпусі.

Якщо Ви з такою впевненістю відповідаєте, то поясніть навіщо там отвір в корпусі (не знаю різьбовий він, чи ні)?

Можна припустити, що думали зробити так, а в процесі виготовлення передумали і трішки змінили конструкцію. Але таке пояснення більше підходить до саморобки, а тут щось ближче до фірмИ.

Я не применшую цінність даного інструменту, я хочу бачити повну картину.

Гвинт закручується в повзун, кінчик торчить та обмежує рух повзуна глухим отвором в корпусі. Маленький отвір в центрі великого глухого не несе ніякої функції, мабуть технологічний (може для центрування інструменту, яким зроблено великий)

Зробив фото, позначив червоним d=хід повзуна=діаметру отвору

Змінено користувачем Maple
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Maple написав:

 

 

 

DSCF6039.jpgDSCF6040.jpg

 

Накат сітчастий якісно зроблено.

Змінено користувачем Саша
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А у мене для центрації мітчиків і плашок в ЗБ отакій набір.

Вже вдосконалений для розширення асортименту мітчіків, в тому числі і без центруючого конуса в хвостовикові.

auction-81677-041525300 1410286703.jpg

 

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Використовую для цього так звану вісь Z:D.В тіски затискається метчикотримач і центрується.Перевага в тому що метчик не тягне за собою 80 кг ваги з/б,його заводить супорт згідно кроку нарізаємої різьби.Звичайно для разових операцій не підходить.

0-02-04-a5a2b0a6220aefaa1bf8b1fbe3ab66f53d2b78328512c668624baffef101a7ab_full.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, Саша сказал:

А у мене для центрації мітчиків і плашок в ЗБ отакій набір.

Вже вдосконалений для розширення асортименту мітчіків, в тому числі і без центруючого конуса в хвостовикові.

auction-81677-041525300 1410286703.jpg

 

 

@Саша, власноруч зроблено, чи придбано? В менших вставках ніби проглядається квадратний отвір, вірно бачу?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Придбано.Щоправда вже не пригадю обставин, але через інет точно.

Так, там є квадрати під хвостовики мітчіків.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щоправда на тепер цей "паровозик" вже зкомпановано по-іншому

 

IMG_2503_thumb.jpg IMG_2505_thumb.jpg IMG_2507_thumb.jpg

 

Мініпатрон для малих мітчиків.

Ще був у мене патрон від ссср-івского коловарота двохгубковий. Він такий специфічний, з V-пазами на губках. Ну я ті V-пази розширив на фрезері, так щоби товщі квадрати на хвостовиках мітчиків затискати:

 

IMG_2502_thumb.jpg

 

Ну і в хвіст йому вставив стрижень з лисками під ключ. І тепер отак :

 

IMG_2497_thumb.jpg IMG_2501_thumb.jpg

 

 

Змінено користувачем Саша
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку