Reiter

Саморобний зарядний пристрій для АКБ

387 повідомлень у цій темі

Вирішив створити окрему тему. 

Буду збирати зарядний пристрій. Задача - можливість заряджати автомобільні АКБ 65 - 100Аг та мотоциклетні 6 - 10 Аг. 

 

Придбав військовий БЖ як донора. Спочатку хотів використати перемотаний трансіорматор ТС 180, щоб отримати 30В та 10А і можна було використовувати зарядне як лабораторний блок живлення. 

Але в придбаному БЖ є чудовий трансформатор ТН 60. Увесь залитий компаундом, подобається він мені :) Вирішив його й залишити. Він має 3 обмотки по 6В 5А. Отже з'єднавши їх можна отримати 18В 5А, чого, думаю, буде достатньо для акб до 100Аг. Також БЖ має діоднмй міст з діодами Д202 на 5А. Тобто є все необхідне. 

 

Для регулювання струму та напруги придбав DC DC перетворювач на 9А та банатообертові резистори на 10кОм. 

 

Але сам корпус БЖ доволі великий і прицшла в голову думка розмістити в одному корпусі 2 зарядних, щоб можна було одночасно заряджати 2 Акб. 

 

Стосовно другого зарядного, то його не планую робити великої потужності, в основному його задачу буде зарядка акб від мотоцикла. 

 

Тепер став вибір джерела струму. В мене є імпульсний БЖ від ноута 20В 3А, а також маленький 19В 1А. Також є 2 трансформатори: 18,7В 1,7А та 16В 1,5 А. 

 

Питання яке джерело струму краще використати? Транформатор чи імпульсний БЖ? 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а нашо пан вигадує  велосипед? 

купляєте АТХ блок від пк  на лох.юа  - 200-300грн.

викидаєте обвьязку 3.3в і 5в  трохи підіймаєте напругу до 16в, ставите два резистри 10ком і дісплей вольтамперметр.

маєте блок живлення  з регулюванням вольтажу  і струму 15в/10а. справ на вечір роботи. повний інет схем і відосів, нашо той секс .

буде мало, купіть і переробіть щось накшталт flatpack 1500.

Змінено користувачем Olexy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Olexy написав:

а нашо пан вигадує  велосипед? 

купляєте АТХ блок від пк  на лох.юа  - 200-300грн.

викидаєте обвьязку 3.3в і 5в  трохи підіймаєте напругу до 16в, ставите два резистри 10ком і дісплей вольтамперметр.

маєте блок живлення  з регулюванням вольтажу  і струму 15в/10а. справ на вечір роботи. повний інет схем і відосів, нашо той секс .

буде мало, купіть і переробіть щось накшталт flatpack 1500.

Не знаю. Щось мееі не подобаються зарядні з комп'бтерних БЖ :)

 

Зібрав тільки що на соплях транс 17,9 В 1,7а + діодний міст + DC DC і поставив на зарядку глевий аккум 10Аг. Виставив 14В 0,5А щоб гарно неспішно зарядити :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

http://www.kosmodrom.com.ua/el.php?name=DC-DC-STEP-DOWN-300W такой подойдёт? Ток напряжение выставляются.... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Не знаю. Щось мееі не подобаються зарядні з комп'бтерних БЖ :)

 

Зібрав тільки що на соплях транс 17,9 В 1,7а + діодний міст + DC DC і поставив на зарядку глевий аккум 10Аг. Виставив 14В 0,5А щоб гарно неспішно зарядити :)

а чим не подобається? в ньому все є  і стабілізації і захист від кз і і вольтаж до 160в проковтне   і коштує як один нормальний дс|дс і легкий і дуже надійний. 

ну шо з ним не так????

і ще й екранований, радіоперешкод не створює

Змінено користувачем Olexy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Войциг написав:

http://www.kosmodrom.com.ua/el.php?name=DC-DC-STEP-DOWN-300W такой подойдёт? Ток напряжение выставляются.... 

Саме такий і купив. Тільки за мій писали 9А. Та й на алішці пишуть 9 А. 

На алі ще є на 20А, там радіатори більші. 

 

Оцей на 9А використаю для меншого зарядного, а для більшого замовлю з алі на 20А.  Краще щоб був запас, китай всетаки :)

IMG_20221226_210609.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Была подобная тема уже отправлял  ссылку на данное видео  (чтоб самому не писать и рассказывать)все работает - можно выставить и напряжение и ток  работает как лабораторный блок питания и как универсальная  зарядка 

модуль стабилизации 5в и разьем юсб ожно выкинуть 

Змінено користувачем Viktor_KVS
4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Reiter написав:

Питання яке джерело струму краще використати? Транформатор чи імпульсний БЖ? 

Я своїм старим трансформаторним зарядним мучив- мучив акамулятор, бачу, що якась хрінь виходить- не заряджається! Ну, думаю, хана АКБ! Коли- ж поміряв напругу - а зарядне ледве 12В видає! І в Розетці 180В ледве набереться! Тож, є сенс мати імпульсне джерело живлення, що не боїться низької напруги з мережі.

Я зараз ось таке колупаю, намагаюся витягнути з нього 15В, спробую ним мопедні АКБ заряджати.

 

Безымянный.png

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

любой бп +- 18 вольт (можно и на 30в чтоб зарядка была акб 24вольта)   блок преобразователя + докупаем 2 переменных резистора чтоб заменить те что есть на плате   и вольтметр ампермерт те что в ролике покупал себе такие с китая вольтметр работает всегда а вот амперметр може глючить показывая как правило больше  ток чем есть на самом деле 

задаем напряжение ограничиваем ток  и все заряддка готова

 

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

есть на продаж  до 30 вольт  

состав трансформатор  +латр +  диодный мост по выходу амперметр - тупое простое 

ломаться не чему  ценник 1000 гр если интересно пишите создам лот 

заряжал им и 6 в  акб и 24   единственный минус против современных повыженый холостой ход  в холостую берет помоему 60 ватт  а так   можно сказать вечное 

ценник восновном цена латра и трансформатора 

SAM_1837.JPG

SAM_1838.JPG

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Olexy написав:

а чим не подобається? в ньому все є  і стабілізації і захист від кз і і вольтаж до 160в проковтне   і коштує як один нормальний дс|дс і легкий і дуже надійний. 

ну шо з ним не так????

і ще й екранований, радіоперешкод не створює

Не подобається, що "все в одному". З моїми зеаннями в електроніці як щось здохне - не розберусь. 

 

Інша справа для мене зарядне - конструктор з різних компонентів. Транс - невбиваєма штука якщо не перегрузити і не коротнути - окремий компонент. Діодний міст - окремий компонент. Дс дс теж окремий блок. Якщо виходить щось із ладу - елементарно міняється і все. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Reiter написав:

Саме такий і купив. Тільки за мій писали 9А. Та й на алішці пишуть 9 А. 

На алі ще є на 20А, там радіатори більші. 

 

Оцей на 9А використаю для меншого зарядного, а для більшого замовлю з алі на 20А.  Краще щоб був запас, китай всетаки :)

 

Все замечательно  но зачем 20ампер (это какую емкость собираетесь заряжать  иль на вырост) у Вас акб закипит на каждый акб есть  скажем свой  максимальный ток заряда  (кроме новых современных метал-хз чего ток больше 6 - 10 а не встречал )  у меня самый большой ток в сравнении с  ампер часами акб имеет гелевый 17 а часов - по паспорту ток  заряда макс  5 а  и то очень сильно греется   авто  акб обычный  если 60 а часов 6а ток  - можно конечно и больше но срок службы уменьшится     да и в  системах постоянный заряд разряд (упс или преобразователь в наших реалиях - постоянно отключают электроэнергию )  авто акб долго не живут хоть ограничивай разряд до 10.6-10.8 в  мрут--- пока из личного опыта самые практичные оказались гелевые акб  (благо куплены  до начала событий  и не но нейм а проверенные)

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Viktor_KVS написав:

Все замечательно  но зачем 20ампер (это какую эмкость собираетесь заряжать  иль на вырост) у Вас акб закипит на каждый акб есть  скажем свой  максимальный ток заряда  (кроме новых современных метал-хз чего ток больше 6 - 10 а не встречал )  у меня самый большой ток в сравнении с  ампер часами акб имеет гелевый 17 а часов - по паспорту ток  заряда макс  5 а  и то очень сильно греется   авто  акб обычный  если 60 а часов 6а ток  - можно конечно и больше но срок службы уменьшится     да и в  системах постоянный заряд разряд (упс или преобразователь в наших реалиях - постоянно отключают электроэнергию )  авто акб долго не живут хоть ограничивай разряд до 10.6-10.8 в  мрут--- пока из личного опыта самые практичные оказались гелевые акб  (благо куплены  до начала событий  и не но нейм а проверенные)

Макс буде 5 - 10А. Просто завжди перестраховуюсь щоб був запас потужності в китайських штучках :)

Різниця в ціні не суттєва, якщо з алі замовляти. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, Olexy написав:

переробіть щось накшталт flatpack 1500

Здається з ними щось не те.

Я хотів такий придбати 2-3 місяці тому, але руки тоді не дійшли.

Коштували 1000 - 1500

Тепер ці блоки живлення різко стали "зарядними пристроями", і ціна стала 6000-8000 :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Транс із серії ТПП-3**, вторинні включити на 18-20 вольт. На виході транса 4 діоди з амперметром, на вході - китайський регулятор за ... скільки він там зараз... все працює відмінно. Все працює відмінно і неодноразово.

... В житті багато чого можна зробити набагато простіше, чім здається на перший погляд.

регулятор.jpg

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Кулибкин написав:

Транс із серії ТПП-3**, вторинні включити на 18-20 вольт. На виході транса 4 діоди з амперметром, на вході - китайський регулятор за ... скільки він там зараз... все працює відмінно. Все працює відмінно і неодноразово.

... В житті багато чого можна зробити набагато простіше, чім здається на перший погляд.

регулятор.jpg

 

Так а чим принципово складніша схема, яку я використовую? Так само джерело струму, діодний міст і китайський блок регулювання. Єдина різниця, що в запропонованого Вами варіанту регулювання по входу, що наскільки знаю не найкращий варіант. А в мене регулювання по виходу. І напруги і струму. І метод зарядки отримуємо cc/cv, що як пишуть один з найкращих варіантів :)

 

Я ж не беруся шукати в інтернеті схеми керування і їх паяти, бо немає в тому сенсу. Значно простіше взяти готовий модуль. 

 

Звісно іше простіше купити готове зарядне, але заводські в мене є, не відповідають моїм хотілкам :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Кулибкин написав:

Транс із серії ТПП-3**, вторинні включити на 18-20 вольт. На виході транса 4 діоди з амперметром, на вході - китайський регулятор за ... скільки він там зараз... все працює відмінно. Все працює відмінно і неодноразово.

... В житті багато чого можна зробити набагато простіше, чім здається на перший погляд

 

 


Дімер на 220В перед таким напевно може призвести до зайвого нагріву трансформатору?

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, softm написав:

 


Дімер на 220В перед таким напевно може призвести до зайвого нагріву трансформатору?

 

Навіть нецікаво задумуватися над цим )....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Порадьте, що можна використати в якості навантаження окрім лампочки :)

Щоб тримало 5 А і було компактного розміру? Якийсь резистор? 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин тому, Viktor_KVS написав:

работает как лабораторный блок питания и как универсальная  зарядка

Як зарядка - так, а як лабораторний блок то з нього такий собі. Там в цього дс-дс перетворювача пульсації дикі. Його допилювати треба і то менше 100мВ фіг просто так добєшся. Тобто для вимогливих приладів я такий блок не використовував би.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Щоб тримало 5 А і було компактного розміру? 

Я керамічні опори використовував. Досі працюють. Клеїв їх на металевий корпус щоб хоч якийсь тепловідвід був. Або мотай опір сам з ніхрому наприклад.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Порадьте, що можна використати в якості навантаження окрім лампочки :)

Щоб тримало 5 А і було компактного розміру? Якийсь резистор? 

 

Для якої напруги ... на 12В то ніхром і кулер до нього.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Si1ver написав:

Я керамічні опори використовував. Досі працюють. Клеїв їх на металевий корпус щоб хоч якийсь тепловідвід був. Або мотай опір сам з ніхрому наприклад.

Десь такі валялися, колись на прийомці назбирав :)

А який підійде? З якими параметрами? 

, softm написав:

 

Для якої напруги ... на 12В то ніхром і кулер до нього.

12 - 15в

, Si1ver написав:

Як зарядка - так, а як лабораторний блок то з нього такий собі. Там в цього дс-дс перетворювача пульсації дикі. Його допилювати треба і то менше 100мВ фіг просто так добєшся. Тобто для вимогливих приладів я такий блок не використовував би.

Ну з вимогливими приладами працюють професіцні ремонтники електроніки. А для "гаражного" бж піде. Якусь лампочку перевірити, моторчик чи ще щось :)

IMG_20221227_162920.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, Кулибкин написав:

В житті багато чого можна зробити набагато простіше, чім здається на перший погляд.

Это и есть самый простой способ собрать зарядку. Нужен трансформатор на 24В, диммер и диодный мост на Д230-ой или Д240-ой серии.  При мощности трансформатора в 200 Вт эти диоды держат токи КЗ.  

А, ну и амперметр ещё нужен.

Змінено користувачем 3121
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку