Reiter

19в 3,4а -> 5в 10а

17 повідомлень у цій темі

Доброго дня. Маю таку задачу. Є 3 шт світлодіодні "гірлянди" - набір лампочок. Кожна живиться від USB. Потребує 5в 2а. Має перемикання температури  шляхом подачі напруги на різні світлодіоди і регулювання яскравості шляхом зменшення напруги. Це все через манюній мікроконтроллер і кнопочки. Вмикати і перемикати кожну окрему не зручно (використовуватимуться всі в одному місці). Треба щоб всі живились від одного джерела, вмикались і регулювались разом. 

 

Замість мікроконтроллера поставлю просто 2 тумблери: один на ввімкнення інший 3х позиційний для перключення ланок світлодіодів, на які подаватиметься живлення. Все наче просто. 

 

Стало лише питання з блоком живлення і регулюванням яскравості.

 

Регулювати думав ДС-ДС понижаючим перетворювачем. 

 

Питання за БЖ. 

Можна купити, звісно, БЖ 5в 10а. Але не хочеться витрачати зайві кошти.

 

Валяються БЖ від ноутбуків 19в 3,4А. 

 

Незовсім розумію деякі нюанси в електроніці, тому маю декілька питань:

 

1) 19в 3,4А = 65Вт. Чи можу я через ДС-ДС перетворювач отримати 5в 10А, що = 50Вт? 

 

2) Якщо так, то чи зможу я регулювати яскравість світлодіодів обмеженням амперажу на ДС-ДС? Тобто я виставляю 5в, а потім зменшуючи максимальний струм зменшую яскравість? Чи я можу це зробити лише зменшуючи вольтаж? 

 

 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Reiter написав:

Валяються БЖ від ноутбуків 19в 3,4А. 

 

Незовсім розумію деякі нюанси в електроніці, тому маю декілька питань:

 

1) 19в 3,4А = 65Вт. Чи можу я через ДС-ДС перетворювач отримати 5в 10А, що = 50Вт? 

Так. Буде працювати. 

 

2 години тому, Reiter написав:

Якщо так, то чи зможу я регулювати яскравість світлодіодів обмеженням амперажу на ДС-ДС?

Світлодіод по ВАХ дуже близький до стабілітрону. Міняючи струм при незмінній напрузі буде змінюватись яскравість. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оскільки світлодіодів на 5В не буває, то в ваших "гірляндах" вже є обмежуючий опір.

Тобто - світити вони будуть і від 4 вольт, просто не яскраво.

Стосовно ДС-ДС - є така штука, як XL4016. Є в продажі в інтернет магазинах зібрані платки, в тому числі з "крутілкою" регулювання напруги. За прийнятні гроші (120-150грн). 10А воно не видасть, та 5 довготерміново - легко. Хоча скоріш за все 10 ампер вам і не треба.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, break написав:

Оскільки світлодіодів на 5В не буває, то в ваших "гірляндах" вже є обмежуючий опір.

Тобто - світити вони будуть і від 4 вольт, просто не яскраво.

Стосовно ДС-ДС - є така штука, як XL4016. Є в продажі в інтернет магазинах зібрані платки, в тому числі з "крутілкою" регулювання напруги. За прийнятні гроші (120-150грн). 10А воно не видасть, та 5 довготерміново - легко. Хоча скоріш за все 10 ампер вам і не треба.

Звісно, там на платках в лампочках окрім світлодіодів є й резистори. Діоди мабуть на 3 вольти

Та в мене в закромах є трохи ДС-ДС 20А :) То хочу використати що є

, Куляста_Блискавка написав:

Так. Буде працювати. 

 

Світлодіод по ВАХ дуже близький до стабілітрону. Міняючи струм при незмінній напрузі буде змінюватись яскравість. 

Дякую

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 година тому, Куляста_Блискавка написав:

Так. Буде працювати. 

 

Світлодіод по ВАХ дуже близький до стабілітрону. Міняючи струм при незмінній напрузі буде змінюватись яскравість. 

Підключив - працює. Яскравість регулюється, все супер. 

 

Маю ще декілька питань. Гірлянда складається з 10 лампочок. Китайці пишуть: живлення 5в 2а. Потужність 10Вт, максимально 1,6Вт одна лампочка. Коли виставляю 5в, то максимально споживає 7Вт, якщо накручую на 5,5В, то вже 10Вт. Питання, скільки максимум можна дати напругу, щоб діоди не погоріли? Діоди мабуть 3В з резисторами. Скільки максимум можна давати на діод? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

I need help! 

 

Припаяв виносний резистор. Він то наче й працює. Але максимум дає 0,5А. Припаюю на ті ж дроти той до стояв на платі - все працює. Замінив вже дроти на товщі - те саме. Думсв резмстор браковий, взяв інший - так само. В чому проблема? 

 

На фото 1-2 резистор що стаяв на платі, на 3 той, що я ставлю. 

IMG_20240216_205856.jpg

IMG_20240216_205912.jpg

IMG_20240216_205840.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо ставите той, що більший - уважно роздивіться призначення ніжок. Там вони розміщені нестандартно і незрозуміло.

Для впевненості перевірте чи той резистор вже не згорів від неправильного підключення.  (хоча не мав би).

Для цього поставте його посередині діапазону регулювання   і проміряйте середній повзунковий вивід відносно двох крайніх.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, kratmel написав:

Якщо ставите той, що більший - уважно роздивіться призначення ніжок. Там вони розміщені нестандартно і незрозуміло.

Для впевненості перевірте чи той резистор вже не згорів від неправильного підключення.  (хоча не мав би).

Для цього поставте його посередині діапазону регулювання   і проміряйте середній повзунковий вивід відносно двох крайніх.

Дякую! Дійсно так і виявилсь. Дивлячись на маркування ніколи б не прийшло в голову. Намальовано так, що 1,2,3. А насправді 2,1,3 0.о 

IMG_20240217_120036.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Знов митання по резистору. Той, що я впаяв працює добре, але виявився незручним, бо він багатообертовий. Припаяв отакий. Таким же номіналом в 100кОм. Працює, але регулювання відбувається лише в діапазоні 20-30% від мінімуму резистора, далі максимум яскравості. 

IMG_20240219_181536.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А він не пізній совєтський? Зарубіжний з буквою "В" мав би мати не логарифмічну, а лінійну характеристику... якщо ні, то китайці могли схалтурити і маркування не відповідає реальності, перевірте мультиметром, чи міняється опір пропорційно куту повороту

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nero написав:

А він не пізній совєтський? Зарубіжний з буквою "В" мав би мати не логарифмічну, а лінійну характеристику... якщо ні, то китайці могли схалтурити і маркування не відповідає реальності, перевірте мультиметром, чи міняється опір пропорційно куту повороту

Перевірив. Між середнім виводом та крайніми плавна зміна від 0 до 100

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тоді я без поняття що там за схема така, чудес не буває.. в теорії хіба може бути дуже інерційна схема, яка відпрацьовує лише повільні зміни опору, але то дурь якась, принаймні я з таким не стикався.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, nero написав:

А він не пізній совєтський? Зарубіжний з буквою "В" мав би мати не логарифмічну, а лінійну характеристику... якщо ні, то китайці могли схалтурити і маркування не відповідає реальності, перевірте мультиметром, чи міняється опір пропорційно куту повороту

Справа виключно в відмінностях позначень: 
1. За часів СРСР группа "А" - лінійна залежність опору від кута обертання "вала";
2. группа "Б" - логоріфмична залежність опору від кута обертання "вала";
3. Зворотньо логоріфмична;
4+ все решта.
Сенс в тому, що в "буржуїв" - інші позначки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Одессит написав:

Справа виключно в відмінностях позначень: 
1. За часів СРСР группа "А" - лінійна залежність опору від кута обертання "вала";
2. группа "Б" - логоріфмична залежність опору від кута обертання "вала";
3. Зворотньо логоріфмична;
4+ все решта.
Сенс в тому, що в "буржуїв" - інші позначки.

Я це все знаю) Але у автора якраз "В" і не схожий на совєта, та і продзвонка показала що характеристика лінійна, тому мало б працювати адекватно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, Reiter написав:

в діапазоні 20-30% від мінімуму резистора, далі максимум яскравості. 

Знов у вас чудеса із підключенням провідників. Припускаю, що ви переплутали середній і один із крайніх виводів резистора. Перевірте схему дротів

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, kratmel написав:

Знов у вас чудеса із підключенням провідників. Припускаю, що ви переплутали середній і один із крайніх виводів резистора. Перевірте схему дротів

Та нє. Вже двічі перепаював. Сепедній на середній :)

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Купив вще якогось іншого резистора (схоже лесь випаяного) за 10 грн і от з ним все стало працювати добре. 

IMG_20240221_181842.jpg

IMG_20240221_181850.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку