newengine

Вітрогенератор нашвидкуруч

182 повідомлення у цій темі

Привіт народ!

На фоні останніх подій в світі прийшла думка, що непогано мати на хазяйстві альтернативні джерела енергії!

Подивився трохи Ютуб, на перший погляд здається не все так складно. Вирішив почати з малого,  найпростішого, найдешевшого: обклеїти ротор асинхронного двигуна магнітами. Порахував, що на магніти для мого двигуна потрібно як мінімум тисяча грн та вирішив, що дешевше буде робити свій винахід з колеса гіроборда. Швиденько пробігся по ЛОХу, і в мене за пару днів очікування зявилось те колесо! 

1665164200890.jpg

Надпис на колесі мені майже ні про що не говорить, окрім того, що воно на 36В.

Обертається легко, але замкнувши три товстих проводи, що виходять з нього, вал провернути дуже важко.

Для початку вирішив протестувати його - покрутити на токарному станку та поміряти, що те колесо видає? 

В патрон зажати просто так не вдалося, але добре, що у нас є "Барахолка", де пару років тому, невідомо для чого, купив ось такі чудові кулачки:

1665163967590.jpg

І тепер ось така нагода їх використати

1665163967608.jpg

Так як на моєму станку стоїть нерідний двигун та шківи, то які там оберти робить шпіндель мені сказати важко, орієнтуюсь просто по номерам швидкостей, перша- сама повільна, шоста- сама швидка. (треба всеж- таки розжитися на тахометр, далі він теж буде потрібен, але бюджет тріщить по швам вже давно)

Поки що зробив таку таблицю, згенеровану напругу поміряв на всіх швидкостях, а струм тільки на перших трьох - шкода тестер, та й ці перші три швидкості скоріш за все й відповідають тим швидкостям на яких буде експлуатуватися майбутній вітряк

1665164368495.jpg

 

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колись теж цікавився вітроенергетикою і дивлячись на характеристики генератора потрібен гвинт діаметром приблизно 1,5 м, три лопаті, можна зробити з каналізаційної труби.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І шо?

Просто енергія для нагріву? 80 Вт на третій швидкості? 

Та запросіть кума додому - то гарантованих плюс-мінус 150 Вт у відносно спокійному стані. Це щодо масштабу.

 

Маю думку, що у вітряків-електрогенераторів десь є межа, коли вартість встановлення та ремонту не окупна згенерованою електроенергією в умовах звичайної світової економіки.

 

Нажаль, кляті москалі створюють ситуації, коли вартість електроенергії значення не має - аби хоч якась була. У тому сенсі Ваш девайс, звичайно, користь би мав, при умові його тестування з реальною крильчаткою/пропелером в реальних умовах. Бо пара двигун змінного струму-генератор постійного струму відома - мотор-генераторами ще, мабуть, Якобі і Фаберже гальваніку робили.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Zzz написав:

Колись теж цікавився вітроенергетикою і дивлячись на характеристики генератора потрібен гвинт діаметром приблизно 1,5 м, три лопаті, можна зробити з каналізаційної труби.

А давайте чесно:

Дозволу на то не потрібно?

Згоди сусідів не потрібно?

Шумовий фон воно не порушує?

Екологи без "еко"податків проти не будуть?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зупиніться доки не пізно. Продайте того двигуна і купіть сонячну панель. Вітрогенератори в Україні це повна лажа, хіба що десь біля моря, і то крупногабаритні будуть видавати хоч щось. У мене на районі був один вітряк(доволі високий), довго він стояв, за весь час я не пам'ятаю щоб він крутився... Його демонтували давно. Нещодавно по сусідству поставили "вертикальний" вітряк, за весь час що я його бачив він крутився аж один день. 

І зрештою, цей двигун Ваш видає цілих 70Вт на 3ій швидкості, і це за умови що буде вітер взагалі.

Сонячна панель навіть одна видає до 200..300Вт, і що важливо - реально видає, і часто. Навіть у пасмурні дні щось буде видавати.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

, newengine написав:

Привіт народ!

На фоні останніх подій в світі прийшла думка, що непогано мати на хазяйстві альтернативні джерела енергії!

Подивився трохи Ютуб, на перший погляд здається не все так складно. Вирішив почати з малого,  найпростішого, найдешевшого: обклеїти ротор асинхронного двигуна магнітами. Порахував, що на магніти для мого двигуна потрібно як мінімум тисяча грн та вирішив, що дешевше буде робити свій винахід з колеса гіроборда. Швиденько пробігся по ЛОХу, і в мене за пару днів очікування зявилось те колесо! 

1665164200890.jpg

Надпис на колесі мені майже ні про що не говорить, окрім того, що воно на 36В.

Обертається легко, але замкнувши три товстих проводи, що виходять з нього, вал провернути дуже важко.

Для початку вирішив протестувати його - покрутити на токарному станку та поміряти, що те колесо видає? 

В патрон зажати просто так не вдалося, але добре, що у нас є "Барахолка", де пару років тому, невідомо для чого, купив ось такі чудові кулачки:

1665163967590.jpg

І тепер ось така нагода їх використати

1665163967608.jpg

Так як на моєму станку стоїть нерідний двигун та шківи, то які там оберти робить шпіндель мені сказати важко, орієнтуюсь просто по номерам швидкостей, перша- сама повільна, шоста- сама швидка. (треба всеж- таки розжитися на тахометр, далі він теж буде потрібен, але бюджет тріщить по швам вже давно)

Поки що зробив таку таблицю, згенеровану напругу поміряв на всіх швидкостях, а струм тільки на перших трьох - шкода тестер, та й ці перші три швидкості скоріш за все й відповідають тим швидкостям на яких буде експлуатуватися майбутній вітряк

1665164368495.jpg

 

 

Мене теж такі думки мучають. Але я  більше цікавлюся Стірлінгами. Бо якщо в них розібратися то можна зібрати собі генератор який буде робити на дровах, папіру та любому палаючому сміттю. Нажаль мій настольний токарний може лише декоратівні стірлінги робити. Зараз як раз пробую зробити такий із залишків від заготовок які залишилися після заказів.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Zzz написав:

Колись теж цікавився вітроенергетикою і дивлячись на характеристики генератора потрібен гвинт діаметром приблизно 1,5 м, три лопаті, можна зробити з каналізаційної труби.

Делаю такие лопасти себе щас. 1,5 метра. 4 лопасти

IMG_20220927_140541.jpg

IMG_20220921_123202.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Олек77 написав:

А давайте чесно:

Дозволу на то не потрібно?

Згоди сусідів не потрібно?

Шумовий фон воно не порушує?

Екологи без "еко"податків проти не будуть?

Разрешения до 75 кВт не нужно. 

А какой шумовой фон является пороговым?

Почитайте законодательство.

Хейтеры, блин

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, jenkins написав:

Зупиніться доки не пізно. Продайте того двигуна і купіть сонячну панель. Вітрогенератори в Україні це повна лажа, хіба що десь біля моря, і то крупногабаритні будуть видавати хоч щось. У мене на районі був один вітряк(доволі високий), довго він стояв, за весь час я не пам'ятаю щоб він крутився... Його демонтували давно. Нещодавно по сусідству поставили "вертикальний" вітряк, за весь час що я його бачив він крутився аж один день. 

І зрештою, цей двигун Ваш видає цілих 70Вт на 3ій швидкості, і це за умови що буде вітер взагалі.

Сонячна панель навіть одна видає до 200..300Вт, і що важливо - реально видає, і часто. Навіть у пасмурні дні щось буде видавати.

Что за существо такое, человек?

Вы, прежде чем рекомендовать вариант, стопудово требующий аккумов, подумали, куда утилизиррвать в будущем тонны этих батарей, хотя бы в масштабах города? 

Такие как вы только и живут "после меня хоть потоп". 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Санёк. написав:

Вы, прежде чем рекомендовать вариант, стопудово требующий аккумов...

Пардон, а вітрогенератор без акумів? Тобто, коли вітру нема, як бути?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Vadym написав:

Пардон, а вітрогенератор без акумів? Тобто, коли вітру нема, як бути?

В моем случае-электродный котел.

Да, пока ветра нет, паралельно твердотопливный котел. 

(Электродный громко сказано-бак, с электродом посредине)

Змінено користувачем Санёк.
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всі зауваження слушні, і дискусія одразу прийняла конструктивний характер! 

Шоб мої вимірювання напруги та струму не були абстрактними, бачу необхідність знати точну кількість обертів генератора. Передаточне число від двигуна на передню бабку станка я порахую, а передаточні числа коробки швидкостей станка ТВ4 хтось може швиденько розшукати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Олек77 написав:

А давайте чесно:

Дозволу на то не потрібно?

Згоди сусідів не потрібно?

Шумовий фон воно не порушує?

Екологи без "еко"податків проти не будуть?

З усього переліченого мене турбує тільки пункт про сусідів. Але якщо- б мій сусід встановив у себе вітряк та він працював би беззвучно, аби не було остраху, що в будь-який момент тобі в лоб не прилетить відірвана лопать, аби той вітряк видавав настільки мало енергії щоб мене не давила жаба, то я був би не проти того вітряка! :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вы отталкиваетесь от площади и длины лопасти.

Вал генератора будет крутить не токарный станок. И не с постоянной скоростью. Расчеты, опирающиеся на токарный станок будут ошибочными. 

 

Змінено користувачем Санёк.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

...

Screenshot_2022-10-07-23-54-08-422_com.android.chrome.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Санёк. написав:

Расчеты, опирающиеся на токарный станок будут ошибочными. 

Поки що це не розрахунки, я намагаюся з`ясувати на що це колесо здатне взагалі.

Ось наприклад, що я вже встиг з`ясувати: напруга, достатня для заряджання АКБ  починається з четвертої швидкості станка (12,8 В) а закінчується на шостій! Тобто, треба щось робити з обмоткою, щоб генерація була на менших швидкостях, а самому це мені не під силу (поки що), потрібні поради спільноти!

Ще одне: без підключення навантаження генератор стартує відносно легко, без залипань, але під навантаженням його неможливо стартонути! Сподіваюсь ця проблема вирішиться автоматично після вирішення попередньої, та визначивши необхідний розмір лопатей.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Олек77 написав:

Складається враження, що дійсно, якщо ігнорує українську - то бурят неграмотний.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0281-19#Text - на, почитай.

 

, Санёк. написав:

Во-первых. Я ТЕБЕ не тыкал.

Во-вторых. Я не бурят. А то я щас тебе расскажу за национальность. И за твою грамотность, о которой ты мне пишешь.

В-третьих, и в главных. Нормы шума измеряются в децибелах. Где в твоих ссылках, включая сноски указана цифра, являющаяся пороговой? (Второй раз спрашиваю, ты не албанец, часом?)

P.S. И да, беги жалуйся модератору. Беги, пока электрички ходят )))

 

Акція від адміністраціі!  Перше попередження є безкоштовним, при повторному "переході на особи" бан на місяць без права апеляції. Ви не на базарі, поважайте одне одного! Якщо вас образили, то шліть скаргу, а не лізьте на рожон щоб бадатися.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, newengine написав:

Поки що це не розрахунки, я намагаюся з`ясувати на що це колесо здатне взагалі.

Ось наприклад, що я вже встиг з`ясувати: напруга, достатня для заряджання АКБ  починається з четвертої швидкості станка (12,8 В) а закінчується на шостій! Тобто, треба щось робити з обмоткою, щоб генерація була на менших швидкостях, а самому це мені не під силу (поки що), потрібні поради спільноти!

А вы опять про станок...

По-моему в интернете полно характеристик мотор-колес, и имея немного времени, можно найти аналогичное, и узнать и его обороты, и его мощность. Чего вы пристали к тому станку )))) К тому же, раз уж вы его туда суете, то присоеденяйте к нему нагрузку-50 или 36 вольт лампы, а шо толку, что вы его вхолостую там крутите-мало того, что это не схоже, с теми условиями, в которых он будет работать, ещё и без нагрузки.

 

, newengine написав:

Тобто, треба щось робити з обмоткою, щоб генерація була на менших швидкостях, а самому це мені не під силу (поки що), потрібні поради спільноти!

 

Дело не в обмотке, а в растоянии между магнитом и обмоткой. Начнёте делать ближе-он будет липнуть, дальше-он будет ещё слабей.

 

, newengine написав:

Ще одне: без підключення навантаження генератор стартує відносно легко, без залипань, але під навантаженням його неможливо стартонути! Сподіваюсь ця проблема вирішиться автоматично після вирішення попередньої, та визначивши необхідний розмір лопатей.

Вы невнимательно читаете. Я выше написал про электродный котел. Аккумулятор, который вы хотите применить-тоже что-то в этом роде-между электродами жидкость. 

Просто по вашим действиям видно, что вы не учитываете, что он будет давать 12 вольт раз в неделю (или в две), крутите его на станке, считаете ток. )))

Вообще-то вы не учитываете, что это мотор-колесо, а не генератор изначально. И используя принцип обратимости, вы никогда не получите от него паспортную мощность. А паспортная мощность большинства из них 350-500 ватт.

В общем, занимайтесь, я почитаю, полистаю, мне стало не так интересно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, newengine написав:

Сподіваюсь ця проблема вирішиться автоматично після вирішення попередньої, та визначивши необхідний розмір лопатей.

Розраховуйте на середню швидкість вітру 5м/с. На більшості областей України грудень і січень швидкість вітру 2...3м/с.

Продивіться в неті карту вітрів Вашої місцевості. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Санёк. написав:

По-моему в интернете полно характеристик мотор-колес, и имея немного времени, можно найти

Дело не в обмотке, а в растоянии между магнитом и обмоткой. Начнёте делать ближе-он будет липнуть, дальше-он будет ещё слабей.

Завтра я його розберу, побачимо що всередині. Я чомусь впевнений, що мені потрібен генератор з напругою 13, а ще краще 26 Вольт при вітрі від 2 м/секунду ( поправте, якщо загнув). А, що він буде гріти-воду чи акамулятори, то вже будемо розбиратися по ходу діла.

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Санёк. написав:

Что за существо такое, человек?

Вы, прежде чем рекомендовать вариант, стопудово требующий аккумов, подумали, куда утилизиррвать в будущем тонны этих батарей, хотя бы в масштабах города? 

Такие как вы только и живут "после меня хоть потоп". 

 

 

О, агресивний еко активіст? Які блін тони батарей? Я про якісь батареї десь писав? Чи вітро генератор чимось відрізняється від сонячних панелей в плані тих же батарей? І да, який батарей? Автомобільні аккумулятори Вас не парять? отам мілліони тон цих же батарей щорічно ідуть втопку  на переробку і все норм, з іншими акумами технології теж існують, і по мірі наростання проблеми її теж вирішать в великих об'ємах.

І да, порахуали скільки тон вуглекислого газу і просто диму Ваш твердопаливний котел уже викинув в атмосферу?  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наберіть у ютубі ""Євгеній Дуб""  У нього велика практика по вітрякам в наших широтах. 

"" А, що він буде гріти-воду чи акамулятори, то""" - максимум на що вистачить невеликого вітрячка - зарядка гаджетів, освітлення, зарядка автомобільного акума. 

 

 

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Санёк. написав:

Вы невнимательно читаете. Я выше написал про электродный котел.

про електродний котел я уважно прочитав, цікаво яка потужність Вашого вітряка , і як він підключений до котла, постійно чи є якась автоматика, що дозволяє йому розігнатися а потім вмикає навантаження?

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, newengine написав:

про електродний котел я уважно прочитав, цікаво яка потужність Вашого вітряка , і як він підключений до котла, постійно чи є якась автоматика, що дозволяє йому розігнатися а потім вмикає навантаження?

Я там размещал фото генераторов. Один на 1,3 квт, второй на 700 ватт. 

Пока ставлю меньший.

Я не использую ни автоматики ни аккумуляторов. Мощность источника питания должна быть недостаточной для потребителя тока. Вот и вся автоматика.

, Куляста_Блискавка написав:

Наберіть у ютубі ""Євгеній Дуб""  У нього велика практика по вітрякам в наших широтах. 

"" А, що він буде гріти-воду чи акамулятори, то""" - максимум на що вистачить невеликого вітрячка - зарядка гаджетів, освітлення, зарядка автомобільного акума. 

 

 

Автор не понимает. Я намагався донести до него, что в его случае-это не саяно-шушенская гес, а игрушка. Но он как то игнорирует это.

Змінено користувачем Санёк.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І чому саме електродний а не тени? Адже електроди можуть розчинятися під дією струму, або ще гірше- можуть розчинити систему опалення... чи я помиляюсь? Ну і електроліз, водень, таке інше...

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку