Reiter

А порадьте зарядний пристрій ...раціональність конструкції "б\в ups + автомобільний акумулятор"

27 повідомлень у цій темі

А порадьте хороший зарядний пристрій. Свій старий радянський спалив при невдалому травленні металу і так заміну і не купив/зробив.

 

Зараз в продажу досить великий вибір зарядних. Звичайні, автоматичні, імпульсні, "розумні". Ціни теж різні від 500 - 1500 і до 5-6тис та навіть вище.

 

Придивляюсь до імпульсного "розумного" зарядного. Щоб поставив аккум на зарядку і "забув".

 

Порадьте на які дивитись?

 

Чи може краще зібрати самому? Трансформатор є, діоди є, вольтметр, амперметр теж є. Плпта управління "Ресурс 1" на олх 150 грн. Там ніби теж є автоматичний режим.

 

Коротше не знаю як краще, бо наче й гратися не хочеться, але треба щоб і надійний зарядний і щоб добре заряджав і не шкодив аккумулятору і не надто дорогий.

 

Аккуми: від мотоцикла та авто, від 8 до 100 Аг. 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тему розділено, напевно, вкажіть параметри АКБ

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікавить аналогічне питання.

Заряджати потрібно свинцево-кислотний гелевий акумулятор, 100 А*год.

Чув, що imax B6 справляється з такою задачею, але повільно, оскільки потужність її 50-60 Вт.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, knife_life написав:

Цікавить аналогічне питання.

Заряджати потрібно свинцево-кислотний гелевий акумулятор, 100 А*год.

Чув, що imax B6 справляється з такою задачею, але повільно, оскільки потужність її 50-60 Вт.

 

 

То не той пристрій. Знайдіть собі джерело напруги 14.1 вольта з струмом = (100А*г/кількість годин коли є світло). Тому як 4 години,то 25А!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для гелевого акумулятора, пишуть, це повинно бути імпульсне джерело?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зробити імп. с обмеженням току. Виставили потрібну напругу, ток 0.1 від ємності ( тобто приблизно 15В, 5-10А). В мене така вже багато років, ток до 6А. Або на Алі подібний модуль (24В*10А), первинний пітатель любий свій. На Алі таких валом. Там і ток, і напруга, і ємність. Мабуть дешевше зараз такий модуль купити, ніж самому робити.

Схема ось. якщо потрібна печатка, теж є.

 

1.pdf

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З автоматичних - в мене бош, працює супер. 

Зустрічав дешеві - одноразові, ремонт не ліпиться.

Для старих акумів автоматичне не піде.

З трансів зараз валом китайських - ніби й нормальне, але треба доробляти.

Саме краще знайти старе совкове, або старе китайське (або під ремонт по символічній ціні) і доробити до нормального. Я так кучу переробляв і реставрував.

Ще гарний спосіб - зробити самому. Там немає нічого складного.

Ну є ще варіант - коштує як машина... Я один такий продаю, поломаний. Ціна нового була 600 баксів )))) . 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин тому, Bogdan написав:

 поломаний. Ціна нового була 600 баксів )))) . 

Це що за звір такий?І що треба було такого там впендюрити щоб на таке бабло вийшло? Фотки є потрохів?

Ціна 600 ні про що.Я колись комп дитині купував за 1000,зараз це вже барахло і цінник його вдесятеро змінився в меншу сторону.

Змінено користувачем куко
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, softm написав:

Знайдіть собі джерело напруги 14.1 вольта

Що я можу сказати - купити зараз готовий зарядний пристрій для гелевих акумуляторів стало капєц як непросто :D.

Того нема, сього нема, а це, що є - реально для AGM, бо заряджає до 14.6, якщо уважно придивитись.

 

Рано чи пізно, звичайно, щось знайдеться - але якщо раптом хтось знає хорошу модель імпульсного зарядного пристрою, який придатний для зарядки 10 А*год гелевого акумулятора - то підкажіть, будь ласка.

АИДА - явно для AGM, бо якраз на ній написано, що до 14.6 реально заряджає.

BOSCH C7 - і трошки малувато ампер, і якось не зрозуміло, чи точно гелеві можна заряджати, а не тільки AGM (я вже не говорю про ціну і наявність :-(   )

Змінено користувачем knife_life
БОШ неправильно написав, муляє око.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, knife_life написав:

Що я можу сказати - купити зараз готовий зарядний пристрій для гелевих акумуляторів стало капєц як непросто :D.

Того нема, сього нема, а це, що є - реально для AGM, бо заряджає до 14.6, якщо уважно придивитись.

 

Рано чи пізно, звичайно, щось знайдеться - але якщо раптом хтось знає хорошу модель імпульсного зарядного пристрою, який придатний для зарядки 10 А*год гелевого акумулятора - то підкажіть, будь ласка.

АИДА - явно для AGM, бо якраз на ній написано, що до 14.6 реально заряджає.

BOSH C7 - і трошки малувато ампер, і якось не зрозуміло, чи точно гелеві можна заряджати, а не тільки AGM (я вже не говорю про ціну і наявність :-(   )

зачем с мухи делать слона  привожу ссылку на видео (набирать рассказывать разжевывать лень) лабораторный блок питания на основе китайского модуля 

собираем импульсный блок питания или трансформатор + выпрямитель  потом этот чудо модуль   и после можно вольтметр +амперметр 

для зарядки акб  сначала выставляем  желаемое напряжение  потом подключаем акб  и выставляем ток заряда 

получаем лабораторный бп и универсальную зарядку да без мозгов  и сама не отключит   но зная параметры акб все  работает и дешевле как говорят не куда  по достижению заданного напряжения  ток будет минимальный - акб не угробит если он заведомо цел 

тот вольтметр совмещенный с амперметром что указан в видео  я заказывал более 10ти штук и они врут  я б рекомендовал обычный стрелочный вольтметр и амперметр по выходу 

для зарядки мелких и стандартного акб  веди по правилам акб 60 ампер часов положено заряжать максимум током 6а  

извините проще и дешевле не куда - можно конечно трансформатор выпрямитель расчищать  сопротивление и заряжать однотипные акб 

 

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Непроста задача, чесно кажучи.

Тобто, зробити-то можна, але реально непросто і довго, як для людини, що слабко розуміється на електроніці.

Умовно кажучи, десь до Нового року, можливо, мені було б по силам завершити такий проект, а з врахуванням ситуації - то й до кінця січня.

Там нема нічого космічного, але я тверезо оцінюю свої можливості (і я практичний оптиміст, тобто мої оцінки завжди виглядають песимістичними, а на практиці виявляються оптимістичними, лол).

 

Мені б щось таке, що можна купити готове, у нас або в Європі. Відносно не дороге, але непогане, і підходяще для гелевих акумуляторів :D .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мождиво не в тему, але направте що читати? Що таке гелевий і що таке AGM ? Це усе свинцові зсірчаною кислотою?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оскільки академічних джерел я не знайшов, то навіть не знаю, що порадити, хоча останній місяць перечитав купу шлаку.

 

І гелеві, і AGM - це види свинцево-кислотних.

В AGM електроліт адсорбований в скловолокно, яке хз яким чином розміщено там всередині (на відео розборки воно все якесь брудне і перемішане, лол).

В гелевих електроліт має якусь домішку, яка перетворює його в гель, кисіль. Судячи по відео, скловолокно там теж є.

 

Наскільки я зрозумів, читаюче всяке, принципова різниця якраз в агрегатному стані електроліту. Рідкий електроліт, навіть адсорбований в скловолокно, як в AGM, дозволяє швидше переміщувати енергію, яка зберігається в акумуляторі, до свинцевих пластин. А в гелевому цей процес іде повільніше.

Тому в AGM може бути більша сила струму, і він годиться для автомобіля, щоб прокрутити стартер. А в гелевому струм менший, і як стартерний він не годиться, зате придатний в якості тягового.

 

Чому я хотів гелевий в ДБЖ - бо у них, як заявляють виробники, більше допустимих циклів глибокого розряду. Типу, у AGM 300-350 разів допустимий розряд на до 50% залишку енергії, а гелевий тіпа раз 500 аж до 30% залишку. Цифри трохи умовні, бо і різні виробники\продавці пишуть різне, і реальна якість китаю може бути різною.

Але сам принцип такий, якщо я правильно зрозумів.

 

Тобто, з гелевого можна зняти набагато більше енергії, ніж з AGM, без шкоди для акумулятора, при формально однаковій ємності їх в А*год.

 

Зараз все це по барабану, бо ринок пустий майже повністю. Хоча ви в Європі, там трохи краще, ніби. Але я копався по Амазону німецькому, то якось ніби з літа асортимент хорошого зменшився, а ціни зросли, в плані акумуляторів. Особливо LiFePO4 дефіцитні.

 

Був би я розумним - ще влітку б на LiFePO4  акумуляторах від сонячних електростанцій батарею зібрав би, тоді це коштувало не сильно дорожче, ніж зараз на свинці, а за реально доступну від системи ват*годину, помножену на кількість використань - навіть дешевше, якщо самому збирати.

Але, як я вже писав, літій + моя кваліфікація = імовірність пожежі в квартирі, я і шото забоявся тоді.

Зараз, може, і ризикнув би вже.

 

Відео нутрощів AGM та гелевого (наприклад):

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

приложил фото блочка  для проверки емкости  акб  

купил пару лет назад когда планировал использовать солнечные панели 

 теперь кода электричество  подают в дневное время  иногда всего часа два и могут отключить ночью - стало актуально  сколько накопил акб или сколько  отдал после

припаял  крокодилы  и подключаю то измеряя отдачу то сколько взял акб   

кстати зарядка на основе что я советовал постами выше  - и зарядка и  лабораторник  до 30в 5 а  

а болк позволяет  определить емкость акб  - достаточно  точно     - переставляю на разные  акб  для понимания сколько там осталось  от заявленного на корпусе 

SAM_1773.JPG

SAM_1779.JPG

 

SAM_1782.JPG

Змінено користувачем Viktor_KVS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вчера жахнул инвертер. Забыл из него высунуть вилку 220, подали свет. Надо наверно реле ставить в разрыв выхода на 220.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

О, доречі, до комплекту батареї + зарядка + інвертер треба додавати вуглекислотний вогнегасник, я так думаю. Порошок з квартири потім не виметеш, не вимиєш, а пінний не годиться, зрозуміло.

Треба купити, поки ще +є на ринку, лол.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

собрал зарядку для щелочных акумов, работает на ура

https://youtu.be/knGv_bMkdK8

 

Змінено користувачем julio2203
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, julio2203 написав:

собрал зарядку для щелочных акумов, работает на ура

https://youtu.be/knGv_bMkdK8

 

все ок

ну вот диммер на входе трансформатора - будет греться дополнительно транс так как по выходу диммера там не синусоида   а так  все должно работать  контроллер заряда яб немного даработал  чтоб брал питание от акб (вроде они от 8в работают)   и когда отключает  акб от зарядки отключал и трансформатор от сети  - холостой ход там не 10 ватт   - а так вполне рабочий вариант - не критикую просто высказываю мысли в слух - лишь бы Вас устраивал 

приложил фото своей древней зарядки  по входу стоит латр  и  все ок   30в  10А

извиняюсь за качество фото уже 16 часов нет электроэнергии (все запасы для котла ноута и пару лампочек - с мастерской упсы все в доме там нужнее для котла )   а так   в корпусе  трансформатор выпрямитель  амперметр  а по входу латр 

нет контроллера зарядки но ему  лет лет   лет - по мере зарядки акб  ток уменьшается 

заряжал и 6в и 12 и 24 акб  - если аккум жив просто выставить ток 

 

SAM_1787.JPG

 

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наткнувся на цікавий зарядний. 3в1. Тестер, зарядка і ніби як відновлення. Ось такий. Хтось таким користувався? Відгуки різні

konnwei kw510

3817457133_w640_h640_zaryadnoe-ustrojstvo-i.webp

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пользуюсь KW650. Меряет все параметры и типы аккумулятора. Особенно важен параметр внутреннего сопротивления. Очень доволен, здоровье аккумулятора можно измерить за 1секунду. Очень нужен при покупке аккумулятора. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, yarunt написав:

Особенно важен параметр внутреннего сопротивления.

І які цифри ви намірювали? Тобто - типу 1мОм показувало на класному акумі, 5 - на поганому. Є такі дані з власного користування?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

200А=2-2,5мом. 100А=4-5мом, 60А=10-12мом. Чем меньше тем лучше. 60А с 18мом, считается как 50% жизни.

Змінено користувачем yarunt
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З мотоциклом в комплекті йшло зарядне. Згадав про нього. Автоматичне, на 4А якщо вірити тому, що написано. Автомобільнмй аккум заряджає. Єдине не подобалось, що немає ніякого візуального контролю за процесом. Вирішив втулити вольтметр, амперметр. Корпус запаянмй, не хотілося різати, та й не факт, що місце б там було. Взяв непотрібну  зарядну станцію від робота пилососа, якраз за розмірами підійшла. Посадив зарядне на двосторонній скотч, а в корпус станції втулив вольт-амперметр. Вийшло симпотиччно як на мене. І тепер хоч видно яким струмом заряджає (якщо не бреше амперметр) :)

 

IMG_20221120_060105.jpg

IMG_20221120_060128.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я завжди користувався ще совдеповським зарядно-пусковим. Війна внесла свої корективи . На початку війни у нас зникло світло на 3 місяця...... В авто закінчувався бензин для зарядки акум, які я використовував для потреб будинку, освітлення,зарядка мобілок,  телевізор, спутниковый тюнер. Через комп'ютерний бесперебойник. Я працював єлектриком на сонячній єлектростанції, взяв додому 5 розбитих, але робочих панелей, з'єднав послідовно, отримав 220вольт DC.  Пока був день то я вмикав все  (де нема трансформаторів, та асинхронних двигунів)  напряму до панелей, та і односельцям мобілки заряжав.  А ось зарядку для авто акум. не можна, там транс.... Я переробив 300ватний старий комп'ютерний блок живлення. Зробив Регулировку по напругі та току... Ним и заряжав акума всі 8 місяців окупації.... З блока я без проблем  вижимав 10ампер....а далі я не міг проконтролювати, Амперметр на 10А розрахований.

20221120_115356.jpg

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Всі привіт знову.... Тут така ситуація, до мене прийшло повідомлення трішки ширше розповісти про переробку та застосування комп'ютерного блока живлення. Я вибачаюсь,але я трішки поганенько володію технічною   українською мовою  (я с Херсону, а у нас суржик)  то мені доведеться робити опис на ворожій мові... 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку