Reiter

Квадрат 3/8. Актуальність.

18 повідомлень у цій темі

Завжди користувався головками під 1/2 та 1/4. Лише купив необхідні головки під 3/8 в мотоцикл через компактність.

 

Дійшло діло до динамометричних ключів. Купив 20 - 110 під 3/8. Хоча був такий же під 1/2.

Тепер думаю чи правильно зробив. Читав в інтернеті. Думки розходяться. Хтось пише, що 3/8 найзручніший квадрат при роботі з двигунами, а 1/2 то вже для ходової. Хтось навпаки, що 1/2 + 1/4 найбільш універсально і зручно....

 

Купити головки під 3/8 не проблема. Питання в тому чи дійсно вони треба, чи достатньо 1/4 + 1/2. Я поки бачу плюс лише в компактності. Тобто головкою 3/8 легше кудись залізти ніж 1/2.

 

Підкажіть хто постійно має справу з ремонтом двигунів та іншого. Чи потрібен квадрат 3/8?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну в теории все пригодятся.

А на практике 3/8 наиболее универсальный.

Не такой дохлый как 1/4. и не такой большой и не разворотоивый как 1/2.

Распостранненость 1/2 и 1/4  в принципе навязана огромным количеством китайских наборов где именно они и присутствуют.

Вспомните авто наборы времён СССР ,качество за частую не ахти ,но размер квадрата там 3/8.

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Во первых, вы уже его купили... Вам с ним жить и работать :D. Может так статься, что он станет вашим основным и любимым набором.

Если бы были лишние финансы, я б наверное взял отдельный комплект на 3/8 тоже (пользую 1/4 и 1/2 в одном чемодане с трещётками), только из соображений залезть ну совсем везде. Иногда бывали случаи, что 1/4 и 1/2 не удовлетворяли (буквально пару раз), выкручивался системой из карданчиков, не очень удобно, но задача выполнена. Ответ думаю ясен, на чаше весов с одной стороны пару раз, с другой набор 3/8.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня ходовой это 1/2, потому что есть ещё два набора и можно собрать любой "матюк". Что касается удобства: были проблемы только со свечными головками и то на мотоцикле.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Alexson сказал:

Во первых, вы уже его купили... Вам с ним жить и работать :D.

14 днів на повернення/обмін ніхто не відміняв :)

 

1 час назад, Cracker сказал:

Ну в теории все пригодятся.

А на практике 3/8 наиболее универсальный.

Не такой дохлый как 1/4. и не такой большой и не разворотоивый как 1/2.

Распостранненость 1/2 и 1/4  в принципе навязана огромным количеством китайских наборов где именно они и присутствуют.

Вспомните авто наборы времён СССР ,качество за частую не ахти ,но размер квадрата там 3/8.

 

Дякую :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вопрос в том, какие машины крутить. Если речь идет о навороченных тачках с моторами V6 и V8 то да, бывают ситуации, когда инструментом на 1/2 и не подлезешь, поскольку под капотом места очень мало. Тогда только 3/8 и выручает. На машинах попроще вроде Ланоса места много, и тут особой необходимости в 3/8 нет. Но есть один нюанс. Трещотку 3/8 удобно крутить одной рукой, а 1/2 нет. Поэтому даже когда места много, все-равно 3/8 получается удобнее. Итого главный плюс 3/8 это универсальность. А минусов особо и нет, разве что ассортимент головок и аксессуаров немного меньше, но китайцы постоянно работают над этим.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter  когда читаю  ваши посты , то все время вспоминаю анекдот про обезьяну, которая не могла определиться умная она или красивая.

   По теме, динамометрическим ключом , а тема о нём, пользуются обычно при наличии свободного пространства,а не в ограниченном,  это первое для советчиков.   Второе, для ТС - ничто  не мешает купить переходник с одного размера на  другой .

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
57 минут назад, Иванович сказал:

@Reiter  когда читаю  ваши посты , то все время вспоминаю анекдот про обезьяну, которая не могла определиться умная она или красивая.

   По теме, динамометрическим ключом , а тема о нём, пользуются обычно при наличии свободного пространства,а не в ограниченном,  это первое для советчиков.   Второе, для ТС - ничто  не мешает купить переходник с одного размера на  другой .

З приводу моїх постів то я цілком згоден. Ну такий вже я є :) Завжди намагаюсь обдумати всі варіанти і нюанси щоб в результаті бути повністю впевненим у вірності прийнятого рішення.

Так як я ніколи не працював з 3/8, то й розраховую на поради тих, хто таким інструментом користується.

 

З приводу динамометричного ключа, то взагалі тема не лише про нього, а взагалі про зручність/необхідність внструменту під квадрат 3/8.

 

На рахунок використання динамометричного ключа у вільному просторі не погоджусь.

Не завжди. Якщо двигун чи інший агрегат знятий і лежить перед тобою на столі, то так. Я двигун мотоцикла перебирав і затягував кантером, бо місця вистачало.

 

А ось тепер зняв голову з двигуна авто. Там не дуже зручно. Особливо навісне прикручувати.... 

 

А з приводу перехідників, то в випадку динамометричного ключа в інструкції вказано не використовувати перехідники та подовжувачі, бо це впливає на точність....

 

 

Питання конкретно до Вас, як людини з великим досвідом. У Вас динамометричні ключі під який квадрат? І звичайні трищітки? Якими Вам зручніше працювати з двигунами, наприклад?

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Питання конкретно до Вас, як людини з великим досвідом. У Вас динамометричні ключі під який квадрат? І звичайні трищітки? Якими Вам зручніше працювати з двигунами, наприклад?

Вибачаюся, влізу в розмову. Практика - найкращий критерій. І лише вона скаже вам що для вас краще. У мене наприклад зоопарк із трьох популярних розмірів із купою перехідників куплений на протязі десяти років+самопал на базі допотопних радянських головок. І що? Мені зручно, вам - ні. Моєму сусудові - теж незручно, йому зрічніш позичати набір в кейсі. :)

А то так тема розвинеться до різновидів ганчірок, якими зручніше руки витирати після затягування гвинтів ключем з квадратом 3/8.

Змінено користувачем Zalizovskiy
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Reiter сказал:

А з приводу перехідників, то в випадку динамометричного ключа в інструкції вказано не використовувати перехідники та подовжувачі, бо це впливає на точність....

 

Питання конкретно до Вас, як людини з великим досвідом. У Вас динамометричні ключі під який квадрат? І звичайні трищітки? Якими Вам зручніше працювати з двигунами, наприклад?

 

    Меньше верьте инструкциям, как например затянуть  без удлинителя болт находящийся в  колодце .

    У меня два  динамометрических ключа ,    рычажный совдеповский и интертуловский с квадратами 1/2. Наборы головок  на 1/2 и 1/4 , ими пользуюсь  чаще всего ,но есть и на 3/8.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години назад, Reiter написав:

Лише купив необхідні головки під 3/8...  Тепер думаю чи правильно зробив.

   Питання швидше філософське, ніж технічне.

   Я скажу, що правильно! А комусь це може показатись надлишковим. У мене є три розміри, куплялось по мірі необхідності, тому набори не повноцінні, так як і у Zalizovskiy. Є і міжрозмірні перехідники і трещітки. Яким розміром частіше користуюсь? А які роботи частіше попадаються.

   А, загалом, я згідний з Івановичем. А чи потрібен мені молоток на 300гр, якщо у мене є на 150гр-2шт, на 200гр-3шт, на 400гр-3шт і на 450гр-1шт? Ні, мені він зовсім не потрібний, адже я користуюсь молотком, щоб повісити картину/дзеркало і це буває один раз на 2/3/10 років. Мабуть піду здам всі молотки на базар, залишу собі один на 400гр. Шо я не заб'ю ним 3 цвяшки на 20, якщо це буде потрібно? :) Чи, може, піти і прикупити ще на 500гр, 800гр, 1кг, 1.5кг, 2кг, 8кг?

   А у Вас як? Скільки картин на рік Ви перевішуєте? І яких вони розмірів?

   І чи зможе хтось, крім Вас, розв'язати цю задачку? Адже у всіх різні умови задачі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Иванович сказал:

Меньше верьте инструкциям, как например затянуть  без удлинителя болт находящийся в  колодце .

Думаю виробник розраховує, що використовувитиметься головка типу такої :)

 

Але згоден, однозначно бувають ситуації, коли без подовжувача ніяк....

 

 

28493105_1.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, Zalizovskiy написав:

А то так тема розвинеться до різновидів ганчірок, якими зручніше руки витирати після затягування гвинтів ключем з квадратом 3/8.

У Новому Році попереду ще багато днів та вільного часу  ...

А Форум конче потребує нових тем.

Всіляких та різноманітних.

 

Так що - все попереду. :(

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так як кручу в основному мотоцикли + своє авто, то, думаю 3/8 може стати улюбленим квадратом....

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, Cracker сказал:

Распостранненость 1/2 и 1/4  в принципе навязана огромным количеством китайских наборов где именно они и присутствуют

Не соглашусь с Вами. Наборов 3/8 тоже достаточно много. Размер головок заканчивается 24. Поэтому если надо большие размеры, то уже только 1/2

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Dmi-ik в общем то да сейчас достаточно .

Но вот из десяти знакомых имеющих наборы в чемоданах - все  десять имеют именно  наборы 1/2 и 1/4. 

Да и в продаже на всем известном сайте их трёх букв  большая часть именно этих.  

А так в принципе не проблема купить чего душа пожелает. Но выбор должен быть осознанный .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Cracker сказал:

Но выбор должен быть осознанный

Тут я с Вами полностью согласен.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

3/8" необходимы ввиду компактности,не везде 1/2"подлезешь,а 1/4" для мелкого и легкомоментного крепежа.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку