Edifier

Фільтр обдува плазмореза

35 повідомлень у цій темі

Закінчую виготовляти собі станок чпу  і постало питання якось захистити плазморез від пилу, який тягне обдув. Є ідея на вході біля вентилятора закріпити поролон, чи якийсь інший матеріал для фільтрації повітря.

 

 Хтось заморочувався цим? 

Вмене зварювальний за пару місяців дуже сильно обрастае пилом зсередини. Але він трансформаторний і навряд пил зможе зламати його. Але вот у плазморезі багато електроніки і пил може визвати коротке замикання. Вот і побоююсь 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Може салонний фільтр з машини? 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, andrey_drabchuck написав:

Може салонний фільтр з машини? 

Гарна ідея. Це мабуть набагато краще, ніж поролон. 

 

В мене ще з'явилась ідея спробувати фільтр від кухонної витяжки. Він на мій погляд повинен бути більш стійкий до випадкових іскор від плазморезу, чи болгарки.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можливо фільтрувальна тканина? Спробуйте подивитись у пошуку матеріал фільтрувальний G1, або вищий клас фільтрації. 1 м2 коштував близько 70 грн взимку, періодично міняти без якихось хитрощів. А от від іскор чи бризків рекомендував би встановити решітку, яка виключає попадання напряму на фільтрувальний матеріал.

4 часа назад, andrey_drabchuck сказал:

Може салонний фільтр з машини? 

Як на мене занадто дорого, та й ступінь очистки занадто висока.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Найдешевший варіант -- використовувати комп'ютерні повітряні фільтри: їх багато різних (для ваших цілей пропоную використовувати одразу два, металевий та паралоновий) та вони виробляються під розміри сучасних вентиляторів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.07.2022 в 01:12, Edifier сказал:

захистити плазморез від пилу

А комп чпу и буферные платы типа не боятся токопроводящей пыли? Легкие (здоровье)  типа не в счет? 

Главное правило плазменной резки - если оператор находится в нормальных условиях, согласно охраны труда, значит и оборудованию ничего не будет. Тех кто это нарушает на долго не хватает. Товарищ день порезал медь плазмой на улице на халтуре, теперь 20 лет периодами кашляет и никакие врачи ничего не могут сделать.

Там где нет возможности обеспечить местную вытяжку для плазмотрона, под листом воду, станок ставили в свинарнике, а оператора плазморез и электронику в изолированную комнату с евроокном и евро дверью. Вентиляция комнаты с улицы чистым воздухом. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

поищите фильтр от очистителя воздуха  (можно бу)  Mi Air Purifier Formaldehyde S1 (ставил себе такие от древесной пыли )

хватит на долго - ценник не гуманный  но хватит на долго  - себе покупал бу 300-400 гр у хозяйственников  с офисного центра (там такие стоят в комнатах руководства )

или фильтр от пылесоса 3м 3M/OMEGA/АП 2388 (я им тонер с аппаратов убирал  все ок) 

дорого но ресурс поболее  фильтров  авто

SAM_1502.JPG

SAM_1501.JPG

SAM_1503.JPG

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ко всему сказаному еще можно сам источник поставить на возвышение что б не так пыль загребал,лично я так и сделал...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин назад, Edifier написав:

Гарна ідея. Це мабуть набагато краще, ніж поролон

 

Не впевнений, скоріше може бути зворотній ефект. 

Ефект ежекціі повітря вентилятором. Тобто повітряному потоку буде легше потрапити в обхід заборноіі решітки, через щілини ніж через фільтр (особливо забитий пилом). 

Якщо так вже хочеться "убеспечити" апарат, то робіть герметичний бокс на увесь апарат окрім лицьовоі панелі, де має бути вихід повітря. В гермобоксі монтуйте забірний фільтр. 

 

П.с. а простіше винести апарат в інше приміщення. Так і високочастотні поміхи будуть значно менші. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще один можливий варінт - короб на лінії подачі повітря у корпус з трохи надлишковою приточкою з умовно чистого (офісного/господарсько-побутового) приміщення. 

https://bvp.com.ua/ua/Art_BVPPro.php - от приблизно як на рис.5.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
55 минут назад, Iгрек сказал:

 

Не впевнений, скоріше може бути зворотній ефект. 

Ефект ежекціі повітря вентилятором. Тобто повітряному потоку буде легше потрапити в обхід заборноіі решітки, через щілини ніж через фільтр (особливо забитий пилом). 

Якщо так вже хочеться "убеспечити" апарат, то робіть герметичний бокс на увесь апарат окрім лицьовоі панелі, де має бути вихід повітря. В гермобоксі монтуйте забірний фільтр. 

 

П.с. а простіше винести апарат в інше приміщення. Так і високочастотні поміхи будуть значно менші. 

 

тут увы нет  помехи идут  от рукава   (надо делать экран для провода ) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповіді. Витяжка на станку буде, але у цеху все одно є пил. Плати управління будуть у герметичному боксі, тому з ними не буде питань.

 

Я сподівався що у когось на форумі є досвід з фільтрами для плазморезу і тому запропонує якесь перевірене рішення. Усі фільтри, що ви запропонували мабуть добре підійдуть. Тому спочатку спробую якийсь  легкодоступний варіант. 

 

3 години назад, Iгрек написав:

 

Не впевнений, скоріше може бути зворотній ефект. 

Ефект ежекціі повітря вентилятором. Тобто повітряному потоку буде легше потрапити в обхід заборноіі решітки, через щілини ніж через фільтр (особливо забитий пилом). 

Якщо так вже хочеться "убеспечити" апарат, то робіть герметичний бокс на увесь апарат окрім лицьовоі панелі, де має бути вихід повітря. В гермобоксі монтуйте забірний фільтр. 

 

П.с. а простіше винести апарат в інше приміщення. Так і високочастотні поміхи будуть значно менші. 

 

Розглядав варіант з боксом. Але як на мене це далеко не найлегший варіант реалізації захисту від пилу. Хотілося би чогось гораздо простішого.

 

2 години назад, Олек77 написав:

Ще один можливий варінт - короб на лінії подачі повітря у корпус з трохи надлишковою приточкою з умовно чистого (офісного/господарсько-побутового) приміщення. 

https://bvp.com.ua/ua/Art_BVPPro.php - от приблизно як на рис.5.

Теж складний варіант з прокладкою вентканалів та додатковим вентилятором. 

 

2 години назад, Viktor_KVS написав:

тут увы нет  помехи идут  от рукава   (надо делать экран для провода ) 

Сподіваюсь, що мій апарат не буде давати перешкод, тому немає сенсу його ставити подалі чи робити якісь єкрани.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Edifier написав:

Розглядав варіант з боксом. Але як на мене це далеко не найлегший варіант реалізації захисту від пилу. Хотілося би чогось гораздо простішого

 

Тоді не заморочуйтесь Ви з цим. Працюйте апаратом як є. 

Фільтр на вентиляторі - пройдений етап. Від нього тільки гірше (я поснив вище чому).

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Iгрек написав:

 

Тоді не заморочуйтесь Ви з цим. Працюйте апаратом як є. 

Фільтр на вентиляторі - пройдений етап. Від нього тільки гірше (я поснив вище чому).

 

 

В мого апарата можуть бути проблеми з сервісом в Україні. Тому хочу захистити його.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

может Вам просто сделать хорошую вытяжку с дна стола (как на лазерных граверах резаках C02) и забыть о пыли и  не переживать за Здоровье  и Вашего и аппарата 

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Viktor_KVS написав:

может Вам просто сделать хорошую вытяжку с дна стола (как на лазерных граверах резаках C02) и забыть о пыли и  не переживать за Здоровье  и Вашего и аппарата 

В мене станок буде стояти у цеху, а не в офісі. Ви коли небудь були у цеху, де увесь день працюють болгарками, сваркою та іншим інструментом?До того ж у покрасочну кімнату двері ніколи не зачиняються і ще й звідти йде пил у цех. 

В мене зварювальний апарат стоїть в 3 метрах від робочого столу і за пару місяців всередині обрастає дуже великим шаром пилу. За два роки він вже 3 рази ремонтувався. І все це коїться у цеху без плазморезу. Після того, як запущу плазмовий станок, пилу стане ще більше. Тому є бажання захистити апарат.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
24 минуты назад, Edifier сказал:

В мене станок буде стояти у цеху, а не в офісі. Ви коли небудь були у цеху, де увесь день працюють болгарками, сваркою та іншим інструментом?До того ж у покрасочну кімнату двері ніколи не зачиняються і ще й звідти йде пил у цех. 

В мене зварювальний апарат стоїть в 3 метрах від робочого столу і за пару місяців всередині обрастає дуже великим шаром пилу. За два роки він вже 3 рази ремонтувався. І все це коїться у цеху без плазморезу. Після того, як запущу плазмовий станок, пилу стане ще більше. Тому є бажання захистити апарат.

я не ясновидящий -надо описать заранее  условия  

единственно очень жаль что переживаете за аппарат а не людей - скоро и их не будет - согласных на  условия что железо ценится  больше здоровья персонала  у меня есть знакомый  директор фирмы занимающийся вентиляцией и тд могу скинуть - но людей мне Ваших жаль 

почитайте охрану труда и организацию рабочих мест  - на досуге - может и пыли будет меньше если по нормам все сделать и железо целее будет 

Змінено користувачем Viktor_KVS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Viktor_KVS написав:

 

единственно очень жаль что переживаете за аппарат а не людей - скоро и их не будет 

Є багато професій, де присутня шкода для здоров'я. І зварювальник одна із них.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Edifier написав:

Ви коли небудь були у цеху, де увесь день працюють болгарками, сваркою та іншим інструментом?До того ж у покрасочну кімнату двері ніколи не зачиняються і ще й звідти йде пил у цех. 

В мене зварювальний апарат стоїть в 3 метрах від робочого столу і за пару місяців всередині обрастає дуже великим шаром пилу. За два роки він вже 3 рази ремонтувався. І все це коїться у цеху без плазморезу.

 

У вас батьку бардак здоровенний. Дивно як працівники працюють в таких умовах.

 

, Edifier написав:

Після того, як запущу плазмовий станок, пилу стане ще більше.

 

 А як запустите ще й станок плазмової порізки, то певно всі працівники втечуть від вас гет' чисто, бо тоді навіть дихати в цеху не буде чим. 

В нормальних виробництвах "плазму" стараються розміщувати в окремих від загального виробництва приміщеннях, з гарною витяжкою.....

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, Edifier сказал:

Є багато професій, де присутня шкода для здоров'я. І зварювальник одна із них.

прочитайте организацию рабочих мест где сварщик работает  в маске с подачей воздуха через фильтр и на рабочем месте  вытяжка 

да дорого просто не привыкли как в Европе- куда стремимся -  что могут подать в суд 

 да и работать в таких условиях рано или поздно люди откажутся 

да война цены взлетели но здоровье куда важнее  уж поверьте 

и даже работая в маске  - это вредное производство - где вы оплачиваете больше отчислений а человек имеет возможность уйти  на пенсию раньше  и хоть немного дожить и пожить на пенсии 

у Вас немного другие масштабы чем советы данного форума 

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я розумію вашу критику. Но в мене не настільки багато пилу, щоб люди жахались. Досить звичні умові як для подібного цеху. Але що зварювальний апарат, що плазморез мають потужний обдув, тому збираеться багато пилу зсередини.

 Зазвичай повітря відносно чисте у приміщеннях, але наприклад бувають моменти, коли треба зачистити багато металу від іржі, чи порізати багато заготовок. Робочому достатьно надягти респіратор і комфортно працювати, коли у приміщенні стоїть туман. Але працюючий апарат нічим не захищений, тож і накопичує цю багнюку усередині.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
59 минут назад, Edifier сказал:

у покрасочну кімнату двері ніколи не зачиняються і ще й звідти йде пил у цех. 

Ой, прокуратура по вам плаче...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Viktor_KVS написав:

прочитайте организацию рабочих мест где сварщик работает  в маске с подачей воздуха через фильтр и на рабочем месте  вытяжка 

да дорого просто не привыкли как в Европе- куда стремимся -  что могут подать в суд 

 

От тільки не треба цієї нісинитниці про Європу. Я дивився багато відео, де європейці, чи американці працюють в невеличких майстернях як в мене. Щось я не бачив у них масок з фільтром, чи промислової вентіляціі чи дотримання інших умов праці. Так, на великих підприємствах все це є, але невеликі не сильно відрізняються від наших.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Олек77 написав:

Ой, прокуратура по вам плаче...

.....Це вже як будуть наслідки...а без наслідків вистачить і охорони праці. )))))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
37 минут назад, Edifier сказал:

Так, на великих підприємствах все це є, але невеликі не сильно відрізняються від наших.

І шо, вони фарбують без камери/поза камерою??? Взагалі, погано собі уявляю, як можна організувати фарбування таким чином, щоб воно якось помітно пилило у цех...

Нє, ну "розпашонка" від Наутеха таке все ж дозволить, але ж той конструкторський висер, сподіваюсь, небагато хто придбав...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку