Reiter

Розміщення майстерні в окремих приміщеннях. Як краще

29 повідомлень у цій темі

Планую нарешті позвозити свої залізяки з усіх тимчасових місць дислокації в одне місце (дай Бог постійне). Але приміщення під майстерню не одне. Є гараж з майстернею під одним дахом. Гараж власне виконуватиме свої прямі функції. Майстерня ж за стінкою і складається з 2 кімнат розділених стіною 15 і 12 кв метрів. Іще є гарне приміщення, яке можна використати під майстерню площею 48 кв м. на цокольному поверсі будинку. Але там є одна проблемка - окремого входу немає, лише через будинок (сходи широкі, вхід напряму від входу в будинок), тому туди щось габаритне не розмістиш. Лише відносно не важке і те, що розбирається на вузли, які можна обережно занести через будинок. 

 

Що треба розмістити: 16б16, 676, 16б05п, свердлильний середніх габаритів ОВП 16, настільний свердлильний, верстаки, інструментальні тумби, точило. Іще є дещо для роботи з деревом - фуганрк, торцовка. Ну і всілякі зварки, болгарки і т. і. В майбутньому верстати можуть додаватись: гріндер, ЧПК токарний, фрезерний, щось для роботи з деревом. 

 

Питання в тому як правильно все це розмістити, щоб було зручно. Покищо думав так: 16б16 (з ним без варіантів :)) в приміщення площею 15 квадратів і туди ж один зі свердлильних + тумба. В приміщенні 12 квадратів розмістити наждак та зварювально-болгарочне і туди ж в майбутньому додати гріндер і все що буде пов'язано з абразивом. 

 

В підвал затягти 16б05п (всеодно розібраний), і можливо якось 676 + верстаки та все, що пов' язане з деревом. Там же пізніше й збирати ЧПК, якщо до цього дійде. 

 

Але може будуть якісь поради? 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гараж під майстерню, автівки себе краще почувають на вулиці.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Y.fowler. написав:

Гараж під майстерню, автівки себе краще почувають на вулиці.

Не дуже мені то подобається. Та й окпім авто є 2 мотоцикли. Їм на дворі точно не краще. По факту гараж буде слугувати для зберігання і обслуговування/ремонту транспорту. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В підвал нічого не тягни. Дерево - куча пилюки. Станки - вібрація і гучно... І т.п.

В підвалі можна склеювати, збирати, дрібні роботи з ручним інструментом. І це ще в залежності від робіт з деревом, якщо щось приближене до меблів - то підвал не дуже добра штука для цього.

З мого досвіду - дерево/метал - метал для заробітків, дерево - для душі. Дерево для заробітків - потрібно багато всього, особливо приміщення... 

До слова, в мене в гаражі майстерня. Донедавна на вулиці стояло 5 авто і 3 мотоцикли, тракторець і мотоблок - не змерзли... Зараз одне з авто продав.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

В підвал нічого не тягни. Дерево - куча пилюки. Станки - вібрація і гучно... І т.п.

В підвалі можна склеювати, збирати, дрібні роботи з ручним інструментом. І це ще в залежності від робіт з деревом, якщо щось приближене до меблів - то підвал не дуже добра штука для цього.

З мого досвіду - дерево/метал - метал для заробітків, дерево - для душі. Дерево для заробітків - потрібно багато всього, особливо приміщення... 

До слова, в мене в гаражі майстерня. Донедавна на вулиці стояло 5 авто і 3 мотоцикли, тракторець і мотоблок - не змерзли... Зараз одне з авто продав.

Ну то не зовсім підвал. Цоколь. Частково нижче грунту, частково вище. Є опалення. Щодо вібрації, то не думаю що сильно мішатиме. Над цоколем немає жилих кімнат. Кухня, вітальня. Жилі кімнати на другому поверсі. А на рахунок пилюки від дерева, то можна зробити систему відведення. Американці ж часто розміщують свої майстерні під будинком. І дуже часто працюють саме з деревом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ви вже для себе вирішили, то навіщо людям морочити голову)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Y.fowler. написав:

Ви вже для себе вирішили, то навіщо людям морочити голову)))

Питання не в тому чи розміщувати якийсь "підрозділ" майстерні на цокольному поверсі :) Питання в тому, що може є якісь кращі "комбінації". Впевненмй, що тут є люди які мають майстерню під будинком

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

в мене напівпідвал - котельня, окремо від будинку. Поставив там торцовки по дереву - коли топити перестав - поіржавіли... Підвал є підвал, тому можуть бути проблеми і для станків і від станків. Але тимчасово можна, а потім жизня все покаже...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Головна комбінація - Не пхайте дошки в хату.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

в мене напівпідвал - котельня, окремо від будинку. Поставив там торцовки по дереву - коли топити перестав - поіржавіли... Підвал є підвал, тому можуть бути проблеми і для станків і від станків. Але тимчасово можна, а потім жизня все покаже...

Там в підвалі розміщені всі комунікації - розводка води, опалення (газовий котел, є місце під твердопаливний), газовий бойлер, місце під електричний бойлер. Розведені радіатори для опалення самого підвалу. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години тому, Reiter написав:

Щодо вібрації, то не думаю що сильно мішатиме.

Підтримую думку залишити все окремо від будинку. (Навіс для машин і мото напевно легше прибудувати, чи навіть мото на зиму в цоколь затягнути).

Навіть збираючи електричну шафу маленьким шуруповертом в цокольному поверсі всі мої в хаті є жертвами шуму. Тому робити це ввечері неможливо.

Один з моїх друзів токарить в цоколі. Та сама ситуація. Заборона від жінки після 22.00.

Найгірше якщо хтось приходить чужий - і треба вести через хату в майстерню... Ну і зміна обладнання яке перекочувало в підвал будинку то напевно нереально.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

в підвал я б не радив нічого нести... по станках  я бачу 16б16 збоку 676 і одна сверлилка (там де 15м) .. та що 12м під верстак ,стелажі .інструмент..  і чисто моя думка 16б05п і одну сверлилку можна сміло продавати.. це по суті дублі.. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин тому, Reiter написав:

Впевненмй, що тут є люди які мають майстерню під будинком

У меня и что?

Не видя плана, не зная геологии, не зная особенностей дома и вашего климата,что можно советовать?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Краще щоб деревообробні були окремо від металообробних. Теж саме торкається "абразивної/зварювальної" ділянки.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин тому, Одессит написав:

Теж саме торкається

і плазми - ця штука просто чорне зло в майстерні - все брудне і намагнічене... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

У меня и что?

Не видя плана, не зная геологии, не зная особенностей дома и вашего климата,что можно советовать?

Будинок: стіни з керамзитоблоку та цегли, перекриття - залізобетонні плити. Грунтові води близько (берег), але на цокольному поверсі відносно сухо. Тобто зараз трохи волого, але будинок стояв близько 5 років. Тобто цоколь не опалювався і не провітрювався. Вологість підвищена, але так щоб десь була вода - такого немає. Якщо повернути опалення і вентиляцію, то буде сухо. Ось план цокольного поверху. Мене цікавить приміщення 1-4. В приміщенні 1-5 розташовані газовий котел та бойлер. Там же буду встановлювати твердопаливний котел. Приміщення 1-3 робилося під сауну, там же ввід води та її розводка, місце під електричний бойлер і доступ до каналізації. 

IMG_20230920_145229.jpg

Центральна Україна, клімат помірний :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Забув сказати про фундамент - бетонні блоки. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кімната чимала, достатньо для столярки. Якщо є можливість (вікно) для великої витяжки - то з деревом працювати буде нормально. Застелити лінолеум - буде, майже, достатньо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Bogdan написав:

Кімната чимала, достатньо для столярки. Якщо є можливість (вікно) для великої витяжки - то з деревом працювати буде нормально. Застелити лінолеум - буде, майже, достатньо.

Вікна є :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Reiter написав:

Грунтові води близько (берег),

Забудьте о мастерской в подвале!

Пойдут ливни и поплывёт всё.

У меня грунтовые воды ниже отметки 130м. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Забудьте о мастерской в подвале!

Пойдут ливни и поплывёт всё.

У меня грунтовые воды ниже отметки 130м. 

Зливи були. Ніяких змін не помітив. Думаю яка-не-яка гідроізоляція присутня. Якщо буде не достатньо завжди можна зробити гідроізоляцію з середини. Зараз існує багато засобів для цього. 

 

П. С. 130 м чи см? 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години тому, Reiter написав:

П. С. 130 м чи см? 

Метров!

 

14 години тому, Reiter написав:

Зливи були.

Были, будут и будут усиливаться

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Метров!

То які ж це грунтові води? Це вже артезіанська вода) 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин тому, Bogdan написав:

Застелити лінолеум - буде, майже, достатньо.

Яка-б не була гідроізоляція фундамента, через пол волога проникає. В мене пол в цоколі застелений плиткою грес товщиною 12мм., ніби абсолютно водонепроникне. Та якщо залишити на полу діелектричний коврик на пару днів. то під ним буде волога, любий фанерний ящик залишений на полу знизу вологий. Тобто волога все-рівно через пол проникає, але в малих кількостях, і тому висихає. Та якщо весь пол перекрити лінолеумом, здається мені під ним буде озеро.

 

14 години тому, Reiter написав:

Якщо буде не достатньо завжди можна зробити гідроізоляцію з середини

Це буде велика помилка. Тоді у Вас будуть постійно мокрі стіни, що не айс. Гідроізоляція робиться ззовні щоб вода не потрапляла в матеріал фундамента, якщо ізолюєте зсередини, що не дасть їй випаровуватись в приміщення, вона почне підніматись вверх в стіни.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Це вже артезіанська вода) 

То тож и оно и её то же нет.

В яме полуметровый слой воды уходит за 1.5 часа. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку