Reiter

Зарядні пристрої для АКБ

48 повідомлень у цій темі

Доброго вечора. Давненько не заморочувався даною темою. Мав старенький радянський зарядник ВЗУ на 6А з галетним перемикачем і за необхідності ним користувався, поки він не згорів :(

Потім з мотоциклом (з салона) дісталось зарядне (йшло в комплекті до мота) автоматичне. Воно має роз'єм щоб можна було заряджати аккум не знімаючи з мотоцикла (дуже зручно) і перехідник під крокодили. 

 

От ним і користувався. Зараз треба заряджати різні аккумулятори, бо на них зараз працює все. Десь місяць назад купив Konwei 510 - зарядне + тестер. На 5 А. Зарядне мікропроцесорне, на ньому написано, що заряддає від 4 до 100Аг. 

 

До слова, щараз майже всі зарядки йдуть автоматичні. Ну я думав, що воно "розумне" раз з мікропроцесором і саме виставляє необхідний струм в залежності від ємності АКБ, але виявилось не так. Ну якщо заряджати автомобільний аккумулятор 60 і більше аг, то питань немає. На початку зарядки зарядне видає 5 А і поступово зменшує струм. 

 

Але в мене є 2 мото аккумулятори 10 і 8 Аг. Підключив це зарядне до аккумулчтора 10Аг і бачу, що воно так само заряджає його струмом в 5А 0.о Щось ніфіга не розумне. Нащо ж тоді вказувати в характеристиках, що заряджає аккумулятори від 4аг?

 

Ну ок! Взяв рідне щарядне від мотоцикла і поставив на нього амперметр. І що я бачу? Так само заряджає струмом в 4 А! Тобто ці автоматичні зарядні тупо видають максимальний струм! 

 

Ну для авто акумів нормально. А от що робити з маленькими? Не хочеться їх вбити таким струмом. 

 

Купувати окрему зарядку зі струмом максимум 1 А?

 

Чи може порадите нормальне універсальне зарядне? Вже дивився багато, знайшов навіть автоматичні з регулюванням, але всеодно мінімально, що вони видають це 3 А. 

 

Єдине яке покищо знайшов це наше Дніпро 9. Там регулюється і струм і напруга. Так їх немає в наявності. 

 

Що порадите? 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оте перше відремонтувати  і кляцати.

Ампери - те, що бере батарея при якомусь вольтажі. Вольтаж десь 13,5-14 вольт (при нагрузці), от акум і тяне всі 4 ампери. Потрібен нижчий вольтаж.

Я зарядки робив і переробляв сам. Є автоматичне, воно добре працює з новими батареями, зі старенькими краще вручну наганяти. Якщо потрібне більш точне - намотати транс з кучею виходів і амперметром...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Таки- да, відремонтувати старе зарядне!

Головне у Вас вже є, це корпус і амперметр. На барахолці купуєте трансформатор (або десь виколупуєте його), так само вирішуєте питання діодного мосту (якщо він згорів), в інтернет магазині замовляєте диммер на 2000Вт (це самі популярні, близько 100гривень, або той, що керує світлом замість настінного вимикача), з'єднуєте все до купи десятьма проводками і у Вас пристойне зарядне!

851379296_w600_h600_851379296.png

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, newengine написав:

Таки- да, відремонтувати старе зарядне!

Головне у Вас вже є, це корпус і амперметр. На барахолці купуєте трансформатор (або десь виколупуєте його), так само вирішуєте питання діодного мосту (якщо він згорів), в інтернет магазині замовляєте диммер на 2000Вт (це самі популярні, близько 100гривень, або той, що керує світлом замість настінного вимикача), з'єднуєте все до купи десятьма проводками і у Вас пристойне зарядне!

851379296_w600_h600_851379296.png

Ну в тому зарядному в був тран з купою відводів і галетний перемикач. Його відновити трохи геморойно. 

А так, то транс є. Колись перемотав ТС270, коли планував робити зарядне. Діодний міст є, амперметр, вольтметр. Але хотілося б щоб нормально це все управлялось. Щоб і струм регулювався і задавалась напруга гранична і автоматом вимикалось.... А я в електроніці так собі. Дивився на плату Ресурс 1, але там теж струм не з 0 регулюється, а десь з 2 - 3 А

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тож у Вас майже все є! Тут роботи на один вечір! Клепаєте просте зарядне і хай собі працює. А далі вже вивчаєте тему як намутити зарядне щоб задовольняло всі забаганки :)

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

трансформатор 220в 12в, випростовувач, конденсатор

 джерело струму на  lm317 воно до 1.5А.

автомат зарядки на платі xh m602

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Майже всі свинцеві акумулятори мають напис на боці - режим зарядки СС-СV -перехід постійний струм - постійна напруга.

Обмежуємо струм до потрібного рівня поки напруга не досягне заданої. Далі обмежуємо напругу. Струм на зарядженому акумуляторі спадає до якогось мінімуму.

Для маленьких акумуляторів я використовую таке чудо на XL4015 - перевага - індикатори струму і напруги в наявності

XL4015.jpg

Живлю від стандартного блока 24В 5А. Хоча заявлена допустима напруга на вході може 36В.

Замкнувши виходи накоротко (амперметром) накрутив потрібний струм. Далі встановив максимальну напругу і все працює.

Правда зараз цей модуль подорожчав захмарно, або його нема в продажі.

Змінено користувачем kratmel
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Про струми і акумулятори.

Акумулятор якщо для порівняння являє з себе змінний конденсатор з ємністю від 0 до якоїсь там заявленої.

Так от коли він порожній, то фактично його опір буде близько 0, тобто коротке. Автомобільний генератор, як і мотоциклетний теж не має обмеження і "порожній" акумулятор буде заряджати максимальним струмом. У справній техніці це , звичайно, рідкість і більш форсмажор ніж норма. Тому і рекомендують старі джерела періодично заглядати до акумів щоб полегшити життя генератора, подовжити життя акума і зберегти ваші нерви.

По зарядках. Як писали трансформатор/випрямляч/баласт. Трансформатор від 12,7 до 14В щоб не мудрити з овервольтажем. Баласт любий під потрібний зарядний струм. Якщо більш нацвирканіше, то любий DC-DC перетворювач по струму з запасом типу як вище наведено з можливістю регулювання струму та напруги. Напругу виставили в холосту, струм на нулю, підімкнули акум і виставили струм. Перетворювачі на 20А не є захмарними на сьогодні і в межах 150-200грн з піднебесної. Показометри А,V теж в межах 150грн (але підмикати не штатними з ними проводами, а нормальними по січенню). Один недолік - йтиме місяць.

ПС XL4015 такий як вище максимум на 5а, для акума авто некомільфо - довго заливатиме.

Змінено користувачем Si1ver
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Подивився на олх. Наша "Зоря" з регулюванням струму і напруги 3700 0.о

Саморобні  з регулюваннями 1800 - 2400. Якось задорого. 

 

Глянув свої запаси. Можна зарядок наробити і для малих акб і для великих. 

БЖ ноутбука 20в 3,5А, бж робота пилосмока 19в 1А, трансформатор, що я мотав здається 22в + ще один такий, не перемотаний, транс на 16в 1,6 а, і ще якісь дрібні з невідомими характеристиками :) 

 

Є з чого зробити, головне нормальну схему керування, щоб не зовсім примітивну і щоб я міг її повторити :)

 

 

IMG_20221212_112246.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Si1ver написав:

Перетворювачі на 20А не є захмарними на сьогодні і в межах 150-200грн з піднебесної.

Народ, навіщо замовляти з піднебесної та чекати місяць? Все є в наших інтернет- магазинах! 

Автоматику відключення заряду теж можна організувати на готових модулях типу XH-M608, на Космодромі купляв за 300 грн.

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Схем в інтернеті гуляє багато різних. І де самому треба паяти і на базі DC DC перетворювачів. Наскільки зрозумів, то з таким перетворювачем найпростіший варіант. Трансформатор - діодний міст - понижаючий перетворювач. 

 

Єдине, що треба припаяти резистори підстроєчні в пепетворювач і винести на корпус. Так можна регулювати граничну напругу і силу струму. Підозрюю, що ті саморобні на олх по 2400 грн так і влаштовані. 

 

Єдине тупе питання: ось я вхолосту виставив 14,5 в, далі підключив аккумулятор і виставив необхідну силу струму. В процесі зарядки ж ампераж падатиме як і має бути? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

В процесі зарядки ж ампераж падатиме як і має бути? 

так, а вольтаж ростиме до показів виставлених на холосту.

Змінено користувачем Si1ver
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Іще дурне питання. В такому саморобному зарядному багато плюсів: ціна та можливість виставити необхідний струм та напругу, тому можна заряджати будь-який аккум. Але маю пару запитань:

 

1) Якщо підключаю розряджений аккумулятор 60Аг і ставлю 6А, то уе буде абсолютно правильно. Але якщо ккумулятор заряджений на 70% і мені треба його дозарядити, а я виставляю ті ж 6А, це не забагато буде? Адже по ідеї має бути вже десь 2-3 А. Чи струм сам знизиться до необхідного? Не зовсім розумію. 

 

2) Чисто теоретично. Отаке напіавтоматичне зарядне буде краще заводського автоматичного? Там же обіцяють різні ступені зарядки аж до 7 етапів. Стабілтнмй струм, стабільна напруга, десульіатація, зарядка імпульсами та ін. Чи то все просто маркетинг і на практиці толку від того немає? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, Si1ver написав:

Так от коли він порожній, то фактично його опір буде близько 0, тобто коротке

А можете пояснить за рахунок чого?, коли в процесі розряду на пластинах осідає сульфат а щільність єлектроліту зменьшується.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Майже готове рішення, модуль CC/CV, додати VA, первинне 17-20VDC 10-12А. Ну ще карлсона додати.

Screenshot_2022-12-12-20-38-29-09.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Що порадите? 

Взяв ось такий , заряджає все - від найменьшого  і до найбільшого !

П.С Доречі , ним можна заряджати малі аккумулятори та пристрої , від великих аккумуляторів , підходить любе джерело постійної напруги від 11 до 18 вольт !

Screenshot_20221213-112048_Chrome.jpg

Змінено користувачем 032triton
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 години тому, Reiter написав:

1) Якщо підключаю розряджений аккумулятор 60Аг і ставлю 6А, то уе буде абсолютно правильно. Але якщо ккумулятор заряджений на 70% і мені треба його дозарядити, а я виставляю ті ж 6А, це не забагато буде? Адже по ідеї має бути вже десь 2-3 А. Чи струм сам знизиться до необхідного? Не зовсім розумію.

Ви не вірно розумієте режим стабілізації струму...

якщо ви виставите наприклад 13,8В і 6А

то це означає, що зарядне на початку заряда просто не дасть піднятись струму вище 6А(знизе напругу) покі аккумулятор дуже розряжений

зарядне буде струм обмежувати на потрібному рівні, а не намагатись вдавити такий струм в аккумулятор

а потім, по мірі заряду, напруга буде рости, а струм буде стабільний

і при досягненні 13,8В застабілізується напруга, а стум почне спадати

а якщо ви під'єднаєте трохи розряжений аккумулятор, то сила струму з самого початку буде меншою за 6А, бо сам аккум більше не візьме.

 

тобто вам не потрібно вгадувати на скільки розряжений акум

просто виставляєте максимально дозволений струм для свого аккумулятора і напругу, що потрібна в кінці заряду 

 

Змінено користувачем Serbond
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
23 години тому, Tramp написав:

А можете пояснить за рахунок чого?, коли в процесі розряду на пластинах осідає сульфат а щільність єлектроліту зменьшується.

Чесно? А хрін його знає. Я в тонкощах тієї хімії не дуже розбираюсь. Колись вичитав таке в одній книжці от і запамяталось.

3 години тому, Serbond написав:

зарядне буде струм обмежувати на потрібному рівні, а не намагатись вдавити такий струм в аккумулятор

Доречі є два способи зарядки акума, і один з них стабільним струмом. От цей спосіб якраз "вдавити" виставлений струм в акум. Але це інша тема.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Serbond написав:

Ви не вірно розумієте режим стабілізації струму...

якщо ви виставите наприклад 13,8В і 6А

то це означає, що зарядне на початку заряда просто не дасть піднятись струму вище 6А(знизе напругу) покі аккумулятор дуже розряжений

зарядне буде струм обмежувати на потрібному рівні, а не намагатись вдавити такий струм в аккумулятор

а потім, по мірі заряду, напруга буде рости, а струм буде стабільний

і при досягненні 13,8В застабілізується напруга, а стум почне спадати

а якщо ви під'єднаєте трохи розряжений аккумулятор, то сила струму з самого початку буде меншою за 6А, бо сам аккум більше не візьме.

 

тобто вам не потрібно вгадувати на скільки розряжений акум

просто виставляєте максимально дозволений струм для свого аккумулятора і напругу, що потрібна в кінці заряду 

 

Ну виставляти все ж треба на рощрядженому аккумі чи як? Ну під'єдную я аккум розряджений і ставлю 6А, а коли він досягне 80% заряду і струм впаде до 3А, наприклад, а я додаю знов до 6А це ж те саме, що якби я виставив 9А на розрядженому. Отже виходить, що коли приєднаю майже заряджений і виставлю 6А, то це те ж саме, щоб на розрядженому поставив 9 чи 10А?

 

Думав може треба в зарядному встроїти резистор і перемикання між ним і аккумулятором. Виставляю на резисторі максималтний струм для даного аккумулятора, а тоді перемикаюсь на аккумулятор

 

Чи я туплю таки? :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Ну виставляти все ж треба на рощрядженому аккумі чи як? Ну під'єдную я аккум розряджений і ставлю 6А, а коли він досягне 80% заряду і струм впаде до 3А,

Анікдот памятаєте за політ в космос і за собачок?Так ото, ток виставили,закурили Гавану і ждете коли він впаде до ампера а в ідеальному випадку і нижче.і все..Не треба вам штурвал крутити,крутити будете якщо в перших пів години у вас струм буде рости вище за виставлений,тоді зменшуйте поки не врівноважиться.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, куко написав:

Анікдот памятаєте за політ в космос і за собачок?Так ото, ток виставили,закурили Гавану і ждете коли він впаде до ампера а в ідеальному випадку і нижче.і все..Не треба вам штурвал крутити,крутити будете якщо в перших пів години у вас струм буде рости вище за виставлений,тоді зменшуйте поки не врівноважиться.

Я не про то. Я про те, що струм який виставлю на рощрядженому і напівзарядженому аккумуляторі буде різний. На розрядженому це буде вправильний струм в 6А. А от на напівзарядженому аккумі (коли такий ставлю на зарядку і виставляю ці 6А) дорівнюватиме 9 - 10 А на розрядженому, а значить буде вищим ніж потрібно? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почитайте про режими CC/CV! 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Reiter написав:

Чи я туплю таки? :)

ну не те щоб зовсім, але так :)

1) струм який піде через акум залежить від ступеню розряду батареї і напруги, яку буде видавати зарядне

2) якщо зарядне автоматичне, то воно автоматично буде знижувати напругу, щоб струм не перевищував встановленний максимум

3) не можливо просто взяти і додати струм заряду на 3 ампери на майже заряженому акуммуляторі не додавши напруги!

тоб то, якщо зарядне автоматичне, то Ви вже виставили напругу, яку воно буде максимально видавати

наприклад поставили 13,8-14В, як з генератора машини

це для того, щоб аккум не кипів даремно, особливо коли він заряджається без нагляду

в такуму режимі струм в кінці заряду від напруги 14В впаде майже до нуля

4)ніяке збільшення струму в кінці заряду при такому режимі не можливе, бо батарея вже і так бере скільки може від стабільної напруги 14В

5)якщо хочеться збільшувати струм, то потрібно збільшувати встановвлену стабльну напругу

в неавтоматичних радянських для цього існували відводи від трасформатора, або схема на тиристорі для регулювання саме вихідної напруги, а вже за рахунок зміни останньої змінювався струм через акумм

6) інколи дійсно заряжають стабільним струмом, наприклад 10годин током 6А

для цього на автоматичному потрібно одразу виставити значно більшу напругу(наприклад 30В, але це не точно, я так не заряжаю) і потрібний струм

а на ручному просто постійно контролювати струм, весь час додаючі напруги

але цей спосіб точно не для герметичних необслуговуваних батарей, бо киплять вони тоді і не слабо

це так, побавитись зі старими засульфатованими батареями і викрученними пробками

 

на мій погляд, Ви ніяк не можете усвідомити, що сила струму і напруга - то дві пов'язані величини

не можливо збільшити чи зменшити струм, не змінивши вихідної напруги зарядного

 

автоматичне зарядне саме зменшує напругу, щоб сила струму не перевищувала дозволену

тоді і виходить режим заряду, як вам писали вище CC-CV (спочатку постійний струм, потім постійна напруга)

а потім, якщо заряде дійсно автоматичне, по досягненню якогось значення струму, (при зарядці постійною напругою стум весь час зменшується)  зарядне переходе у режим зберігання, тоб то знижує напругу до 13,6-13,8В

 

всі ці режими разом з графіками як правило чітко описані в паспорті до аккумулятора, якщо останній не автомобільний, а промислового використання

яким струмом заряджати, до якої напруги, і на скільки відсотків зарядженний аккумулятор при падінні струму до певного значення при конкретній напрузі заряду

прості автоматичні зарядні не мають ніякого регулювання, а просто розраховані на якійсь середньо статистичний аккумулятор.

 

 

Змінено користувачем Serbond
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter

Купіть , поки є в продажу , той зарядний , про який я писав , бо ціна на них стрибнула до хмар , а поки що ще є по 1280 грн , і будете мати універсальний зарядний пристрій на всі випадки життя !

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 032triton написав:

@Reiter

Купіть , поки є в продажу , той зарядний , про який я писав , бо ціна на них стрибнула до хмар , а поки що ще є по 1280 грн , і будете мати універсальний зарядний пристрій на всі випадки життя !

Та штука дуже цікава. Але з усього списку аккумуляторів які воно заряджає співпадає лише свинцевий. А ось гелевих в тому списку нема :(

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку