Serbond

Вибір осцилографа

35 повідомлень у цій темі

Чорна п`ятниця, як то кажуть, наближається 9_9

 

почітавши форум в мене склалася стійка думка, що тут половина людей, які працюють з металом, і вміють паяти

а інша половина електронщіки, які полюбляють у вільний час "пустити стружку" :D 

тому хочу спитати поради шановного панства

 

схотілося придбати собі подарунок, цифрового осцилографа...

навіщо і що на ньому робити сам точно сформулювати не можу...

скоріш за все, щоб вчитись користуватись таким прибором, і взагалі поглиби свої знання з електроніки

та і є декілька задумів-саморобок, де осцилограф стане у нагоді

 

але прибор дуже початкового рівня не хочу, бюджет умовно до  300 у.е. +- , бажано звісно дешевше :$

щоб такий собі кращій вибір в своїй ниші і ціновій категорії

з виробниками і модельним рядом я взагалі не знайомий

 

вибір я б розділив на два направлення:

настільний прибор, функціоналу і зручності якого вистачіть на більшість завдань

переносний з вбудованною батареєю, який буде саме прибором, а не показометром

 

пошук у гуглі видає одні рекламні статті і блоги

тоб то який не забий у пошук, майже кожен будуть хвалити

до то го ж виходять нові моделі

у голові каша...

прошу порадити декілька моделей у кожному направленні

 

п.с. пару тижнів назад була тема, людина хотіла собі конкретну модель, але його вибір забракували, альтернативу не порекомендували, а чому я не встиг почітати :(

десь та тема поділась, не можу знайти...

 

п.п.с. прохання не відсилати на профільні форуми, там злі люди зараз розкажуть що "тобі осцил не нужен"  "учі матчасть" і "взагалі я в твої годи програмував на калькуляторі"

я знаю тут багато є добре обізнаних в електроніці людей

прошу будьласка висловити свої думки з приводу того, чім користуєтесь?

та що можливо розглядаєте як варіант придбати для себе ?

 

 

 

 

 

 

Змінено користувачем Serbond
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Какой нибудь Rigol. Если поискать бу DS1052 или купить на али можно уложиться. Еще Siglent неплох (тем более перепрошивкой можно увеличить полосу пропускания начальных моделей), но считается похуже (у меня Siglent но топовый).

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Serbond написав:

там злі люди зараз розкажуть що "тобі осцил не нужен

 

В них просто велосипеда ще нема...

 

Візьміть для початків самий дешевий, я ось маю і одноканальний  jds на аккумуляторі 18650. Його вистарчає  для подивитись до 20 мГц.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, softm написав:

Візьміть для початків самий дешевий

ні, не хочу самий дешевий, річ не на один день, та щей подарунок, та й ще собі :D

різниця в ціні між самий дешевий і достатній не така вже й велика на мій погляд

, Vortex написав:

Какой нибудь Rigol. Если поискать бу DS1052 или купить на али можно уложиться. Еще Siglent неплох

так, розглядав бу на олх, а потім побачів, що там є і нові з помірними цінами

наприклад додав собі в обране таке:

Hantek DSO-2C10 100 MHz  це кажуть продовження лінійки DSO-5000

FNIRSI 1014D теж 100 Мгц  та ще й генератором й ціна взагалі не дорого

але по останьому на тому ж олх є обява по усуненню "заводських дефектів"

тіпа вони зараз з нову йдуть криві і потребують допилінгу?

і осцилограф цього бренду критикували в попередній темі на форумі, що я згадував

чі то все "вороги і конкуренти" і FNIRSI 1014D нормальний апарат?

 

чі все таки обирати серед Rigol і Siglent?

який поділ і статус серед брендів взагалі?

наприклад порівняно з телефонами:

айфон - клас і топ але дорого

самсунг - чудові апарати кожен на свою ціну від топу до бюджету

Xiаomi  -  теж чудові апарати, що не поступаються самсунгу, ще й за одну ціну, кращі за останніх

хоча колись до ксіомі ставились з недовірою бо китаєць

якісь китайські нонейм копії, купівля яких, то гроші на вітер...

сам колись бачив, як у китайський айфон з заявленими 128Гб не ставився вайбер, писало що недостатьно памяті :D

 

 

Змінено користувачем Serbond
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

FNIRSI 1014D теж 100 Мгц  та ще й генератором й ціна взагалі не дорого

але по останьому на тому ж олх є обява по усуненню "заводських дефектів"

тіпа вони зараз з нову йдуть криві і потребують допилінгу?

і осцилограф цього бренду критикували в попередній темі на форумі, що я згадував

чі то все "вороги і конкуренти" і FNIRSI 1014D нормальний апарат?

Там реальні 30МГц, все що вище апроксимація. На ютубі багато відео з їх розборкою, детальним вивченням... тощо.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

За портативний не скажу,не маю і не користувався.В самого Хантек 5102 100 МГц,для мого хобі вистачає.Раніше були совдепи всякі,більш не хочу,на цьому можно бачити багато і клітинки не відраховувати.:DСтоїть над столом і працює.А взагалі це вибір індивідуальний.Я не люблю працювати на колінах,люблю розкласти на робочому столі і вивчати,а кому на виїзді то портативка в самий раз.Але на мі погляд на виїзді повинен працювати профі

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, куко написав:

В самого Хантек 5102 100 МГц,для мого хобі вистачає.

так, за цей теж не одноразово зустрічав

але дивина, він дорожчій за Hantek DSO-2C10 100 MHz o.O

а останній позиціонують як оновлення Хантек 5102...

одні пишуть, що новіший, не означає кращій 

інші, що 5102 просто дуже розпіарена модель, тому і дорожча

не цікавились новим?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Багато років в якості переносного використовую  OWON HDS2062M, аппарат достойний, но не самий дешевий. Але в шеку користуюсь старими радянськими осцилографами.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Моя ІМХА мені каже, що краще старий совєтський двохпроменевий(не двоканальний з комутатором) настільний, хоча б до 10Мгц і одноканальний не сильно заморочений переносний китаєць в комплекті за ці гроші. Аргументи прості - два прилади то завжди краще ніж один, рано чи пізно ламається все, і як назло в найбільш невдалий момент, та і не треба повертатись до машини в якій залишив свою портативку, якщо в майстерні стоїть старий настольник. Плюси сучасного портативника очевидні - мобільність, незалежність від мережі, непотрібність калькуляції, щоб порахувати параметри досліджуваного сигналу. Плюс сенс в двох каналах є лише у відладці дуже складних пристроїв, а значить і сигнал спотворювати, чи "прогледіти" щось вони не мають права, а це - два канали, хороша смуга, мінімум спотворень, як я розумію вийде за бюджет. Хоча мій досвід використання китайських девайсів дуже малий, собі так і не вибрав достойного варіанту в комплект до "совєта".

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Serbond написав:

річ не на один день

 

всеж таки, питання не вибора моделі, а нащо воно взагалі.

тому і більшість відповідей чітка, свої моделі. в мене 1054, с1-73| 7202, та jds2202  якщо не переплутав ніде. І що? користуюсь самим дешевим :-)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дуже грубо, поділ на "ліги" наступний:

1. Owon / Fnirsi /...

2. Hantek / Uni-t / ...

3. Rigol / Siglent / ...

4. Keysight / Tektronix / Agilent / Rohde&Schwarz / LeCroy / ...

 

У нижчих "лігах" дуже легко знайти прилади з дуже неприємною ціною, а у "вищих" там майже усі такі. Ціни пояснюються очевидно тим, що якщо людина купує осцилограф - то у 80-90% випадків мається на увазі, що вона ним буде заробляти. А хочеш заробляти - ділись з виробником. Ну і сучасні осцилографи буквально нафаршировані чіпами  FPGA, а вони, як не крути, таки недешеві.

 

Але перш ніж вибирати модель, треба визначитись з галуззю застосування:

- Кількість каналів

- Смуга пропускання / частота дискретизації

- Можливо, вам потрібен не осцилограф, а логічний аналізатор?

 

Особливість цифрових осцилографів - дика ціна не лише на сам прилад. Виробники ще й пропонують вам за грубі гроші додаткові "опції" як у вигляді "залізних" адаптерів, так і програмних модулів.. Як правило, цілі сімейства моделей маю абсолютну однакову "начинку", а ціна, залежно від того скільки опцій доступно, може різнитися в рази.

 

Цифровий осцилоскоп - це власне і є "показометер". Точно вимірює він лише одну річ - часові інтервали і частоти. І конкретно з цим завданням добре справляються навіть найпростіші і найдешевші моделі. Перевага дорогих моделей не в точності (хоча бувають варіанти з АЦП точнішим за 8 біт) а додаткових "плюшках", кількості каналів, більшій смузі пропускання, швидшому АЦП, зручності, розміру екрану, "вилизаній" прошивці, інтерфейсі,котрий не підгальмовує, тощо.

 

Я не погоджусь із вами, що рекламні статті та відосіки не корисні. Вони теж містять корисну інформацію, особливо для початківця! Просто їх треба читати "між рядками", фільтруючи безпосередню рекламу, відділяючи зерно від полови.

 

Особисто я ще не маю цифрового прилада (років 10 тому грався один раз позиченим лише). Не один десяток років користувався аналоговим радянським С1-67, років 2-3 тому купив собі на OLX двоканального Hitachi, теж аналогового. Не раз подумував про цифровика.

А кілька місяців тому, як і вам, сильніше "засвербіло", і подумав що я все ж займаюсь ЦИФРОВИМИ схемами - то мушу таки нарешті  придбати. Сів читати на кілька тижнів - маю звичку вибираю все дуже прискіпливо. Ціни мене сильно здивували і засмутили :((( Прилади, котрі мені сподобалися, стартували від 1500-2000 зелених купюр і вище :((( Як для іграшки це абсолютно не прийнято, тож довелося вгамувати апетити :((( Ринок вживаних приладів теж дуже скромний, що несприятливо впливає на ціни.

Врешті вирішив пожертвувати цифровим аналізатором (тим більше у мене є вже окремий аналізатор середнього рівня) і зупинився на вживаному Siglent SDS1104X-E (у ньому є аналізатор і генератор, але обидва працюють через адаптери, котрі продаються окремо і коштують абсолютно негуманних грошей). Як це не смішно, вибирав також по дизайну. Що Rigol що Siglent мають жахливий дизайн, але у Siglent він на мою думку трохи менше жахливий :)))) )

 

Портативні моделі, а також USB-осцилографи АБО різко поступаються настільним, а якщо ні - тоді їхня ціна починається від КІЛЬКОХ тисяч долярів...
Ідея вкрай заманлива і лежить на поверхні - переложити обробку і відображення даних на потужний процесор і великий екран компютера. На жаль, реалізують її дуже кепсько і туго :(((

 

Змінено користувачем Quercus
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

доречі до рігола 1054 всі моди є в доступі :-):-):-) але таке. Ще треба відмітити в ньому гальваничну не розв'язку входів :-) Тому окремо є на АКБ.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, softm написав:

 

всеж таки, питання не вибора моделі, а нащо воно взагалі.

тому і більшість відповідей чітка, свої моделі. в мене 1054, с1-73| 7202, та jds2202  якщо не переплутав ніде. І що? користуюсь самим дешевим :-)

цікаво яка була еволюція?

jds2202 останнім придбали, і виявилось, що його достатньо?

Чі купили дорожчі моделі, але потім вже виявили, що не так вони й потрібні були?

 

п.с. А за рігол 1052 нічого не знаєте?

Це той самий 1054 тільки з меншим екраном?

Де хто пише, що це перевірені, надійні моделі...

Другі кажуть, що то вже старі моделі і інтерфейс підтормажує

Змінено користувачем Serbond
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година тому, Quercus написав:

 

Я не погоджусь із вами, що рекламні статті та відосіки не корисні. Вони теж містять корисну інформацію, особливо для початківця! Просто їх треба читати "між рядками", фільтруючи безпосередню рекламу, відділяючи зерно від полови.

Я й не кажу, що то не корисно.

Якраз проблема як відділити зерно...

В цьому на мій погляд добре допомагають коменти на ютубі.

Дивився відос по Hantek DSO 2c10, тіпа кращій з бюджетних

і там зразу в коментах насипали, що гріється, глючіть(бо гріється) і взагалі ловить кучу мусора, бо на платі майже нема екраніровки...

Як мені визначити, чі то так дійсно , чі ні?

Може людина, що писала коменти перфекціоніст?

І  їй треба, щоб все ідеально було?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, softm написав:

я ось маю і одноканальний

Один канал це ні про що, хіба як кажуть подивитися чи є сигнал.

12 години тому, Quercus написав:

Siglent SDS1104X-E

О, та я не один такий.

 

, Serbond написав:

Може людина, що писала коменти перфекціоніст?

Там по ходу не тіки з екранами проблема, там розводка плати крива, а такі речі важко виправити.

Не женіться за частотою, Все таки осцилограф це вимірювальний прилад а не телевізор і він має виконувати заміри а не давати "сочну" картинку.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

Hantek DSO 2c10, тіпа кращій з бюджетних

Hantek така собі контора...
Якість монтажу не дуже.
Сьогодні отримав струмові клещі СС-65, так відразу довелось доробити вимикач живлення.
Rigol кращє.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

і там зразу в коментах насипали, що гріється, глючіть(бо гріється) і взагалі ловить кучу мусора, бо на платі майже нема екраніровки...

 

Як мені визначити, чі то так дійсно , чі ні?

 

https://youtu.be/5Pn5Mh791V8

Починаючи з 18:03

Шукається по словах Hantek DSO 2c10 review terdown

 

 

, Meyson написав:

хіба як кажуть подивитися чи є сигнал.

 

Мені то і треба весь час від осцилографа )) 4-х канальний купив, бо супервізори на АТХ дістали, "поки що" 3-ри канали там, та  чергове, тому вистарчає начебто. Було би до 10мГц і дешевше - теж було би непогано )))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Meyson написав:

Там по ходу не тіки з екранами проблема, там розводка плати крива, а такі речі важко виправити.

Не женіться за частотою, Все таки осцилограф це вимірювальний прилад а не телевізор

так, питання до якої частоти брати для мене відкрите

я так розумію, щоб осцилограф коректно відображав форму сигналу, потрібен запас по частоті приблизно у 6 разів?

Тобто для звуку і всіляких ібп полоси до 10мГц вистачить?

А скільки потрібно, щоб наприклад перевірити наявність генерації тактового генератора в більшості цифрових пристроїв?

Ну і як завжди, хочеться про запас :D

 

Змінено користувачем Serbond
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене більше трьох каналів рідко використовується, але недавно осцил розрулив таку історію що дозволило зекономити більше половини його вартості, з двома каналаи цей номер б не пройшов.

В Hantek DSO 2c10 по ходу дійсно проблема з охолодженням, там навіть є місце під вентилятор, но самого вентилятора немає, як і немає радіаторів на чіпах. Що саме цікаво в дорожчих версіях є і радіатори і вентилятор, але організація всього цього хреновенька, тому китайці вирішили це просто, вентилятор на максимум і все, а шум то таке, можна і потерпіти. В моєму рсцилографі я з шумом довго боровся.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

Тобто для звуку і всіляких ібп полоси до 10мГц вистачить?

В 50 Мгц повністю вистачає.

 

, Serbond написав:

А скільки потрібно, щоб наприклад перевірити наявність генерації тактового генератора в більшості цифрових пристроїв?

Тикати щупи в так місця взагалі сумнівна ідея, ємкість щупа може внести свої корективи в роботу даного вузла і натворити проблем, особливо це стосується любителів потикати щупами в RC ланцюжок ШИМ контролера.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

Ну і як завжди, хочеться про запас :D

В мене 200 Мгц, І наводки від радіостанцій інколи добряче заважають, про лед лампочки я взагалі мовчу, подумайте чи вам потрібен радіоприймач чи вимірювальний прилад

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

Тобто для звуку і всіляких ібп полоси до 10мГц вистачить?

 

Звук - 200 кГц

інвертори напевно теж десь так.

10мГц для того не треба взагалі...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, softm написав:

 

Звук - 200 кГц

інвертори напевно теж десь так.

10мГц для того не треба взагалі...

Звук вроді ж до 20кГц? Далі ультразвук.

Мабудь очепятка, чі маєте на увазі граничну частоту осцилографа? але не суттєво.

Все одно в підсилювачі ставлять транзистори з граничною частотою не менш 1мГц, якщо не помиляюсь.

То я думаю не даремно?

В осцилографах думаю те саме.

Бачів не раз на відео, що з заявленеми 100 мГц осцилограф і 20мГц меандр показує як синусоїду 

Змінено користувачем Serbond
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Meyson написав:

В Hantek DSO 2c10 по ходу дійсно проблема з охолодженням, там навіть є місце під вентилятор, но самого вентилятора немає, як і немає радіаторів на чіпах.

Розглядали цей варіант для себе, чі була можливість подивитись в середину?

2 години тому, Meyson написав:

подумайте чи вам потрібен радіоприймач чи вимірювальний прилад

ні, радіоприймач не потрібен

краще мабудь підняти бюджет, або дійсно знизитись до 50мГц і з меншим екраном і взяти Rigol або Siglent

хоча Hantek 5102 багато хто хвалить

блін, з 8 ранку немає світла, з телефону не зручно з сайта на сайт, особливо коли не знаєш що шукаєш...

хто знає, напишіть будьласка по пару моделей  двохканальних Rigol та Siglent, з чого обирати?

 

Змінено користувачем Serbond
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

з 8 ранку немає світла, з телефону не зручно з сайта на сайт

В мене вже три доби немає...
Сьогодні більш-меньш стільниковий зв'язок "піднявся".
Тому - роздав сам собі "інтернет" з телехвона.
Бо усі три мої провайдера "лежать" наглухо.
Генератори-акумулятори - наше усе...

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку