Yurets

Токарний ТС-135М сильно дробить

53 повідомлення у цій темі

Всім привіт! Заздалегіть вибаюсь якщо пишу не туди і роблю щось не так. Тільки зареєструвався і не знаю як користуватись сайтом.

Є проблема по станку, буду вдячний за будь які поради! Купив я станок ще рік тому, повністю комплектний окрім самої тумби під нього.

Був станок не підключений і змоги перевірити в роботі не було.Підставку я зварив з профільної труби, повністю розібрав вимив та пофарбував.

Працює станок не зовсім добре, проявляєть це звісно найбільше на відрізанні, навіть маленьких заготовок (20-25мм діаметром).

При точіні на прохід чи торцувані дробіння якщо з'являється то при сильнішій подачі його можна погасити.При чому дробіння чути навіть коли різець просто легенько торкається заготовки. При відрізані так само, але погасити вібрацію дуже важко, а при більших діаметрах навіть не можливо, вихід тільки дуже маленькі оберти. Підшипники всі замінював, і підтягував що патрон навіть дуже туго крутився, нічого не допомогло. При замірі люфта підшипника виявив, як мені здається сильну ніби деформацію шпінделя, бо люфта там немає, а відхилення по індикатору шпінделя плавно наростаюче. Скажімо при якщо вставити в шпіндель пруток з вильотом біля 30 сантиметрів то рукою навіть не з усієї сили можна шпіндель по 5 соток в кожну сторону відігнути. Якщо пруток зажати в патрон і індикатор на ньому ж, то відхиленя вже по 1.5-2 десятки в кожну сторону. Чисто силою двох рух якщо взятись за патрон і піднімати, індикатор на ньому покаже біля 5 соток. І ще в ході експерементів виявив такий скажім ефект цікавий. Зробивши таку собі скалку з КМ 3 (саме такий в шпінделі) і всавивши її в шпіндель пробував відрізати, все супер.

Ріже дуже добре без вібрацій, навіть різцем 4мм шириною, в патроні такий діаметр дробить навіть 2мм різцем. Виліт скалки такий що імітує виліт за кулачки патрона на кілька сантиметрів. І фокус в тому, що нічого неміняючи, просто накрутивши патрон на шпіндель відрізати вже не можна, знову сильна вібрація. Тобто патрон просто виконує функцію маховика. І виходить що причину в супорті теж можна відкинути. Була підозра на те що станок без тумби, я додатково навантажував на передню бабку ще біля 100 кілограм і ставив станок на резинові підкладки, зовсім ніякого ефекту. Дуже прошу всім чимось допомогти бо я вже навіть не знаю що ще робити!

 

IMG_20220802_132359.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перевір посадку патрона на фарбу, якщо посадка нормальна - перевір і розточи кулачки. Якщо прослаблена посадка і різьба - тимчасове рішення може бути використання фіксатора різьби, правда після нього відкрутити можна буде тільки з підігрівом до 150...200*С. 

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На мій погляд погана посадка перехідного флянця(планшайба) на шпіндель. В самого колись було точно те саме причина виявилась в планшайбі

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До речі не погане відео про планшайбу

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Подібне у мене було. Після розточки кулаків все робило ідеально. 

Буває проблема в переміщені поперечної подачі але у вас з цим все нормально. 

Значить перевірте, що вам написали вище. А потім, якщо необхідно, розточка кулачків. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Сергій Лавріненко написав:

Значить перевірте, що вам написали вище. А потім, якщо необхідно, розточка кулачків.

Абссолютно вірно після перевірки розточка

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Патрон купив новий, планшайбу теж робив нову, там все добре.

Ви мабуть не зрозуміли суті! Патрон не бере участі в кріплені деталі, він просто прикручений на шпінделі, а скалка з конуса проходить через патрон і її я пробую відрізати. Якщо патрон зняти все стає добре.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yurets написав:

патрон зняти все стає добре.

Перевір задні підшипники шпінделя. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yurets написав:

При замірі люфта підшипника виявив, як мені здається сильну ніби деформацію шпінделя, бо люфта там немає, а відхилення по індикатору шпінделя плавно наростаюче. Скажімо при якщо вставити в шпіндель пруток з вильотом біля 30 сантиметрів то рукою навіть не з усієї сили можна шпіндель по 5 соток в кожну сторону відігнути.

При такому плечі (300мм) плавну деформацію шпінделя можна зімітувати на любому шпінделі і це норма. У Віктора Леонтьева е навіть відео де наглядно все це показано.

 

, Yurets написав:

Скажімо при якщо вставити в шпіндель пруток з вильотом біля 30 сантиметрів то рукою навіть не з усієї сили можна шпіндель по 5 соток в кожну сторону відігнути. Якщо пруток зажати в патрон і індикатор на ньому ж, то відхиленя вже по 1.5-2 десятки в кожну сторону.

Судячи з описаного можна допустити що все ж таки посадка не добра і нічого що нове перевірити лишнім не буде.

 

, Yurets написав:

Патрон не бере участі в кріплені деталі, він просто прикручений на шпінделі

Якщо він гуляе то може давати вібрацію

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Куляста_Блискавка написав:

Перевір задні підшипники шпінделя. 

Согласен!      Есть у этого токарного крышка литая на передней бабке ( где треньзель), под ней упорный подшипник. Я лично когда боролся с люфтами, заметил что подшипник упорный ,толком и не поджат. Методом проб с шайбами, подобрал. Просто обратите внимание, вдруг оно.

Змінено користувачем маляр
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, маляр написав:

Согласен!      Есть у этого токарного крышка литая на передней бабке ( где треньзель), под ней упорный подшипник. Я лично когда боролся с люфтами, заметил что подшипник упорный ,толком и не поджат. Методом проб с шайбами, подобрал. Просто обратите внимание, вдруг оно.

Звертав увагу на це. Але якби упорний підшипник не піджимався то осьовий люфт не можна було б вибрати. А так наче все в нормі.

І шпіндель би не підклинював при петяжці заднього підшипника, бо він впирається в задню кришку і підпирає радіально упорний.

А в вас такий самий станок?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечера. Извиняюсь за вторжение, но тоже нуждаюсь в помощи по этому станку. Написал бы в личку, но я здесь недавно, пока не могу. У меня вопрос по смазке - на моем станке масляного насоса вообще нет, стоят масленки на передней бабке, гитара работает тоже на сухую, так вот меня интересует, как на вашем станке подшипники смазываются. И если не затруднит, то можно фото всех табличек - на моем только клеймо 491 ГСЗ.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вибачаюсь за те що не по темі, але в мене 1612В-491, це верстат старіший за ТС 135М і він на підшипниках ковзання а ваш на підшипниках кочення, але це не основне. Хочу попросити вас якщо не важко зняти розміри кришки поперечного суппорта, бо в мене вона відсутня а найти неможу. Щоб попробуати зробити самому немає розмірів, завчасно дякую.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, васско написав:

але в мене 1612В-491

Если не ошибаюсь то - 

 

, васско написав:

зняти розміри кришки поперечного суппорта

Они могут отличаться.  В 1612 малая продольная совершенно другая, даже по креплениям.  Крышка поперечки другая ( как у   G.Karger Berlin 0.17 тип) , а по форме ласт хвоста много вам не поможет. Просто у меня было пять поколений этих станков. Где то книжка была 1945 по моему. Некоторые фото моделей, видно резцедержку отличие

731584.jpg

IMG_2425.JPG

IMG_2310.JPG

Змінено користувачем маляр
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Інформації по ньому дуже мало, якщо є книжка я у вас якщо ви не проти її придбав.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, MrJosh написав:

У меня вопрос по смазке - на моем станке масляного насоса вообще нет, стоят масленки на передней бабке, гитара работает тоже на сухую

Ставьте электрическую маслостанцию ( я себе ставил с тоs), многие сами делают, из пивного оборудования станцию сож и так д. Есть и в барахолке. Давление не большое, на перед бабке с обратной стороны - три отверстия под трубки , (от трубки  масло через тройник)

IMG_2120.JPG

IMG_2116.JPG

Змінено користувачем маляр
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yurets написав:

планшайбу теж робив нову

А проточували планшайбу на своєму станку?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, васско написав:

Вибачаюсь за те що не по темі, але в мене 1612В-491, це верстат старіший за ТС 135М і він на підшипниках ковзання а ваш на підшипниках кочення, але це не основне. Хочу попросити вас якщо не важко зняти розміри кришки поперечного суппорта, бо в мене вона відсутня а найти неможу. Щоб попробуати зробити самому немає розмірів, завчасно дякую.

Я щось не можу зрозуміти про яку кришку ви говорите. На фото мого станка вона є?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yurets написав:

Патрон купив новий, планшайбу теж робив нову, там все добре.

Ви мабуть не зрозуміли суті! Патрон не бере участі в кріплені деталі, він просто прикручений на шпінделі, а скалка з конуса проходить через патрон і її я пробую відрізати. Якщо патрон зняти все стає добре.

Новий патрон ще не означає якісний, прокатайте індикатором по корпусу патрона. Коли міняли підшипники, проміряли посадочне зовнішньої обойми переднього підшипника на еліпс? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Це не патрон 100 відсотків.

Місце посадки не перевіряв бо нема чим на стільки точно заміряти.

Ще випадково замітив такий момент, коли відкрутив два передні болти кріплення бабки, станок почав відрізати просто супер. Болти просто тримають від підриву вгору але не притискають. Я навіть не думав що станок здатний відрізати на таких режимах. Тепер незнаю навіть що це за прикол такий, що з відкручеою бабкою ріже в рази краще?!

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, Yurets написав:

Я щось не можу зрозуміти про яку кришку ви говорите. На фото мого станка вона є?

Кришка поперечного суппорту до якого кріпеться мала продольна з різцетримачем

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, васско написав:

Кришка поперечного суппорту до якого кріпеться мала продольна з різцетримачем

Завтра як буду на місці заміряю.

Цікавить довжина, ширина, висота, чи ще ластохвіст?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yurets написав:

Заміряв я розміри поперечки.

Довжина 400, ширина 140, висота 32.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго всім дня.

Все не можу розібратись на рахунок відрізання на станку. Можливо хтось ще підкаже якісь ідеї.

Якщо при підтяжці переднього підшипника до люфта, коли китайський соточний індикатор вже нічого не бачить, патрон крутиться легко і має хороший накат. Станок навіть при точіні на прохід відчутно дробить.

А коли вже затягую підпшипник що патрон від руки дуже туго крутиться, відрізає відчутно краще, але всеодно сильно дробить.

От цікаво, якщо люфта і так вже нема, то при затяжці жосткісь не додається. Бо при замірі на відгинання патрона, показник однаковий, що підшипник при робочому зазорі що затянутий на максимум. Задній підшипник новий і затягувати теж пробував.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Клини пробували підтягувати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку