Reiter

Саман vs арболіт\тирсобетон

107 повідомлень у цій темі

Сподіваюсь таки дожити до будівництва нового будинку. Хочеться будувати максимально екологічно і без захмарних цін на матеріали. Поки вивчаю теорію. Доволі довго марив каркасним будинком з наповненям із соломи. Але відмовився від каркасного будівництва як такого з ряду причин. Став приглядатись до інших екологічних та дешевих матеріалів. 

 

Сам будинок хочу 2х поверховий + напівпідвальний гараж-майстерня під будинком.

Сучасні матеріали такі як пінобетон не подобаються та й цінники не радують. Цеглу не розглядаю взагалі, бо дорого і треба додаткове утеплення.

Дуже подобається арболіт (деревобетон), або на крайняк тирсобетон. Тирси в моїх краях вистачає, бо достатньо пилорам. Як з щепою для  арболіта не знаю, але скоріше всього щепу дістати буде важче. Такий матеріал розглядаю не в вигляді готових блоків, а в варіанті монолітного будівництва. Тобто дерев"яний каркас, опалубка і заливка моноліта. По відгуках в інтернеті, то дуже тепло, міцно і надійно. Класно, що для кріплення будь-чого в стіну треба всього лише саморіз по дереву ) В цьому варіанті подобається все окрім самого цементу. Як на мене теж не дуже екологічний матеріал (хоча може я помиляюсь)

 

Найбільш екологічним  і найдешевшим варіантом як на мене є глина та солома. Хоча солома теж під питанням. Адже поля обробляють різною хімією :) Це найбільш "рідна" для нашого люду технологія. 

І тут є варінати. Або робити блоки з саману і потім з них будувати. Або як і з арболітом робити каркас і заливати так званий легкий саман (глинобитні стіни). Але в інтернеті лякають великою усадкою, появою тріщин. З іншого боку так має бути тепліше, адже немає швів.

 

А ще кажуть, що з саману не можна будувати 2 поверхи, бо несуча властивість не дозволяє. Це я як про блоки так і про легкий саман.

 

Може хтось щось порадить? Може в когось є досвід будівництва з даних матеріалів.

 

 

 

 

Змінено користувачем Reiter
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Глинобитні стіни пратично не мають усадки.

Є великий недолік - два поверхи (якщо все робити по технології) доведеться будувати 10-15 років, а може трошки більше.

Стосовно хімії в соломі - на сьогодні ті, хто обробляє поле, хімію дуже сильно економить. Сучасна сільськогосподарська хімія коштує страшенних грошей. Часи совка, коли лили і сипали скільки завгодно - минули. Сучасні фермери дуже жадібні і зайвої хімії, якщо то не вкрай необхідно, на поле не дадуть ні грама.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Глинобитні стіни пратично не мають усадки.

Є великий недолік - два поверхи (якщо все робити по технології) доведеться будувати 10-15 років, а може трошки більше.

Стосовно хімії в соломі - на сьогодні ті, хто обробляє поле, хімію дуже сильно економить. Сучасна сільськогосподарська хімія коштує страшенних грошей. Часи совка, коли лили і сипали скільки завгодно - минули. Сучасні фермери дуже жадібні і зайвої хімії, якщо то не вкрай необхідно, на поле не дадуть ні грама.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Глинобитні стіни пратично не мають усадки.

Є великий недолік - два поверхи (якщо все робити по технології) доведеться будувати 10-15 років, а може трошки більше.

Стосовно хімії в соломі - на сьогодні ті, хто обробляє поле, хімію дуже сильно економить. Сучасна сільськогосподарська хімія коштує страшенних грошей. Часи совка, коли лили і сипали скільки завгодно - минули. Сучасні фермери дуже жадібні і зайвої хімії, якщо то не вкрай необхідно, на поле не дадуть ні грама.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, break написав:

Є великий недолік - два поверхи (якщо все робити по технології) доведеться будувати 10-15 років, а може трошки більше.

Чому так? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, Reiter написав:

Хочеться будувати максимально екологічно і без захмарних цін

Якщо говорити про екологічний будинок, який буде функціювати і виглдати як будинок, а не хлів, то це буде дуже дорого. Два поверхи+ підвал-майстерня з саману, звучить не зовсім  надійно. А от гараж-майстерня в підвалі це вже зовсім не про екологію (сугубо власні переконання).

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можливо мої уявлення застарілі, але для мене "екологічно" то цегла, пісок, вапно, цемент в бетоні. Живу поза містом і спостерігаю як "екологічні" будинки плавно обростають зеленим мохом. Дахи, бруківка довкола, стіни. За відсутності вентиляції то все ще й всередині. 

Дерев'яний будинок поруч розсохся. Тепер всередині все гіпсокартоном ліплять. Зверху дерево почало чорніти... І головне - в приміщенні постійно чути, що щось десь щось гризе... екологічно але гризе :) 

Дахи із супер черепиці - три роки і зелені з північної сторони.

Ще одна мода в наших краях - хата з мансардою. Це на мою думку заробіток для проектантів і майстрів. 

Утеплити то все і забезпечити щоб ніде не протікало - ціле мистецтво.

Моя думка -цегляна монолітна стіна мінімальної з точки зору міцності товщини і утеплення ззовні відповідної товщини то напевно найбільш екологічно. А решта витрат то по великому рахунку наслідок відсутності точного проекту і кривизни рук тих хто мурують стіни.

Перед прийняттям рішення треба просто спробувати в табличках порахувати витрати для різних варіантів. І головне не забути про те хто і за скільки то буде робити. Ну і технічні питання, як облаштувати перекриття і дах в приміщенні із нестандартними стінами? Бетонні чи металеві стовпи?

 

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, Reiter написав:

А ще кажуть, що з саману не можна будувати 2 поверхи, бо несуча властивість не дозволяє. Це я як про блоки так і про легкий саман.

Где то в Николаеве есть памятник архетектуры, двухэтажный дворец глинобитный стоит более 200лет. 

 

7 годин тому, break написав:

Стосовно хімії в соломі - на сьогодні ті, хто обробляє поле, хімію дуже сильно економить. Сучасна сільськогосподарська хімія коштує страшенних грошей. Часи совка, коли лили і сипали скільки завгодно - минули.

Не нужно говорить о том от чего Вы далеки. 

, Reiter написав:

Чому так? 

Бо долго сохнет.

@Reiter Посмотрите в сторону ракушняка. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kratmel написав:

А решта витрат то по великому рахунку наслідок відсутності точного проекту і кривизни рук тих хто мурують стіни.

Золоті слова. Відсутність проєкту влетіла мені в копієчку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

 

 

@ReiterПосмотрите в сторону ракушняка. 

Продуває його. В сусіда кусок стіни з ракушняка. То поки не вкрив пінопластом, там ну не свистів вітер, але було набагато холодніше ніж там де піноблоки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ttnd3d написав:

Продуває його. В сусіда кусок стіни з ракушняка. То поки не вкрив пінопластом, там ну не свистів вітер, але було набагато холодніше ніж там де піноблоки.

Естественно ракушняк уступает по изолирующим свойствам пеноблокам. Но сильно их превосходит по прочности, долговечности и экологичности. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kratmel написав:

І головне не забути про те хто і за скільки то буде робити. Ну і технічні питання, як облаштувати перекриття і дах в приміщенні із нестандартними стінами? Бетонні чи металеві стовпи?

Сам будуватиму. Бо робота = половина вартості будівництва. І це за умови "стандартних" матеріалів, а за таке ніхто й не братиметься. 

 

Відносно перекриття, то, наприклад у випадку з арболітом ніяких проблем взагалі. Несуча властивість висока. Прямо на стіни й крадеться. Перекриття заливається тим же арбролітом. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У моєї бабусі по батьковій лінії був будиночок суцільнолитий з глини і соломи, стіни товстилезні, будинок одноповерховий, так він був теплий, з приводу міцності то він ще і в пів кирпича обкладений був, і все було з ним гаразд поки не стався землетрус( так це було років 25 тому або і більше) і ось після цього він дав тріщину.

Так його батько і продав.

Вам мабуть прийдеться комбінувати матеріали з яких будувать .

На поверх де гараж майстерня то найкраще піде цегла, а жилий поверх то лийте з глини і соломи але я б додав всередину несучі опори з деревьяних брусків із пропиткою.

Але лити треба шарами по всьому периметру, вам правильно сказали що будувати довго прийдеться бо треба чекати щоб кожен шар заливки підсох до того щоб можна було зняти опалубку і він витримав наступший шар заливки.

Екологічніше і дешевше соломи і глини я не можу і придумати материалів.

А з приводу обробки полів , то той відсоток хімікатів що залишиться в сухій соломі, та ще яка всередині глини сидітиме яб за те не парився.

 

Змінено користувачем Острозуб
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Острозуб написав:

У моєї бабусі по батьковій лінії був будиночок суцільнолитий з глини і соломи, стіни товстилезні, будинок одноповерховий, так він був теплий, з приводу міцності то він ще і в пів кирпича обкладений був, і все було з ним гаразд поки не стався землетрус( так це було років 25 тому або і більше) і ось після цього він дав тріщину.

Так його батько і продав.

Вам мабуть прийдеться комбінувати матеріали з яких будувать .

На поверх де гараж майстерня то найкраще піде цегла, а жилий поверх то лийте з глини і соломи але я б додав всередину несучі опори з деревьяних брусків із пропиткою.

Але лити треба шарами по всьому периметру, вам правильно сказали що будувати довго прийдеться бо треба чекати щоб кожен шар заливки підсох до того щоб можна було зняти опалубку і він витримав наступший шар заливки.

Екологічніше і дешевше соломи і глини я не можу і придумати материалів.

А з приводу обробки полів , то той відсоток хімікатів що залишиться в сухій соломі, та ще яка всередині глини сидітиме яб за те не парився.

 

Та в нас зараз старенький будинок на ділянці теж глинобитний. Клімат в ньому подобається

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Глинобитні і глинолиті то дві різні технології.

Глинобитні роблять з ледве вологого грунту. І лупашать його важкою трамбовкою в опалубці або іноді і без до монолітності, пошарово. Глинолиті ліплять з пластичної глини.

Глинобитні потім стоять сотні років.

Глинолиті мають усадки і можуть тріскатись.

Незважаючи на те, з чого будувати будинок, хоч з глини, а хоч з керамічних блоків чи каркасник, будинку потрібен фундамент. А там варіантів не багато - бетон, бут на цементі, будувати на природній скелі.

Може вибір технології з фундаменту і почати?

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

Глинобитні і глинолиті то дві різні технології.

Глинобитні роблять з ледве вологого грунту. І лупашать його важкою трамбовкою в опалубці або іноді і без до монолітності, пошарово. Глинолиті ліплять з пластичної глини.

Глинобитні потім стоять сотні років.

Глинолиті мають усадки і можуть тріскатись.

Незважаючи на те, з чого будувати будинок, хоч з глини, а хоч з керамічних блоків чи каркасник, будинку потрібен фундамент. А там варіантів не багато - бетон, бут на цементі, будувати на природній скелі.

Може вибір технології з фундаменту і почати?

Та з фундаментом все зрозуміло. Стрічковий скоріш за все. Тим паче фундамент буде частиною стіни гаража. 

 

Тобто якщо зробити каркас і в опалубку трамбувати майже сухий, то усадки не має бути? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не буде. Там весь "цинус" в тому, що ніхто нікуди не поспішає.

Глинобитні споруди робились роками, стояли потім віками.

На сьогодні виглядає дивацтвом. Бо будувати рік стіну висотою по коліно для сьогодення саме дивацтво і є. А швидше воно вже не працює.

Ну і кількість глини там просто величезна. Бо стіни треба >60см товщиною.

Знову ж таки - фундамент у вас "не екологічний" в планах. Бо з бетону. Йдемо далі. Стіни ви оздоблювати як будете? Чи глина і лишиться?

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter на счёт этажности для глинобитных домов

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

Знову ж таки - фундамент у вас "не екологічний" в планах. Бо з бетону. Йдемо далі. Стіни ви оздоблювати як будете? Чи глина і лишиться?

Ну безпосередньо на фундаменті ніхто ж не житиме :)

 

Стіни - гіпсова штукатурка або гіпсокартон

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter Да,  коней уже сейчас нужно покупать.

Чтоб успели подрасти к моменту стройки.

И навоз как раз накопится.

Бо иначе ни как глиняную хату не построите. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

 

Стіни - гіпсова штукатурка або гіпсокартон

Де гіпсокартон,там і грунтовка та фарба. В це вже не екологічно. Я хотів в себе в будинку зберегти залишки екологічності. Знайшов шпакло з глини...за космічною ціною.  Питаю чого так дорого?Гіпс 100грн.  А ваша 250 за мішок. Так вона з ноу хау. З добавкою кінського навозу. А в моїй хаті,це ноу-хау реалізували ще в 64 році...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин тому, Reiter написав:

робити блоки з саману і потім з них будувати

якщо зробити шнекову машинку для вимішування глини з соломою і кізяком, щоб ногами не місити буде супер! Класний матеріал.

Ось приклад 

 

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

якщо зробити шнекову машинку для вимішування глини з соломою і кізяком, щоб ногами не місити буде супер! Класний матеріал.

Ось приклад 

 

Гарно, звісно. Навіть дуже! Але не для основного будинку. Всетаки треба трохи сучасніше :)

 

Шнекову машину зробити не біда. Але якщо зводити по метру в рік, то не дуже підходить. Вже й так добре за 30. Хочеться встигнути не лише побудувати будинок, а й пожити в ньому хоч трохи. 

 

Схоже, що в цьому плані арболіт таки виграє. 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо ще й пожити, виключіть з проекту другий поверх..)))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мене завжди цікавило що таке "екологічно" і що люди хочуть отримати від цього "екологічно" в результаті? 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку