olkogr

5 осьовий станок для зубних техніків та ювелірів.

390 повідомлень у цій темі

, Гаврилів Василь написав:

Яке у вас вийшло прискорення на осях і чи рахували теоретичну точність пристрою?

По розрахунках двигуни на номінальному моменті тягнуть 1Ж. По зет 2Ж. Враховуючи перевантажувальну можливість двигунів легко по всіх осях можна 2Ж зробити.

Але є практика). В минулому верстаті я обмежив прискорення 0,4Ж. Тому що при більших верстат сильно розхитувало. За мала маса станини була. Бо задумана вона була з чавуну і мала бути в 1.5 рази ваща. Але там і рухомі маси були більші. Якщо було незважати на розхитування то при 1Ж максимальне відставання серводвигуна від задання було 300 імпульсів енкодера. Енкодер в серві   на 131тис імпульсів. Тобто похибка позиції при таких прискореннях була +-0,015 . При обмеженні в 0,4Ж різниця по позиції була не більше 15 імпульсів при повні зміні напрямку руху осі (похибка десь мікрон).

В цьому верстаті такі ж двигуни але маси менші , то має бути краще . Але маємо знову досить легку станину (400кг) і високий центр ваги. Думаю на ті ж 0,4Ж вийдемо.

Враховуючи ще нежорсткість опор та гвинта, то в динаміці в сотка повторюваності буде.

Сама точність верстату на всьому полі  а воно аж 100мм)) +-0,015 буде,думаю, (враховуючи клас точності гвинтів та рельс.)

Змінено користувачем olkogr
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

2G - дуже круто. Але 0,4G - це виходить в 5 разів дауншифт (або запас). Чи не шкода скручувати, або чи не варто брати слабші мотори? До речі, десь було про те які мотори і чому вони?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, пенсионер написав:

Дивлячись на цього монстра починаю все бiльше i бiльше боятись ювелiрiв та зубних технiкiв)

Все в  даному верстаті більш-менш зрозуміло.

Навіть кабінет

Але досі не побачив у тому кабінеті, куди має затискатись голова пацієнта, щоби свердлити зуби. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, технократ сказал:

Але досі не побачив у тому кабінеті, куди має затискатись голова пацієнта, щоби свердлити зуби.

https://pikabu.ru/story/boyus_lechit_zubyi__6362974

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Гаврилів Василь написав:

2G - дуже круто. Але 0,4G - це виходить в 5 разів дауншифт (або запас). Чи не шкода скручувати, або чи не варто брати слабші мотори? До речі, десь було про те які мотори і чому вони?

Двигуни міцубіші на 400вт. Далі редукція 1/2  і КГП 10мм.

Запас на приводі це нормально. Практично усі пром верстати мають дуже великий запас по приводу осей. Це спрощує його налаштування, менше проблем з резонансами. 

Щоб його розігнати до 1ж, думаю станину треба робити в 1т масою. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години назад, olkogr написав:

думаю станину треба робити в 1т масою

Во-во)). І все через величезні маси рухомих частин цього верстату. Тут не мені одному здається, що по всіх параметрах верстат має великий овердізайн. Просто немає з чим порівняти.

13 години назад, olkogr написав:

Практично усі пром верстати мають дуже великий запас по приводу осей.

Маєте якісь приклади? По цьому справді мало інформації. Калькулятори моторів, хівінів і моделювання говорять не про запас, а про достатність.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Гаврилів Василь написав:

І все через величезні маси рухомих частин цього верстату

Абсолютно не величезні. Маса рухома по Х 100кг. Це всі 3 осі.

3 години назад, Гаврилів Василь написав:

Маєте якісь приклади?

Ну для прикладу, навіть на хаасі вф2 стоять кіловатні приводи з гвинтом 6мм крок. Що дає біля двух тон зусилля на осі. А прискорення там 0,2 ж стоять. На дмж ДМУ 50 по х стоїть 5 кВт привід... 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, olkogr написав:

Ну для прикладу, навіть на хаасі вф2 стоять кіловатні приводи з гвинтом 6мм крок. Що дає біля двух тон зусилля на осі. А прискорення там 0,2 ж стоять.

Дякую за відповідь, але у мене не зійшлось з паспортом станка:

Виробник заявляє силу в 11,34кН, шо є 1156кгс. Якщо 0,2G, то маса виходить доволі дивна, але в даний момент це не важно. Швидкості, з якими ганяє фрезер на робочих подачах(холостих)=16,5(25,4)м/хв, що з 6мм гвинтом дає на прямому приводі 2750(4233)об./хв. Звідси випливає, що там стоїть якийсь високооборотистий серводвигун 3000/6000об./хв. на приблизно МоментПеріодичний(МоментПостійний)=11(3,2)Нм, який починає падати десь від 4000(3000)об./хв. Ніби поки збігається, якщо я не правий, буду тільки радий. Але тоді сила на осі складе не 11,34кН, а 10,943(3,183)кН. На жаль, я не знаю, які треба мати допуски, щоб розраховувати на періодичний момент у ці 11кН. Може хіба я його не так розумію, але й це зараз не важливо. У будь-якому разі, навіть з 11кН запас вийде 0%, тобто що виробник заклав (що мотор може) - те й подав у паспорт, і це без стола. І це не перший раз, коли я з таким зустрічаюсь. Не рахував вже, що там по DMU50, може там є ті 5 разів.

Дуже хотів би прочитати Ваш коментар з цього приводу. Я це вперше рахував, тому може десь помилився.

Змінено користувачем Гаврилів Василь
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну більш менш правильно. 1100 кг. Маса стола плюс максимальна маса деталі там якраз до тони буде. От і маємо 1ж легко. А ставлять 0,2.

П. С. Номінальний момент на двигуні хааса пише 5, 2 нм. Не знаю як вони його такого добились. А серво підсилювач там взагалі на 30А стоїть.... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, olkogr написав:

Не знаю як вони його такого добились.

Скажіть модель, може то низькооборотисті високомоментні сервомотори.

, olkogr написав:

Ну більш менш правильно. 1100 кг. Маса стола плюс максимальна маса деталі там якраз до тони буде. От і маємо 1ж легко. А ставлять 0,2.

На жаль, ви не зрозуміли суті. Те, що вони ставлять 0,2G якраз не узлагоджується тоді з 11кН. Простіше кажучи, або паспортні брешуть, або 0,2G там не умісне. Бо якщо 0,2G умісне, то ніяких 11кН там немає. І знову ж, 11кН - це на періодичний момент. Навіть номінальних 5,2Нм це лишень 5173Н, тобто 527кгс, 0,5G на границі номіналу, без врахування ваги стола. Думаю, шо 0,2G - це те, шо станок реально може видати без усіляких супер запасів, а періодичний момент і пішов у паспорт. Але то вже тоді на зрив, а не на точність. Кароче, нічого не зійшлося, йду я спати.

Змінено користувачем Гаврилів Василь
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так серво двигун спокійно в 3 крат перевантажені працює, для того щоб змінити напрям осі за долю секунди Цього режиму з головою. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Двигун там яскава. Але підсилювач їхній. І як він там той двигун крутить мені не зрозуміло, бо це ж хаас. На двигуні пише номінальні оберти всього 1500)).  Може хаасавці знущаються з нього по своєму). 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, olkogr написав:

Двигун там яскава. Але підсилювач їхній. І як він там той двигун крутить мені не зрозуміло, бо це ж хаас. На двигуні пише номінальні оберти всього 1500)).  Може хаасавці знущаються з нього по своєму). 

По опису це SGM7G-09A. Обороти і моменти збігаються, ще й якщо це Америка. Але він 850Вт.

Виходить, вони ще й рахували середньоквадратичний момент duty cycle, ставили резистори, і все накручували, тільки щоб ще й досягти заявлених параметрів.

Ну тоді зійдемось на тому, що цей мотор добре оверклочать. От тепер все зійшлось:).

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Судячи по струму приводу в 30А і напрузі 300в (двигун на 200)  вони його якось форсують. 

Ну але менше з тим. Сьогодні був на заводі де китайські токарки ЧПК. Розмір як 16к20(теж на ковзанні) стійки сіменс. По зет вал 5мм крок. Двигун сіменс 2,2квт. Запас теж не хилий. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, olkogr написав:

Розмір як 16к20(теж на ковзанні) стійки сіменс. По зет вал 5мм крок. Двигун сіменс 2,2квт. Запас теж не хилий. 

Без інших вхідних даних висновок емпіричний.  Спробую прикинути. Так може рахувати й не дуже вірно, але на 5мм кроку, на прямому приводі 1Нм моменту дає приблизно 120кгс. Скільки Сіменс має? 7(19)Нм чи 10(30)Нм? Яка вага фартука з револьвером? 150-200кг? Силу різання візьмемо як 16к20, тобто 580кгс? Тоді навіть для номіналів 7-10Нм буде 840-1200кгс на 730-780кгс потрібних. Тоді цей китайський верстат має значно більший запас, ніж Haas. І справді, до двох разів тільки по номіналу, без урахування циклів роботи.

Ну шо, дякую, було приємно повправлятись у фізику 8 класу, я зрозумів, що в промобладнанні хто як хоче, так і оверклоче.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для сервопривода более важна инерция, в данном случае инерция винта (длина, толщина), потом уже шаг, коэффициенты трения (преднатяг винта\ направляющих) потом уже вес перемещаемого груза, больше считаетс для нужной скорости позиционирования и точности позиционирования. Василь, скачайте утилитку для настройки приводов Дельта (ASDA Soft) - там а папке есть табличка для подбора моторов этими коэффициентами - возможно облегчит жизнь немножко. Сам не люблю на авось ставить компоненты, но и переплачивать за излишнюю можность не особо хочется.А по поводу подвижных масс (дерганий станка и долбания механики) с этим должна справляться система ЧПУ - ну там всякие S- кривые, алгоритмы интерполяции. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую, я вже маю встановленою ASDA. Я так розумію, Ви мали на увазі ASDA MSizing Tool? Такі тули є практично у всіх, я от користуюсь SigmaSelect для Yaskawa з можливістю урахування циклів роботи.

Щодо інерцій, то так, це дуже важливі складові багатьох розрахунків, я ними тут знехтував, але ж це означає тільки заниження показників верстату, бо я підійшов до аналізу з верхньої межі.

, mikhail80 написав:

Сам не люблю на авось ставить компоненты, но и переплачивать за излишнюю можность не особо хочется.

Тотоже. Мені подобається верстат @olkogr , видно що людина знайома як з DMU50 (дуже вже нагадує), так і з темою загалом, має практику і руки з правильного місця, що перетворює його, вас та ще кількох учасників форума на джерело практично ексклюзивних знань на теренах неньки. Ну гріх ж не користатись:)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да, именно этот инструмент. Вообще для G0 скорость можнт быть больше намного чем для рабочих подач G1\2\3 как и ускорения. ЧПУ настраивается под механику, если мотор "впритык" по мощности, можно изменить ускорения, либо настроить (если они есть) алгоритмы в ЧПУ - для S-кривых или аналог.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Гаврилів Василь написав:

Без інших вхідних даних висновок емпіричний

Макс швидкість 10м, робочі 7м. Двигун 2 тис обертів номінал. А от момент незнаю.По ідеї 7-8Нм номінальний. Пробував ганяти і дивитись навантаження осі, при зіміні напрямку по Г0 16% навантаження скаче.

, mikhail80 написав:

Вообще для G0 скорость можнт быть больше намного чем для рабочих подач G1\2\3

Так і робиться, крім того вираховується необхідна точність слідкування траекторії для цього верстату. Тому верстати під високошвидкісну обробку мають в рази потіжніший привід.

2 години назад, Гаврилів Василь написав:

DMU50 (дуже вже нагадує)

Ну там все трохи не так. По У там рухомі каретки а не рельси. Мій більша копія по механіці старих МАХО.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розпочали монтаж кабелів. 

DSC_3574.JPG

DSC_3575.JPG

DSC_3572.JPG

DSC_3573.JPG

DSC_3571.JPG

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

уууу почати і закінчити

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

DSC_3589.JPG

DSC_3592.JPG

DSC_3590.JPG

DSC_3591.JPG

DSC_3593.JPG

Змінено користувачем olkogr
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@olkogr а що за кінцевики? як вони по точності і де купити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, aegis написав:

@olkogr а що за кінцевики? як вони по точності і де купити?

Беру на алі. Нормальна точність в десятку вкладаються. Я всерівно їду до кінцевика а потім по нульмітці енкодера хоумлюсь. Класно те що вони у верх дивляться, спрощуються кронштейни і мішені для них.Та й габарит...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, olkogr сказал:

 

DSC_3589.JPG

DSC_3592.JPG

DSC_3590.JPG

DSC_3591.JPG

DSC_3593.JPG

Монстр )

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку