Olexy

Саморобный ЧПК з бетонною станіною

85 повідомлень у цій темі

7 годин тому, Ganch_er написав:

Вдома стоїть ... приїзжай покажу))))

Навіщо воно для принтерів))))

))) Принтери то добре. Але бувають варіанти )))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@VldLg ок, а в чьому принципова різниця між цементним і єпоксідним(або полієфірним)  з'єднанням гранітної крошки,

окрім гігроскопічності і пилу?

те навантаження котре витримає звичайна бетонна плита за очі для більшості саморобних станків, а з гігроскопічність и пилом можна впоратись за рахунок закриття верхнього шару бетону єпоксидним слоєм. із плюсів ціна : 300-400грн, велика жорсткість, велика навантажуюча можливість при правильно сконструйованому армокаркасу з закладними(при будівлі панельних багатоповехівок плиту підіймають за два кути), коєфіціент теплового росширеняя такий самий як у сталі і чавуна,  стабільність післи висихання(на 28день, маємо стабілну в розмірах плиту), малий коефіціент усадки 1-3% й доступність  - усі матеріали можна купити в будівельному магазині.

основні мінуси поліефірного-єпоксидного з'єднання: невідомий коєфіціент усадки(7-10%), дуже довгий час полімерізаціїї товстого шару(треба гріти у камері декілка діб,був відос у чернега rose де іх полімерний чпк постійно плив і ті його засунили в камеру і невелику станіну скрутило на 2.5 десятки ) ну і вартість лише смоли - десь 700грн, а ще дуже вибагливий до наповнювачу, потрібен абсолютно сухий пісокі щебінь(ви таке десь бачили в продажу??) потрібна опалубка з ламінованого матеріалу не поглинаючого вологу, як вигнати пузирі повітря з шару заливки не маючи вакумної камери,ну і особисто для мене мінус -  не люблю працювати з обьемом єпоксідки більше 100мл,а її тут треба пару літрів.

@Brobdingnagian

сподвігла мене книжка "железобетонные станины металорежущих станков", і пара прикладів з ютуба:

 

 

 

Змінено користувачем Olexy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, Olexy написав:

сподвігла мене книжка "железобетонные станины металорежущих станков", і пара прикладів з ютуба:

Да это вообще правильная идея,только бетон очень любит остывать при 30 градусах дней 30 но это нормальные условия

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 годин тому, ttnd3d написав:

))) Принтери то добре. Але бувають варіанти )))

Яж у казав, що нікому не цікаво..

Вже епоксидку льють.. пиши на вайбер, якщо що..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Olexy Я же говорю что рассуждаю как теоретик, именно в постройке станков. У меня есть как раз станок с полимергранитной станиной. Вес станка 7 тонн и стоит он на трех штатных лапах. Ничего никуда не тянет и не ведет. Конструкция просто супержесткая. Используется в основном такой тип станин для шлифовальных станков, но и бывают экземпляры как у меня токарно-фрезерные.

ПС: в первом же приведенном вами ролике сказано что из-за использования обычного бетона придется отказаться от СОЖ. Тогда вся затея выглядит не совсем здраво.

Змінено користувачем VldLg
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, VldLg написав:

станок с полимергранитной станиной. Вес станка 7 тонн и стоит он на трех штатных лапах. Ничего никуда не тянет и не ведет. Конструкция просто супержесткая.

Это потому что станок изготавливали специалисты а не "чернегароз" подвальные самодельщики.Которые даже смолу размешать не смогли.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, VldLg написав:

 

ПС: в первом же приведенном вами ролике сказано что из-за использования обычного бетона придется отказаться от СОЖ. Тогда вся затея выглядит не совсем здраво.

я думаю шо хлопака просто не схотів заморочуватись з єплксідною пропіткою.

на останньому відео станок то непаганий, людина на йому постійно алюміній гризе(робить чпк-шки) навіть сталь гризе.

знаю що він другий такий збирає, а значить конструкція працююча і сожі не боїттся.

однозначно те що вийде буде бімбою в порівнянні з тим шо є.

@Semen47  саме цікаве, вони той станок купляли, потім декілька разів переробляли і в ітозі повернули виробнику.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чи пробував хтось розраховувати, а краще моделювати такі станини?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Olexy написав:

саме цікаве, вони той станок купляли, потім декілька разів переробляли і в ітозі повернули виробнику.

Не дуже розумію як можна повернути виробнику товар, який користувач декілька разів переробляв (у випадку станка - відрізав, приварив, пересверлив і т. д.).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, Pasha65 написав:

Не дуже розумію як можна повернути виробнику товар, який користувач декілька разів переробляв (у випадку станка - відрізав, приварив, пересверлив і т. д.).

ну той станок букв троих похабно зібран з початку, у нього портал неподвіжний а от щоб ноги встали в площину, виробник поклав фольгу відпивної банки(мабуть ліньки було вишабрювати), вони його вишабрили, запустили і він в них поплив, вони йому зробили термокамеру і сушили пару діб, і невеличку станіну скрутило, нічого вони там не відрізали, ну а для виробника то така собі реклама, от я думаю і зійшлись на поверненні товару.

@Гаврилів Василь  про що саме йде мова не зовсім зрозуміле питання. десь в інеті проскакували фото великих  китайських верстатів на бетонних станінах, так що хтось із тим заморочувався в заводських умоваз, але вони то робилять на внутрішний ринок. Хоча загалом нічого складного в тому нема. додаєте матеріал в solidworks і деформуйте його навантаженнями.

Змінено користувачем Olexy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, Olexy написав:

вони йому зробили термокамеру і сушили пару діб, і невеличку станіну скрутило

По другому і бути не могло. Бетон гігроскопічний, тому його вологість завжди трохи вища за середовище, і це його нормальний стан, а пересушування і тим більше нагрів приводить до зміни лінійних розмірів, які після відновлення середовища не повертаються в повній мірі до попередніх значень. Зауважу, полімербетона це не стосується.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

сьогодні викроїв пару годин в акурат до дощу. 

коли заливав плиту, налив невеличке пузо, а дарма.???ну і трохи вирівняв поверхню бо мала невеличкий пропеллер. рівняв болгаркою з алмазним кругом. чашку купити жаба задавила +-20$.20220819_181631.jpg20220819_181451.jpg20220819_181526.jpg

отже ідея наступна. завтра позакриваю пори єпоксідкою і до понеділка нехай сохне.

в понеділок придбаю с 10 забивних анкерівAL-1000x1000-product_popup.pngотаких,  і прикручу плиту 15мм з hpl(fundermax)-масло,бензо,атмосферно стійка панель , вологопоглинання не більше 1%, матеріал душе схожий на гетінакс20220819_181746.jpg20220819_181837.jpg

звичайно між плитою і станіною промажу єпоксідкою з наповнювачем, зклею їх короче??, надалі в планах вифрезерувати т пази

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

якось отак вийшло, 80г єпоксідки і 5г 646го розчинника.

20220820_171104.jpg

20220820_171050.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 годин тому, Olexy написав:

надалі в планах вифрезерувати т пази

 

В гетінаксі? Під яки гвинти, М4?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Karmadon написав:

 

В гетінаксі? Під яки гвинти, М4?

а шо Ви маєте проти м4, на їх рейси хівін 15 прикручуються?)) я планував м5-6.

 зара я взагалі прикручую саморізами до жертвенного столу з фанери і мені того вистачало, і алюмінію того вистачало, якщо ідея в ітозі увінчається фіаско, зфрезерую  і прикручу алюмінієві полоси замість т стола

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну не знаю, гетінакс взагалі не еластичний, потріскає, думаю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Karmadon написав:

Ну не знаю, гетінакс взагалі не еластичний, потріскає, думаю.

подивимось що з того вийде, сам ще не знаю.

 

 

20220822_184801.jpg20220822_184814.jpg

Сьогодні трохи вирівняв закладні і приклеїв стола, нехай пару днів сохне, потім мабуть плюну і закину на фрезерний , стола вирівняю, по центру пузо пів меліметра.

на зклейку пішло 120г епоксідки, наповнювач  - цемент

Змінено користувачем Olexy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а вы ставите круглые направляющие?на этот станок?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Semen47 написав:

а вы ставите круглые направляющие?на этот станок?

так, бо вони вже є, станок в мене вже є, я його перебудовую, і вкладати в ньго кошти не хочу, усе описав у першому повідомленні теми.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Olexy написав:

я його перебудовую, і вкладати в ньго кошти не хочу

а ясно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

троих оживлю тему. станіну не фрезернув  з середи проблеми зі світлом в майстерні- постійно вимикають, плюс трохи роботи додалось.

сьогодні зробив опори гвинтів для осі z буде одна зверха і по парі н(ще дві доробити треба).точив з цільгяка ф50.

одразу тапквми не кидайте, опори з радіальних 608 підшипників, в книжці анурьева написано що він може сприймати до 70%осьового навантаження, якщо підшипники помруть є тіло в опорі щоб поставити опорні 8100.

 

20220826_174036.jpg

20220826_175921.jpg

20220826_175939.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

стосовно точності опори

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перепрошую, але треба мiряти вiдхилення при навантаженнi вздовж вici руху нагрузки.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Olexy написав:

в книжці анурьева написано що він може сприймати до 70%осьового навантаження,

 

посилання на книжечку можна, трохи поновлю базу знань :)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@voronin_10 сторінка видна на фото.

https://drive.google.com/file/d/11cy_felVQbfC1uOu1Uig7ct41cf3Qta9/view?usp=drivesdk

Screenshot_20220828-133819_EBookDroid.jpg

доречі , в усіх совкових сверлилках 2м112, в шпінделі з низу стоїть саме пара радіальних підшипників з двома кільцями для преднатягу

 

 

@VldLg ножка індикатора вперта в вісь обертання, не зручно було знімати, торець шліфанув  на гріндері в самій опорі обертаючи вал.

Змінено користувачем Olexy
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку