wil-work

прямой привод на ЛТ-10 (хочу выбросить коробку)

42 повідомлення у цій темі

1 година тому, Одессит написав:

3.2 Якщо середню точку з'єднання цих конденсаторів вітягти назовні (назвемо її умовним "нулем"), а будь який (або всі відразу) вхід з L1-L2-L3 під'днати до "фази" - отримаєте той самий подвоювач напруги.

Цікавий варіант, для малопотужних мабудь чудово підійде, особливо коли частотник більш потужний( конденсатори всередині більшої ємності)

 

1 година тому, Одессит написав:

Перше: Якщо ваш ПЧ розрахований на 380 вхідної напруги - потрібно ту напругу десь взяти (або десь 540 вольт DC).

Я вірно зрозумів, що зовнішній подвоювач треба під'єднувати до DC + і - шини частотника минуючі вхідні діодні мости?

тоб то правильно казати живлення не від однієї фази 380В, а від постійної напруги 540В?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, nero написав:

залежить від того який трансформатор для цього городити, можна викрутитись хитріше за звичайний автотранс)

що за трансформатор?

от наприклад є у мене 1,5кВт трансформатор з первинною на 380 і відводом від неї на 220

чі отримаю я 380 підключивши ту частину обмотки на 220?

що буде, якщо на частотник подати тільки 2 фази замість 3?(маю на увазі "0" і підвищену трансформатором до 380 фазу"

я так розумію буде працівати тільки чотири діода у мосту(треба зменшувати допустиму потужність двигуна)

і треба додати ємності конденсаторів після діодів?

чи це все не так, і буде "пшик"?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В оригіналі прямий привід забезпечує до 1000об/хв. Через перебор від 28 до 160об/хв. А ви паритеся з моментом на низах.

ЛТ10.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

треба додати ємності конденсаторів після діодів

Саме так. Зазвичай на клемнику ПЧ є виводи DC-шини. Туди тре присунути додатковий конденсатор (послідовну группу з двох з робочою напругою 400...450 вольт (бо напруга там буде 500+++)).
Ємність залежить від вихідної потужності ПЧ.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

Я вірно зрозумів, що зовнішній подвоювач треба під'єднувати до DC + і - шини частотника минуючі вхідні діодні мости?

тоб то правильно казати живлення не від однієї фази 380В, а від постійної напруги 540В?

Так!
Хоча можна під'єднати і до вхідних фаз ПЧ (наприклад L1/L3). В мене так один працює (бо в нього "мінус" не виведений на клемнік).

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

И тут ОстапаОдессита понесло!

В хорошем смысле слова!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

чі отримаю я 380 підключивши ту частину обмотки на 220?

що буде, якщо на частотник подати тільки 2 фази замість 3?(маю на увазі "0" і підвищену трансформатором до 380 фазу"

я так розумію буде працівати тільки чотири діода у мосту(треба зменшувати допустиму потужність двигуна)

і треба додати ємності конденсаторів після діодів?

Ви отримаєте достатньо для роботи ПЧ(якщо в ньому нема контролю фаз).

Так 2 фази, чи таки одна підвищена автотрансформатором?

Решту вже розписав Одесит

, Serbond написав:

що за трансформатор?

То все для збоченців, і просто не буде, тому не для даної теми.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

И тут ОстапаОдессита понесло!

В хорошем смысле слова!

Просто я відпочив після наряду :)
Звісно що трохи не в тему ТС. 
Але - є певні залежності.
Як казав покійний "Гапон": "...В електроніки головне - механіка....".

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

всім дякую за "лікбез"

є ще пару питань, перейду в профільну тему.

по темі:

є знайомий дід, який за відсутністю рідної коробки на ЛТ-10 вживив автомобільну, вроді з жигуля

я за те, щоб коробку залишити, особливо якщо вона є

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

 щоб коробку залишити, особливо якщо вона є

В @savelich здається є коробка від 1А616. На мою хвору пам'ять воно приблизно однакове.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, Одессит написав:

В @savelich здається є коробка від 1А616. На мою хвору пам'ять воно приблизно однакове.

У savelicha дійсно лежить без діла під столом робоча коробка швидкостей на електромуфтах від 1А616. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, wil-work написав:

Народ, кто-то переделывал лт-10 на прямой привод от мотора+ частотник?

Хочу выбросить коробку скоростей.

Поделитесь опытом.

Заранее всем спасибо!

Я  ставив на ТВ 125. Бiльше з цiкавостi. Там мотор 2.8квт. З  частотником на 2,2квт, погано. Як на ТВ-4. З частотником 5,5квт, нормально.

Зараз  крякнула коробка на ИТ-1м. Буду ремонтувати, бо самим частотником не дуже добре. Щоб нормально крутив треба 5,5 квт. мотор+частотник 7,5квт.  Тодi буде супер. Я прикинув, мотор-6тис + частотник 9тис. =15тис.грн. Ремонт коробки дешевше.  В  мене зараз  стоiть 3,3 квт. З коробкою просто бомба. по перше  регулювання, по друге тормоз. Взагалi то я на 5й передачi точив користуючись лише  частотником, але не нагружаючи  тобто з"йом 3мм максимум i дiаметр максимум 100-120. На ЛТ мотор 2,2 здаеться,  тому буде  заслабий. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

всім дякую за "лікбез"

є ще пару питань, перейду в профільну тему.

по темі:

є знайомий дід, який за відсутністю рідної коробки на ЛТ-10 вживив автомобільну, вроді з жигуля

я за те, щоб коробку залишити, особливо якщо вона є

https://chipmaker.com.ua/index.php?/classifieds/item/301500-{?}/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вем спасибо за советы. Пришел к выводу что оставлю все как есть.

Менять хотел по причине ее шумности)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, wil-work написав:

Вем спасибо за советы. Пришел к выводу что оставлю все как есть.

Менять хотел по причине ее шумности)))

Поставив замість штатної коробки швидкостей частотник 5квт і мотор 4квт 900об на 1а616  з тої ж причини - дратував шум. Небо і земля... зараз при включеному верстаті можна спокійно поряд розмовляти... крім того бонусом - плавне регулювання швидкості і регульований режим розгону й зупинки.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вже декілька місяців працюю на ЛТ-10 з питанням "чи не відмовитись від коробки швидкостей".

В мене частотник 3.3 кВт, і двигун 4 кВт. 

Працюю КПП встановив на максимальну швидкисть, і регулюю тільки частотником + перебор.

Для моїх потреб - хватає. Але, більше 2 мм не знімаю взагалі. Далі вібрації, цей станок тільки на вигляд великий :(

Тож для такого - можливо. Особливо якщо шківом оберти в 1000 об/хв зробити на 70-80 Гц, якщо двигун на них працює нормально.

"Але", є нюанс. Нижче 80 об/хв не дуже. Частота вже до дуже низька, момента в двигуні мало. Але і інше. На таких обертах, я тільки різьбу можу метчиком почати. Там зусилля мале.

Якщо на таких обертах пробувати дерти великий діаметр - скоріше не потягне. Але, в мойому випадку не тягне верстат. Вібрує, дробить як навіженний.

Про КПП думав по тій же причині, знизити шум. Верстат в приватному дворі, рядом сусіди. 

Також, більше шуму від гітари. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Валентин В.В. написав:

 

"Але", є нюанс. Нижче 80 об/хв не дуже. Частота вже до дуже низька, момента в двигуні мало.  

Как вариант установить на моторе шкив с разными диаметрами и для низких оборотов переходить на более тяговый шкив. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку