Дядя_Уеф

Видобуваємо сир з вареників, або пошук заготовок у металобрухті. Обмін досвідом.

36 повідомлень у цій темі

Доброго дня шановне панство! Усіх з наступившим вже. 

Не так давно продавав різці у барахольці. Ціну знизив вже до ціни металу державки. Нікому не потрібно було.

Аж тут один дядько зацікавився, та захотів забрати багато. Я попередив, що зберігання було погане, побиті трохи кінчики, іржаві та не на усіх можна розгледіти маркування. А він каже, що йому усе це байдуже, він з державок буде якісь деталі виробляти, а сталь як раз та, що йому потрібна. Ну домовилися. Він мене виручив, а я його.

           Дуже продуманий дядько виявився. Повчитися  можна. От я і вирішив таку навчальну тему створити, щоб ті кому вдалося використати у якості заготовки якісь деталі з металолому, чи може стандартні вироби , розповіли про це іншим. А нам можна було б повчитися тому, як можна заощаджувати, чи може іншій зиск мати, від такого "використання сиру" з вареників.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Моя "страсть" в плані сиру з вареників то бліни з старих шестерень наприклад битих і тд, марка сталі майже гарантовано файна єдине коли зуби калені їх здерти важкувато але то того варте

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, softm сказал:

Расшифруйте для не-экономистов пожалуйста

Один резец весит 0.4 кг.  Умножим на цену Ст45 - 30 гр. Итого 12гр. Плюс цена пластинки ТС на лом. Примерно 4 гр.

Итого 16 гр. За эту цену я и продавал. Но никому біло не нужно целый год. Но под новый год случилось чудо. И вот уже этих резцов у меня нету. Как-то так.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, softm сказал:

Плюс цена ржавчины и поседевшего на ней "жорика" ... 

Если вам подходит цена, то резцы в барахолке еще есть.

 

30 минут назад, AStorm сказал:

єдине коли зуби калені

Я до того теж недавно дойшов. Особливо якщо треба виготовиту якусь шестерню, то у якості заготовки гарно підходить трохи більша. Правда я відпалюю стару перед виготовленням нової. Сталь там зазвичай або 40Х або 45 та. Якщо дуже строго, то калю обрізок перед тим, і дивлюся що вийшло, або на аналіз здаю. Це значно дешевше і вірніше, ніж заготовку на металобазі відрізати і возитися з тим.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, softm сказал:

по 16 грн резцы, я вас умоляю.

Ну как же, а во эти?

А для вас и еще дешевле найду. И Скидку сделаю праздничную. На новый год чудеса бывают. А как же ж?

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, softm сказал:

 

Плюс цена ржавчины и поседевшего на ней "жорика" ... 

А если еще прикинуть усилия и затраты по отделению мух от котлет,вернее-пластинки от державки....

 

54 минуты назад, Дядя Уєф сказал:

щоб ті кому вдалося використати у якості заготовки якісь деталі з металолому, чи може стандартні вироби , розповіли про це іншим. А нам можна було б повчитися тому, як можна заощаджувати, чи може іншій зиск мати, від такого "використання сиру" з вареників.

Тема актуальная.Я и раньше,особо в металлолом не сдавал железяки,которые по моему мнению,могли мне когда то пригодится....потом пересмотрел немного свое отношение к этому вопросу,и после очередной уборки в гараже,на металл ушло,прежде рассортировав конечно,а где надо и разобрав,такие многодесятилетние залежи,как то:Штук 10 сломаных и негодных бензонасосов,5 штук стартеров Москвич/Волга/и еще какой то в разной степени испорчености и разобраности,штук 10 ненодных ГТЦ  от опять таки москвичей и вазов,старые ржавые/раздолбаные/гнутые и пр....рожковые и всяко разные ключи,пассатижи и неизвнстно еще как назвать,инструменты.Штук 30 негодных(совсем негодных)коленвалов со скутеров(занимаясь ремонтом,их накопилось уже),негодных чугунных цилиндров от такой же техники,причем в металл шли цилиндры только китайские,а оригинал  понятно что отлаживал на полку.Ну и еще куча разного железного хлама.Но поскольку эта уборка в гараже делалась для того,что бы очистить гараж для заливки стяжки,так как был куплен токарный станок,то весь этот метлом проходил через мысленное сито-что можно использовать как заготовку.В итоге,все круглое,стальное,и цветное,мало мальски нормального и подходящего размера,шло в отдельный ящик.Ну вот несколько примеров подножного материала:Разные негодные,или почти негодные длинные болты(от L60мм и от М6)примерно,большие гайки,втулки,бронзовые шестерни авто маслонасосов,обрезки разнообразнейших труб,державки с отработавших свое резцов,подвижные дюралевые стаканы передних вилок мототехники,перья от них же,старые авто поршня,штока со стоек и амортизаторов,и многое многое другое.Но и новое конечно же покупаю-к примеру дюраль разных диаметров,хороший капролон в прутках,штока гидравлики...Так же имеется специально железный коробок под отходы при токарке-все обрезки черного металла там лежат,и в случае необходимости,я в процентах 80,найду там кусочек для изготовления какой нибудь срочной шайбы или втулочки,а не буду резать от большой болванки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну да, а я калибры-пробки неходовые задействовал: ручки на высечки, сами пробки на бойки к молоткам жестяночным. Сверлить эти пробки и резьбу в них резать геморновато, но обрабатываются твердосплавным инструментом норм. А малыши 2-6 мм - готовые керны и чертилки разметочные.

Из штамповых плит старых опять же добротные шпераки получаются, рельсы - отличные наковаленки после "тщательной доработки напильником" типа вот этих моих поделок: 

DSCF1136.JPG

Змінено користувачем ryazanovpavel69
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, ryazanovpavel69 сказал:

добротные шпераки получаются

Просветите плиз, что єто - шпераки?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Дядя Уєф сказал:

Просветите плиз, что єто - шпераки?

Дополнительные приспособления для ковки,  разнообразных видов, от маленькой каковаленки до специфических подкладок типа фигурных лунок для расклепа головок фигурных заклёпок или гвоздей, вставляемые в квадратное или круглое отверстие наковальни - формовочные вырезы, уголки, удлинненые конусы и т.п. 

Змінено користувачем ryazanovpavel69
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ага наковальня з рельси то штука відома і майже безплатна, може моя не така естетична, але свої гроші( болгарочний 230 круг який пішов на виготовлення) вона відпрацьовує, про штоки з амортів я не згадував, бо то певно всі практикують

15778799015382878480962837954995.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Валы от принтеров, особенно матричных.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А штокам от аморов что можно придумать? Они цементированые, без отжига ничего особо не сделаешь. И диаметр, больше 25 очень редко бывают.

Да и многие б/у детали от автотехники термообработаны. Распредвал к примеру...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Металлист сказал:

А штокам от аморов что можно придумать? Они цементированые, без отжига ничего особо не сделаешь. И диаметр, больше 25 очень редко бывают.

Да и многие б/у детали от автотехники термообработаны. Распредвал к примеру...

Иногда использую распредвалы в качестве материала.Кулачки да,а вот шейки не встречал термообработанных.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
33 минуты назад, Металлист сказал:

Да и многие б/у детали от автотехники термообработаны.

Так можно ж отжечь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Zpmservice сказал:

Валы от принтеров, особенно матричных.

У нас на радиобазаре был мужичок. Скупал и разбирал принтеры. Я пасся всегда у него. 

Но ничего нет вечного. Нет уже не радиобазара того, ни мужичка. Такова селявка.....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Штоки точаться на раз два якщо звичайний різець не бере я деру вок пластинами, але то тільки верхній слой а розпредвали взагалі без проблем недавно зробив шпіндель для шліфувалки з газоновської полуосі з посадками і різьбами.

Є фото пруф, і залишок з шліцами тоже піде без відпалок і тд. в результаті виходить готова деталь із закалкою. Треба просто режими і інструмент правильно підбирати все точиться на ура

 

15778903430594918081773217051760.jpg

1577890561679507749853531942244.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колись недовго я теж брав штокі від аммортизаторів. Але вони в середині м'які, а ще неприемніше те що вони всі гнуті. Якщо на призмах іх покрутити з індикатором то кривизна є у всіх більша чи меньша. На тепер б/к штокі від аммо в мене не в фаворі... Коли треба таких циліндрів поверхнево цементованих і хромованих беру нові штокі від гідроциліндрів. Але вони всі в мінусі. Тобто ф30 насправді буде 29,95-29,96мм. І так само з іншими діаметрами.

Натомість б/к напіввісі від автомобілів по твердості і якості сталі мені більше подобаються. В пічці відпускаю і далі навіть як фрезерні заготовкі йдуть. А от назад іх загартувати через дров'яну  пічку в мене не виходить. А  навчитися хотілося би. Чи треба муфульної пічкі для цього?

Змінено користувачем Саша
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вони то точаться, але рівних серед них небагато. Це з мого досвіду.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

з штоків амартізатора зробив магнітну стійку на індікатор.

DSCN6353.jpg

DSCN6354.jpg

DSCN6352.jpg

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
54 минуты назад, Дядя Уєф сказал:

 

Ещё есть оргстекло в матрицах мониторов. От 6 до 12мм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

Натомість б/к напіввісі від автомобілів по твердості і якості сталі мені більше подобаються. В пічці відпускаю і далі навіть як фрезерні заготовкі йдуть. А от назад іх загартувати через дров'яну  пічку в мене не виходить. А  навчитися хотілося би. Чи треба муфульної пічкі для цього?

Тезка, тримайте:

 

Марки стали полуосей.png

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як по мені, все залежить від доступного станочного парку та фантазіїї власника... Днями також перебирав мотлох, наприклад горівший двигун приблизно 4квт, мідь зрозуміло окремо, підшипники на дистанційні кільця або підставки під деталі на строгальний чи фрезерний, вал випресувати й в токарку піде, алюмінієвий корпус болгарином на 4 частини, дочекається переплавки в заготовки й знову в токарку... Весь залишковий непотріб у мішок і на обмін потрібних заготовок у дружнього металоприйомщика... І так з усим, головне правило не починати дуже прискіпливо розглядати все це "добро", бо є великий ризик, що воно просто перекочує з однієї купи на другу, адже знайти застосування можна практично всьому, окрім обпалків електродів, шлаку після газового різака та стружки. Хоча із стружкою не все так однозначно, була робота зі строжкою чавуну, близько пів- відра чавунної стружки залишив, при зварці або пайці ЛОК-ом чавунних деталей (дуже рідко, але й таке буває) засипаю нею зварену деталь для рівномірного остигання, стружку бажано звичайно підігріти... По оправках для різців, ідуть по другому- третьому колу, якраз вчора почав готувати під напайку відрізні, 20 штук, на строгальному подовжив виліт, потім на фрезерному сформую необхідні кути та місце під напайку та й напаяю...  А так в роботу йде все, і полувісі, і вали, й шестерні, хто з відпалом, хто з відповідними режимами обробки та інструментом. І не тільки круглі, а й плоскі деталі, фрезерний зі строгальним теж треба чимось зайняти, щоб не сумували... Ось такий у мене підхід до другого життя металолому... Хоча з таким підходом зараз скажете, що я не тільки сир із варениками поїв, а ще й сироватку випив та полумисок від сметани вилизав...

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
49 минут назад, жэня сказал:

з штоків амартізатора зробив магнітну стійку на індікатор

Непогане використання. А чому такі тоненьки штоки узяли?

Магніт не відмикається?

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Zpmservice сказал:

Ещё есть оргстекло в матрицах мониторов. От 6 до 12мм.

Бляха, а я викинув старий монітор, притому що оргскло треба дуже часто

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя Уєф написав:

Непогане використання. А чому такі тоненьки штоки узяли?

Магніт не відмикається?

10мм хіба мало ,тай других не було . магніт не вимикаеться.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку