nand1024

Порадьте припой

20 повідомлень у цій темі

Порадьте припой.Наприклад в мене є звичайний пальник під туристичний балон, в мене є обмеження по температурі нагріву який він може дати, якщо просто сплавити 2-4мм мідного дроту то вона плавить, а якщо треба наприклад спаяти щось більш масивне скажімо до сталевого кутника щось приєднати, то потужності на високотемпературні припої не вистачить. ПОС-61 тримати буде але не хочу ним паяти, забагато свинцю і в деяких випадках температура експлуатації теоретично може доходити до температури плавлення припою.
Мені треба спаювати сталь, мідь і латунь і так щоб "потужний" пальник під туристичний балон зміг з ним працювати, в ідеалі якщо температура буде 450-600 градусів, ну може до 750(думаю прогріє). Навантаження як правило сутєвого не буде, а якщо буде то думаю можна вирішити питання шляхом збільшення площі дотику, в будь якому випадку якщо буде міцніше за пос-61 цього вже буде достатньо. 
Можливо є щось підходяще під мої задачі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

сталь - латунними + бура. Можна просто латунь, а є і спеціальні прутки. До слова паяв сталь в забугор'ї тамошньою бурою, купив у нас - геть не та робота, на багато гірша, прутки ті ж самі. 

Латунь і подібне - оловяно-свинцевими.

Я не зрозумів що там за пальник - якщо просто газовий - то це не та робота. Потрібний газ+кисень і самий зручний з потовщенням на кінці. Пробану картинку знайти. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До слова, сталь найкраще паяється при "соломяному" розігріві - але вона від такого нагріву почина пускати тріщинки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мідні сплави ще можна паяти мідно-фосфорним або срібними припоями - потребує тренування, але отримане після пайки зʼєднання буде фактично нерозбірним

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а срібні припої? пср-40 и пср-45 я так зрозумів що найбільш універсальні в плані переліку металів що здатні спаювати але дорогі, більш дешеві з нижчим вмістом срібла зазвичай не пишуть що можуть сталь спаювати, тобто якимось пср-15 чи пср-20 сталь вже не спаяти?
Трохи опишу що мені треба, є хата в селі, є вентиляційна шахта для диму з пічки, в стіні є якась заслонка, без поняття що це, я так розумію для чистки від сажі. Я думав ту заслонку переробити щоб можна було використовувати для вентиляції тієї кімнати де планую облаштовувати ванну кімнату, тобто буде конструкція з листового металу яку я планую з'єднати між собою пайкою, пайка дасть герметичний шов достатньої міцності і в моєму випадку це буде краще ніж зварка. паяти пос-61 не дуже впевненний що гарна ідея так як гарячий дим досить відчутно може розігріти ту заслонку.
Наступна задача, треба зробити зварну конструкцію для кріплення водонапірної бочки і задля экономії місця під бочкою розмістити купу всього що треба для системи водозабезпечення будинку, частину кріплень там де тонкий метал або маленькі його елементи думав теж на пайку, тут в принципі пос-61 має витримати але хотілося б чогось більш міцного.
ну і наприкінці хотілося б взгаглі навчитися з'єднувати метали на пайці, буде в побуті як доповнення до зварки. Зараз маю самий звичайний пальник під туристичний балон, поки купувати щось більш серйозне не маю можливості.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не винятково існують різні номери пріпою і різні  його модифікації. Видів горелок також багато і це не  циясь примха, але всі вони мають працювати від 1200* і вище. Розмір тих горелок залежить від розміру деталей котрі ви хочете з*еднати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чим більше срібла в припої тим міцніше з'єднання. Для пайки сталевих виробів не придатні міднофосфорні , бо утворюється фосфід заліза- дуже крихка речовина.

Якщо це звичайний вентиляційний короб може простіше зібрати на заклепках + герметик? У другому випадку теж.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, AlexNN написав:

Чим більше срібла в припої тим міцніше з'єднання. Для пайки сталевих виробів не придатні міднофосфорні , бо утворюється фосфід заліза- дуже крихка речовина.

Якщо це звичайний вентиляційний короб може простіше зібрати на заклепках + герметик? У другому випадку теж.

 

Це буде листова квадратна основа на яку буде напаяна кругла труба до якої я вже буду чіпляти все інше, можливо мені знадобиться зробити всередені ще якусь заслонку щоб дим в кімнату не заходив. Воно вже буде кріпитися до тієї штуки що в стіні і герметизуватися за допомогою глини, дим не пропустить і як треба буде то можна зняти і назад встановити.


 

 

, Виктор Смирнов написав:

Не винятково існують різні номери пріпою і різні  його модифікації. Видів горелок також багато і це не  циясь примха, але всі вони мають працювати від 1200* і вище. Розмір тих горелок залежить від розміру деталей котрі ви хочете з*еднати.

Якщо вірити виробнику, то вона якраз на 1200, мідний провід плавить,заради експеременту спаяв сталевій кутник з полоскою за допомогою пос-61. Взагалі я розглядав срібні припої, для латуних вона мабуть слабка буде, а інших твердих щоб сталь паяти я поки не знаю. в деяких магазинах пишуть що пср-15 спаює залізо на деяких пишуть що лише мідь і латунь. я шукаю чи є варіанти більш дешеві ніж пср-45 якими можна паяти залізо, мідь і сплави на основі міді.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

750 градусів тут явно має бути, отже срібний припой йому буде по силам?

20231102_140652.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пічку розібрати.

Заслонку викинути. 

Пальника на полку.

Тонкий метал варити (тим же ПА)

Труби можна стикувати клеючим герметиком. 

Не шукати пригод.... все на багато простіше. Оті прутики, про які я говорив, коштувати 100-150 грн штучка (2мм*40см) - їх відро піде на незрозуміло навіщо.

Я паяв сушарки для ванн, там іншого виходу немає, а все, що можна - зварювали.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Пічку розібрати.

Заслонку викинути. 

Пальника на полку.

Тонкий метал варити (тим же ПА)

Труби можна стикувати клеючим герметиком. 

Не шукати пригод.... все на багато простіше. Оті прутики, про які я говорив, коштувати 100-150 грн штучка (2мм*40см) - їх відро піде на незрозуміло навіщо.

Я паяв сушарки для ванн, там іншого виходу немає, а все, що можна - зварювали.

Вірно. Навіть зварка не завжди потрібна. Зверніть увагу на вентиляційні короби та комп'ютерні блоки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Пічку розібрати.

0_о вона в мене ще працююча...

ПА - це мається на увазі напівавтомат? В мене проста електродна.

 

Ладно, доведеться брати пср-45 і пробувати по факту. Не думаю що його багато піде на той саморобний адаптер перехідник.

 

Труби далі то без пайки, пайка лише на перехіднику планувалася, тобто на з'єднанні пластини з трубою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

IMAGE 2023-11-02 17:20:49.jpg

IMAGE 2023-11-02 17:22:27.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, nand1024 написав:

В мене проста електродна.

 

Ладно, доведеться брати пср-45 і пробувати по факту.

Не витрачайте дарма гроші.

Там, де можуть бути гази з пічки, паяти не можна. Воно стоятиме один сезон. Причина - агресивне середовище + гальваніка. Корозія все з'їсть за сезон, хоч латунь а хоч срібло. Нікелем хіба що паяти.

Електродна не заважає варити тонкий метал. Електроди 2мм є всюди, якщо пошукати - є і тонші. Це буде значно надійніше, ніж переводити срібло на вентиляцію.

 

Книжкою, скани з якої вище, саме варто розтоплювати пічку. Компонент в складі "латунь" вже каже все про її інформативність. Чогось мідь і цинк як окремі компоненти в таблицю вписали, а "латунь" - окремий стопчик.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин тому, nand1024 написав:


Трохи опишу що мені треба, є хата в селі, є вентиляційна шахта для диму з пічки, в стіні є якась заслонка, без поняття що це, я так розумію для чистки від сажі. Я думав ту заслонку переробити щоб можна було використовувати для вентиляції тієї кімнати де планую облаштовувати ванну кімнату, 

      Де це ви таке бачили щоб вентиляцію виводили в димохід,  потім будете шукати чому нема тяги в пічі ,стінки комина будуть вологі, або не приведи Господь хтось вчадіє в ванній кімнаті.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

Електродна не заважає варити тонкий метал. Електроди 2мм є всюди, якщо пошукати - є і тонші. 

чув що бувають 1.6мм але ніде менше 2мм не знаходив, може знаєте де можна знайти? про агресивне середовище не подумав.

 

 

, Иванович написав:

      Де це ви таке бачили щоб вентиляцію виводили в димохід,  потім будете шукати чому нема тяги в пічі ,стінки комина будуть вологі, або не приведи Господь хтось вчадіє в ванній кімнаті.

я так розумію це через те що сажа буде осаждатися на вологих стінках, а якщо димохід прогрітий і там йде тяга гарячого повітря, хіба воно буде такий еффект мати? забув сказати що планується вентиляція з примусовую вентиляцією і заслонкою. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, AlexNN написав:

Якщо це звичайний вентиляційний короб може простіше зібрати на заклепках + герметик?

Абсолютно правильно. Паяти вентиляцію/димохід, особливо срібними припоями - це вже занадто. Самий дешевий сантехнічний ""соплікон"" легко тримає температуру 200*С, а то і більше. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, nand1024 написав:

вентиляцією

Як на мене, якщо будинок, а не квартира, - вентиляцію з ванної і кухні найкраще виводити на горище. Я в себе так робив - нічого не задуває і т.д.

І ще важливо. Я був в непротопленому будинку в душ поліз, то з вентиляції (щерез опар) потекла вода, не капала, а текла. Там також вентилятор і це не напряму з вулиці холод і не в дикий мороз. 

Завжди не любив станки-комбайни - отак і всюди - зліпиш щось на "трьох" - ні один не буде нормально працювати... Отак і тут, або димохід - або димохід...

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Паяти витяжну вентиляцію срібним припоєм є сенс тільки в тому разі, якщо вона буде витягувати гексафторид урану. :-)

Підключати витяжку до димоходу - зробити собі величезну капость. 

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення,граматика
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку