olkogr

5 осьовий станок для зубних техніків та ювелірів.

390 повідомлень у цій темі

, Fyva написав:

А теперь хорошо подумайте (чисто для себя), что конкретно даст такое усложнение с подпружиниванием. Не, ну, раз 

Дасить те що мені потрібно, а саме вибір люфту. Пружина має мати зусилля більше ніж потрібний момент на столі. Такі редуктори в свій час робив совок. Вони на відміну від притискання червяка до колеса набагато ресурсніші, так як контак червяка з колесом не порушується.

П.С. Слідуючим етапом розвитку червячних безлюфтових редукторів в совку були червячні передачі з тілами кочення, типу як в КГП. І були навіть редуктори теж з двома червяками для компенсації люфту. Але світ пішов іншим шляхом, шляхом хвильових редукторів та прямого приводу моментними двигунами. І як виявилось це був правильний напрямок.

Змінено користувачем olkogr
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, olkogr сказал:

Але світ пішов іншим шляхом, шляхом хвильових редукторів та прямого приводу моментними двигунами. І як виявилось це був правильний напрямок.

Но вы таки решили пойти по пути "совка"? Может все-таки еще попытаться купить уже готовое решение?

Не то что мне не нравится ваше, но просто мне кажется что сделать не проще чем купить. 

Змінено користувачем VldLg
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, VldLg написав:

Но вы таки решили пойти по пути "совка"? Может все-таки еще попытаться купить уже готовое решение?

Не то что мне не нравится ваше, но просто мне кажется что сделать не проще чем купить. 

Так я ще не світовий лідер станкобудування)) можна і старі рішення використати. Є і + в моєму випадку. Наприклад момент на осях більше 24Нм (з дірект драйвом би було макс 6Нм). Енкодер в серві 100к імпульсів, враховуючи редукцію то космос по позиціонуванні. З тими енкодерами що я хотів ставити було би на 2 порядки менше, а одже і налаштувати те все діло було б в рази важче.  

Думаю треба шукати фірму в Китаї і замовляти під замовлення, може тим і займусь з часом. Але питання енкодерів кастомних теж залишилось, наразі окрім ренішов, які позолочені, та ще й двійного призначення нічого підходящого не знайшов. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

вот - пожалуйса http://www.dmm-tech.com/products_main.html третьей позицией энкодеры - для драйверов есть софт по настройке энкодера, могут и кастомные сделать - пообщайтесь - адекватные люди, покупал комплект на станок себе

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@mikhail80 поспілкуюсь, правда на сайті про виготовлення енкодерних дисків і голів ні слова. Будемо питати). 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Версія з кінцевиками та упорами. Як би фінал едішин.

4.jpg

5.jpg

6.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Аж страшно робиться за тих станочникiв та термiстiв що будуть то все вiдтворювать в металi)

Сотка туди, сотка сюди з допуска, - i хана. Олег убьёт! :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, пенсионер написав:

Аж страшно робиться за тих станочникiв та термiстiв що будуть то все вiдтворювать в металi)

Сотка туди, сотка сюди з допуска, - i хана. Олег убьёт! :)

Сотку можна, але тільки туди, сюди то вже вб"ю)))

Їм не привикати, ви б бачили креслення на деталі станини)))

Змінено користувачем olkogr
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
47 минут назад, olkogr сказал:

Сотку можна, але тільки туди, сюди то вже вб"ю)))

Їм не привикати, ви б бачили креслення на деталі станини)))

От чiм менi до вподоби не обмежена допусками творчiсть, влiз примiром рiзцем чi фрезою не туди, - та i чОрто з ним, мiняю концепцiюь на ходу. Як правило при тому все ще краще виходить за попередню задумку)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, пенсионер написав:

Як правило при тому все ще краще виходить за попередню задумку

Ну на одиничних екземплярах підхід не поганий. А якщо задум є робити це серійно, та ще й замовляти деталі на стороні то нажаль допуски і посадки то наше все... 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

От шедевр для технолога).

korpus-1.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, olkogr сказал:

От шедевр для технолога).

korpus-1.jpg

так а що тут креслити? наливай да пий:)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почали збірку верстату. 

Так як, цього разу ми робимо повноцінний закінчений виріб типу плуг анд плей, вирішено було зробити великий підставний стіл. В якому буде змонтовано систему очистки ЗОР, систему видалення пилу із зони різу, також там буде компресор та компютер управіління верстатом. 

Навчені, гірким досвідом, ми всі деталі які не поміщаються на ЧПК або зварюються розмічаємо ф свердлимо самостійно. В цьому нам допомагає наш гаражний друг. 

 

DSC_2849.JPG

DSC_2850.JPG

DSC_2848.JPG

DSC_2846.JPG

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Закріпили станину. Як то кажутт- головне почати)) 

DSC_2853.JPG

DSC_2852.JPG

DSC_2851.JPG

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовжимо. 

Поставили рельси на станину, ну і відразу перший блін). Відстань до першого отвору у мене 30мм. От і стандартної порізки із запасом не вистачає... Будемо купувати нові. 

Другий блін, корпус гайки по Х виявився заширокий, потрібно його прохудати). 

Ну і третій, різьби в балці під гайку КГП чомусь М6, а потрібно М5. Будемо робити перехідні шпильки.... 

В іншому ніби все ок. 

DSC_2881.JPG

DSC_2884.JPG

DSC_2885.JPG

DSC_2882.JPG

DSC_2883.JPG

DSC_2879.JPG

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот смотрю я на ваши фото и знаете что вижу - Chiron FZ08.  Практически все размеры совпадают. и конструкция похожа. Основание там сварное , как и у вас. Сверху - литье... Стоит сейчас у меня. Перемещения 300*250*250 если память не изменяет. А какие у вас перемещения заложены?

Змінено користувачем VldLg
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

От блін, викрали конструкцію)))))) 

В мене 300 х160х160. Але це вкорочена версія під ювелірку. Взагалі задум був 500х250х250. Практично він би був такий самий. Шпиндель тільки під Hsk мав бути, діаметром 100мм.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

на Chiron FZ08W шпиндель HSK32-A а нижние направляющие прикручены на сварную раму - выше уже литье.

у меня есть небольшое видео. 

Если интересны какие-то узлы - могу пофотографировать пока еще стоит у меня.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Магазин інструменту - витвір мистецтва). 

Цікаво привід по зет і У як стоїть. Який розмір рельс та швп на таке поле. Думаю швп не менше 32 має бути. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
45 минут назад, olkogr сказал:

Магазин інструменту - витвір мистецтва). 

и каждый кронштейн стоит примерно как "витвір мистецтва" эпохи возрождения

45 минут назад, olkogr сказал:

Цікаво привід по зет і У як стоїть. Який розмір рельс та швп на таке поле. Думаю швп не менше 32 має бути. 

по Z - ремень и электромагнитная муфта которая растормаживается при включении сервопривода. По Y - просто ремень. ШВП не совсем обычные - диаметр не большой, а вот шаг  похоже равен диаметру.Если не забуду - завтра заеду сфотографирую. Если не получится то уже пред сентябрем - уезжаю завтра в ночь на недельку .

20190819_213312.jpg

20190819_213345.jpg

20190819_213451.jpg

20190819_213537.jpg

Змінено користувачем VldLg
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@VldLg дякую, цікаво, практично копія ДМГ, дму 50. В мене трохи перекинуто все (рельси з картками).

Пробував моделювати таку схему, чомусь воно в мене менш жорстке виходить, при тій же вазі. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене питання виникло. Є якісь плюси в КГП із великим кроком? Крім більшого ресурсу і вищої швидкості їзди? Ну і кращої термостабільності як результату. В порівнянні із короткого кроку КГП саморозкручування більше, погрішності виготовлення мабуть сильніше вплинуть на точність позиціонування, більші вимоги до потужності двигуна. Це що самому в голову приходить.

Питаю тому, що не рідко траплялись на очі КГП із великим кроком на ЧПУхах, хочеться зрозуміти чому.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шаг винта считается в зависимости от необходимой скорости, массы перемещаемого элемента, дальше по методичке считается диаметр винта, тип винта, это для расчета сервисных интервалов и жизненного цикла, дальше считается мотор. На точность никак не влияет, она больше зависит от типа винта. Очень хорошие методички у thomson linear

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На моем видео перемещение по  X-Y 60м/мин. Больше я пока не встречал. Видимо если уменьшить шаг винта вырастет инерционность из-за самого двигателя. Диаметр самих винтов не большой - по памяти миллиметров по 20-25. Но и шаг примерно такой-же.

 

Есть вопрос к @olkogr какая стойка будет управлять станком? Fanuk 21i например поддерживает только до 4 осей одновременно, и то не во всех модификафиях, как я понял. Или обработка сразу по 5ти осям не планируется?

Змінено користувачем VldLg
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, Наливайко написав:

Є якісь плюси в КГП із великим кроком

Є. По-перше менші оберти самого гвинта, відповідно можна брати тонший,  якщо досить короткий то кріпити за один кінець. Так як критичні оберти будуть явно більші чим гвинт набере  в роботі. Ну і ккд більший разом з ресурсом. 

Я наприклад менше 10мм крок не використовуючи в станках з швидкістю 10-15м. 

1 година назад, VldLg написав:

Больше я пока не встречал

В нашого дму 50 макс швидкість 50м, обробка 30м. 

Взагалі максимальна швидкість не дуже впливає на швидкість обробки. А от прискорення має бути високим. 

1 година назад, VldLg написав:

какая стойка будет управлять станком

Ну в мене поки по старому, буде кейфлоп. Він тримає 6 осей. 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку