инженер

В гости к близнецу

77 повідомлень у цій темі

2 минуты назад, 4post сказал:

Не можливо, а таки помиляєтесь. Блищить. Ну, не так, як нержавійка, але від групи ВК взагалі матова.

Група ВК для чавуну, нержавійки, кольорових металів.

ТК для сталі. Десь можна по невідповідальних деталях по сварці, з-під різака пройтись ВК, там де необхідна більш міцна ріжуча кромка.

Після ВК (ВК8, ВК6М і т. ін.) оброблювана стальна заготовка завжди буде мати матову поверхню за рахунок наросту на різцеві та підвищеній агдезії до вольфраму. Важче попасти в розмір за рахунок нестабільного різання. Зношення різця більше, поверхня не айс. Можна боротись, ЗОР, покриття на поверхні і т. ін.

Після ТК (ну, звичайно, чим більше карбиду титану, тим краще Т5К10, Т30К4), за умови правильних режимів, наросту немає, зношення ріжучої кромки значно менше, поверхню можна заставити "сяяти". Але ударна в'язкість титановольфрамокобальтової (ТК) групи дещо нижча, тому необхідно більш якісно (або за довідниками та користуючись досвідом) точити різець.

Для демонстрації можу зробити пробні проточки на однакових режимах однаковою геометрією по одній і тій же самій заготовці.

По технології то все так,  5 балів =) Тільки от на практиці і по факту який є  різець таким і ріжем .

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, 4post сказал:

Для демонстрації можу зробити

Було б цікаво. Я в напайках взагалі не шарю. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4post написав:

Не можливо, а таки помиляєтесь. Блищить. Ну, не так, як нержавійка, але від групи ВК взагалі матова.

Група ВК для чавуну, нержавійки, кольорових металів.

ТК для сталі. Десь можна по невідповідальних деталях по сварці, з-під різака пройтись ВК, там де необхідна більш міцна ріжуча кромка.

Після ВК (ВК8, ВК6М і т. ін.) оброблювана стальна заготовка завжди буде мати матову поверхню за рахунок наросту на різцеві та підвищеній агдезії до вольфраму. Важче попасти в розмір за рахунок нестабільного різання. Зношення різця більше, поверхня не айс. Можна боротись, ЗОР, покриття на поверхні і т. ін.

Після ТК (ну, звичайно, чим більше карбиду титану, тим краще Т5К10, Т30К4), за умови правильних режимів, наросту немає, зношення ріжучої кромки значно менше, поверхню можна заставити "сяяти". Але ударна в'язкість титановольфрамокобальтової (ТК) групи дещо нижча, тому необхідно більш якісно (або за довідниками та користуючись досвідом) точити різець.

Для демонстрації можу зробити пробні проточки на однакових режимах однаковою геометрією по одній і тій же самій заготовці.

Я розумію, для чого вк та тк. Я не дарма свій хліб їм.

Згоден, що вк дає погану шорсткість по сталі. Можливо не розуміння полягає в тому, що означає "блищить"?

Я мав на увазі, що навіть після правильної обробки різцем з пластиною тк ми отримуємо деталь з хорошою шорсткістю поверхні, але все ж вона не блищить наче "полірована"

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, SkosarV написав:

По технології то все так,  5 балів =) Тільки от на практиці і по факту який є  різець таким і ріжем .

Не правда. На даний момент маю в більш-менш постійному користуванні 68 різців. Скажу чесно - мало.

Окремо маю різці по сталі, чавуну, пластику, гумі, латуні, бронзі, міді, нержавійці. Праві та ліві, чорнові та чистові. (Я сюди не рахував спец-різці типу фасонних, чи для нарізання модульного різьби)

Змінено користувачем Володимир Фещук
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Володимир Фещук сказал:

Не правда. На даний момент маю в більш-менш постійному користуванні 68 різців. Скажу чесно - мало.

Окремо маю різці по сталі, чавуну, пластику, гумі, латуні, бронзі, міді, нержавійці. Праві та ліві, чорнові та чистові. (Я сюди не рахував спец-різці типу фасонних, чи для нарізання модульного різьби)

Різців багато не буває =) хочеться і ше і ше 

  Я  стараюсь використовувати різці по призначенню, але буває всяке що інстументальні можливості обмежені. Коли починав "токарювати " мав в арсеналі лише вк8 

 *****************************

Нижче інформація з інтенету =)   

З твердих сплавів: ВК2, ВК3, ВК3М, ВК4, ВК6, ВК6М, ВК8, ВК8В - різці вольфрамові (призначені для обробки деталей з чавуну, кольорових металів і їх сплавів, а також неметалічних матеріалів);

Т30К4, Т15К6, Т14К8, Т5К10, Т5К10, Т5К12В - різці тітановольфрамовие (використовуються для обробки всіх видів сталей);

ТТ7К12, ТТ8К6, ТТ20К9 - різці титано-тантало-вольфрамові (використовуються для обробки жароміцних, кувальних та інших важкооброблюваних сталей).

Зі швидкорізальної сталі марок: Р18, Р12 і Р9 - різці нормальної продуктивності;

Р18Ф2, Р14Ф4, Р9Ф5, Р9К5, Р18К5Ф2, Р10К5Ф5, Р6МЗ - різці підвищеної продуктивності.

З вуглецевої сталі марок: У10А і У12А - високоякісна вуглецева сталь. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, SkosarV написав:

Різців багато не буває =) хочеться і ше і ше 

  Я  стараюсь використовувати різці по призначенню, але буває всяке що інстументальні можливості обмежені. Коли починав "токарювати " мав в арсеналі лише вк8 

 *****************************

Нижче інформація з інтенету =)   

З твердих сплавів: ВК2, ВК3, ВК3М, ВК4, ВК6, ВК6М, ВК8, ВК8В - різці вольфрамові (призначені для обробки деталей з чавуну, кольорових металів і їх сплавів, а також неметалічних матеріалів);

Т30К4, Т15К6, Т14К8, Т5К10, Т5К10, Т5К12В - різці тітановольфрамовие (використовуються для обробки всіх видів сталей);

ТТ7К12, ТТ8К6, ТТ20К9 - різці титано-тантало-вольфрамові (використовуються для обробки жароміцних, кувальних та інших важкооброблюваних сталей).

Зі швидкорізальної сталі марок: Р18, Р12 і Р9 - різці нормальної продуктивності;

Р18Ф2, Р14Ф4, Р9Ф5, Р9К5, Р18К5Ф2, Р10К5Ф5, Р6МЗ - різці підвищеної продуктивності.

З вуглецевої сталі марок: У10А і У12А - високоякісна вуглецева сталь. 

 

Те, що у вас був лише вк8 означає, що ви почали займатися цим справді рано, та не маючи досвіду та можливостей.

Можу сказати лише одне - респект вашій сміливості, наполегливості, та вірі

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Володимир Фещук сказал:

Те, що у вас був лише вк8 означає, що ви почали займатися цим справді рано, та не маючи досвіду та можливостей.

Можу сказати лише одне - респект вашій сміливості, наполегливості, та вірі

 

Дякую =) почав займатись в 18 років тобто пів року назад =) Потроху підтягую знання та інструмент,

а що до різців зараз шукаю внутрішні різьбові , бо таких метчиків від м18 і тд немає в наявності.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Давно перестав дивитися на клеймо на різці. По перше: на ринку продають різці напаяні невідомо ким невідомо якими пластинами. Що було на складі - то і напаяли.

По друге: сам перепаюю державки зношених зломаних різців новими ХЗ кими пластинами купленими будь-де. Заточую, ріже - значить ок:)))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Дядько Максим сказал:

Заточую, ріже - значить ок:)))

Можна і гвоздя заточить =) Дер би так шо аж стужка за вуха летіла 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядько Максим написав:

Давно перестав дивитися на клеймо на різці. По перше: на ринку продають різці напаяні невідомо ким невідомо якими пластинами. Що було на складі - то і напаяли.

По друге: сам перепаюю державки зношених зломаних різців новими ХЗ кими пластинами купленими будь-де. Заточую, ріже - значить ок:)))

Думаю, щоб так працювати - потрібно майстерно заточувати різці.

 

Я дивлюся на маркування, підбираю марку під вид роботи чи матеріалу, бо мені то міцності мало, то чистоти поверхні.

Але погоджуюсь з вами, різці однакового маркування, придбані в різних місцях - не ріжуть однаково. Це дуже розчаровує

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Володимир Фещук сказал:

Не правда. На даний момент маю в більш-менш постійному користуванні 68 різців. Скажу чесно - мало.

Окремо маю різці по сталі, чавуну, пластику, гумі, латуні, бронзі, міді, нержавійці. Праві та ліві, чорнові та чистові. (Я сюди не рахував спец-різці типу фасонних, чи для нарізання модульного різьби)

В  такому  випадку  Вам  і  карти  в  руки!  Я  буду  дуже  радий  пізнати  щось  нове,  оскільки  в  даному  питанні  профан.  Думаю,  що  шановна  громада  буде  не  проти,  бо  таких  йолопів,  як  я,  тут  предостатньо.  Чекаю  від  Вас,  та  і  від  інших  МАЙСТРІВ  інформації  по  даному  питанню.  І  ще  дякую  всім  за  відповіді!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, инженер написав:

В  такому  випадку  Вам  і  карти  в  руки!  Я  буду  дуже  радий  пізнати  щось  нове,  оскільки  в  даному  питанні  профан.  Думаю,  що  шановна  громада  буде  не  проти,  бо  таких  йолопів,  як  я,  тут  предостатньо.  Чекаю  від  Вас,  та  і  від  інших  МАЙСТРІВ  інформації  по  даному  питанню.  І  ще  дякую  всім  за  відповіді!

Чесно кажучи не думав навіть про те, що мої знання можуть бути корисними комусь. Завжди думав, що всі "і самі с усамі"

А в якому вигляді ви би хотіли інформацію?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Иванович ,  ну  спасибо!!!  Уже  заглянул  одним  глазком.  Жаль,  жена  гонит  из-за  компа...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
42 минуты назад, Володимир Фещук сказал:

самі с усамі"

Та  які  там  уси,  коли  ще  станок  до  ума  не  доведений.  Тому  зараз  теорія  --*учиться,  учиться,  и  ещё  раз  учиться!*  Потихеньку   прикупляються  різці,  пластинки,  а  що  куди  використовувати,  поки-що  *тёмний  лес*  Я  в  зошит  потихеньку  записую  всяку  інфу  з  даного  питання,  потім  будемо  систематизувати,  а  там ,  дивись,  і  станок  запрацює.   А  ми  вж  підковані!

 

49 минут назад, Володимир Фещук сказал:

А в якому вигляді ви би хотіли інформацію?

Фотки  з  коментарями  до  них.  Думаю,  що  не  один  я  Вам  буду  дякувати!  Бо  по  книжному,  то  одне,  а  от  життєвий  досвід,  так  то  зовсім  інше!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, SkosarV сказал:

а що до різців зараз шукаю внутрішні різьбові , бо таких метчиків від м18 і тд немає в наявності.

Дарма! Мітчики мають бути, вони не дуже дорогі. Різцем є сенс направити різьбу, бо М20 та вище важко тримати воротком, і, тим більше направити.

А що їх шукати? Паяються апаратом контактного зварювання на "ура". Хвилина - різець.

Апарат на фото. Пластини дешеві зовсім. Можна взяти тут.

http://www.instrument.co.ua/c-ts.html

В інеті вагон інформації про такі апарати. Якщо будуть питання - відповім.

2 часа назад, Дядько Максим сказал:

Давно перестав дивитися на клеймо на різці. По перше: на ринку продають різці напаяні невідомо ким невідомо якими пластинами. Що було на складі - то і напаяли.

По друге: сам перепаюю державки зношених зломаних різців новими ХЗ кими пластинами купленими будь-де. Заточую, ріже - значить ок:)))

Досить дивне висловлення. Тест на різець це ж як 2+2! Варіантів вагон:

1 напилком по пластині, нє, ну звичайно не там, де буде вершина чи ріжуча кромка. Викришився - Т15К6, борозда на напилку - ВК8.

2 прокатати по нержавійці. Викришився (можливі мікрозколи) - Т15К6, чиста поверхня і пластина без сколів - ВК8.

3 прокатати по сталі. Починає блищати на гострому різці - Т15К6 (може, Т5К10), матова поверхня з видимими задирами - ВК8.

За екзотику, на кшталт ТТ та Т30 або ВК3 мовчу, вважаємо, що воно диво якесь.

Т5К10 не сподобався на прохідному різцеві. Тупиться швидко.

3 часа назад, Володимир Фещук сказал:

але все ж вона не блищить наче "полірована"

Ну, десь Ви праві.

Деталь стає візуально блискучою та гладкою. За руки не чіпляють мікроворсинки, що залишились від наросту. Легше попасти в розмір. Менший знос. Ось за що мова.

Можна спробувати вгадати геометрію-подачу-глибину різання та довести до стану шліфовки (ну, візуально), але  шорсткості, можливо, не буде.

Але, як не дивно, з нержавіючою сталлю та гострим ВК8 виходить саме так. Наждачкою трохи полірувалась верхня частина, там де проточки - від різця. Моя деталь зправа! Зліва зразок.

Нє, ну доведеться робити порівняльне відео.

4 часа назад, Володимир Фещук сказал:

На даний момент маю в більш-менш постійному користуванні 68 різців. Скажу чесно - мало.

Підтримую.

Лише арсенал розточної групи має бути штук 50. І то змушені тримати борштанги, куди вставляємо шматки бистрорізу з потрібною геометрією. Наприклад, для довбання шпонпазів.

Зовнішніх різьбових має бути штук 10. Точніше? 2-4 під трубну (під різні радіуси), 2 під Уітворта (взагалі, краще 4, але треба штудувати мануали), штуки 4 під метричну (під різні радіуси). За трапецію взагалі мовчу, мов риба.

Радіусні - теж десяток.

Для канавок у підшипниках - штук 5.

І це ще по-бідному. Зараз озброюю гаражну майстерню. Лише відрізних нашвидкоруч 5 шт заточив.

 

IMG_20160830_191253.jpg

IMG_20170216_134329.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, 4post сказал:

Дарма! Мітчики мають бути, вони не дуже дорогі. Різцем є сенс направити різьбу, бо М20 та вище важко тримати воротком, і, тим більше направити.

А що їх шукати? Паяються апаратом контактного зварювання на "ура". Хвилина - різець.

Апарат на фото. Пластини дешеві зовсім. Можна взяти тут.

http://www.instrument.co.ua/c-ts.html

В інеті вагон інформації про такі апарати. Якщо будуть питання - відповім.

Ооо... дякую , я думаю зробити контактну зварку з трансформатора із мікрохвильовки , а якщо не помиляюсь паяти латунню із бурою ? бо я ще бачив що під пластини кладуть якісь  " таблетки " + флюсь і паяюсь 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, SkosarV сказал:

трансформатора із мікрохвильовки

Спочатку треба прикинути потрібні потужності, а потім прирівняти їх з МІКРО.... Я роблю транс для пайки (також точечна)  то там вторичка тільки 6 кг міді - і це лише один виток...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, SkosarV сказал:

Ооо... дякую , я думаю зробити контактну зварку з трансформатора із мікрохвильовки , а якщо не помиляюсь паяти латунню із бурою ? бо я ще бачив що під пластини кладуть якісь  " таблетки " + флюсь і паяюсь 

Саме так. Апарат робив з нуля. З нуля - це розпускав "локшину" на окремі жили та шихтував магнітопровід. Впорався за півдня. В разі використання трансформатора з мікрохвильової пічки процес прискорюється, бо необхідно намотати лише 2 витки вторинної обмотки.

Флюсові таблетки, якщо використовувати, то лише тоненькі, але на нашій барахолці вигріб всі! Без таблеток все трохи сумніше, бо складно викласти бутерброд бура-латунь-бура та прошити то низьким вольтажем. Необхідно допомагати струму пройти скрізь таку конструкцію. Але досить гідно можна паятись і потім точити.

То моя пайка. Помалу заповнюю потребу в розточній групі, особливо малих різців, та відрізні. На крайньому фото геть тупий відрізний, але ж різав, як мастило (вже переточений, бо спочатку сфотографував, а потім помітив)! Тріщина не заважає. Досі "в строю".

То прокладка попала в кулачки, а не різцетримач.

До речі, така пайка дещо гірше справляється з великими державками та пластинами.

На першому фото використана половинка квадратної пластини для різця з мехкріплення.

IMG_20170106_120543.jpg

IMG_20170504_135948.jpg

IMG_20170618_080811.jpg

IMG_20170920_134304.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Bogdan сказал:

Спочатку треба прикинути потрібні потужності, а потім прирівняти їх з МІКРО.... Я роблю транс для пайки (також точечна)  то там вторичка тільки 6 кг міді - і це лише один виток...

В мене вторинна обмотка 140 мм кв мідного проводу. Взяв 4 жили по 35 мм кв та помістив у термоусадку. Навіть не усаджував, так і працює. Справляється, але там, де контакт гірший одразу настає перегрів та окислення. Необхідно бути пильним.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Bogdan сказал:

Спочатку треба прикинути потрібні потужності, а потім прирівняти їх з МІКРО.... Я роблю транс для пайки (також точечна)  то там вторичка тільки 6 кг міді - і це лише один виток...

Просто бачив що роблять із транс МІКРОХВ.  і паяли різці  , 

До речі в мене , найбільша проблема з відрізними різцями ламає (різці чотко по центру) ,

Зпочатку все було добре при відрізанні все було чітко так як треба з деяким часом я помітив що   поперечка почала люфтити розібравши її мені стало ЗЛЕ , хтось викинув клин що між двома гайками  для  "ліквідації "люфтів на суппорті , також виробився  довгий клин поперечної подачі . Підживаю але всеодно після декількох годин роботи знову люфтить . Не хочеться але прийдеться  напевно збоку поперечки  піджимі болти ставити які піджимали б клин , ішний клин не підійте бо зазвичай ці речі робляться індвідуально з такими роками. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Уважаемые профи, можно вопрос от чайника?

Вот это покупалось как эльборовая вставка

oi7k43738tjleflzu1g8ahxbl.jpg

Растачивались кулачки 130-го патрона, обороты небольшие, порядка 500 в мин.

Он, хад, стерся, как грифель карандаша.

Это я чего не так включил или "эльбор" такой попался?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, SkosarV сказал:

Просто бачив що роблять із транс МІКРОХВ.  і паяли різці  , 

До речі в мене , найбільша проблема з відрізними різцями ламає (різці чотко по центру) ,

Зпочатку все було добре при відрізанні все було чітко так як треба з деяким часом я помітив що   поперечка почала люфтити розібравши її мені стало ЗЛЕ , хтось викинув клин що між двома гайками  для  "ліквідації "люфтів на суппорті , також виробився  довгий клин поперечної подачі . Підживаю але всеодно після декількох годин роботи знову люфтить . Не хочеться але прийдеться  напевно збоку поперечки  піджимі болти ставити які піджимали б клин , ішний клин не підійте бо зазвичай ці речі робляться індвідуально з такими роками. 

попробуйте під клин поперечки  з неробочої сторони підкласти бляху-повинно допомогти вібрати люфт по клину ,це для довгого клина

Змінено користувачем igor_restavrator
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, 4post сказал:

140 мм кв мідного проводу

Можна вижати 1400А. Але таки мало. 

13 минуты назад, SkosarV сказал:

Просто бачив що роблять із транс МІКРОХВ

Я трансів багато робив. То силові завжди немаленькі...

Але, можливо, це я балуваний... Але, таки, навряд... Бо в основному, хто повторював з мікрохвильовки, то були тільки скарги.

18 минут назад, 4post сказал:

Справляється

А які в нього дані? Первичка, залізо....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Aluma сказал:

Он, хад, стерся, как грифель карандаша.

Фігасє! Подача та глибина різання мали б бути мінімальними. Обороти десь у межах. Але, міг бути перший зкол, а далі понеслось!

Заправити, повторити процедуру. Має бути значний зворотній кут на фасці, десь 0,5 мм під "-" 5-10 градусів. Якщо не допоможе - псіханути та розточити твердим сплавом.

Якщо верстат шалтай-болтай, то результат закономірний.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Bogdan сказал:

А які в нього дані? Первичка, залізо....

Первинна зовсім сумна: алюмінієва локшина 2,5 мм кв, у ПВХ ізоляції (іншого не було під рукою), 230 витків.

Переріз середньої частини майже круглого профілю, десь 56 мм у діаметрі, такий транс попав. Але вистачає. На холодних дротах доводиться зтримувати, короткими імпульсами давати струм, а то пластина нагрівається за 0,5 секунди. Тобто, потужність є.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку