3121

Производство топливных брикетов (мокрая технология)

69 повідомлень у цій темі

В этой теме предлагаю обсудить технологию изготовления топливных брикетов по технологии склеивания опилок размоченной в воде бумагой. Приветствуется любой опыт изготовления, использования, пропорции, экономика и так далее. В отличии от брикетов, которые получаются прессованием на сухую и требуют больших энергозатрат, эта технология таких энергозатрат не требует. Не требуется также дорогое оборудование. В то же время, сырьё, необходимое для производства, буквально лежат под ногами. По большому счёту, рискну предположить, что за этой технологией будуще, просто она недооценена. Кулибины-одиночки делают простейшее оборудование, но пока не видно промышленных образцов, способных выпускать тонны продукции в день. Хотелось бы исправить эту ситуацию. Итак, о чём, собственно, речь:

 

 

 

А вот тут уже с гидравликой:

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 3121 написав:

но пока не видно промышленных образцов, способных выпускать тонны продукции в день.

Маю думку, що все впирається в сушку тих брикетів. Бо так як показано у відео, то массу у форми можна і просто повітрям з ресивера тиснути, і повітрям так само витиснути до половини води, порівняно з тою вологістю, яка на відео.

Казав колега, що його сусід такими брикетами бавиться щодня, хоча деталей не розкриває. Маю думку, що десь до чверті/третини брикету вигорає просто щоб випарувати воду.

Хотілося би точної ваги: брикет після пресування, брикет після "сушіння" на стелажі у середньостатистичному режимі, брикет після сушіння 110-120С протягом хоча би 5 годин, в ідеалі - до сталої ваги.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"эта технология таких энергозатрат не требует"

При мокрому методі економія енергії виливається ,як сказав попередній дописувач, в затрати на сушку і втрати при їх спалюванні. В цьому випадку краще спалювати просто тирсу, підсипати потроху , але обережно , може бути бавовна.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Мокра технологія" це щоб погратись , користі нуль. Ще обойний клей застосовують.

Брикети пресують для того , щоб збільшити щільністі вихідної сировини і ,відповідно , ефективність одиниці об'єму палива. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, SWA написав:

Брикети пресують для того , щоб збільшити щільністі вихідної сировини і ,відповідно , ефективність одиниці об'єму палива. 

А також при гарячому сухому ( 120..200*С)  пресуванні з сировини видаляється частина хімічно зв'язаної води, що значно підвищує теплотворну здатність брикета. 

Змінено користувачем Куляста_Блискавка
доповнення
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Олек77 написав:

Маю думку, що все впирається в сушку тих брикетів.

То є так Взимку сушити складно будь що. А влітку сохне добре. Аби під дахом.

, SWA написав:

В цьому випадку краще спалювати просто тирсу, підсипати потроху

Пали тирсу це гарно, якщо є де її зберігати. 

, SWA написав:

Брикети пресують для того , щоб збільшити щільністі вихідної сировини і ,відповідно , ефективність одиниці об'єму палива. 

І вологий спосіб - теж. А ще можна зробити мікс з порохом вугілля і додати калорії

, Куляста_Блискавка написав:

А також при гарячому сухому ( 120..200*С)  пресуванні з сировини видаляється частина хімічно зв'язаної води, що значно підвищує теплотворну здатність брикета. 

Коли порівяти зі звичайними дровами та тирсою, то їх ніхто не сушить специально. Скільки природної вологи випарилось за літо - стільки і буде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

давно вивчаю для себе цю тему. Передивився..., перемацав.., і, навіть, робив... І за весь цей час пошуків дойшов до ... - щепи.

дешевшого і простішого - тільки листям топити, але ефект не той... ))))

Просто цифри:

Собівартість куба - 50-100 грн. 

Ефективність - в середньому 0,7-0,9 відносно до таких же дров. 

Сохне дуже швидко.

Котел підійде нижнього горіння, майже, любий. 

З мінусів - треба для нього більше місця ніж для дров. Котел або з великим бункером, або з автоматикою - але і звичайний справиться, просто більше бігати потрібно.

В режимі з наддувом і відсосом - працює адським вогнем і наганяє температуру дуде добре.

Ну і потрібна дробарочка, сусіди з заросшою фазендою, причіп, щоб возити.

Ще один плюс, який проявився - дробінням можна заробляти. У багатьох є кучі з гілками - палити - ніззя, вивозити - дорого, а передробити - то ще й в плюсі...

 

Легких граблів на цьому шляху )))) .

ПС, щоб щось вигадати геніальне, іноді достатньо підглянути на чужі шишки. ))) 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

за весь цей час пошуків дойшов до ... - щепи.

Так весь мир щепой топится, мы чем хуже? Только, в основном, щепа должна быть калиброванной и высушенной. Если рубить сырую, то она в куче начинает преть и становится мульчей. Надо веткам дать полежать немного, а потом рубить. Ну и склад нужен. Смотрел, что люди насыпают шепу в овощные ящики и в них и сушат и хранят. Если бы иметь бетонную или асфальтную площадку, то нарубил и рассыпал ровным слоем по ней. Под солнцем за неделю как порох станет. Главное, чтобы дождь не пошёл. Но это больше мечты.

 

А что до брикета, так делают же пеллеты почему-то? Потому, что пеллеты это самое классное и удобное топливо. Но дорогое. Хотя всё это сейчас относительно.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так а де тирсу брати? Більшість столярно-меблевих фірм що працювали з масивом або максимум ДСП накрились, це колись можна було тирсу мішками безкоштовно тільки вивези забирати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4x4 написав:

Так а де тирсу брати? Більшість столярно-меблевих фірм що працювали з масивом або максимум ДСП накрились, це колись можна було тирсу мішками безкоштовно тільки вивези забирати.

Опилки из щепы, наверное, делать придется.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Маю думку, що все впирається в сушку тих брикетів. "

Так навіщо мочити а потім сушити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 3121 написав:

Опилки из щепы, наверное, делать придется.

Я понимаю объемы стружки с вытяжки из под фрезера типа ФСШ-1А или фуганков, или даже из под ленточки, работающие месяцами, плюс к тому распиловщики на циркулярке добавляют, плюс пыль ШЛПС можно перемешать.

С какой нагрузкой должно работать предприятие, сейчас, в наши дни, чтобы выдавать такие мешки стружки? Двери делать под заказ, окна? Где стружке взяться-то?

Змінено користувачем 4x4
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4x4 написав:

Где стружке взяться-то?

Сейчас, вероятно, кроме генераторов и павербанков, вообще ничего не нужно. Речь, скорее, про завтрашний день.

На самом деле, для себя найти стружку и картон не сложно. Но как только речь заходит о пром. объёмах, то проблема. Птицефабрики, например, потребляют довольно много стружки. Так эту стружку им делают специально из дерева без коры и пыль отсеивают. Думаю, что стружку надо будет делать самим. Фуговальный станок и сверху ездит ящик с древесиной туда-сюда. 

Змінено користувачем 3121
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тырса, щепа, а чем вам не угодила солома и мёртвые отходы от очистки зерна?

А для склеивания использовать фузу от маслопроизводства. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Теж давно дивлюся на ті брикети. Вже рік макулатуру збираю :)

 

Але я хочу з листя спробувати, то азагалі халява. Еіяк не спробую. В цьому році не до експерементів було :(

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин тому, Stebium1 написав:

Тырса, щепа, а чем вам не угодила солома и мёртвые отходы от очистки зерна?

А для склеивания использовать фузу от маслопроизводства. 

Будем иметь проблему с мышами на всех этапах от производства до хранения.

4 години тому, Reiter написав:

Але я хочу з листя спробувати, то азагалі халява. Еіяк не спробую. В цьому році не до експерементів було :(

Листя дуже забагато попілу дають.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин тому, 3121 написав:

Опилки из щепы, наверное, делать придется.

А чим вам готова щепа не вгодила??? З  таким підходом дійде до того, що потрібно буде валити ліс, переводити його на щепу, яку переробляти на тирсу, розмочуючи яку виготовляти брикети, які після виготовлення та сушки вже спалювати. 

 В цій затії є декілька "слабких " місць — наявність халявної тирси та вільних місць величезної площі для сушки готових брикетів. Я ще пам'ятаю часи, коли знайомому власнику ЗІЛа платили літом як за вивіз не потрібної тирси на пилорамі, так і 50грн за кожну ходку додатково в якості заохочення. Зимою вони всю "лишню" тирсу спалювали для обігріву побутових приміщеннь цілого залізо-бетонного з-ду.

 Також пам'ятаю, як одна місцева  приватна фірма рекламувала свій комплекс опалення на тирсі під час одного з Міжнародних промислових форумів в Києві, зайнявши ним чверть стоянки перед МВЦ на Лівобережній і розповідаючи, яке це перспективне обладнання... Здається вони рекламували "на виході"  4 коп з одного кіловата тепла, але хтось знаючий задав питання вологості тирси та сушки, і ось тоді, в результаті перерахунків виявилось, що для нормального функціонування того обладнання потрібно площі, співрозмірні одному павільйону МВЦ... і це лише для сушки тирси. Коротше кажучи ідея "не злетіла". Зараз вони наче виготовляють звичайні твердопаливні котли.

 В підсумку — ідея не погана при наявності "халявної" кількості тирси і вільних площ для сушки та зберігання готових виробів, бо щось мені підказує що тирсові пілети будуть згорати скорше від часу їх виготовлення.

Змінено користувачем IMP
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин тому, 3121 написав:

щепа должна быть калиброванной и высушенной. Если рубить сырую, то она в куче начинает преть и становится мульчей.

калібрована потрібна для автоматичної подачі. Але в самій подачі ставлять барабан для відсікання. 

При подрібненні вона не буває з лапеть розміром, тобто великих кусків не буде. Якщо матеріал тонкий (тонкі різки) і гнучкий, часто проскакують кусками по 10-20см - достатньо просіяти. До речі, я цими кусками розпалюю - дуже класно для цього.

Сира не пріє. Хіба що залити її водою. І сохне дуже швидко, якщо не заливати ))) . Достатньо накриття - і сушилка і зберігання. В мене взагалі, рік в бігбегах на вулиці лежали - зверху мокре, знизу - сухе, розсипав на пару тижнів - все сухе.

Сире дробиться легше (дешевше), сохне літом за пару тижнів, навіть, у мішках. Сухе дробиться важче, але оті різки не так проскакують.

Перший фактор - ціна і практичність. 

Пілети і брикети я вже проходив. Тому на них не зупинятимусь. Маєте час і лишні гроші - можна пробанути.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години тому, 3121 написав:

Фуговальный станок и сверху ездит ящик с древесиной туда-сюда. 

І грієшся сам тим часом...

Ідея взагалі не раціональна.

 

7 годин тому, Reiter написав:

Але я хочу з листя спробувати

Перший раз коли я задумався про альтернативи - це коли побачив як француз в лісі збирає листя і гранулював його на паливо.

 

АЛЕ зараз в тій же Франції ЗАБОРОНЕНО топити дровами. І тому у Європі так популярні пілетні котли, які, я, до речі, там деякий час робив. Також там з гіганськими темпами популяризуються і котли під щепу. 

Щепа - найдешевший матеріал. Який в рази!!! дешевший, за будь-який інший. Я був прикидав, то десь в 8-10 раз дешевше газу, а дрова - ще множимо на 2-3... Ну і прикиньте тепер наступну зиму з газом не дешевшим за 30 грн... - які тоді дрова золоті будуть... і та ж тирса також. 

Пілети - подивіться їх ціну і зрівняйте з дровами - там вже не потрібно буде щось рахувати далі.

Я дивився на пілети і почав робити гранулятор і котел, коли у моїх знайомих лежали гори тирси і горіли цілий рік ті гори, бо не було куди дівати. І тільки я доробив котел - вусьо - тирсу в них вже купували, так і тоді вона була на багато доступнішою, ніж зараз.

 

До слова. Бувало дробив сире і з листям. Усихається в разів 3 по об'єму, але горить дуже добре.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, Reiter написав:

Але я хочу з листя спробувати, то азагалі халява. Еіяк не спробую.

Декілька років тому мій сусід таке спробував, завіз 4 біг-беги листя, яке сам збирав два дні. Дим, копоть, жахливий сморід, на виході гора пепла з половину ісходного матеріала і як вишенька - засмолений димохід. Звісно, що для цього матеріала треба інакші режими згорання, як у дов'яному твердопаливному котлі, але й за таких умов думаю що це не найкращий вибір.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Bogdan написав:

І грієшся сам тим часом...

Ідея взагалі не раціональна.

 

Перший раз коли я задумався про альтернативи - це коли побачив як француз в лісі збирає листя і гранулював його на паливо.

 

АЛЕ зараз в тій же Франції ЗАБОРОНЕНО топити дровами. І тому у Європі так популярні пілетні котли, які, я, до речі, там деякий час робив. Також там з гіганськими темпами популяризуються і котли під щепу. 

Щепа - найдешевший матеріал. Який в рази!!! дешевший, за будь-який інший. Я був прикидав, то десь в 8-10 раз дешевше газу, а дрова - ще множимо на 2-3... Ну і прикиньте тепер наступну зиму з газом не дешевшим за 30 грн... - які тоді дрова золоті будуть... і та ж тирса також. 

Пілети - подивіться їх ціну і зрівняйте з дровами - там вже не потрібно буде щось рахувати далі.

Я дивився на пілети і почав робити гранулятор і котел, коли у моїх знайомих лежали гори тирси і горіли цілий рік ті гори, бо не було куди дівати. І тільки я доробив котел - вусьо - тирсу в них вже купували, так і тоді вона була на багато доступнішою, ніж зараз.

 

До слова. Бувало дробив сире і з листям. Усихається в разів 3 по об'єму, але горить дуже добре.

 А щепу с чего делать? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@vaycartana из воздуха наверное .

Отец в деревне живёт .

Там ни одной ветки не найти , высобирали все , даже хворост мелкий .

Ни бумаги , ни опилок  днём с огнём . 

Всё вышеописаное имеет  смысл если есть доступ к материалам на шару , ну или за недорого.

Змінено користувачем Cracker
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Cracker написав:

@vaycartana из воздуха наверное .

Отец в деревне живёт .

Там ни одной ветки не найти , высобирали все , даже хворост мелкий .

Ни бумаги , ни опилок  днём с огнём . 

Всё вышеописаное имеет  смысл если есть доступ к материалам на шару , ну или за недорого.

Отож, покупать дрова и перерабатывать на щепу, удовольствие ниже среднего, хотя есть конечно большой плюс - автоматизация процесса. И сушить проще.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Cracker написав:

@vaycartana из воздуха наверное .

Отец в деревне живёт .

Там ни одной ветки не найти , высобирали все , даже хворост мелкий .

Ни бумаги , ни опилок  днём с огнём . 

Всё вышеописаное имеет  смысл если есть доступ к материалам на шару , ну или за недорого.

А так, наприклад?

https://www.youtube.com/watch?v=UTyQ83xvMl0

Та і лісів/парків з невичищеним підліском, принаймні на півночі, вистачає... Дров з того не нарубаєш, а от трісок - скільки завгодно.

Змінено користувачем Олек77
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как делать стружку:

 

 

Мы говорим о промышленных масштабах выпуска брикетов с целью продажи как топлива. Если для себя по выходным от нечего делать, то там себестоимость большой роли не играет. Начиная производство любой человек просчитывает свои конкурентные преимущества. Никто же не предлагает добыть уголь, просеять, крупный продать, а пыль пустить в брикет. Пыль по умолчанию берётся или бесплатно или за недорого. Так же и со стружкой-опилками.

Змінено користувачем 3121
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку