Vik

Простая державка для накатки, но...

46 повідомлень у цій темі

8 годин назад, gesichtslos написав:

а воно, часом, не буде працювати як черв"ячне колесо з болтом?

 

Буде.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поделюсь своим опытом.Была необходимость катать, но прямых роликов не было. Взял заготовку из отожженной совдеповской арматуры и косым роликом сделал насечки. Потом трехгранным надфилем их допилил.Главное не спешить и делать аккуратно.

Потом прикалил.Даже по стали работает нормально. IMG_20190313_095544.jpgIMG_20190316_135502.jpgIMG_20190316_135521.jpgТеперь у меня их много.IMG_20190316_135559.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Питання виробництва роликів для накатування мене теж зацікавило, і я знайшов таке відео:

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А ось як робиться ролик під вінтажну кручену накатку на верстаті для гильоше.  

 

Робота накатки

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Головне питання. Как оно мне как чипмейкеру может помочь сделать ролик9_9? а так КОНЕЧНО КРАСИВО . у меня аж слюни текут и зубы ломит от всего такого.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, gfzcentrd сказал:

Головне питання. Как оно мне как чипмейкеру может помочь сделать ролик9_9? а так КОНЕЧНО КРАСИВО . у меня аж слюни текут и зубы ломит от всего такого.

А по ту сторону экрана разве не чипмейкер? 

Не вижу никаких проблем. 

Можно собрать токарный для гильоше. Можно попробовать подобрать метчик с малым диаметром но большой высотой подъёма витка резьбы и нарезать по типу примитивного червячного колеса. Можно во фрезерном модульной фрезой в удг с наклоном вфг.

Вариантов множество. Я планирую попробовать по третьему варианту пойти.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Disastrous сказал:
1 час назад, gfzcentrd сказал:

Головне питання. Как оно мне как чипмейкеру может помочь сделать ролик9_9? а так КОНЕЧНО КРАСИВО . у меня аж слюни текут и зубы ломит от всего такого.

А по ту сторону экрана разве не чипмейкер? 

Не вижу никаких проблем. 

Можно собрать токарный для гильоше. Можно попробовать подобрать метчик с малым диаметром но большой высотой подъёма витка резьбы и нарезать по типу примитивного червячного колеса. Можно во фрезерном модульной фрезой в удг с наклоном вфг.

Вариантов множество. Я планирую попробовать по третьему варианту пойти.

Я не это видео имел в виду.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, gfzcentrd написав:

Головне питання. Как оно мне как чипмейкеру может помочь сделать ролик9_9? а так КОНЕЧНО КРАСИВО . у меня аж слюни текут и зубы ломит от всего такого.

 

А у відео показано процес. Найголовніший момент притирання ( полірування) зубців теж показано. Правильно зроблений ролік за такою технікою коштує йойой як дорого.  Можна прицінитися набравши в гуглі " zeus knurling wheel". Це по перше.

По друге - технология виробництва проста, адаптабельна для гаражних (домашніх) умов.

По третє - в Україні ніша ніким не зайнята...

Отже!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Disastrous сказал:

Можно во фрезерном модульной фрезой в удг с наклоном вфг.

Вариантов множество. Я планирую попробовать по третьему варианту пойти.

 

Выложите результат или даже процесс, интересно будет. Модульная фреза имеет закругление на вершине, а на роликах угол обычно или 90 или 70 градусов.

Если на УДГ, то можно вместо фрезы использовать резец, типа резьбового, что-то типа летучки или баленирки, и заточить, как угодно.

Были, еще и более екзотические ролики, вместо накатки рисок - шарики, скругленные насечки, как стандартные, только скругленные при вершине, особенно красиво на вогнутых, радиусных роликах. Были вообще узоры типа орнамента.

 

Вообще самые лучшие - шлифованные, если профиль шлифован, то накатка получается зеркально чистой, особенно по латуни, бронзе и меди.

Вот мои твердосплавные ролики для накатки. Внутризавод. Профиль шлифован, чистоту дают классную. Правда есть только  то, что есть и других не будет.  На фото рядом резец ВК6-М, для сравнения цвета, если кто не верит. Ролики не знаю какая марка твердосплава.

Есть еще несколько тоже внутризавод из 9ХС, профиль тоже шлифован, они намного лучше простых Гостовских, у которых профиль накатан.

 

 

52 минуты назад, Саша сказал:

А у відео показано процес. Найголовніший момент притирання ( полірування) зубців теж показано. Правильно зроблений ролік за такою технікою коштує йойой як дорого.  Можна прицінитися набравши в гуглі " zeus knurling wheel". Це по перше.

По друге - технология виробництва проста, адаптабельна для гаражних (домашніх) умов.

По третє - в Україні ніша ніким не зайнята...

Отже!

 

Ніша виробництва ексклюзивних накатних роліків не зайнята ніде в світі!!!!! Пару раз бачив в продажу роліки для радіусної накатки, ціна була $50.

 

T5kJj35irig.jpg

RKoI4dVR5Gw.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Саша сказал:

Отже!

А ви самі не думаєте зайнятися? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
24 минуты назад, IvanR сказал:

 

3 часа назад, Disastrous сказал:

Можно во фрезерном модульной фрезой в удг с наклоном вфг.

Вариантов множество. Я планирую попробовать по третьему варианту пойти.

 

Выложите результат или даже процесс, интересно будет. Модульная фреза имеет закругление на вершине, а на роликах угол обычно или 90 или 70 градусов.

Если на УДГ, то можно вместо фрезы использовать резец, типа резьбового, что-то типа летучки или баленирки, и заточить, как угодно.

Были, еще и более екзотические ролики, вместо накатки рисок - шарики, скругленные насечки, как стандартные, только скругленные при вершине, особенно красиво на вогнутых, радиусных роликах. Были вообще узоры типа орнамента.

 

Вообще самые лучшие - шлифованные, если профиль шлифован, то накатка получается зеркально чистой, особенно по латуни, бронзе и меди.

Вот мои твердосплавные ролики для накатки. Внутризавод. Профиль шлифован, чистоту дают классную. Правда есть только  то, что есть и других не будет.  На фото рядом резец ВК6-М, для сравнения цвета, если кто не верит. Ролики не знаю какая марка твердосплава.

Есть еще несколько тоже внутризавод из 9ХС, профиль тоже шлифован, они намного лучше простых Гостовских, у которых профиль накатан.

 

 

1 час назад, Саша сказал:

А у відео показано процес. Найголовніший момент притирання ( полірування) зубців теж показано. Правильно зроблений ролік за такою технікою коштує йойой як дорого.  Можна прицінитися набравши в гуглі " zeus knurling wheel". Це по перше.

По друге - технология виробництва проста, адаптабельна для гаражних (домашніх) умов.

По третє - в Україні ніша ніким не зайнята...

Отже!

 

Ніша виробництва ексклюзивних накатних роліків не зайнята ніде в світі!!!!! Пару раз бачив в продажу роліки для радіусної накатки, ціна була $50.

 

T5kJj35irig.jpg

RKoI4dVR5Gw.jpg

 

Оце ролики!

А я як раз іду зараз накатувати своїм недолугим оснащенням. Але треба йти та робити тим чим є. За мене ніхто не зробить. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя_Уеф написав:

А ви самі не думаєте зайнятися? 

 

Я би і не проти, але не дає спокою одна дрібничка. Я так зрозумів, що найголовніше в роліку якість і чистота впадинкі між зубчиками. Тоді рельєф що накатуеться виходе гостреньким і дуже м'яко "прилипиє" до пальців. Виходе дуже цупке з'єднання. Хто брав в рукі орігінальні японські склорізи ( Toyo наприклад)  той знає те відчуття коли корпус склорізу відчутно тримається в пальцях. За рахунок якісного накату той склоріз приклеюється до пальців.

І от я не знаю як ту впадинку зробити дешево. 

Змінено користувачем Саша
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Процесс изготовления самодельных роликов для накатки. Довольно трудоёмкий.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Саша сказал:

Я би і не проти, але не дає спокою одна дрібничка. Я так зрозумів, що найголовніше в роліку якість і чистота впадинкі між зубчиками. Тоді рельєф що накатуеться виходе гостреньким і дуже м'яко "прилипиє" до пальців.

 

Треба гостра фреза, а ще краще шліфовка після термічки.

Я хотів робити з Р18, але тоді, купував в одного дядька роліки внутрізаводські, шліфований профіль, і немає фасок по боках, треба були саме такі, далі покажу навіщо.

Так от тоді мені розповіли, що роліки для накатки робили з 9ХС,  на якому точно заводі так і не випитав, не сказали, бо ще  на той час завод працював, може і зараз працює, не знаю. Ала завод працював на воєнку і з матеріалами у них проблем не було. Про Р6М5 та Р18 сказав ні, або твердосплав, або 9ХС.

 

Ще десь читав, що є рекомендації до кроку накатки відповідно до діаметру поверхні, де робиться накатка.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

От приклад радіусного роліка. Нормальну державку поки не зробив, нема фрезера.

Думав робити подібні ролики. Купив фрез навіть.

Q4sKxhbrROE.jpg

y91taRTV8aY.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А вот пример накатки торцом ролика, но нужен ролик без фаски на краю!! Ели нашел, и повезло, что ролики со шлифованным профилем. 

Во время накатки ролик располагается горизонтально, на фото показал ролик рядом с деталью.

Соответственно можно делать парную накатку правую и левую.

v5g8YvKj1js.jpg

Q1ajNK9SkzU.jpg

rhXSHvtvmEE.jpg

FCnCIZtgy8A.jpg

Змінено користувачем IvanR
8

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну...тогда и я похвастаюсь своими роликами. Сделал на прошлой неделе.

По нержавейке катают аж бегом.На фото ключик с ручкой из нержи.

P00524-214351.jpg

P00524-214411.jpg

P00524-214425.jpg

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
24 минуты назад, vsesam сказал:

Ну...тогда и я похвастаюсь своими роликами. Сделал на прошлой неделе.

По нержавейке катают аж бегом.На фото ключик с ручкой из нержи.

 

А ролик из какого материала?

Сеточкой ролики покупные или тоже самодельные?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, IvanR сказал:

 

А ролик из какого материала?

Сеточкой ролики покупные или тоже самодельные?

Все самодельные.Сталь х12мф

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Підкину посилання на цікаві картинки на тему накатки та важливі таблички:

https://osnastka.pro/knurling

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку