Feo

Строю самолет

20 повідомлень у цій темі

Всем привет) Не много не по теме, но все же, с железяками связано. Если Чипмейкеристам будет интересно, то буду поддерживать тему)

3 года не отпускает. Иногда ночами не спал, изучал чертежи самолетов и все, что связано с авиацией.
Изначально хотел строить Каб, потом загорелся Китфоксом, даже начал свои чертежи рисовать. Но сейчас, реально оценивая свои возможности, понял что не хочу строить самолет 10 лет) К тому же, этот самолет мне пригляделся с самого начала.
В общем, начинаю строить Legal Eagle. Создаю тему для таких же новичков как и я, что бы после просмотренного\прочитанного появлялось больше смелости для постройки.
Так же, надеюсь что опытные строители помогут советом\замечанием, хоть и есть не большой опыт работы с железяками, но все же самолет строю впервые, и постоянно не покидают мысли что могу допустить где то ошибку. По этому буду делать полный фотоотчет и описание того, что делаю.

Начнем с верстака "стапеля"
Решил делать из дерева:
IMG_0400.JPG

Два длинных бруса, это сердцевины досок, которые покупались для крыла, но про это позже.
Для того, что бы стол можно было выставить в "ноль", в каждой ножке сделал резьбу м12
IMG_0392.JPG

Болты точнул радиусным резцом дабы при вращении этого болта, он упирался одной точечкой в бетон, а не всем пятаком, т.к. полюбому где то есть не соосности и болт будет тереть гранью.
IMG_0408.JPG

"пришабрил" поверхность, контролируя все длинными уровнями.
IMG_0419.JPG

Все это делал с помощью самодельной циркулярки. Ни разу не пожалел что сделал ее. Даже не знаю как долго делал бы верстак без нее)

IMG_0393.JPGIMG_0394.JPG

Так как в этом проекте я буду гнаться за каждым граммом веса, то мне очень нравится тот факт, что я поставлю мотор который должен стоять по чертежам.
Буду ли резать его - еще не знаю. Но пилить коленвал и убирать два котла - точно буду.

IMG_0267.JPGIMG_0315.JPG

3 ремонт цпг, в целом состояние нормальное. Трещин обнаружено не было.
Сначала мне попался WV type 4, но почитав форум быстро от него отказался, а потом внезапно получил отклик в инстаграме от подписчика, и он предложил этот type 1 за 120$, по его словам мотор сняли что бы поставить дизель.
На мотор уже отлил из алюминия "заглушку" для масляного канала, и в процессе создания формы для отливки сапуна.

IMG_0280.JPG

6

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для удобства сделал такую полочку на всю длину мастерской, очень удобно.
Вот и древесина, с которой буду делать крыло. Сказали что сушена до 8%. Я в дереве не разбираюсь, так что ничего по этому поводу сказать пока что не могу. Только заметил что от него запаха нет при обработке. Нормально ли это?
IMG_0397.JPG



Рядом лежит труба 16х1 , 12х1 , 20х1, 22х1 , все Ст20
IMG_0398.JPG



Вся трубка зачищена от ржавчины и покрыта маслом.
Зачищал самодельным станком.

MVI_9183.MOV_snapshot_00.02.321.jpg

Я принципиально хотел трубы гнуть. Почему то все делают это с помощью сварки, в чертежах даже нужно косынки приваривать
2.jpg

Те кто гнут вроде не приваривают эти пластинки, вот теперь я думаю, делать или нет?

Не много повозился, и все же удалось сделать низ из двух цельных труб. Потерял время, зато доволен)
IMG_0438.JPG


Трубу подгоняю с помощью крепления трубы, которое зажал в резцедержку и фрезы, нужного мне диаметра.
Получается очень быстро и качественно. Изначально думал заправить на точиле круг под профиль и на нем подгонять трубку, но сейчас понимаю что на токарном самое То.
IMG_0442.JPG


Гну с помощью гидравлического трубогиба и самодельного башмака, сделанного из согнутой трубы ду15.
IMG_0439.JPG
IMG_0440.JPG

Качество гиба не самое лучшее, но я делал 3 разных башмака, и постоянно результат был один и тот же. Есть подозрение, что для такой трубки нужен трубогиб другого типа.

IMG_0441.JPGIMG_0444.JPGIMG_0445.JPG

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

IMG_0490.JPG

IMG_0491.JPG

IMG_0492.JPG

IMG_0493.JPG

IMG_0500.JPG

IMG_0531.jpg

IMG_0557.jpg

IMG_0567.jpg

IMG_0602.JPG

IMG_0623.JPG

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вся ця тема - реальний кайф, але від усвідомлення того, наскільки 10 лютого 2022 відрізняється по можливостям реалізації від сьогоднішнього дня - аж перекручує.

 

Щиро бажаю топікстартеру успішного завершення проекту, і продовжую мріяти про те, що мала авіація у нас колись буде розвинена хоча б на 10% від того, як розвинена спортивна мото-двіжуха, наприклад.

Головне, що я зрозумів за ці роки в плані авіації - людям, які дуже хочуть літати - ніщо не завадить летіти.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Feo написав:

Сказали что сушена до 8%

Може бути замало.

 

Люблю такі теми.

 

Марк Еванс в наснагу )))

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=543366

 

Двигуна дуже шкода.

Мені подібний потрібен. Які в нього характеристики і де шукати такий?

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, knife_life написав:

Головне, що я зрозумів за ці роки в плані авіації - людям, які дуже хочуть літати - ніщо не завадить летіти.

Всі помилки в авіації — прописані кров'ю, та людським життям. Тому, бажання літати — мало, потрібно ще до всього знання, особливо в галузі побудови ЛА. Для початку варто все ж освоїти саму "дурну" науку, яка зветься https://uk.wikipedia.org/wiki/Аеродинаміка

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мрія зі школи. Буде дуже цікаво спостерігати за будівництвом літака. Дякую і натхнення. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 годин тому, knife_life написав:

Вся ця тема - реальний кайф, але від усвідомлення того, наскільки 10 лютого 2022 відрізняється по можливостям реалізації від сьогоднішнього дня - аж перекручує.

 

Щиро бажаю топікстартеру успішного завершення проекту, і продовжую мріяти про те, що мала авіація у нас колись буде розвинена хоча б на 10% від того, як розвинена спортивна мото-двіжуха, наприклад.

Головне, що я зрозумів за ці роки в плані авіації - людям, які дуже хочуть літати - ніщо не завадить летіти.

 

Це правда. Як мінімум, треба чекати впевненої перемоги для того, щоб можна було літати...

Дякую. Теж тримаю кулаки за малу авіацію)

А про людей та бажання літати - всі самострої, які я бачив були побудовані пенсіонерами, найстаршому 60+. Ці люди на стільки хотіли будувати, що як малі діти прокидалися о 5 ранку для того, щоб почати реалізовувати ті думки, через які не могли заснути)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

17 годин тому, Bogdan написав:

Може бути замало.

 

Люблю такі теми.

 

Марк Еванс в наснагу )))

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=543366

 

Двигуна дуже шкода.

Мені подібний потрібен. Які в нього характеристики і де шукати такий?

 

Це найкраще, що я зміг знайти) Пошук деревени це взагалі окремий фетіш...

Треба буде глянути)

 

Не шкода, зовсім. Ті хто шкодують, починають будувати на базі цілого двигуна, і по факту ці літаки вже важать під 200кг. І через жалість на виході буде літаюча цеглина)

 

Це vw 1600 type 1. Їх бувають 4 типа. Мій 50к.с. Тип 4 75к.с.

Але в авіації більше застосовується саме тип1. Блок з магнію, що робить його легшим, та конструкція вихідного валу така, що на неї можна насадити без проблем гвинт. У тип4 з цим трохи проблеми...

 

Трохи фоток для роздумів. Тут як і оригінальний двигун, так і тюнінг і "половинка"

Sonerai-VW-1_001.jpg1___2010_033.jpgAeroVee.jpgDSCF12491.JPG2cyldual2m.jpg4.jpg100_1151.jpgDeMello Betterhalf crank at cut end.jpgs-l400.jpg

0c28f5_c982fa1b66a24ceda5035f39cdfa9e55.webp

Змінено користувачем Feo
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Feo написав:

Треба буде глянути)

нє, з цього потрібно почати.

Як ветеринар з Британії в гаражі збирає (не виготовляє) літачок, в "основному" з пінопласту... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин тому, IMP написав:

Всі помилки в авіації — прописані кров'ю, та людським життям. Тому, бажання літати — мало, потрібно ще до всього знання, особливо в галузі побудови ЛА. Для початку варто все ж освоїти саму "дурну" науку, яка зветься https://uk.wikipedia.org/wiki/Аеродинаміка

 

Звісно. Я розумію що це не іграшки, і дуже серйозне хоббі, яке вартує до себе високої уваги та дисципліни. Вивчаю усе що трапляється на шлаху. Не просто, але воно ж і цікавіше від того)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

нє, з цього потрібно почати.

Як ветеринар з Британії в гаражі збирає (не виготовляє) літачок, в "основному" з пінопласту... 

Я чув колись про нього, але він більше по композітах, на скільки памятаю. Тому і не дуже цікавило. Мене більш "класичні" літачки цікавлять, там теж фільмів достатньо.

Ось, можливо комусь цікаво буде. Так збирали легендарний Piper J3 Cub. Фільм старий, але від того не менш цікавий)

 

Ще ось фільм історія данного літака, це якшо вже когось втащило)

 

А ось саморобний, зроблений по кресленням Кабу. Я до цього чоловічка пару разів заїжджав, розглядав данний апарат. Двигун субару.

 

Змінено користувачем Feo
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Feo написав:

 

 

 

А ось саморобний, зроблений по кресленням Кабу. Я до цього чоловічка пару разів заїжджав, розглядав данний апарат. Двигун субару.

 

Там недалеко ще є саморобні літачки, до того чоловік заїжджав?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

От якби хтось F-16 почав будувати, ото було б....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гарна тема... раніше бувби з неї не вилазив дуже любив і люблю авіацію... так хотілося літати що бувби на бороні в верх зубами літав якщо вона літалаб... побудував два мотодельтаплани на першому так і невдалося політати тільки підльоти заслабий двигун ІЖ Планета на другому політав двигун Буран... а зараз по стану здоровя тільки дивлюся як інші літають...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Було давно знімали на телефон Нокія тому погана якість...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є готові креслення сертефіцірованного  саморобного компактного самольоту який можна зробити в гаражі. Назва його Крі Крі..  Їх також продають як готові вже.

Кресленння були розроблені ще в 90 роках . cri_cri-1.pdf

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, Smmasterk написав:

Є готові креслення сертефіцірованного  саморобного компактного самольоту який можна зробити в гаражі. Назва його Крі Крі..  Їх також продають як готові вже.

Кресленння були розроблені ще в 90 роках . cri_cri-1.pdf

На крі-крі можуть тільки аси літати... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 годин тому, Smmasterk написав:

Є готові креслення сертефіцірованного  саморобного компактного самольоту який можна зробити в гаражі. Назва його Крі Крі..  Їх також продають як готові вже.

Кресленння були розроблені ще в 90 роках . cri_cri-1.pdf

Є багато готових креслень і з дерева, і з листового дюралю, і стальні трубчасті конструкції, але матеріалів на їх побудову як кажуть «днем с огнем» у нас знайти, або неможливо, або майже неможливо…

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку