VladimirDnepr

Як поєднати сталь з чавуном?

27 повідомлень у цій темі

Всіх вітаю! Підкажіть, будь ласка, який найкращий спосіб поєднати чавунну основу та стальну колонну? Цє частина майбутнього поворотного пресса. Зусилля до 7 тонн. Діаметр отвору під колонну буде 60-70мм. Товщина основи десь 60мм. По высоті кріплення не повинне займати більше 20мм. Якби надійно їх скріпити? Натяг пару соток та червоний фіксатор різьби, достатньо, чи навряд допоможе? І чи можно на чугун давати натяг? А може фіксатор різьбы та шліцева гайка M70x2 знизу. В неї товщина 12мм, як вважаете гайка буде надійно тримати? Чи може знизу 3-4 болта М14 та пластина, хоча мабудь, шліцева гайка міцніша за болти? Чи може е який інший спосіб? Цікаво буде почути ваші думки.  

Сборка1.JPG

Змінено користувачем VladimirDnepr
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Желательно показать схему нагрузки на колону. Осевая,боковая, кручение. Из этого и возникнут рекомендации.

 

Иногда колонну крепим вот так. Все зависит от конкретных требований к конструкции.

 

Lkz gbcmvf.jpg

Змінено користувачем VARI2007
ошибка
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На днях виймав стальну колону з чугунної підошви невеличкого сверлильного станочку, там конструкція така: основний діаметр колони більший ніж там де він входить в підошву, так само як на вашій картинці. Це забезпечує щоб колона не провалювалась вниз. Посадка була щільна але не пресова, люфтів не було, заходила трошечки тугенько - це забезпечує щоб колона не хиталась в боки. Ну і на те щоб колона сама не вилізала з підошви - знизу з торця колони була нарізана різьба, половина якої в сталі половина в чугуні, в цій різьбі гужон. Він одночасно не дозволяє провертатись колоні по своїй осі і не дає можливості витягнути колону вгору. 

Але, це малесенький сверлильний станочок, навантаження тут мізерні, чи підійде така конструкція для зусилля 7 тонн я не знаю, тим більше не зрозуміло в якому напрямку ці тони прикладені.

Інший варіант - нарізати внутрішню різьбу в торці колони і вкрутити туди болт з великою шайбою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Просто запитаю, ви точно розумієте, що на верхній край отвору підошви діятиме сила:

сила відгинання колони х (довжина колони від нижнього краю до верхньої "робочої точки"/60мм)?

Змінено користувачем nero
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Помилився, не на 60мм, а на ~85мм ділити треба...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, VARI2007 сказал:

Желательно показать схему нагрузки на колону. Осевая,боковая, кручение. Из этого и возникнут рекомендации.

 

Иногда колонну крепим вот так. Все зависит от конкретных требований к конструкции.

 

Lkz gbcmvf.jpg

Нагрузка будет боковая и осевая. Пятка выточенная на колонне отличный вариант, но в моем случает не подойдет, т.к. колонну планирую делать из штока гидроцилиндра, хочу сохранить его поверхность. .     

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, jenkins сказал:

На днях виймав стальну колону з чугунної підошви невеличкого сверлильного станочку, там конструкція така: основний діаметр колони більший ніж там де він входить в підошву, так само як на вашій картинці. Це забезпечує щоб колона не провалювалась вниз. Посадка була щільна але не пресова, люфтів не було, заходила трошечки тугенько - це забезпечує щоб колона не хиталась в боки. Ну і на те щоб колона сама не вилізала з підошви - знизу з торця колони була нарізана різьба, половина якої в сталі половина в чугуні, в цій різьбі гужон. Він одночасно не дозволяє провертатись колоні по своїй осі і не дає можливості витягнути колону вгору. 

Але, це малесенький сверлильний станочок, навантаження тут мізерні, чи підійде така конструкція для зусилля 7 тонн я не знаю, тим більше не зрозуміло в якому напрямку ці тони прикладені.

Інший варіант - нарізати внутрішню різьбу в торці колони і вкрутити туди болт з великою шайбою.


Дякую за ідею з гужоном.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, nero сказал:

Просто запитаю, ви точно розумієте, що на верхній край отвору підошви діятиме сила:

сила відгинання колони х (довжина колони від нижнього краю до верхньої "робочої точки"/60мм)?

Думки такі були. Мені здається, якщо колонна буде надійно зафіксована від витягування та люфтів то ця сила не повинна розтовкти/продавити верхній край основы? Цікаво, чи ви інакшої думки?    

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, VladimirDnepr написав:

Думки такі були. Мені здається, якщо колонна буде надійно зафіксована від витягування та люфтів то ця сила не повинна розтовкти/продавити верхній край основы? Цікаво, чи ви інакшої думки?    

Я не знаю яким буде той механізм пресу, і відповідно яка сила буде прикладена "на відгинання" колони, але якщо б там були ті всі 7 тон, то я певен, що чавун точно не витримає, бо згадана мною система плеч то значення помножить і ми матимемо десятки тон в одній точці

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, VARI2007 написав:

Желательно показать схему нагрузки на колону.

Але попередньо, оті 20 мм чавуну - то ніщо.

Змінено користувачем технократ
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, VladimirDnepr написав:

який найкращий спосіб поєднати чавунну основу та стальну колонну?

Дивлячись на ваш ескіз, то з дальньої сторони плити в торці, на рівній відстані від верху і низу, свердлимо отвір діаметром 16,5мм, в колоні нарізаємо різьбу М16. І вкручуємо через отвір в плиті в колону болт М16 8.8, наскрізь. Який по табличці має витримувати 125кН, тобто трошки більше 12 тонн. На ваші 7 - якраз мінімальний запас міцності, зважаючи, що може попастись болт з маркуванням 8.8, а дійсною міцністю 5.6

Отвір під колону в плиті/діаметр колони робимо по H7/h7 квалітету. Мені так бачиться.

Болт такого типу -

images?q=tbn:ANd9GcRfvrPegma56NlKVU41Ch2

і клас 8.8 - мінімальний для М16, на який варто дивитись.

 

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, технократ написав:

оті 20 мм чавуну - то ніщо

товщина плити 60мм, на скільки я зрозумів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Один из вариантов.

Таблица разрушающих нагрузок болтов.

 

 

Lkz gbcmvf - копия.jpg

2024-04-23_082011.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Еще вариант. Если не хочется делать заточку на колонне. Тогда можно применить разрезную шайбу.

 

Lkz gbcmvf - копия - копия.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, VARI2007 написав:

Один из вариантов.

Таблица разрушающих нагрузок болтов.

Забули написати, що розрахункове навантаження на болт не має перевищувати 1/2 його міцності.
Тобто болт М16 6.8 для 7 тонн слабкуватий. І мій варіант з болтом в колону мені бачиться привабливішим.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо є можливість по площинах то на колону добавити косинку, жорстко до колони або жорстко до столу та втулкою на колоні. Сильно зніме навантаження на нижній точці кріплення.

 

IMG_1970.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Слава Україні.   Так що там з можливостью добавки косинок чи чогось такого?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 23.04.2024 в 11:07, Y.fowler. сказал:

Якщо є можливість по площинах то на колону добавити косинку, жорстко до колони або жорстко до столу та втулкою на колоні. Сильно зніме навантаження на нижній точці кріплення.

 

 

19 часов назад, fozzy72 сказал:

Слава Україні.   Так що там з можливостью добавки косинок чи чогось такого?

Нажаль косинки не розглядаю. Зварка чавуна зі сталь цє складно та ризиковано, механічне кріплення косинок також трудоемко. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Найпошириніший варінт, який тут пропонують -  болт в торець колонни + шайба/пластина. Яка ваша думка, що все таки краще(міцніше) болт М30х2 чи шліцева гайка(різьба на колонні) М70х2? Всеж таки гайка мабудь міцніше болта? Чи ні? 
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 23.04.2024 в 08:51, VARI2007 сказал:

Еще вариант. Если не хочется делать заточку на колонне. Тогда можно применить разрезную шайбу.

 

Lkz gbcmvf - копия - копия.jpg

Цікава ідея, дякую! 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, VladimirDnepr написав:

Яка ваша думка, що все таки краще(міцніше)

міцніше - шліфонути на конус 1:50 колону , отвір в плиті зробити теж конусний. І зібрати, нагрівши плиту на сонечці або феном, перепаду в 30-40 градусів між плитою і колоною досить. На мідний купорос :D
Тільки розібрати потім не зможете.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще варіант зробити мега різьбу. Сама колона як болт (точніше як шпилька) вкрутиться в підошву. Ну і закрутити контргайку знизу або зверху. Правда як нарізати мега різьбу в підошві я не знаю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, jenkins написав:

варіант зробити мега різьбу.

трошки сумний.

бо різати різьбу в чугуні - затія ще та.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 часов назад, break сказал:

міцніше - шліфонути на конус 1:50 колону , отвір в плиті зробити теж конусний. І зібрати, нагрівши плиту на сонечці або феном, перепаду в 30-40 градусів між плитою і колоною досить. На мідний купорос :D
Тільки розібрати потім не зможете.

Це ще знайти де так шліфонути зможуть, ще та задача. А якщо не конус а звичайний циліндричний отвір натяг можно на чугун давати? Мідний купорос можно використовувати для фіксації?   

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, VladimirDnepr написав:

натяг можно на чугун давати? Мідний купорос можно використовувати для фіксації? 

Стоп.

Ніяких конусів. Забудьте про купорос.

То був жарт. Смайл бачили? Жарт. Не треба такого збочення.

(хоча - так, конусна посадка, 1:50, в металі, та якщо туди плюхнути агресивної хімії, стане нероз'ємним з'єднанням. Але так робити не варто, правда).

Вище писав про нормальне з'єднання колони і плити - болт в ребрі плити, що вкручений радіально в колону. Якщо навантаження направлено буде в основному вниз, то можна ще проточити колону - діаметр низу колони, вставлений в плиту, на 8-10мм менше основного тіла колони.

растровий.jpg

Змінено користувачем break
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку