Yunytexnik

Шаврування довгої площини.

54 повідомлення у цій темі

Боюся ,що моєї пенсії не вистачить.

Вмробку у 5 соток,я думаю, прошабрю.А на ті гроші щось придбаю з інструменту.туж таки лінійку у 600мм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, Yunytexnik написав:

І все ж ніхто толком не сказав.

 

Як я розумію, Ви хочете конкретики. Спробую розповісти, що б зробив я з тим інструментом, що маю. Хоча для початку Вам би не завадило почитати Пекеліса, мабуть найкраща книга по станкоремонту... Отже, для початку потрібна основа, де б Ви встановили цю станину. Основа має бути такою, щоб булька рівня не реагувала на Ваші переміщення коло станини. Це обов*язкова умова, бо якщо рівень буде відслідковувати Ваш рух, робота буде цікава, але безкінечна...  Я використовував для таких цілей стіл розточного верстата. За базу для обробки як правило, беруться дві площини під зубчату рейку, по них і потрібно виставитися і відносно них і обробляти всю станину. Але так далеко залазити не будемо, розглянемо те, про що Ви запитували, шабрування довгої площини, ігноруючи все інше. Демонтується передня бабка. Рівнем по місцю установки бабки бабки виставляється станина в двох площинах. Повторююсь, пишу для тих інструментів, які є в мене. Рівень 0,05мм на метр. Довжина 200мм. Ціна поділки рівня 0,05 поділити на 1000 і помножити на 200, маємо 0,01мм.  Під рівень ставлю дві плитки КМД 40мм, як паралельки  мені такі зручно, можна інші, не принципово), плитки по краям рівня, хочете більшої точності- зменшуйте розмір бази з відповідним перерахунком.  Переходжу рівнем на паралельках площину, знаходячи найнижчу точку. Вишабрюю там маяк. Далі беру той маяк за  базу на якій стоїть одна КМД, і підшабрюю під другою КМД місце до тих пір, поки показники рівня мене не задовольнять. Потім слідуючий маяк і так, поки не відмаякується вся площина. Потім на фарбу лінійкою типу ШМ зноситься шабером все зайве до підготовлених  баз. Лекальний інструмент не годиться, він швидше для контролю на просвіт, а не для нанесення фарби... Це коротко та дуже примітивно, повторюсь, казав раніше що станина це комплекс площин. Треба ще й "гвинт" не зробити, і площини призми не розвести чи звести до купи... І повторюсь, база- це площини рейки, а щоб їх використати, потрібно ще й зробити "літачок"... Можна, звичайно, використати і підошву задньої бабки, але це вже після вирівнювання площин задньої бабки відносно площин під зубчату рейку... Загалом при шабровці постійний контроль всіх оброблюваних площин, потрібно розуміти, що показують рівень та індикатор.  Приблизний набір інструменту та дуже- дуже приблизну методу описав, думаю, простіше таки відшліфувати... Знову ж, це тільки моя думка.

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, стани написав:

 Вам би не завадило почитати Пекеліса, мабуть найкраща книга по станкоремонту

В можна посилання на книжку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Yunytexnik написав:

.туж таки лінійку у 600мм.

Ще одне, про інструмент. Як правило, шукається дешевший інструмент, зі зберігання чи щось подібне. Я також не виключення, так само купував, в консерві зі складів старого заводу... З виду гарне, але коли поставив на нього рівень... В тій моїй темі є розповідь з фото та замірами. як доводив до ладу ШМ 1600, про шм 1000 десь також писав... Одним словом, криве воно, ще й гвинтом. Містки при зберіганні мають стояти на своїх опорах нормально на рівній основі, а не лежати боком на стелажі... До чого веду: не повторюйте моїх помилок, весь інструмент, який би він гарний не був з виду, це тільки заготовка інструменту, якщо немає документів діючої повірки, а це автоматично додає ціни... Для початку я придбав би рівень, без нього складно щось контролювати, навіть той же інструмент можливо з допомогою рівня довести до ладу. Та все ж добре подумайте, інструмент не дешевий, а ліквідність його так собі, не всі зараз знають як ним користуватись. І ще одне. Якщо таки займетесь цим, мабуть для Вас буде відкриттям, що світ навколо нас не такий твердий, як здається. Нас оточує пластилін... 

Пекелис Технология ремонта металообр. станков.djvu

Муравьев Мурзин Ремонт металлообрабатывающих станков.djvu

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#342127 Опубліковано: (змінено)

gelberg1970.djvu Ця книга на ураїнській.

Змінено користувачем стани
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#342128 Опубліковано: (змінено)

Дякую.Завантажив,почитаю.

Файли на телефоні не відкриваються

Змінено користувачем Yunytexnik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мають відкриватись, програма "дежавю", спробував завантажити з форума- відкрились...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мій смартфон не відкрив,

Але відкрив на ноутбуці.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#342132 Опубліковано: (змінено)

, стани написав:

програма "дежавю"

В мене такої нема.Завантажив з плеймаркета.

Тепер відкриває.

Змінено користувачем Yunytexnik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, стани написав:

Ще одне, про інструмент. Як правило, шукається дешевший інструмент, зі зберігання чи щось подібне. Я також не виключення, так само купував, в консерві зі складів старого заводу... З виду гарне, але коли поставив на нього рівень... В тій моїй темі є розповідь з фото та замірами. як доводив до ладу ШМ 1600, про шм 1000 десь також писав... Одним словом, криве воно, ще й гвинтом. Містки при зберіганні мають стояти на своїх опорах нормально на рівній основі, а не лежати боком на стелажі... До чого веду: не повторюйте моїх помилок, весь інструмент, який би він гарний не був з виду, це тільки заготовка інструменту, якщо немає документів діючої повірки, а це автоматично додає ціни... Для початку я придбав би рівень, без нього складно щось контролювати, навіть той же інструмент можливо з допомогою рівня довести до ладу. Та все ж добре подумайте, інструмент не дешевий, а ліквідність його так собі, не всі зараз знають як ним користуватись. І ще одне. Якщо таки займетесь цим, мабуть для Вас буде відкриттям, що світ навколо нас не такий твердий, як здається. Нас оточує пластилін... 

Пекелис Технология ремонта металообр. станков.djvu

Муравьев Мурзин Ремонт металлообрабатывающих станков.djvu

Уровень желательно рамный, 0,05 мм/1000 для "бытовых" целей с головой хватит, только нужно понимать, что 90% уровней, которые продают - кривые и их еще доводить нужно. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Від Вас не дуже далеко ,як Ви сказали є майстерня Дядька Максима. І ще раз спробую Вас відмовити від шабрування. Самому довелося пришабрювати малу повздовжну,різцетримач до неї,і задню бабку. Не маючи досвіду,але дякуючи порадам і не тільки форумчан,награвся так що тепер і Вам кажу -шліфовка обійдеться дешевше ніж куплене необхідне обладнання,час і все інше. І не відкидайте варіант шліфовки після того як не вдасться дотриматися паралельності призм і т.д. Розумію Ваше фінансове становище,самому весело,але ж Максим погодився допомогти. А пришабрити ще буде що,і поперечку і бабку підігнати до станини,потім потрібна скалка в шпіндель . 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yunytexnik написав:

Дякую за пораду.

Попробую зв'язатися з Дядьком Максимом.(Проживає недалеко,км 60-100)

Львівщина, чи Тернопільська обл?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую усім,хто бере участь і дає поради.

Я не заробляю гроші на цьому станку.Я просто іноді працюю на ньому ,для своєго задаволення.

5 соток в робочій зоні мене ,в принципі влаштовує.

Проблема лише в тому,що станок дуже погано відрізає.Коли торцую гругляк обрізаний болгаркою,

то видно як різець відгинається.Причомі видно ,що гуляє весь супорт.Піджим планок дає невеликий результат,

але сам супорт починає туго ходити.А в крайнє праве  положення не загониш.Щоби її взагалі зняти,

потрібно відпустити піджими,а до них не так легко добратися.

Тож напевно залишу як є,попробую переробити піджимні планки.Не знаю, чи вдасться зробити клини,

Прижимна планка має розмір 100х17х6 мм.Максимальна товщинаяка може влізти 8мм.

Можна попробувати зробити довшими і ширшими,але не знаю чи буде з цього користь.

А поки що пішов читати книжку по станкоремонту.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, nero написав:

Львівщина, чи Тернопільська обл?

На ютубі є ролик, де він говорить,що перебрався до Львова,в приміську зону,а де конкретно невідомо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Yunytexnik написав:

На ютубі є ролик, де він говорить,що перебрався до Львова,в приміську зону,а де конкретно невідомо.

Краще напишіть в приват Дядьку Максиму,і все буде зрозуміліше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Yunytexnik написав:

На ютубі є ролик, де він говорить,що перебрався до Львова,в приміську зону,а де конкретно невідомо.

Та я не про ДМ, я в курсі де він, а про Вас.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#342155 Опубліковано: (змінено)

, nero написав:

Та я не про ДМ, я в курсі де він, а про Вас.

Львівщина.

Змінено користувачем Yunytexnik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виникла невеличка ідея.

Є в наявності гільйотинний ніж 540х6ї0х16.

Чи можна з него зробити повірочну лінійку,якщо так,то що з нею потрібно зробити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можна шліфонуть з обох боків, але точність буде залежать від зношеності плоскошліфа на якому то ви будете робить.

Ну і знову ж таки ваші 600мм він не перекриває.

З таким успіхом можна будьяку залізяку підібрати щоб по довжині вистачило і шліфонуть дві паралельні площини.

Вам того для одного верстатика вистачить бо через рік її може скрутить.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Острозуб написав:

Ну і знову ж таки ваші 600мм він не перекриває

Якщо не рухати місце,де стоїть передня бабка,то вистачає ,ще й з запасом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Це не правильно, вам треба перекрити всю довжину разом із місцем встановки передньої бабки.

Бо і там треба буде шабрити щоб вісь бабки була паралельна хочаб в одній площині до направляючих станини.

У вас крихітний верстатик не морочте собі голову як хочете його відшабрить то підбирайте лінійку яка перекриє вам всю довжину станини.

Я зрозумів би вас якби вам треба було перекрити станину 2,5-3м тоді прийшлось би з маяками тотробить перекладаючі лінійку по довжині.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хочте погратися і зекономити то домовтесь з кимось із форумах про лінійку. Відшабрите станок і віддасте. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години тому, Yunytexnik написав:

Якщо не рухати місце,де стоїть передня бабка,то вистачає ,ще й з запасом.

Вам пропонують правильні рішення, а Ви вперто супротивитесь. З 0,05 сотками, з куцею станінаю,  з  вашім ніком, можно ще років 5-7 працювати на верстаті без втручання в нього. 

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#342201 Опубліковано: (змінено)

7 годин тому, Виктор Смирнов написав:

З 0,05 сотками, з куцею станінаю,  з  вашім ніком, можно ще років 5-7 працювати на верстаті без втручання в нього. 

Оце саме те,що я хотів почути.

Дякую.

Змінено користувачем Yunytexnik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, Yunytexnik написав:

Оце саме те,що я хотів почути.

Дякую.

Чомусь ніхто не поставив питання, а як ви ті 5 соток наміряли? Коли у вас немає лінійки яка перекриває всю довжину станини.

А якщо ви міряли кроткою лінійкою про яку писали то думаю що ваш результат треба помножити на 2.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку